-
Posts
4272 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mudik
-
Niufek [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/37/0a0927afb02fec1bmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/37/a5900e6871ad9cdf.jpg[/IMG][/URL] Niufek przed [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/413/7b63dd36c560d6ee.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/301/c965852f77b79cbb.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images40.fotosik.pl/37/51d405758a2dc6c3med.jpg[/IMG][/URL]
-
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/291/1d5228b62e15b3e2med.jpg[/IMG][/URL] Młoda 9 miesięczna szkotka, to jasne futro na bokach i łapach to miękki , młodzieńczy włos, twardy szorstki,świetnie się trymujący narasta jej od ogona i jego nasady w strone szyi (te odstające rude włoski na grzbiecie) Ale coraz lepiej się trymuje z trymowania na trymowanie, tylko ta firanka jeszcze taka krótka [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/414/767e2abd495d071amed.jpg[/IMG][/URL] Pudel mini szczenię 3 miesiące [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/38/a6961d280879dbe7.jpg[/IMG][/URL] Grzywka [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/301/2c3f22bcf2d67ce9med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/37/f162f693a53f319emed.jpg[/IMG][/URL]
-
Czy miał kiedyś skubaną głowę, wyglada,ze ma tam miękki, lekki włos. jak nie to poproś o to następnym razem, ja bym przy takiej wielkości głowce, obcięła to co sterczy przy nosie ,żeby z przodu było okrągła mordka, ale nie jest źle. [url]http://img177.imageshack.us/img177/4223/pc060011sv0.jpg[/url]
-
Gratulacje schudnięcia:multi::multi: ja moje nadal odchudzam,ale one mają mniej do zrzucenia. Ja też o kolczatce myślałam, tylko mam wątpliwości czy zadziała przy takich kłakach na szyi jakie mają moi chłopcy:roll::roll: BTW Muszę się wziąć za siebie [SIZE=1][COLOR=Silver]znowu przytyłam, dopisuję do noworocznych postanowień schudnać i poprawić kondycję, oj będzie trudno , bo dopuki dzień krótki .nie ma kiedy się sobą zajać. Wiem,wiem można rano ale ja o takiej porze jak np 5 czy 6 rano nie funkcjonuję, niestety.Zjadłam ostatnie 2 krówki i stopuję ze słodyczami:placz::mad: [/COLOR][/SIZE]
-
Czyli szkoda,ze Polski nie ma na liście,ale to drugie ciekawe, ich CAC liczony jak nasze CWC a to rzeczywiście ciekawe. Tak mudiki to owczarki węgierskie czyli I grupa. Dziękuję.
-
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
Wiem,ale też inaczej biegam, gdy nie ma na sobie tylu "kilogramów" zimowego ubrania, nie umiem w tym biegać tak jak np, w lecie czy na wiosnę na zawodach, tam zazwyczaj jest też więcej miejsca między przeszkodami i można sie rozpedzić;), mam niestety problem z kolanem, ja tego ne widzę,ale znajomi mi mówili,że to widać ,że czasem całkiem mocno na nia utykam dlatego dla mnie priorytetem jest praca na odległosć, samodzielnośc psa i wysyłanie. -
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
Z gryzieniem już raczej nie ma problemu, to było tak ,żeby nakreślic ogólną sytuacje. Myslę,ze dzięki nauce kierunków i coraz lepszych stref zaczął się bardziej skupiać na hopkach i kierunku , a nie tylko pruć przed siebie. W tej chwili priorytetem jest wysyłanie , uważam,ze jak tego się nauczy to zacznie przyspieszać, teraz kiedy jeszcze trzzyma sie stosunkowo blisko mnie to go zwalnia, teraz mam inne strefy, tzn nie zatrzymuje hasłem, tylko on sam staje, a ja go tylko zwalniam z nich więc zbytnio już na strefach nie hamujemy, ale co do reszty, nagradzanie , praca na odległość się zgadzam całkowicie. Postanowienia noworoczne zapisane:lol::lol: Dobranoc! Tu to dobrze widać , od 13 sekundy filmu, tam gdzie na niego wpadłam jak wybiegł z tunelu, na dwu hopkach(dokładniej pomiędzy nimi) próbował do mnie zawrócić, bo nie umiała sie wysłac i nie był pewien , ale juz na murku kiedy miał jasny prosty kierunek pruł ile wlezie, zatrzymany na strefie(starym sposobem;-) ) nie doskakiwał mi do ręki bo nagrodą był dalszy bieg. [url=http://pl.youtube.com/watch?v=iifYI792NDE&feature=related]YouTube - Agility, Cavano, Deli (cz.2)[/url] Skakał do ręki kiedy go nagradzałam na strefie, szarpaniem zabawki, albo jedzeniem ,kiedy było tylko ok, go i dalszy bieg nigdy nie próbował podgryzać. -
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
Zmiany mogę zostawić, ale nie bardzo widzę dalszą naukę bez podtrzymywania kierunków i obiegania boczków oraz wysyłania do przeszkody,sama dalej napisałaś o wysyłaniu do targetu. -
[quote name='figazmakiem']Informacje w pdf [URL]http://kinoloska-zveza.si/dokumenti/prijavnice/85_Prijavnica_KZS_LJTRM09_Ver2_Web_LQ.pdf[/URL][/quote] Widziałam tę strone,ale ja nie moge otwierac plików PDF jak bym mogła to bym tu nie pisała, prawda?
-
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
A i według Sylvi Trkman, taki pies jak Vic, który ma problem z wysyłaniem, nie powinien prawie robic na razie ćwiczeń z odwołaniem np. między hopkami. Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, albo o czymś zapomniałam to chętnie dopiszę. -
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
[quote name='Bzikowa']Magda, jestem pewna, że jakbyś pogadała z Elką czy dziewczynami to ustawiłyby Ci takie ćwiczenia. Poza tym wydaje mi się, że je robiliśmy i to parę razy. A nagradzać rzutem zabawką możesz przecież na wszystkich sekwencjach które ćwiczycie. Ale ogólnie uważam, że od mądrzenia się jest trener :p I tyle.[/quote] To moze nie na moim, jak proponowałam to koło Eli to ona mówiła,że takie skakanie na pamięć nie jest fajne,ja uważam inaczej, dziś nie dotarłam do Eli, ale może przed weekendem mi się uda. A co do nagradzania rzutem, niektórzy tak robią ,ale nie wszyscy i nie przypominam sobie by ktoś mi mówił bym tak robiła.jak Delik zaczął skakać do ręki i próbował gryżć, to rada była nie wysuwać ręki pokazywac tylko ciałem, jak spróbuje ugryść to zawarować, tylko muszę chyba tę mała piłeczkę brać bo sznurkiem którym nagradzam nie rzucę, a piłki mam za duże:evil_lol::evil_lol:,ale coś się znajdzie. Czyli wnioski: od czasu do czasu nagradzać strefę , wracając do psa i dając smaka, w reszcie wypadków, nagrodą jest zwolnienie i dalszy bieg (dla Delika sam bieg jest fajny), za kazdą sekwencję nagroda rzut piłki, wołam tylko przy zmianie kierunku i strefówce(nie wołać cały czas bo go za bardzo tym nakręcam) robic ćwiczenia na rozbieganie, ćwiczyć wysyłanie , np obieganie drzewa na sucho ćwiczyc zmiany przed psem i kierunki oraz obieganie boczka,(Vic dziś to robił w domu na mojej PCV ce!:multi::loveu: Dzięki wszystkim za rady:multi: -
A mudiki kto sedziuje, dziękuję:lol::loveu:
-
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
A wy takie cwiczenia robicie? Bo ja takie koło robiłam na seminarium i bardzo bym chciała je ćwiczyć, tylko trudno jakos przekonać do nich trenerkę, spróbuję o to jeszcze raz poprosić,jak nie da rady a u Was tak ćwiczą to... już Ci mówiłam kiedyś co:cool1: -
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
Dzięki,ale ma takie pytanie. Kiedy ćwiczymy strefy np na schodach to jak go zwalniam na GO, to biegnę z nim i w nagrodę ma szarpanie smyczą np. czyli co mam, robić tak jak robię czyli: zbiegam z nim, on się sam zatrzymuje, kątem oka go obserwuję, puszczam go na GO i w tym samym momencie też ruszam, to mam mu rzucić jakąś zabawkę , ok, ale jak to zrobic np jeśli sekwencja jest tak ,ze po streefówce jest jeszcze kilka przeszód? Jak mam wtedy rzucić?Mam rzucić przez hopkę następna w kolejnosci i skończyc wcześniej? Chociaż dotej pory na trenongach zatrzymywałam go na strefie komendą głosową,ale jak biegaliśmy torek zerówkowy to nie klikałam tylko , zwolniłam go GO i pobiegłam dalej (to chyba tez była nagroda, nie?) W takim wypadku, jak rzucę zabawkę na koniec przebiegu, to ona będzie nagrodą za całośc,to chyba musiałabym też dodatkowo ćwiczyć samą przeszkode strefową,żeby ją tylko móc nagrodzić. CO do nakręcania go głosem to według Eli nie jest dobry pomysł, on jest wystarczająco nakręcony, takie coś według niej powoduje,ze się za bardzo rozkręca i dekoncentruje, moja znajoma(hodowczyni mudików), mówiła mi na seminarium,że np. u Vica ciągłe wołanie go mu przeszkadza, radziła by mu uciekać, jasno ciałem pokazywać trasę,a nauczyć,ze co na drodze to się skacze, i wołac go tylko na zmianach kierunku i strefówkach.Ale dzięki za rady. Pozdrawiam. A komendę OUT, na obiegnięcie skrzydłka, słupka Deli zna to bedę to ćwiczyć i zwiększac odległość, dzięki -
Już obejrzałam, dziękuję,ale tam info jeszcze nie ma tylko terminy,albo ja źle patrzę,ale nie znam niemieckiego. Pozdrawiam
-
Nie o Wels, też bym się moze wybrała,ale MI nic nie wiadomo na temat tej wystawy;):razz:
-
Piękne ozdoby:loveu:, ja zgodnie z tradycją(tak zawsze z Mama zdobiłyśmy:loveu:) będę miec choinkę czerwono-złotą. Maliniak, jak słowo daję maliniak:lol::evil_lol: [url]http://images47.fotosik.pl/37/889ef800e1c6350e.jpg[/url] Ale jaka exclusive pościel, wow:cool3::-o:p :evil_lol::evil_lol:
-
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
A masz pomysły jak poprawić pracę na odległośc, bo wysyłanie jestem wstanie wyklikać, a co do szybkości, to nie wiem jak go przyspieszyć, chyba ja musze szybciej,żeby mnie gonił, ale ja nie dam rady szybciej, cholerne kolano i kondycja nie jestem w bieganiu dobra:placz::placz::placz: -
Chodziło mi o to czy o Wels już coś wiadomo?
-
Cofanie o stópki najlepsze, zresztą nie będę się powtarzać zobacz wpis komentarz do filmiku.:razz:
-
A są już jakieś szczegóły?:cool3: Bo o Panavezis na stronie cisza jeszcze:roll:
-
Trzymaj się Dzielnie Beatko, trzymam kciuki by problemy wreszcie Was opuściły, i całuski za Egzamin dla lalki, dzielna Dziewczynka i Ty też bo to zawsze jest zespół, przewodnik-pies. BRAWO:multi::loveu:
-
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
No nic będziemy pracować, a Delik, Delik super:multi:, tylko z pańcia gorzej, to ja się ciągle uczę,ale ciężko mi to idzie:shake::evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Mudik replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
[quote name='Lulka']:crazyeye::crazyeye::crazyeye: wiesz co.....to żenada co piszesz .....[B]dwa miesiace[/B] temu zakonczyl sie bazarek, [B]kilkakrotnie[/B] prosilam o wplate, juz dawno powinnas sie tu znalezc, a jeszcze masz pretenscje ze nie dostalas pw z informacja o wpisanie na liste :shake: to jakas paranoja, moze powinnam przy pierwszym pw napisac, ze jak nie ma wplaty do 7 dni to wpisuje na liste - to pewnie juz dawno wpłaty bym sie doczekała[/quote] Piszesz nieprawdę, nie wpłacałam bo miałam odebrać osobiście, ale ,że nie mogłyśmy się zgrać to miałam wpłacić, fakt,że o nim zapomniałam o wpłacie i odbiorze,ale 1 grudnia napisałaś w normalnym tonie czy, nadal chcę tę podkłądkę i jak się umawiamy osobiście czy wpłata-wysyłka, wybrałam to drugie ,odpisałam ,że postaram się wpłacić 2-go, ale tak mi sie w pracy układało,że dopiero w piątek zdązyłam dotrzeć do mojego wpłatomatu, by przelać sobie pieniądze na konto, tego samego dnia wpłaciłam(zrobiłam przelew), więć nie prosiłaś o wpłatę kilkakrotnie tylko dopiero w grudniu kiedy ustaliłyśmy,że nie ma sensu odbiór osobisty. Nie chodzi mi o PW,ze wpisujesz mnie na listę, ja po prostu zawsze ostrzegam daną osobe, gdybyś to napisała, dowiedziałabyś się,że przelew poszedł w piątek(decyzję o podaniu mnie na listę podjęłaś w niedzielę), czyli wpisałaś mnie nie upewniwszy się czy wpłaciłam czy nie , chyba,ze założyłas,że moje PW,że postaram się w poniedziałek wpłacić jest kłamstwem i niczego nie zamierzam płacić, a w ogołe dowiem się czy pieniądze do Ciebie doszły???? -
Agilitowo-Frizbowo Domowa Galeria Szikry,Victora i Deliego :-D ZAPRASZAMY!
Mudik replied to Mudik's topic in Foto Blogi
Skacze te przestrzenie właśnie kiedy NIE patrzy, kiedy nie jest pewien czego chcę, jak czytelnie i jasno pokazałam to pięknie skręcał, myślę,ze nadal mu brak pewności siebie, to na pewno, dlatego cały czas jest chwalony, no czasem mówiłam zdenerwowana Vicoo, z pretensją kiedy ewidentnie robił jakąś głupia rzecz, ale fakt wtedy się zapomniałam,że mam zacisnac zeby i mimo to chwalic go, ale już na niego nie krzyczę i pracujemy w domu nad kierunkami i robimy sztuczki by zaczął troche czuć łapy i mysleć samodzielnie, do tego doszło osłabienie mięśni po kontuzji i prawie 1,5 miesięcznej przerwie, on nadal nie jest pewien jak się wybić idealnie do skoku, mięśnie nie są jeszcze w pęlni odbudowane, nadal ma np. problem z ustaniem w pozycji śłużyć, balansuje ciałem bo mięsnie zadu ma słabe. Wniosek, zacisnąc zęby, ćwiczyć i czekac aż wróci do formy i .... CHWALIĆ<CHWALIĆ< CHWALIĆ