Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. Peegy to pies bardzo nieufny. Raczej do obcego nie podejdzie, chociaż teraz i tak już jest lepiej bo na początku się po prostu chowała teraz trzyma się w pobliżu. Absolutnie nie można jej spuszczać ze smyczy w otwartym terenie, natomiast po terenie zamkniętym może biegać luzem ale z długą smyczą przypiętą do obroży (gdy była Megan, mogła biegać bez smyczy, ponieważ jak Megan wracała to ona też) . Boi się wszelkich huków i zmian. Gdy zmienię ustawienie mebli w psim pokoju nie bardzo na początku chce tam wchodzić. Zabrana do mieszkania zachowuje się grzecznie, nie widać paniki, ale po takiej akcji przez jakiś czas trzyma się ode mnie z daleka, a przynajmniej próbuje. Da się z nią pracować "na jedzenie", lubi głaskanie ale natychmiast się wycofuje gdy ją coś zaniepokoi lub podejdzie inny pies. Do jakiego domu się nadaje. Dom spokojny i cichy, na pewno nie może byc małych dzieci, które chcą ją bez przerwy głaskać i się tulić. Pegy krzywdy im nie zrobi ale będzie to dla niej męczące. MOże być blok lub dom z ogródkiem, jednak lepszy byłby dom z ogródkiem ze względu na potencjalną możliwość ucieczki, na podwórku nawet jak się wyrwie to jest ograniczona płotem, gdy się wyrwie na wolnym terenie może być kłopot, bo jak Peegy się wystraszy to ucieka na oślep. Na pewno spacery na smyczy. Nie ma tendencji do ucieczek, tzn nie robi podkopów, nie wspina się na siatki itp. Nie wiem co jeszcze napisać jak coś to pytajcie.
  2. Coś więcej o Peegy napisze jutro lub w niedzielę, nie mam czasu aby siąść i jakoś to sensownie napisać.
  3. [quote name='beacia19_88']Można prosić jakieś namiary na tego pieska? Bardzo podobny mi zaginął, myśle że to mój! Chciałabym, żeby wrócił do domu.Pzdr[/QUOTE] O którego psa Ci dokładnie chodzi?
  4. To już kasiapsiaki musi powiedzieć. Z tego co wiem sunia została przeniesiona do innego DT, niestety ciągle w tym samym mieście.
  5. Ciężkie życie ma z Wami ten biedny Pucek, tylko sie bawić każą i bawić :-)
  6. A ja ze swojej strony informuję, że pieniądze doszły. Po Megan zostało 40 zł co z nimi zrobić? Doliczyć do pobytu Peegy czy odesłać?
  7. A ten się ciągle wypina. To czekamy na te wieczorne rewelacje :-)
  8. To ja pochwalę zdjęcia Pucucha abyś mogła wkleić nowe :-)
  9. Muszę potwierdzić, słyszałam już wiele szczekających psów ale Bafi ma najdonośniejszy głos, a w zamkniętym pomieszczeniu to jakaś masakra.
  10. Na początku trochę znaczył, teraz już nie. Potrafi zostawać sam, lubi się bawić piłeczką i gazetami tzn gdy jakaś leży na podłodze to przerobi ją na konfetti, innych rzeczy nie rusza. Potrafi zwędzić coś ze stołu pod warunkiem, że jest to jadalne z tych samych powodów trzeba przy nim uważac na kosze na śmieci. Z innymi psiakami chętnie sie bawi, ale wobec samców jest dominujący. Na spacerach oszczekuje przechodzące psy. Niezbyt ładnie chodzi na smyczy, trochę ciągnie ale do wyuczenia. Teraz bardzo ładnie zachowuje czystość, ale nie wykluczam, że gdy pójdzie do nowego domku na początku może znaczyć, chyba, że po kastracji mu to przejdzie. Uwielbia przebywać na dworze, gdy chce zwrócić moją uwagę szczeka.
  11. A ja tak nieśmiało zapytam czy Misio nie mógłby zostać w tym domku, do którego trafił teraz już na zawsze?
  12. Ja umowę odesłałam już do schroniska, mam tylko kopię.
  13. Nie wiem co powiedzieć, do mnie Megan zawsze może wrócić ale czy to jest najlepsze wyjście? Może zrobić wizytę tej pani z Katowic, niech przyjedzie do Łaz i niech się suczki poznają i może niech Megan jedzie prosto do niej gdyby wszystko było OK. Nie wiem czy powrót do mnie i ponowna adopcja będzie dobra dla Megan. To warczenie mnie dobiło, ona nigdy na nikogo nie warczała:shake:
  14. Żeby nie było ja tez tu jestem i śledzę z napięciem wyczyny Pucka. :-)
  15. Dymek to jak brat Dyzia, a Kwinto wygląda jak Bafi :-)
  16. No masakra jest z tymi śniegowymi kulami,próbuję je trochę oberwać ale to daremny trud.
  17. Pozdrowienia od Szafranka, u nas zima na całego :-) [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/af3458fa6a1f8534.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/af3458fa6a1f8534.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/451daa9f054a8def.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/451daa9f054a8def.jpg[/IMG][/URL][/URL]
  18. Pozdrowienia od Pegy :-) [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/48784b7ef4dc145f.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/48784b7ef4dc145f.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/705f94b58a8c4537.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/705f94b58a8c4537.jpg[/IMG][/URL][/URL]
  19. Bafi jeszcze nie był na badaniu. Natomiast śnieg mu bardzo się spodobał :-) [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/7cf889d0d94f2a91.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/7cf889d0d94f2a91.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/4e517b8f395ecc90.jpg[/IMG][/URL]"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images10.fotosik.pl/581/4e517b8f395ecc90.jpg[/IMG][/URL][/URL]
  20. A ja na temat sterylizacji znalazłam coś takiego. Trzeba zjechać trochę na dół i tam jest ulotka propagująca sterylizacje psów. [URL="http://www.dosercaprzytulpsa.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=53"]http://www.dosercaprzytulpsa.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=53[/URL]
  21. Dziewczyny, ja mam koce, kołdry. Ja osobiście na stawy polecam zawsze arthroflex w płynie, lub po prostu glukozamina, artroflex jest o tyle lepszy, że działa bardzo szybko ale jest drogi około 150 zł za butelkę pół litrową.
  22. Peegy nie ma problemu, coraz śmielsza, podchodzi do głaskania, cieszy się, biega nie widac, żeby tęskniła. Ale jej jest łatwiej została w tym samym otoczeniu. Megan miała zmienione wszystko.
  23. Sytuacja z ostatniej chwili!!! Osoba która była właścicielem suni chce ją odebrać, dowiedziała sie gdzie suczka przebywa i chce ją zabrać siłą. Jej obecna opiekunka boi się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ są to ludzie z tzw marginesu nie mający skrupułów sprawa bardzo pilna
  24. Najgorsze jest to, że on jest pamiętliwy.
×
×
  • Create New...