-
Posts
23762 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by sleepingbyday
-
Madox już w domu :-). Powodzenia!
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
Mam dwie fotki z nowego domu i pierwsze njusy: "Jest bardzo spokojny ale nie przestraszony. Od razu zrozumiał gdzie jest jego miejsce do spania. Wygląda na to, ze jest bystrzakiem i wszystkiego się nauczy.Już wczoraj zaczęłam pracować (nagrody) nad tym żeby przychodził na wołanie - widzę małe postępy. Ogólnie jest bardzo miłym, delikatnym pieskiem, no dopóki nie zobaczykota czy psa sąsiadów. Cały czas buszuje po ogrodzie i bawi się piłeczką (kupiłam mu podobno jego ulubiony model).Na razie nie oddala się ode mnie lub tak się kładzie, żeby mnie widzieć." A tu nasz podopieczny: [IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/IMG_2115_zpsfa4ddd3b.jpg[/IMG][IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/IMG_2129_zps02fb00b3.jpg[/IMG] -
bardzo go obserwujcie pod kątem osowiałości itd. w sensie Aresa, a poprzedni post byl do neki.
-
pieskie MEMY, MUZYKA, KAMPANIE SPOŁECZNE...
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Off Topic
a przypadkiem nie na ulicy rzeźników, jako krokodyle łzy? -
FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)
sleepingbyday replied to 3 x's topic in Już w nowym domu
matko, ależ psa męczycie dzieckiem. taki znękany :-) -
pieskie MEMY, MUZYKA, KAMPANIE SPOŁECZNE...
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Off Topic
och, widziałam to kiedyś :-( -
gorączka? od czego? a wyniki wątrobowe jakie ma? juz jestem jak dziecko we mgle. pijane.
-
Madox już w domu :-). Powodzenia!
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
Amadorka świetnie zajęła się psem, bez dwóch zdań. troche trwało szukanie mu domu, ale wygląda na to, ze w końcu trafił bingo :-). -
to nie to, że mu nie ufamy czy coś, sporo z nas tutaj weterynaryjnie trochę wie, choćby z powodu jakiegoś uczestnictwa wleczeniu wielu psów (zajmujemy się przecież bezdomnymi, mamy na tapecie więcej, niz przeciętny psiarz, to i się człowiek trochę osłucha) - ale to nie znaczy, że jesteśmy weterynarzami albo co. no fakt, zdarza się tu naprowadzić na właściwą ścieżką ludzi, którzy nie wiedzą, że ich wet się myli, ale to nie znaczy, że z każdym tak jest. drobny przykład - mało który wet zaleca badanie histopatologiczne wycietych guzów bo twierdzi, ze widac na oko, czy guz złośliwy, czy nie. a to nieprawda. w twoim przypadku powoduje nami ciekawość, bo nie spotkaliśmy się z czyms takim. tzn owszem, psy w bardzo złym stanie, umierające z głodu owszem, są najpierw wzmacniane, jeśli operacja nie jest ratująca życie, ale tutaj nie mamy do czynienia z taka sytuacją, neki, jak sama powiedziałaś, hasa po ogródku, jest dobrze odżywiona (albo i za dobrze, hi hi). stąd nasza ciekawość - ja tam lubie sie uczyć nowych rzeczy. fakt, ze jeden węgiel dziwi, bo to mało, ale. ciekawi mnie jedno, jeśli guz nie jest największym problemem teraz, to co jest? bo nie pisalas o innych kłopotach, które brzmiały tak poważnie, jak guz w brzuchu.
-
zobaczyłam temat. trzymam kciuki. weźcie pod uwagę, co pisze bonsai. zresztą bierzecie, więc ok. nie da sie bez planowania tak na hura wywieźć 80 psów z dnia na dzien, to musi byc planowane, jakieś pisma musza krążyć pomiędzy władzamia a kierownictwem schroniska, więc nasuwa się pytanie, czy macie pełne info o sytuacji administracyjno - prawnej od kierowniczki?
-
Madox już w domu :-). Powodzenia!
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
Amadorka na szybko wpadła :-) - dzięki za njusy, na zdjęcia czekam. napisz, jak madox, jak zapoznanie poszło? -
cane, w awatarze to jest ares? trzymam mocno kciuki. jesteście w dobrych, pewnych rękach. wiecie co, kolejny raz widzę tu tę sama historię. nagła totalna apatia i nieobecny pies, i diagnoza, guz. u mojej zosi tak akurat nie było, ale schemat jest bardzo częsty - guz na śledzionie 9i pewnie nie tylko tam) nie daje objawów aż do momentu krytycznego. teraz już wiem, że badania na oko zdrowego psa są mega ważne, zwłaszcza starszego. odkąd jestem na tym wątku, odkąd zośka miała wycinaną śledzionę, psy badam na usg regularnie raz do roku. i morfologia. ten wątek tego uczy na całe życie.
-
Madox już w domu :-). Powodzenia!
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
Nitro, madox jedzie dziś do ds :-) -
jakby guz sie rozlał i było drastyczne pogorszenie, to żadne poprawy nastroju nie wchodzą w grę, więc mysl pozytywnie. ciekawa jestem wizyty dzisiejszej,koniecznie dokladnie wypytaj o wszystko (i zapamiętaj). jesteśmy bardzo ciekawi,bo tutaj sie nie spotkalismy z takim podejściem. ale też nie jesteśmy weterynarzami, więc wiadomo.
-
domaga sie, bo to strasznie pysznie śmierdzi :-). czytam w necie , że [COLOR=#000000]immunoglobulina to przeciwciała, na odporność wpływające. jednak w dalszym ciągu mam wątpliwości. nie mówię, ze neki jest źle leczona. mówie, że nie spotkałam się z takim czekaniem i ciekawa jestem. dziwi mnie czekanie, skoro guz moze się rozlać, dziwi mnie brak szukania dokładnie, gdzie on siedzi - mozna powtórzyć usg, może na czczo nie była, moze tak sie ułożyło akurat tego dnia, może badana aparatem walizkowym mniejszej jakości. czy ktoś z was słyszał o czekaniu z operacja i wspomaganiu przedoperacyjnie zastrzykami?[/COLOR]
-
Madox już w domu :-). Powodzenia!
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
no co ty? ciekawe, czy z okolic? ale niekoniecznie,w końcu mój tymczas ma setki kuzynów i sióstr po całym kraju, taki typ. moja śp. suka też była w pewnym standardzie, kiedyś na wsi moja mama śmiała się, ze nie wiedziała, którego psa wyciagać z kłębowiska kłócących się okolicznych burków :-). -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
sleepingbyday replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
takie osoby powinny być banowane i cześć. ale najpierw niech oddają kasę, oczywiście. czy ktos zna alige osobiście, ma do niej mejla, namiary? -
Madox już w domu :-). Powodzenia!
sleepingbyday replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
juz po wizycie. przebiegła doskonale, madox szykuje się do podróży do nowego domu. Amadorka na pewno napisze tutaj, co i jak, kiedy ten dzień :-). w końcu madox jedzie do domu! -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
sleepingbyday replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
zdaje się, ze nie tylko ja nie dostałam przesyłki. -
brzózka, dzieki bardzo za informacje. strasznie trzymam kciuki za Agę, co mówią lekarze? zwłaszcza, jesli chodzi o kojarzenie? jakos mi się kolebocze, że takie rzeczy moga potrwac, ale zawsze są szanse na dojście do zdrowia. jeśli nie pelnej sprawności fizycznej, to przynajmniej - umysłowej. a to takie ważne. jeszcze jedno - czy Aga ma rodzinę?
-
czytamy, tu jest małe, ale stałe grono "śledzienników". dowiesz się dokładniej, o co chodzi z tymi zastrzykami, co ona dostaje? ciekawa jestem.
-
jakie zastrzyki? czy neki jest pod opieką onkologa?