-
Posts
687 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Oleniek
-
Swoją drogą długa sierść uratowała wczoraj życie mojemu psu. Zaatakowały ją rotwailer na spółkę z innym dużym kundlem. Parę razy widziałam jak łapią za kark i potrząsają nią, ale na szczęście trafiały na sierść a nie na ciało. W pysku miały pełno kłaków, ale nie udało im się złapać czegoś konkretniejszego - małpy wredne, krótkowłose nie pomyślały że to co widzą to tylko sierść. I tym sposobem z minutowego ataku - bo tyle z grubsza trwało zanim właścicielka odgoniła psy- Belka wyszłą jedynie potłuczona i z kulejącą łapką - już nawet nie kuleje. GÓRĄ długi włos!!!!! A mleka u tej gospodyni to już więcej NIE KUPIĘ!!! Nawet na podwórko nie weszliśmy - ja i moje dzieci, a te kundle skorzystały z okazji że są puszczone (zwykle są na łańcuchu) i jak zobaczyły że się zbliżamy, to siup przez dziurę w płocie i już były przy nas. Z dwojga złego dobrze że żuciły się na psa a nie na jednego z synków. Brr aż mi ciarki przechodzą Ola
-
Swoją drogą jak się wysyła prywatne wiadomości ? Chciałam kupić coś dla Belki na uszy pod papiloty, bo więcej sierści traci przez te papiloty, niż gdyby ich nie miała. Trochę rosy, dzień góra, dwa i mam śliczną filcową obręcz na granicy papilotków. Więc sobie pomyślałam o 10 i 21. Ale nie wiem jak je zamówić ani ile kosztują. Ola i Belka z połową sierści na uszach ;(
-
Cześć mam pytanko odnośnie kosmetyków B..a. Czy dobrze pamiętam z wystawy, że do Ciebie się trzeba zwracać w tej sprawie? Ola i skołtuniona Bella
-
Hej mam nadzieję że wybaczycie jeszcze trochęzwłoki ze zdjęciami. Wyjeżdząm na wakacje i nie dam rady powklejać przed wyjazdem. Do usłyszenia po powrocie :lol:
-
Hej mam zdjęcia z Otrowia, zeskanowane!, ale nie wiem jak je tu wstawić :placz: no i nie wiem czy ma to sens bo ja się narobię , a może zostaną one usuniętne - tam wszędzie ten h...ny namiot "pupila" w tle :mad:
-
co do zdjęć - ja jeszcze nie wykończyłam kliszy...
-
acha co do prędkości biegu Belki, to jej nie podam , bo nie mam prędkościomierza. Ale zamierzam kupić właśnie po to aby zmierzyć jej prędkość, bo ta sprawa mnie intryguje. Ale spróbuję opisać. Większość spaceru ona biegnie"wolnym" galopem (takim nie wyciągniętym) (no cóż jeśli na wysawie pies na ringówce idzie kłusem to on na spacerze przechodzi na wyższy stopień biegu - oj nie znam się do diabła na nazywaniu psiego biegu, gdyby to był koń to bym powiedziała że na spokojnie to Bellunia galopuje, a w sprincie - cwałuje pełną parą);) Nasza jedna najdłuższa wyprawa trwała 4 godziny, ale od czasu do czasu Belka lądowała w koszyczku na 5 - 10 minut, bo przecinaliśmy ulice. Po powrocie do domu myśleliśmy że ona padnie (ja właśnie to zrobiłam), a ona ... przyniosła piłeczkę:evil_lol: Ale za to na wystawie w Ostrowie dowiedziałam się że pies ma "mało masy" i jest "za chudy". Na uprzejme pytanie sędziego "czy nie je" odpowiedziałam "je, całkiem dobrze, ale ciągle biega":cool3: do usłyszenia
-
Oj Aneta! Co do wysokości i długości pudla w biegu to się zgadzam!!! Co do tego czy Belka cały czas biegnie - zwykle tak, czasem jak mamy kawałek drogi wzdłuż ulicy to ląduje w koszyczku. Myślę że prędkość jej odpowiada, bo ona biegnie [U]przed [/U]rowerem jakieś 10m i to ona nadaje prędkość a my się dostosowujemy, z tym że od razu dodam, że to ja wymiękam i czasem pies się odwraca i szczeka jakby chciała powiedzieć" wdepnij no trochę bo się nudzę) Oczywiście zwykle spacery rowerowe trwajanie nie dłużej niż dwie godziny z czego takie sprinty (a'la sznurówka - bo ona tak wtedy wygląda) zdarzają się parę razy i jak zaczynam ją doganiać to znaczy że muszę zwolnić. Zgadzam się że 6-miesięczna psina nie powinna być przeforsowana, ale ja przecież [U]nie wiem [/U]jak długie spacery planujesz. Podaję tylko za przykład swoją sunię i jej zapał w bieganiu, bo znane mi są opinie ludzi, twierdzących że pudel to się nadaje tylko do koszyka a nie do biegu przy rowerze. itp Całuski dla wszystkich wybieganych pudelków:iloveyou:
-
Oj dawno mnie tu nie było więc szybko nadgoniłam posty;) Patiszon, w jakim wieku jest Twoja sunia? Pytam bo moja odkąd skończyła 7 miesięcy (wtedy nastąpiła pierwsza jazda rowerem) uwielbia biec przed rowerem. Kondycji "starcza " jej obecnie na jakieś 3-4 godziny non stop - dłużej ja nie wyrabiam, więc nie znam jej "górnej" granicy wydolności - w tym parę sprintów (na życzenie pudliska:cool3: jak jedziemy za wolno to szczeka) więc może nie doceniasz psa i on doskonale da sobie radę przy rowerze, a do koszyczka będziesz wówczas brać na jezdniach czy innych "niebezpiecznych" miejscach. Pierwsze biegi Belki przy rowerze trwały około godziny, ale w krótkim czasie okazało się że TEN PIES nas wykańcza fizycznie - nie daję rady zaspokoić jej pragnienia biegów w "pełnej" prędkości. Oj żebyście widziały ten widok! wygląda jak chart... a tak przebiera nogami że mam wrażenie że torpedę odpaliła. Do usłyszenia Ola
-
Bizab! jestem pod wrażeniem kroniki z Ostrowa. Chylę czoło! Raz nawet widziałam na jednym zdjęciu pupę i ogon mojego psa ( a właściwie suczki):razz: :grins: sama też mam trochę zdjęć, ale robionych aparatem "kliszowym" i trochę potrwa wykończenie kliszy, wywołanie i zeskanowanie... ale obiecuję że nawet z opóźnieniem, ale je tu zamieszczę. Pozdrawiam wszystkich pudlomaniaków. Impreza super! za rok wracam! Bellunia też:multi: do zobaczenia
-
Dzięki. A jaki jest adres tego oddziału w Poznaniu? Ktoś zna? Swoją drogą Sonya-Nero. Jakiego masz pudelka? Pytm, bo tym razem na wystawie (o ile pogoda dopisze:razz: ) mam zamiar poznać osobiście z dogomani kogo tylko się da:multi:
-
a ja z pytaniem, żeby przesłać pieniążki to oprócz konta muszę na przelewie wpisać nazwę odbiorcy. czy mam wpisać Klub pudla z adresem, czy związek kynologiczny (ale jaki oddział)?
-
ja też się wybieram
-
hej u mnie też z uszami nigdy nie było problemów. A zabiegi kosmetyczne , jak wyzej
-
Hej to ja debiutowaliśmy w końcu na międzynarodowej wystawie w klasie pośredniej. Sunia (18 miesięcy)pięknie poszła na ringówce, ślicznie się zaprezentowała i dostała ocenę doskonałą, I lokatę i pierwsze nasze CWC! Sędzina była bardzo dokładna i w końcu się dowiedziałam jakie są mocne i słabe strony mojego psiaka :) Pozdrawiam wszystkich
-
To ja z pytaniem. Kto z szanownych pudlomaniaków wybiera się na wystawę do Kalisza lub Ostrowa?
-
No cóż Podobno o gustach się nie dyskutuje - ale według mnie te łaciate (arlekiny zdaje się) to nie pudle
-
BELLA KUDŁATY KŁEUSZEK wł. Aleksandra Majka nasz debiut zakończył się oceną doskonałą I lokatą w klasie pośredniej i CWC - cokolwiek to wszystko znaczy - bo meandrów sędziowania wśród grup, klas itp itd jeszsze nie łapię:lol:
-
Asiaczek - to Ty za mną biegłaś z Królową Boną?
-
ach i co do zdjęć pudli - przychylam się z prośbą, może ktoś robił i wstawi parę zdjęć?:modla:
-
Gratuluję wszystkim :multi: Ja też się pochwalę. Nasz wystawowy debiut, czyli pierwszy występ Belli Kudłaty Kłębuszek (miniatura apricot, klasa pośrednia, wł Aleksandra Majka ;)) dostała ocenę doskonałą, I lokatę i CWC :D:multi: Co prawda doświadczenie mam małe ale uważam, że sunia się doskonale sprawiła ;) Ale też wystawę - a właściwie tę "przepiękną" pogodę właśnie odchorowuję ;( zapalenie krtani się przyplątało. Co do szczotki - nie znalazłam
-
Witaj wiesz Twoja sunia to właściwie siostra mojej. Tyle że moja sunia jest z poprzedniego miotu, ale rodzice ci sami. Więc pozdrawiam serdecznie moją krewniaczkę. wstaw jak najszybciej zdjęcia
-
Od jakiegoś czasu oglądam Wasze pudelki. Oj jest na czym oczko zawiścić, ale może doradziłybyście jak wkleić tu zdjęcie, jeśli jes tono u mnie w komputerze?