-
Posts
687 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Oleniek
-
Hej masz , albo będziesz mieć zdjątka "wydanych" maluszków. W szczególności suni z balejażem;)
-
Za szybko kliknęłam w zamyśleniu:roll: to może by tak spróbować swoją własną skorygowaną tabelkę zrobić:lol: Choć instynkt mówi mi że to chyba jednak niewykonalne:shake: No ale dwa brązy to chyba MUSZĄ dać same brązowe szczeniaki? Szukająć w necie brązów zauważyłam, że zawsze są po rodzicach brąz+czarny. Czemu nie po dwóch brązach?
-
Czyli z morelki i brąza zawsze wyjdą czarnulki?
-
Nie no to ja wymiękam:razz: a myślałam ,że to takie proste jak matematyka:evil_lol: Czyli brązy się miesza tylko z czarnymi, albo brązami? Srebrne nie z czarnymi - bo to źle dla czarnych oraz nie z morelowymi - bo to źle dla obu kolorów:question: Białe z czarnymi? czy też tylko z białymi? :smhair2:
-
Czemu tabelka mi nie przechodzi?
-
pół tabelki [CENTER][CENTER][SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BBEE [/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]I[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BBEe[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]II[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BbEE[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]III[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BbEe[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]IV[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BBee[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]V[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]Bbee[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]VI[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]bbee[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]VII[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]bbEE[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]VIII[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]bbEe[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]IX[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BBEE [/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]I[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black [/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BBEe[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]II[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black [/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BbEE[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]III[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black [/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][B][FONT=Arial]BbEe[/FONT][/B][B][FONT=Arial] [B]IV[/B][/FONT][/B][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]All Black [/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¾ Black ¼ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]9/16 Black ¼ Cream 3/16 Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Cream[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]3/8 Black ½ Cream 1/8 Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]¼ Black ½ Cream ¼ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]½ Black ½ Brown[/FONT][/CENTER] [CENTER][FONT=Arial]3/8 Black ¼ Cream 3/8 Brown[/FONT][/CENTER][/CENTER]
-
tabelka nie chce przejść mimo zmniejszenia:shake:
-
Łolaboga co się zrobiło z tabelki:crazyeye:
-
Przestudiowałam sobie nieco genetykę na stronie, którą mi podała IraKa. I coś mi się nie zgadza. Zgodnie z tabelką można łączyć wszystkie kolory i "powinny" wychodzić "czyste kolory" tyle że np 2 szczeniaki takie a dwa takie. To czemu u IraKa wyszła sunia czarna z "balejażem"? I słuszałam że nie powinno się mieszać morelek ze srebrnymi Tutaj tabelka [IMG]http://www.vetgen.com/colorb1.gif[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb2.gif[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb3.gif[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb4.jpg[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb5.jpg[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb6.jpg[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb7.jpg[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb8.jpg[/IMG][IMG]http://www.vetgen.com/colorb9.jpg[/IMG][B][COLOR=#cc3366]BBEE I[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]BBEe II[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]BbEE III[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]BbEe IV[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]BBee V[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]Bbee VI[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]bbee VII[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]bbEE VIII[/COLOR][/B][B][COLOR=#cc3366]bbEe IX[/COLOR][/B][B]BBEE I[/B]All Black All BlackAll BlackAll BlackAll BlackAll BlackAll BlackAll BlackAll Black[B]BBEe II[/B]All Black ¾ Black ¼ CreamAll Black¾ Black ¼ Cream½ Black ½ Cream½ Black ½ Cream½ Black ½ CreamAll Black¾ Black ¼ Cream[B]BbEE III[/B]All Black All Black¾ Black ¼ Brown¾ Black ¼ BrownAll Black¾ Black ¼ Brown½ Black ½ Brown½ Black ½ Brown½ Black ½ Brown[B]BbEe IV[/B]All Black ¾ Black ¼ Cream¾ Black ¼ Brown9/16 Black ¼ Cream 3/16 Brown½ Black ½ Cream3/8 Black ½ Cream 1/8 Brown¼ Black ½ Cream ¼ Brown½ Black ½ Brown3/8 Black ¼ Cream 3/8 Brown[B]BBee V[/B]All Black½ Black ½ CreamAll Black½ Black ½ CreamAll CreamAll CreamAll CreamAll Black½ Black ½ Cream[B]Bbee VI[/B]All Black½ Black ½ Cream¾ Black ¼ Brown3/8 Black ½ Cream 1/8 BrownAll CreamAll CreamAll Cream½ Black ½ Brown¼ Black ½ Cream ¼ Brown[B]bbee VII[/B]All Black½ Black ½ Cream½ Black ½ Brown¼ Black ½ Cream ¼ BrownAll CreamAll CreamAll CreamAll Brown½ Brown ½ Cream[B]bbEE VIII[/B]All BlackAll Black½ Black ½ Brown½ Black ½ BrownAll Black½ Black ½ BrownAll BrownAll BrownAll Brown[B]bbEe IX[/B]All Black¾ Black ¼ Cream½ Black ½ Brown3/8 Black ¼ Cream 3/8 Brown½ Black ½ Cream¼ Black ½ Cream ¼ Brown½ Brown ½ CreamAll Brown¾ Brown ¼ Cream Gdzie pies czarny - BBEE,BBEe,BbEE, BbEe pies brązowy - bbEE, bbEe pies kremowy?biały, apricot lub red z czarnym nosem - BBee, Bbee pies kremowy?biały, apricot lub red z brązowym nosem -bbee Skoro moja Belka ma brązowy nos to zgodnie z tabelą jej kod genetyczny to tylko może być " bbee". Dobrze myślę? A skoro tak to mogłabym spróbować ją kryć czekoladową miniarturą (bbEE - wyszłyby wszystkie czekoladki lub bbEe - wyszłoby pół na pół morelek i czekoladek) Zgodnie z tą tabelą powinny wyjść czyste kolory, a ja mimo to boję się że by wyszły łatki albo jakiś kolor pośredni. Co sądzicie o takim kryciu? Bywały już? Może "odwieczni hodowcy" coś dorzucą od siebie na ten temat;)
-
Hej Znacie tę stronkę? [URL]http://www.poedeltjes.nl/links.htm[/URL] Szkoda że nie ma tam polskich hodowców. Ciekawe co trzeba by zrobić, żeby tam byli wymienieni.
-
Poczytałam Szkoda, że nie ma tego w Polsce.:-( Sądząc po doniesieniach w telewizji mamy tylko psy atakujące i gryzące ludzi.:shake: Paranoja narasta, ludzie coraz bardziej boją się obcych psów, ale co tu dużo mówić wielu właścicielom taki kursik też by się przydał. Na samym moim "podwórku" mieszkają właściciele "niewychowanych" psów, którzy dziwują się "Pani to się takie grzeczne pieski trafiają, a ten mój....":crazyeye: No ale czemu łagodne i dobrze ułożone psiaki muszą cierpieć z powodu tych niwychowanych lub agresywnych
-
Może ktoś będzie wiedział coś więcej o "kursie psa bezpiecznego":Rose:
-
No cóż ja też zrobiłam wielkie oczy :crazyeye: ;). Ale ogłoszenie było w lokalnej telewizji. Jakaś szkoła dla psów (i tu mama nie pamięta nazwy, bo "słuchała jednym uchem") zachęcała do wzięcia udziału w szkoleniach "jakichś tam" twierdząc że zdobyty papierek daje prawo do chodzenia z psem bez smyczy, nawet jeśli w danym mieście przepisy stanowią inaczej :razz: Hmm może coś w tym jest, a może nie. Dlatego założyłam wątek
-
Witajcie Tak naprawdę nie wiem jak zadać pytanie. Sprecyzuję o co chodzi. Mam dobrze "ułożonego" psa. Może nie wykonuje jeszcze wszystkich ćwiczeń z PT, ale powoli do nich dojdziemy. ;) Moja mama gdzieś w telewizji usłyszała, że "po jakimś tam zdanym kursie na posłuszeństwo" pies ma prawo chodzić bez smyczy i kagańca - czy to prawda, a jeśli tak to po jakim kursie. Sprawa jest dość interesująca. Może ktoś coś wie na ten temat, bo ja nie wiem nawet od czego zacząć poszukiwania w necie:shake:
-
Chyba mamy w Polsce mnóstwo sfrustrowanych przechodniów, którzy czepiają się mniejszych piesków, a większych to już się boją ;). Przykre, ale prawdziwe. A trawkę u nas kosili w środku lata i 4 dni temu:cool3:
-
Przepraktykowane?:razz: Mogę spróbować:oops: Belka i tak będzie ładnie wyglądać:p Może im nawet do głowy nie przyjdzie że nie wystawiana;). Tylko chyba powinnam wiedzieć jaki "mniej więcej" numer podać czy co? A gdzie są katalogi przedwystawowe
-
A czy będąc towarzysko wpuszczą mnie z psem:hmmmm:?
-
Witam nową pudlomaniaczkę, super że sunię będziesz wystawiać. Napisz coś więcej. Co to za pudelek - maść imię skąd jesteś? Ciekawość oj ciekawość:lol::razz:
-
super wydrukowałam i w wolnej chwili przetłumaczę Iraka W Poznaniu Belki nie wystawię bo minąła termin zgłaszania psów, ale jeśli będę miała wolne to może będę towarzysko - zależy też od finansów
-
Ach zapomniałam napisać , że na tej stronce chodzi o sunię imieniem Dominiqe chocco
-
Ok to nie kwestia wieku. Czy zatem hodowli z jakiej pochodzi piesek? Bo znalazłam w necie taką suńkę .[url]http://www.netspace.sk/andreasflower/[/url] i jej kolor i uroda ogółem mnie zauroczyły.:loveu: To młoda suńka więc myślę że najwcześniej za jakieś dwa lata będzie miała szczeniaczki- czas akurat jak dla mnie:p. I teraz pytanie, czy po suni w "ładnym" kolorze może wyjsć szczeniaczek "sprany" (no niestety taki sprany kolor mi się nie podoba:placz:) Pozostałe pytania nadal aktualne:modla: Nie wiem jak wstawićtu jej zdjęcie, żeby było łatwiej ją zobaczyć
-
Drodzy doświadczeni genetycy:lol: Mam dwa pytania. 1. Jakie musi być krycie żeby "wyszedł " kolor brązowy? (wiem że ma to coś wspólnego z bb... czy coś tam:oops: 2.Czy dwa brązowe psy (pies i suka:cool3:) dadzą "same" brązowe szczeniaki? 3. Czemu kolor brązowy u niektórych psów wygląda na "sprany" - to kwestia wieku psa? 4. skąd się wziął kolor "red" , bo kiedyś myślałam że z krycia między brązem a morelką, ale już zostałam wyprowadzona z błędu;) 5. Czemu "red"y podobno nie "gubią" koloru, a morelki tak?:confused:
-
Noale, i szlag mnie tylko trafia jak widzę na klatce schodowej plakat, na którym właścicielka pudla po nim qpy nie sprząta, a właściciel "mieszańća" tak. Bo to co może tylko Panowie sprzątają:angryy::lol:, czy też chciano się wyśmiać z właściceli pudli, że niby głupie i ich właściciele też, no to znaczy nie sprzątają :angryy::angryy::angryy: Ech ten co ten plakat ryzował, nie zachował "politycznej poprawności" Bo powinien narysować albo dwa takie same "mieszańce" - bliżej nieidentyfikujące rasy , a i ich właścicieli podobnych, różniących się tylko tym że jeden sprząta a drugi nie... Bo taki plakat uprzedzenia stwarza. Wcześniej ktoś napisał że nie był wyśmiewany jak wyprowadza swoje psy tyle że to chyba był amstafy lub im podobne (przepraszam nie pamiętam ras i nie wiem jak to sprawdzić nie kasują c tego co napisałam:oops:) Powiedziałabym że właśnie z powodu ich rasy nie był wyśmiewany. Ja mam pudla i naprawdę przynajmniej raz w miesiącu ktoś "kulturalny" mi czymś w psa rzuca, usiłuje ją kopnąć, lub po prostu przegania. Ciekawa jestem czy gdybym była z amstafem to też by się odważył:angryy: Ech no i znowu zrobiło się nerwowo, i to przeze mnie:oops::oops::oops:
-
W sumie trochę nerwowy ten wątek:lol: A tak od weselszej strony to doszłam ostatnio do wniosku, że nie tylko śmietników nam brakuje ale i ... latarń. No bo tak wychodzę sobie wieczorkiem, psiur widzę 3 m ode mnie robi qp, ja sobie szykuję torebeczkę, cierpliwie czekam (jak podejdę za szybko to psiur przerwie i bedzie jeszcze jedna:lol:) podchodzę a tu ... ciemno, czarno, trawa na półkolana:evil_lol: nieskoszona i gdzieś tam "psiurkowa" kupa. Szukam szukam, jakiś przechodzień pyta "co zgubiło się coś?" :turn-l: Ja (nieco zaaferowana) na to "tak kupa" A przechodzień mnie na to od braku kultury powyzywał.:stupid: Chyba nocą oprócz woreczków to latarkę będę brać ze sobą:evilbat: Może by tak zrobić listę "odpowiedzi" na wyśmiewanie. Ci co to jeszcze się nie zdecydowali (może ze strachu przed wyśmianiem) będą mieli gotowca:cool3: No bo tak... ja nie należę do tych o szybkim polocie, więc jak mi ktoś na temat qpy dogryza,:angryy: to jakoś nigdy nie mam odpowiednio szybkiej, dowcipnej i nieobraźliwej odpowiedzi I na koniec jeszcze miły akcencik. Na pewno nie raz, jak tylko pies przybrał odpowiednią pozycję zdarzały się wam przypadki, że jakiś tam przechodzień psa przeganiał, lub rzucał w niego czymś żeby ten się nie załatwiał. Mimo że właściciel psa z torebką stał obok. Takie "kulturalne" osoby nawet nie przepraszają, gdy okazywało się ze właściciel psa po nim sprząta. A tu wczoraj miła niespodzianka:lol: Jedna starsza Pani najpierw chciała mnie przegonić z placu zabaw (na którym byłam z dwójką dzieci i psem), bo "jak się zes..a to potem w to dzieci wpadają" ja odpowiedziałam że rzeczywiście wiele osób nie sprząta, ale ja mam woreczki ( i jej pokazałam) i sprzątam, bo sama mam dzieci i ta Pani ZWRÓCIŁA MI HONOR. Wiecie może to drobiazg, ale mnie ucieszył
-
Cześć Co to za morelki? Nie rozpoznaję