Jump to content
Dogomania

Oleniek

Members
  • Posts

    687
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Oleniek

  1. Ja też jestem nie w temacie. Co można powiedzieć, żeby ktoś coś takiego odpowiedział. Nie rozumiem. Irenka, a tak w ogóle Nie przejmuj się, jeśli ktoś coś takiego Ci powiedział to znaczy że nie jest wart tTwoich nerwów. Pewnie mu tylko o te nerwy chodziło. O zburzenie spokoju Idę na wesele się bawić . Trzymajcie się.
  2. A wiesz Ewo że nigdy o tym nie pomyślałam:razz: Ty rzeczywiście masz fajnie, dzieciaczki po swoich psiurach masz, a nie musisz się do nich "przywiązywać" i "odwiązywać". To jest "plus" na rzecz posiadania samca;)
  3. A ja mam pytanie z innej "beczki" Kiedy będzie wiadomo coś niecoś o wystawach w 2008 r.:hmmmm: Tzn kiedy (z Waszego doświadczenia) zastępowano na stronach związku terminarz z "tego" roku kolejnym terminarzem?
  4. Marek dostał antybiotyk:shake: Już 17 dni leczymy dwóch synków. Zaczęło się od kataru ropnego . BRR. A że starszy ciągle kaszle mimo że wziął cały eurespal poszłam znów do lekarza. Przemiła Pani Doktor (która jednak jest odwrotnieproporcjonalnie wykształcona) Wysłuchała się u synka "zmian astmatycznych" :crazyeye: i doszukała alergii, na tle której doszło do zachorowania:crazyeye: "raczej nie ma zapalenia oskrzeli, bo nic nie słychać, ale może tak na wszelki wypadek dać antybiotyk?" Diagnoza była tyleż długa co niejasna. Dostałam też od razu skierowanie do :pulmonologa, alergologa, i laryngologa:razz: (szkoda że nie do ginekologa:cool3:). Szczęściem mamy taką naszą super prywatną Panią Doktor, która oprócz bycia pediatrą, jest też pulmonologiem i alergologiem, więc od razu prywatnie skoczyłam do niej (oj portfelik chudszy:-() I dowiedziałam się że: żadna astma! ani też alrergia! absolutnie nie dawać leków wywołujących kaszel, a zapisanych przez poprzedniczkę. Marek dostał antybiotyk w kierunku śródmiąższowego zapalenia płuc. Wierzę jej bo już 2 razy je miał, i w tych dwóch poprzednich przypadkach dopiero prywatna Pani doktor je wyśledziła. Teraz w ciemno wierzę Ale w sobotę na wystawę raczej nie skoczę:placz: A Marek na wesele nie pojedzie :placz::placz: i młodszego synka też nie wezmę :placz::placz::placz: i muszę skombinować dla nich opiekę:roll: Ech mam zły dzień. Chociaż zdjęcia ślicznych pudelków się pojawiły;) Ech Aneta. Widzę że nie tylko mnie dopada choróbsko. Czyżby Twoje też było przedszkolne? Takie podobno najbardziej zjadliwe:evil_lol: Oczywiście choróbsko jest zjadliwe a nie nie dziecko:evil_lol:
  5. No to super że będziecie, a ja chyba nie będę. :placz: Synek mi się pochorował. A w sobotę wesele jego mamy chrzestnej :-( I jestem wściekła na allegro:angryy: Ale to dłuższa historia, a ja jadę zaraz do lekarza. Teraz zaś poprawiam sobie tu na forum humor. Jak nie poprawię to aż strach siadać za kierownicę:shake: No nic jadę
  6. Witam wszystkich O ile ktoś w ogóle jeszcze formum odwiedza;) Ruch tutaj jak w sennej wiosce:evil_lol: Czytam sobie wątek od początku i w 2005 i 2006r w ciągu jednego dnia całe strony przeskakiwały:multi:, a teraz zastój:-(. Pudlomaniacy się wypalili :razz: Wszystkie znane tematy już poruszyli i teraz się nudzą:D, albo odsypiają letnie wystawy:sleeping: A ja mam pytanie do pudlomaniaków obecnych, ale ukrytych:evil_lol: Czy takie elastyczne opaski na uszka trzymają się same, czy się je jeszcze przewiązuje gumką? I jaki kolor najlepiej wybrać dla morelki? Czy ktoś będzie teraz we wrześniu w Łodzi? Chciałam się wybrać towarzysko, ale jak towarzystwa nie będzie?:shake: No i na stronach klubu pudla nie ma info o tej wystawie. Czyżby zniknęła?
  7. Będę go obserwować. Dzięki:jumpie:
  8. Bardzo dziękuję. :multi:Myślałam własnie o Osterze, ale nie wiem jaki model i jaka moc da sobie radę z pudlem:evil_lol: I jeszcze pytanko. Co byście radziły zrobić. Skoro Belcia "ściąga" sobie gumki niszcząc włos. To: 1. nic jej nie zakładać żeby odrosło czy 2 zakładać żeby się przyzwyczajała że ma coś na głowie, ale wtedy chyba nic nie odrośnie:shake: Ten duży brązik będzie wystawiany? Widziałyście go już gdzieś na wystawie? Może ktoś zna jego imię??
  9. Może ktoś mi odpowie:modla::modla::modla::modla::Rose::Rose:. Być może już wcześniej ktoś pytał o rzeczy o które ja pytam, ale litości jestem dopiero na 400-tnym poście z tego wątku. I jeszcze jedno. Czy to był sen czy mi się zdawało, że w Ostrowie na klubowej pojawił się brązowy szczeniaczek (no gabarytowo taki nieco duży:evil_lol:) Chyba duży brązowy pudel. Był strzyżony. - zresztą dopiero po strzyżeniu domyśliłam się ze to pudel:roll: Czyje jest to cudeńko? Będzie w Polsce? Suńka to czy piesio? Ile brązów mamy w Polsce?
  10. Słodziaczek. :klacz::lilangel:Aż mi żal, że Bellunia do nas trafiła, jako "stara" sześciomiesięczna sunia
  11. Ups Oczywiście Belka w wieku 11 miesięcy nie wyglądała jak ta w wieku 6:oops: :evil_lol: Pomyliłam linki Tak wyglądała nasza sznurówka [IMG]http://img76.imageshack.us/img76/5897/bela11mcydd9.jpg[/IMG]
  12. Tak wyglądała Bellunia gdy do nas trafiała w wieku 6 miesięcy:lol: [IMG]http://img119.imageshack.us/img119/8021/04010061szczboa3.jpg[/IMG] Tu Bella ma 11 miesięcy i została obstrzyżona "na krótko". Jeszcze nie wiedziałam, że będę "wystawiać";) [IMG]http://img119.imageshack.us/img119/301/belalp4.jpg[/IMG] Bella z Panią w Ostrowie, na naszej drugiej wystawie [IMG]http://img111.imageshack.us/img111/4420/nastolikuqy8.jpg[/IMG] "Z supełkiem - tak uwielbiam się szarpać. Niestety jestem silniejsza tylko od Matusia - synka pańci" [IMG]http://img111.imageshack.us/img111/6380/supeekmp3.jpg[/IMG] "No rzuć w końcu! Jak nie to sama wezmę" [IMG]http://img50.imageshack.us/img50/9941/woczekiwaniunarzuthf4.jpg[/IMG] Kiedyś jeszcze coś dorzucę, ale najpierw sprawię sobie cyfrówkę:evil_lol:
  13. Guzik. Nieumiejętność wtórna:placz: No to jeszcze raz: [url]http://img113.imageshack.us/img113/3623/norzumr7.jpg[/url]
  14. [img][URL=http://img113.imageshack.us/my.php?image=norzumr7.jpg][IMG]http://img113.imageshack.us/img113/3623/norzumr7.th.jpg[/IMG][/URL][/img] tak oczekuję na piłeczkę
  15. no tak ale ja właśnie nie wiem jak to zrobić :shake: . Chyba poczekam trochę może mi zięć szwagier pomoże.
  16. Oleniek

    klub pudla

    Angielski znam. Zaraz się wgłębię:razz:
  17. Witam Mam zeskanowanych parę zdjęć jeszcze z Ostrowa, ale nie wiem jak je wstawić do wątku ;( i raczej jestem komputerowo odporna ;( Kto się wybiera? My co prawda nie, ale tak towarzysko bym się wybrała. Swoją drogą można wejsć na wystawę z niewystawianym psem???
  18. Oleniek

    klub pudla

    nie żartujcie z morelki i brąza czarny:crazyeye:. No jakoś mi to kolorystycznie nie wychodzi:lol: Myślałam że wyszedłby bardziej intensywnie morelowy, albo jaśniejszy brąz:oops:. No nic nie będę z pewnością próbować To, jak w takim razie wychodowano redy? Myślałam że właśnie z krycia moreli brązem.:oops: Albo skąd wzięły się srebrne pudle?
  19. Oleniek

    klub pudla

    Hej a tak swoją drogą co by wyszło z połączenia morelki z brązem?? Były już takie krycia?
  20. Oleniek

    klub pudla

    ja też nie znam czeskiego :evil_lol: lepiej mi z niemieckim Witam W Polsce z tego co wiem nie ma pudli srebrnych dużych, a gdzie najbliżej są? Tak sobie myślę że za rok góra dwa w naszym domku zawitałby duży pudel. Raczej nie morelka(bo morelkę mam w wersji mini;)) raczej nie czarny i biały, bo te w Polsce są , a że moim zupełnie pierwszym pudelkiem był mały srebrniczek, tak i sentyment do koloru został. Tylko skąd go (a właściwie ją wziąć) Może jakieś sugestie (linki):lol::modla: Belunia to był zakup szybki (o genealogii jakoś nie myślałam:oops:), a teraz chciałabym sobie najpierw parę hodowli poobserwować
  21. tak sobie siedzę kawkę popijam i podziwiam tę przepiękną Oliwie.:multi:Cudeńko
  22. Cześć No cóż mnie się w pudlu zawsze podobałą ta smukła mordeczka, ale sierśćszybko odrasta i choćsłodko wygląda taka dłuższa sierść na pyszczku to nie to samo. Dotychczas strzygłam Belkę nożyczkami, ale to trwaaaaa i trwaaa a mi się tak mazy ostrzyżenie w szybszym tempie stąd moje pytania: 1. czy reczna maszynka taka z allegro sprawdzi się do mordki i łapek? 2. jeśli się nie sprawdzi, to co [U]niedrogiego[/U] się sprawdzi? - piszę niedrogiego, bo choć sama na pudla wydaję więcej niż na siebie to za wydatek powyżej 200 zł to by chyba mąż mnie z psem na ulicę wygonił ;) 3. Kiedy moja 20 miesięczna sunia będzie miała dorosłą sierść???:placz: ja mam dość tego puchu!!!! jak zawieje tak się ona układa, cienka taka że co chwila kołtun 4. co zrobić żeby Belka nie zdrapywała sobie gumek z głowy? Dodam że początkowo to były frotki (nie pasowało to psu, zawsze łapą sobie ściągnęła, bo łatwo było) potem takie cieniutkie gumeczki kupowane na wystawie , - zważałam żeby jej nic nie ciągnęło) ale jak tylko nie widzę to ona tak długo drapie aż się tego pozbędzie. Rezultat jest taki, że tam gdzie powinna mieć długie włosy do gumki tam włosy mają góra 4-5 cm, podczas gdy na całej głowie już z 12. Jak tak dalej pójdzie to na wystawę nie będę miała czego spiąć. Ostatnio zapinałam jej "grzywkę" takimi malutkimi "spineczkami-żabkami" ale nie wiem czy nie jest jeszcze gorzej czytam sobie dziś sukcesywnie ten wątek od początku, a pranie czeka... No ale ta pogoda.... trzeba sobie jakoś humor poprawić Cześć , będziecie 22 września w Łodzi na starcie? :cry: To ja Wam powiem gdzie zwykle kapci szukam. No więc jak nie ma ich na miejscu to znaczy że są u Belli w budzie. Niunia, jak mnie nie ma lub nawet jak jestem, ale zajęta i nie może się przytulić , to czuje taki niedobór pańci, że do budy idzie spać z moim kapciem. Czasem dwoma. I jakoś to tak trwało jakiś czas, ja wiecznie szukająca kapci, mąż utyskujący "to układaj je na miejsce" (jakby sam układał:cool3:) ale tak naprawdę zdałam sobie dziś sprawę z tego, że jest to już pewien domowy standard. Po prostu, kiedy szukając już 5 minut buta powiedziałam do synków" nie widzieliście mamy kapci?" , mój trzylatek ze stoickim spokojem, nie przerywając zabawy lokomotywką , żekł "no iecież Bela ma":loveu: pozdrowienia dla wszystkich.
  23. Cześć zazdroszczę "dorosłej" sierści, Belka ciągle ma taką delikatną że po tych wakacjach już nie wyrabiam. Aneta jakiego olejku używasz do uszu i jakiego antyfilca. No i jak ich używasz?
  24. Cześć powiem wam, że po swoim psie od początku (czyli już ok 14 miesięcy) sprzątam i .. mam coraz mniej serca do tego. Dlaczego?: 1. myślałam że ktoś weźmie ze mnie przykład. Choćby ze znajomych włascicieli psów. Ale pomyliłam się co do ogromnej liczby osób, a to nie za miłe uczucie.:-( Ba na osiedlu oprócz mnie nie widziałam żeby ktokolwiek sprzątał! Począwszy od matek mających i dzieci i psa (sama do tej grupy należe i myślałam, że to chyba najbardziej uświadomiona grupa właścicieli )- po emerytów wychodzących na spacer z pupilkami i na pewno czasu im by na to nie zabrakło 2. nie raz mnie wyśmiano - co prawda, akurat to nie jest dla mnie powód do zaprzestania sprzątania, ale w połączeniu z powodem pierwszym zaczynam sobie myśleć a po ch.. mi to sprzątanie 3. brak śmietników. U mnie na osiedlu są dwie sztuki, ale u mamy czy u teściów nie ma ani jednej. Co? w kieszeni mam nosić - takie rozwiązanie zaproponował mi kiedyś klótliwy jegomość wieku podeszłego:crazyeye: Gdzie te śmietniki mające stanowić o naszym ogólnym poziomie czystości Achh tak sobie narzekam, ale jak już człowiek zacznie sprzątać i się do tego przyzwyczai to nie potrafi przestać;) Ot taki niewinny nałóg:evil_lol: Dlatego sprzątajcie ludzie, może jak zobaczę że ktoś jeszcze sprząta to mi będzie raźniej
  25. BI bi lub Sonya Nero , jakbyście mogły dać odpowiedź na temat kosmetyków i cierpliwie poczekać na odpowiedź z mojej strony to będę wdzięczna. Siedzę z dziećmi na działce i dostęp do internetu mam tylko jak robię raz w tygodniu pranie w domu :) Ale jutro zerknę w internet u teściów.
×
×
  • Create New...