Jump to content
Dogomania

Klementynkaa

Members
  • Posts

    4151
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Klementynkaa

  1. ttosa, przeprasza, Cię ale ja sie zgubiłam trochę - na początku byłam przekonana, że dajesz Amelce DT, potem byłam radośnie zdziwiona że jednak stały, teraz widzę, że jednak tymczas... rozumiem i szanuję Twoją decyzję, tylko pytam dla jasności - czy Jesteś zdecydowana? bo jeśsli tak to trzeba wrzucić Amelcię znów na stronę Nadzieji z informacją, że szukamy domku, zmienić tytuł tego wątku (bo wynika z niego, że Amelcia ma już domek tylko kasy trzeba), ja mogę przerobić nieco bannerek i działamy!
  2. Bruno z Olsztyna dobrze wygląda, ma tatuaż? bo zadek mi dość znajomo wygląda...
  3. [quote name='dzodzo']Karilka czy teraz Ty aktuzalizujesz stronke nadziei?bo kilku psów tam brak[/quote] a tak na marginesie - po co nam dwie strony z tą samą treścią? no i kto zajmuje się tą drugą (nie robioną przez Maćka, tylko "starą")?
  4. aaa bo ja też zrozumiałam że dwa.... czyli oni chcieli Karmi a ponieważ ktoś inny ją adoptuje to chcą zobaczyć pozostałe i adoptować, tak? fajnie :)
  5. w temacie głuchego Ramzesa - konsultowałam się z kolezanką wetką, niestety w Polsce nie diagnozuje się ani nie leczy wad słuchu u psów :( czym innym sa te wtórne wynikające np z zapalenia ucha, ale takie które sa od początku niestety są nie do ruszenia. pozostaje domek z kimś baaardzo rozsądnym i cierpliwym!
  6. na koty reaguje pewnie jak każdy dobek - gooonić! tu raczej wzrok a nie słuch działa :)
  7. z diagnostyką i leczeniem wad słuchu jest bardzo kiepsko, z tego co wiem to nawet we Wrocławiu nie mają specjalistycznego sprzętu bo jest on kosmicznie drogi :( z wołaniem po imieniu... jemu to chyba wszystko jedno skoro nie słyszy, ale ciekawe jak na niego wołali o ile wołali... pogadam z koleżanką weterynarzem, ona robuiła staz w Daniii, popytam co i jak, może coś podpowie. większy problem co z nim zrobiić na już, czy państwo będa go trzymać aż znajdzie się domek?
  8. heeeej! ja będe w Żyrardowie cały weekend! może chcieliby się spotkać i pogadać? kto ma z nimi kontakt? podeślę mój numer na priv :)
  9. czyli dobre wieści mieszają się z gorszymi... dzień jak co dzień :( miejmy nadzieję, że Hektorek dobrze trafił!
  10. czy ten domek z Rudy Śl. już sprawdzony? bo jesli nie jest to całkiem na końcu świata i Pan mobilny to może uda nam się spotkać. Chyba, że Grażynka już podziałała :)
  11. z innej beczki: zebrałam Wasze pomysły i propozycje do kuupy ;) proszę poczytać :)
  12. w zawiązku z zaistniałą sytuacją związaną z Daga_27 w imieniu osób związanych z ND wklejam nasze stanowisko. bardzo prosimy o skupienie na meritum czyli dalszej pomocy dobciom. wyjaśnienie sprawy pozostawiamy osobom i instytucjom upoważnionym. [quote] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]W imieniu osób skrzykniętych parę miesięcy temu na Dogomanii po to by ratować dobermany i wielokrotnie wymienianych jako NADZIEJA DOBERMANA chcemy publicznie oświadczyć, że oczekujemy wyjaśnień, faktur i zwrotu nierozliczonych pieniędzy pobieranych przez Dagę_27 ze skarpety Nadzieja Dobermana na AFN oraz przekazywanych przez nas na jej prywatne konto. [/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wpłaty na skarpetę Nadzieja Dobermana pochodziły przede wszystkim ze zbiórek robionych przez nas na allegro(aukcja cegiełkowa), naszych wpłat własnych, co łatwo można sprawdzić w rozliczeniach oraz z bazarów, na których fantami były przedmioty będące nasza własnością a przekazane na ten cel. Tym samym pociąganie do finansowej odpowiedzialności wobec AFN osób, które same na ten cel wpłacały dobrowolnie jest krzywdzące i nie na miejscu.[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Bardzo nam przykro, że w wielu kontekstach i wypowiedziach jesteśmy stawiani w jednym szeregu z osobą, która okazała się (z sobie tylko znanych powodów) nieuczciwa i zawiodła zaufanie wielu, w tym osób najbliżej z nią poprzez Dogomanię współpracujących [/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]i okazujących sympatię oraz chęć pomocy. Nie ma usprawiedliwienia na oszustwa, wyłudzanie publicznych pieniędzy, nie tłumaczy tego żadna sytuacja finansowa ani życiowa. [/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przez kilka miesięcy wspólnymi siłami i przy pomocy innych Dogomaniaków uratowaliśmy wiele dobermanów - do wglądu wątek Nadzieja Dobermana, portal [/SIZE][/FONT][URL="http://www.nadzieja-dobermana.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#0000ff]www.nadzieja-dobermana.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][SIZE=3][FONT=Times New Roman], zdjęcia psów z nowych domów, również kontakty do domów adopcyjnych.[/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Daga_27 pomagała jako dom tymczasowy (DT) zarówno nam jak i „bokserom w potrzebie”, schronisku w Ostródzie, miała kontakt z Fundacją Niechciane i Zapomniane. [/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Teraz jesteśmy odsądzani od czci i wiary - jako „przyjaciółki Dagi” czy jej poplecznicy/ wspólnicy. Każdy z nas mieszka w innej części Polski i może ufać tylko słowu pisanemu lub mówionemu przez telefon. Podobnym zaufaniem obdarzyło Dagę wielu ludzi z Dogomanii.[/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Kwestie finansowe z AFN wyjaśni Fundacja bezpośrednio z Dagą, nas czeka próba odzyskania naszych pieniędzy przeznaczonych na pomoc konkretnym psom oraz odbudowanie wzajemnego zaufania. Drugim zadaniem, z którym będziemy się mierzyć to działanie w taki sposób, aby podobna sytuacja już się nie powtórzyła.[/FONT][/SIZE][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]NADZIEJA DOBERMANA jest inicjatywą osób prywatnych, mającą na celu pomoc dobermanom, które są psami „niewdzięcznymi” z racji swojego charakteru, wielkości oraz złej reputacji w społeczeństwie. Staramy się prowadzić nasze działania w sposób rozważny, skuteczny. Bardzo chętnie przyjmiemy pomoc i konstruktywną krytykę ze strony osób doświadczonych, pracujących w fundacjach, stowarzyszeniach, ułatwi nam to dalsze kroki w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/quote]
  13. to może napisać pod wskazany adres z prośbą o druk deklaracji, wypełnić i potem przysłać pocztą. natomiast uważam, że zanim podpisze się deklarację to warto jednak posłuchać, wypytać o szczegóły i zadecydować świadomie i tu niestety obecności na takim spotkaniu nic nie zastąpi :(
  14. [FONT=Arial]zebranie dla osób które już włączyły się w działanie i dla tych, które chcą dołączyć :)[/FONT] [FONT=Arial]miejsce zebrania - koło gimnazjum nr 1 przy ul. Grażyńskiego w Katowicach[/FONT] [FONT=Arial]data spotkania - sobota 21.07.2007[/FONT] [FONT=Arial]godz. 10 - 10.30 - zbiórka pod gimnazjum[/FONT] [FONT=Arial][/FONT] [FONT=Arial]wszelkie informacje - [FONT=Verdana][email protected][/FONT] [/FONT]
  15. tu jest, przeniosłam! http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75632 moderatora proszę o zamknięcie tego wątku żeby nie mnożyć :)
  16. tu jest, przeniosłam! http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=75632
  17. [quote name='aisaK']Co na to Klementynka?[/QUOTE] Klementynka już dawno napisała posta i PW na ten temat oraz podała namiary na szkoleniowców z Warszawy :mad: w temacie kolczatki i kagańca - kolczatka jest pomocą żeby nad silnym psem zapanować i dobrze, że ja macie ale pamiętajcie, że nie służy do nauki, a w przypadku agresji wobec psów i ludzi działa wręcz odwrotnie niż by się wydawało - wzmaga tą agresję. kaganiec - zadbajcie żeby mogła w nim oddychać i swobodnie otwierać pychol proponuję [URL="http://ipo-sklep.pl/images/dober-f.gif"]TAKI[/URL]. Fox India - w weekend 4-5 sierpnia będę na zawodach w Żyrardowie, spotkamy się? chętnie zobaczę pannicę po kilku miesiącach :loveu:
  18. zgodnie z sugestią przekładam temat. początki działania TUTAJ a teraz ciąg dalszy (mam nadzieje nastąpi ;) )
  19. [quote name='Shanara']życze Wam dużo wytrwałości i powodzenia we współpracy z panem Jandą.[/QUOTE] dziękujemy :p a czy Twoja wypowiedź ma jakieś ukryte drugie dno? bo jakoś mi tak... :razz:
  20. [quote name='MARCHEWA']Vika Bari,państwo napisali mi maila,że chcą ODDAĆ Nero!!!Co teraz zrobicie?[/QUOTE] no a jak ma się to do umowy adopcyjnej? czy taka sytuacja jest tam przewidziana? no i jeszcze jedno pytanie - czy tacy Państwo jesli zechcą będą mieli możliwość adopcji kolejnego psiaka? pewnie trzeba będzie go odebrać :-(
  21. ja im z przyjemnością pomogę pod warunkiem, że będą chcieli tą pomoc przyjąć! uważam, że decyzja przyjęcia pod swój dach psiaka po przejściach jest godna podziwu i szacunku, ale też powinna być przemyślana. osoba, która przeprowadzała rozeznanie domku na pewno uprzedzała o kłopotach, jakie mogą się pojawić, prawda? czekam na informację jak Państwo widzą szansę popracowania nad przyszłością Nera i wspólnym życiem.
  22. już się wq..., Jastrzębie jest 50 km ode mnie, czy Państwo będą uprzejmi spotkać się ze mną skoro im na psie zależy? już ja im do głów nakładę :mad: :mad: :mad:
  23. może pora odświeżyć temat? wczoraj odbyło się zebranie, został wybrany Zarząd Okręgu i niebawem kolejne spotkanie, na którym będą omawiane szczegóły działania. zapraszam osoby, które jeszcze nie włączyły się w sprawę a mają ochotę, Panowie! to wstyd ale na zebraniu był JEDEN MĘŻCZYZNA, czy tylko kobiety mają dość sił i charakteru na taką pracę? ps. jeden mężczyzna + prezes i komendant, oczywiście ;) czyli w sumie trzech.
  24. super temat! ja od siebie dodam, że dobry szkoleniowiec pamięta o bezpieczeństwie podopiecznych (dwu i czterołapnych), stara się nie dopuszczać do sytuacji, które są niebezpieczne (pogryzienia, plątające się linki, upadki) tłumacząc jakie mogą być konsekwencje zachowań kursantów (a Ci są baaardzo kreatywni :D) + sprzęt (przeszkody) w dobrej szkółce powinny być stabilne i na bieżąco naprawiane!
  25. powiadomiłam wczoraj dobrą duszyczkę z Radomia, która obiecała pomóc w szukaniu domku. gdzie przebywa w tej chwili sunia? w schronisku radomskim?
×
×
  • Create New...