-
Posts
17036 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ada-jeje
-
[B]Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego[/B] Aktualnie obowiązujące w Polsce prawo humanitarnej ochrony zwierząt jest złe. Jego niedostateczna określoność jest główną przyczyną powstania nowej branży - hyclostwa, zajmującej się usuwaniem bezdomnych zwierząt pod pozorami kosztownej opieki nad nimi. Mechanizm ten przyczynia się do narastania problemu - zwiększa liczbę bezdomnych zwierząt, kreuje ich nieznany w większości los, a ponadto winduje nieracjonalne wydatki gmin. Nasza diagnoza patologicznej realizacji przez gminy zadań wobec bezdomnych zwierząt znalazła potwierdzenie w opublikowanym w 2013 r. wyniku kontroli NIK (P/12/193). Ogólna ocena wynikająca z kontroli była negatywna. W naszym przekonaniu, systemowe rozwiązanie problemu wymaga przede wszystkim uchylenia głównych, dotyczących go przepisów ustawowych i skonstruowania prawa w tym zakresie od nowa. Bowiem nawarstwiane przez ostatnich kilkanaście lat cząstkowe zmiany przepisów były wadliwe i nie otworzyły dotąd żadnej perspektywy uporania się z coraz bardziej dotkliwym problemem. Dlatego kilka organizacji pozarządowych, zajmujących się humanitarną ochroną zwierząt (w tym nasze Stowarzyszenie), dnia 27.12.2013 r. złożyło [B]projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów dotyczących problemu bezdomnych zwierząt[/B]. Dokument zawiera szczegółowy opis tego, jak kwestionowane przepisy, w ich łącznym działaniu, ukształtowały patologiczny mechanizm, który czyni problem nierozwiązywalnym. Projekt podsumowuje wnioski z prowadzonego od dziesięciu lat monitoringu realizacji zadań gmin, śledzenia statystyk działalności schronisk oraz dziesiątków postępowań administracyjnych, cywilnych i karnych, które inicjowaliśmy lub w których uczestniczyliśmy. dlaczego jest źle? [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/prawo/hyclostwo.pdf[/URL] projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/prawo/wn_tk.pdf[/URL] Projekt przesłany został do Prezydenta Rzeczypospolitej, Marszałka Sejmu RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Senatu, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokuratora Generalnego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, tj. podmiotów uprawnionych do kierowania wniosków do TK. [B]Zachęcamy do rozpowszechniania tych dokumentów i informacji.[/B]
-
poczekaj do sylwestra
-
[quote name='missiaa']AAA! teraz czaję. Czyli P. oznajmił Gminie Klucze że przekazywał komuś psy( i nie siedziały one u niego) a on opłacał ich pobyt? Interesujące... Kiedyś jak pracował ten młody chłopak(bo Józek przez jakiś czas nie pracował) to powiedział, że psy przyjeżdzają do P. z jakiegoś schroniska... jak nikt ich nie adoptuje to wracają z powrotem do tego schroniska.. i wiele psów było tylko przez miesiąc i później znikało. Ale nie wiem czy to prawda i jakie schronisko miał na myśli ten pracownik. Ale napewno zleceniodawcą jest tutaj P? A może to chodzi o to że J. był tym Zleceniodawcą i przetrzymywał psy u P?[/QUOTE] Mamy wszystkie umowy, za 2012 Klucze mialo umowe z P. a P. z schroniskiem w JZ, ale z tym schroniskiem to wsplopraca jest cacy, i z dyrekcja tego schroniska tez. Mamy tez umowe na rok 2013 gminy Kl. z J. nastepne umowa to J. z Szczytami, a tu to juz czarna magia bo PIW tez umaczany w proceder, wiec jesli psy wracaly to tylko z Szczytow, gdzie tez jest prowadzona sprawa karna p/ko tej szmacie jeszcze gorszej niz P. Mamy tez umowy gminy Proszowice z P. na rok 2013 a P. ma umowe z schroniskiem w Szczytach ktora tez jest dostarczona do nas, zas w roku 2012 wylapujacym w Proszowicach byl J. Nie ma zadnej umowy pomiedzy P. a J. bo to nie jest mozliwe na papierze. Nemniej zobacie jak sie zamieniaja. Podobna sprawa jest z Zawierciem, rok 2012 wylapujacy J. 2013 wylapujacy Ż. trzeba dobrze studiowac te papiorki zeby sie nie pogubic.Nie moze byc Zleceniobiorca placacym utrzymanie zwierzat osobom chetnym do opieki nad bezdomnymi zwierzetami, bo mowa jest o zabieranych psach z Ol. a w gminie Kl. tylko on mial podpisana umowe w 2012, dalej juz pisza ze w tym roku wylapujacym jest J. wiec o zadnej opiece nad zwierzetami oplacanymi prze niego nie moze byc mowy. Ale tu sie wkopali sami bo zdjecia przyslali nam wlasnie z przybytku w OL. Ciekawe co teraz odpisza? bo ich o to zapytalam.
-
[quote name='missiaa']co?!!!! Ten pierwszy jest że został adoptowany przez nas?!!!!!!!!! Jak to jest zapis o nas? nie rozumiem kto to napisał urząd w mailu czy hycel(długopisem)? Druga to Lukka więc zabrana przez nas, ale ten pierwszy? Jeśli to samiec, to może ten który też był w O. on był do tej suni podobny i też strasznie pryjazny, później zaczeły go atakować psy na dużym wybiegu aż zniknął.[/QUOTE] O tym pierwszym nie ma slowa o jego zabraniu z przybytku, ogolnie jest zapis ze psy byly zabierane z tego przybytku przez osoby ktore zapewnialy im dalsza opieke za ktora koszty pokrywal Zleceniobiorca, czyli P. jest Zleceniobiorca w umowie. Znaczy sie ze takie osw. zlozyl, pytanie tylko w jakiej formie.
-
[quote name='madziakato']O co chodzi z tym-"oskarżenie przeciwko osobom które zabierały psy z tego przybytku"?[/QUOTE] psy byly umieszczane z tego przybytku u osob chetnych przyjac je do dalszego utrzymania, [B]NIE DO ADOPCJI, [/B]a zleceniobiorca [B]czyli P. jest Zlecenioboirca w umowie mial je dalej utrzymywac,[/B] taka informacje przekazal gminie, bo sami sobie z palca tego nie wyssali.
-
[quote name='barb']Ada-jeje, przepelniona skrzynka.[/QUOTE] juz wyczyszczona
-
[quote name='missiaa'][IMG]http://imageshack.us/a/img197/6017/dy8u.jpg[/IMG] Napisz mi proszę ta na pierwszym zdjeciu została przysłana jako że znalazła DS(i czy przysłana jako suka) zależy mi wiedzieć czy żyje.. ze nie została zagryziona.. ona była taka przyjazna... Chciałabym spokojniej spać wiedząc że żyje..[/QUOTE] nie jestem w stanie opowiedziec Ci na pytanie czy pies z powyzszego zdjecia znalazl DS, z informacji zdjecia jest wylapany 03.05.13 w Kwasniow Dolny jako pies czarny lekko podpalany, wiek okolo 3 lata. i jest zapis o Was ale to tylko ja tak wnioskuje, cytuje: badz umieszczane u osob chetnych przyjac je [B]do dalszego utrzymania i opieki przez Zleceniobiorce.[/B] [B]Oskarzenie p/ko osobom ktore zabieraly psy z tego przybytku. Dalej sie zastanawiacie nad zlozeniem doniesienia?[/B]
-
[quote name='missiaa']czyli te wszystkie przysłane zdjęcia to są wszystkie psy WYŁAPANE w gminie Klucze? czy to są psy które zostały wyłapane i znalazły domy? (a reszta wyłapanych i nie oddanych do DS nie ma zdjęć?) bo nie uwierzę że wszystkie wyłapane psy znalazły domy.. skoro niektóre psy czekały miesiącami u Pałki i nikt ich nie wyciągał.. nie wierzę że 100% wyłapanych psów znalazło DS (plus te 3 poddane eutanazji) P.S. to jest Jaroszowiec nie Jaroszowice :)[/QUOTE] to sa zdjecia i miejscowowsci w ktorych zostaly wylapane, w pismie pytalam tylko czy i ile psow zostalo zaadoptowanych i do jakich miejscowosci byly wyadoptowane, nie moge pytac o dane osobowe bo to jest i tak objete ochrona danych. Zapewne to nie koniec korespindencji i tu poddalas mi nowa mysl o co pytac a mianowicie ktore z psow znalazly domy.
-
dzieki missiaa Twoje rady sa super cenne, juz poszlo pismo o kopie faktur, a ja sprawdze to co podalas dokladnie. poczekam najpierw na faktury, zeby byc pewna. po kolei, pies wylapany 05,04,2012 KL. ul. Zawiercianska, 12.04.2012 ul. Srodkowa, czarny, krotkowlosy. 11.05.2012 Golczowice ul. Polna, pies czarny podpalany. 13.05.2012, Stawy na Malince, pies czarny duzy. 16.05.2012 Chechlo ul. Ogrodzieniecka. 14.06.2012 Rudaki, pies czarny duzy. to sa zdjecia 14 psow wylapanych w 2012r przez P.brakuje nam 5 zdjec, ale mamy tez info ze 3 zostaly poddane eutanazji w 2012, podaja ze w sumie w 2012 bylo wylapanych 22 psy. pytanie poszlo dodatkowe o zas. wetow z uzasadnienem eutanazji, bo tego tez brakowalo, jak dostaniemy faktury, bedzie wiadomo czy 22 +3 eutanazja, czy te 3 mieszcza se w tych 22. Ten z Jaroszowic jest tylko ujety w spisie bez zdjecia, to juz teraz wiemmy dlaczego, a i jeszcze taka dop. w 2012 r. zaadoptowana 18 psow, do Sloszowa, Olkusz, Kamienica, Krakow, Lodz, Jerzmanowice, Osiecka Gorna, Trzebinia, Bogucin Maly. Sa te podejrzenia na stowe ze byly falszowane dokumenty potwierdzen dowiezienia psow do JZ. czekam tez na skany, bo Kl. przyslalo az 5 szt. potwierdzen, a z przeprowadonej rozmowy z JZ wiem ze zaden pies nie dojechal z KL. natomiast dojechalo 8 szt z Proszowic, a Proszowice potwierdzily tylko jednego psa bernardyna. to tyle za rok 2012. Biore sie za rok 2013.
-
pudlo, plec zenska nie ma poroza. wiadomo na co takie "cus" jak Ty stac.
- 1229 replies
-
- agnieszka
- hodowla w puławach
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
darujcie sobie, pisanie z trollem, on tylko czeka na jelenia ktory z nim podejmie pisanie, konca nie bedzie.
- 1229 replies
-
- agnieszka
- hodowla w puławach
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
[URL="http://www.zgkzawiercie.pl/index.php?akcja=link&id=5&id_link=129&id_link_aktualnosci=358&pelny=1"]http://www.zgkzawiercie.pl/index.php?akcja=link&id=5&id_link=129&id_link_aktualnosci=358&pelny=1 [/URL]czy to nie ta sama co wylapana w Kluczach
-
AZIR Dziadzio Staruszeczek za TM .........żegnaj.......
Ada-jeje replied to MALWA's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='mdk8']a ile by kosztował wózeczek dla Azirka?[/QUOTE] wózek my mamy, jest u Marty w Glogoczowie, jest możliwośc ewentualnego wyslania do Wrocka, jesli nalezalo by cos poprawic. -
[quote name='barb']Zapisuję na razie.Dopiero tu trafilam. Bardzo potrzebny wątek.[/QUOTE] do jedlickiego zakladu komunalnego tez juz poszly pytania, rozpracujemy kwiatka z O. to zabierzemy sie za kwiatka J.
-
[quote name='madziakato']Ale wiesz- jak kilkakrotnie byłby "skasowany" to i Pani K. niech se zarobi.....czemu nie[/QUOTE] Ty ja jeszcze per Pani nazywasz, to cos nie powinno chodzic po tej boze ziemi, poczytaj sobie tamten watek a przekonasz sie ze do OL. przyszla ta szkola o wiele lat pozniej.
-
[quote name='madziakato']Ok a te co zniknęły z O.- gdzie są(jestem jeszcze za głupia za naiwna)??? I kto do O. przyjedzie i zabierze???[/QUOTE] bedziemy pytac do skutku a dla przykladu musimy choc z dwie gminy posatwic przed sad, Wy bedziecie zabierac jak pomozecie missieek i Marcie w oglaszaniu, to tak jak pisalam wczesniej zwolni sie miejsce dla innych bid. podajcie mi cene na PW tej zabawaki.
-
[quote name='madziakato']Jeżeli dobrze patrzę, to pies z nr 3 (z roku 2013) wyłapany w marcu br....To ja mam pytanie(retoryczne)- jaki to jest w ogóle Punkt Przetrzymań Psów , skoro on tam ciągle jest???????!!!!!!!!!9m-cy!!!![/QUOTE] a gdzie ma byc? w Szczytach? tam zgodnie z umowa skupu trzeba zaplacic 1230 zl. za sztuke jak czytamy na umowie konsorcujm, zwany dalej liderem nasz kwiatek z O. i ile by im zostalo w kieszeni? wielkie G..... nachapala by sie lachmyta z Szczytow, ktore tez wie jak sie zwierzat pozbywac. do O. przyjada i zabiora i to jest wlasnie ich biznes.
-
[quote name='Malgoska']dostalam dwa pliki w wordzie, tam sa skany zdjec i dokumentow w pliku 2012 sa zdjecia i daty, w pliku 2013 zdjecia, dat nie ma, niektore zdjecia sa zeskanowane razem z dokumentami np opinia lekarsko-wet (tez je wstawiac?) daty sa przy niektorych zaswiadczeniach[/QUOTE] nie, opini wetow nie wstawiaj,juz wiem mam napisane na zdjeciach bo sobie wszystko wydrukowalam i nanioslam, zeby moc latwiej prowadzic sledztwo ale juz podaje daty, zdjecie nr 1-20.02.13, 2-20.02.13, 3 i 4- 02.04.13, 5- 17.04.13, 6-03.05.13, 7-10.05.13, 8-23.05.13, 9-11.05.13, 10-12.05.13, 11-09.07.13, 12-30.7.13, 13-30.07.13, 14-30.07.13, 15-21.08.13, 16-21.08.13, 17-13.09.13, 18-25.10.13, 19-25.10.13, 21-04.12.13, pomylili numery zapewne ten bialo czarny poddany eutanazji mial miec numer 20. ale tego nie umieszczaj na watku. ale jaja, mnie na wydrukowanym zdjeciu nie pokazala sie data psa nr 21 czarnego, ktory na wykazie jest wylapany 04.12.13 a aparat foto pokazuje nam 11.04.13 godz. 05.10.kolejna sprawa do wyjasnienia.
-
jestes w stanie dopisac daty wylapania, ja dopisalam je z boku kazdego zdjecia, bo za rok 2013 bylo osobno dostarczony wykaz. i znow beda nam musiec wytlumaczy co robia te psy w O. a umowe maja podpisana z J.
-
MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec
Ada-jeje replied to Odi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
[quote name='madziakato']Do czasu, do czasu.....[/QUOTE] po kolei, nasze sciezki prowadza na ten watek wiec w slusznym czasie na niego wrocimy, na dzis juz mam kilka dowdow ktore absolutnie nie potwierdzaja dotarcia psow. Jestem w posiadaniu dziwnych umow zawarte pomiedzy konsorcjum, zwany dalej liderem a chodzi o naszego kwiatka z O. lub dokument skupu szt. 1230 zl. albo cos takiego jak POKWITOWANIE, przyjeto do schroniska 2 szt. bez opisow, z miejscowosci X dostarcyl [B]dozor santarno porzadkowy[/B], zaraz zapytamy co to za okreslenie i kto pod nim sie kryje. reprezentowany przez ............Oj beda sie gminy gesto tlumaczyc. 27 grudnia beda to miec na skrzynce, taki skromny prezent po swiateczny. -
MATRIX - mroczna tajemnica wieluńskiej Fundacji Zwierzyniec
Ada-jeje replied to Odi's topic in Fundacje i stowarzyszenia
podniose watek, dla przypomnienia, bo szelmie skrzydla urosly i poczula sie zbyt pewnie. -
:multi::multi::multi::multi::multi: