Jump to content
Dogomania

Martens

Members
  • Posts

    11174
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Martens

  1. My kiedyś dostałyśmy takie cudo w zoologiku gratis przy dużych zakupach, ale suka wzgardziła i zostało na podłodze :cool1:
  2. [quote name='Gajesia'] Martens bardzo dostojna ta Twoja sunia, takie przynajmniej sprawia wrażenie. [/QUOTE] To zapraszam do galerii - tam jest trochę dzikich fotek ;)
  3. [quote name='smallpati']ja się muszę pochwalić że w ciągu 5 dni schudłam [COLOR=Red][B]2[/B][/COLOR] kg :D:D Może nie robiłaś tej diety tak bardzo rygorystycznie jak jest napisane :) [/QUOTE] Gratulacje :) A dietę robiłam niesamowicie rygorystycznie no i jakoś nie doczekałam się ani tych 7-10 kg w dół, ani nieprzemijającego efektu :cool1: [B]Betty[/B] co kto lubi, ale ja jedząc sałatę z olejem autentycznie za każdym razem myślałam że się porzygam. A chleb śnił mi się po nicach. Najlepsza z tego wszystkiego była ta poranna kawa, choć niestety nie w mojej ulubionej wersji z toną cukru i mleka.
  4. Już jesteśmy i witamy po przerwie :) Weekendowałyśmy się :) (Znaczy niedobra pani się weekendowała wieczorami, a pies czekał w domu na swoją kolej :diabloti: ) Zaraz naładuję aparat i cyknę zdjęcie ze świńską nózią, bo psica męczy ją już ze 2 godziny :)
  5. [url]http://images34.fotosik.pl/157/be1c175165211ac6.jpg[/url] Oj tam rozmazane ale świetne ujęcie :)
  6. [quote name='Atenka'] P.S. Leczenie hormonalne nie jest kosztowne :)[/QUOTE] Słyszałam odwrotnie, ale osobiście nie sprawdzałam, więc być może masz rację :) Ale w sumie zalezy to też od rodzaju preparatu i wielkości psa.
  7. [B]LucyLou[/B] i jak sunia? Objawy rzeczywiście niepokojące. Co do reakcji na szwy wewnętrzne to czytałam tylko o reakcjach miejscowych. Albo wdaje się zakażenie, albo to coś zupełnie niezwiązanego ze sterylką. Szczerze mówiąc nie wiem. Może skonsultuj się przynajmniej telefonicznie jeszcze z jakimś wetem?
  8. Życzymy dalszych sukcesów w szkoleniu :)
  9. [quote name='an1a']Wiesz na bazarku też są warzywa :P Ale są też budy z mięsem :) Alergia na kurczaka, indyka, wieprzowinę, wołowinę. Jest teraz na Acana Salmon&Potato, przez parę miesięcy był na domowym jedzeniu, żeby zobaczyć jak reaguje na każde mięso - efekt jedzenia mięsa przez tydzień - 3-4 tygodnie leczenia alergii..[/QUOTE] U nas niestety tylko warzywa... A jak z baraniną, jagnięciną? Jeśli macie pokusy do BARFu, to z baraniny plus ryb już da się jakoś złożyć jadłospis.
  10. [quote name='an1a'][B]Martens [/B]ja biorę kości cielęce na bazarkach w budach z mięsem.. Nic za nie nie płacę, dostaję przeważnie ze dwie siaty ;) U mnie barf niestety odpada, chyba że ktoś mądry w tych sprawach podejmie się ułożenia diety dla psa z alergią na mięso :P Od kilku dni jest na suchej karmie, najważniejsze że nie zaczyna mu się znowu alergia, ale też za bardzo nie ufam karmom...[/QUOTE] U nas niestety nie ma czegoś takiego jak bazarek z mięsem. Co najwyżej z warzywami. Alergia na mięso?? Każde?? :-o Pierwsze słyszę. Jaką karmę teraz dostaje?
  11. [quote name='baffi2']o tym jeszcze nie słyszałam:oops: ale te choroby po-sterylkowe to chyba nie zdarzają się często?[/QUOTE] Kilka procent przypadków.
  12. [quote name='Bogna']Od jakiegoś roku jesteśmy na barfie ale zastanawiam się czy ma to sens bo nie mam dostępu do tak urozmaiconego jedzenia jak to powinno byc tj. Wezyr najczęściej je wieprzowinę pod różnymi postaciami + porcje rosołowe, a czasami indyk. No i oczywiście mix i podroby.[/QUOTE] W zasadzie mój pies podobnie. Mam do wyboru z mięsa porcje rosołowe i skrzydełka z kurczaka, szyje i skrzydła z indyka, nóżki świńskie i porcje schabu z kością, oraz od czasu do czasu serce wołowe i okrawki. Kurzych łapek nie mogę dostać nigdzie, podobnie kości cielęcych. Myślę, że to wystarczy. Bo co więcej dawać? Jeśli pies dobrze się czuje na barfie, to po co zmieniać. Ja z żadnej karmy przemysłowej czy domowych posiłków nie miałam tak pozytywnych doświadczeń jak po tych kilku dniach z barfem.
  13. Po pierwsze - jajnik to nie to samo co wyrostek, ajk juz było pisane. Po drugie - gdybym opierała się tylko na swoich doświadczeniach, to gorąco odradzałabym założycielce tematu sterylkę w jakiejkolwiek formie, bo prawdopodobnie dzięki temu zabiegowi moja suka do końca życia musi zażywać syntetyczne hormony tarczycy, co nie jest obojętne dla wątroby, jak również w ciągu kilku lat może doprowadzić do niewydolności serca.
  14. Niestety, jeśli chodzi o lekarzy, to jeden jedyny raz kiedy nie miałam wątpliwości, to było w czasie wizyty na sggw. Zdarzyło mi się słyszeć od wetów takie cuda, że naprawdę zaczynam wierzyć, że co niektórzy kupili dyplom na stadionie 10-lecia. Więc może przenieśmy dyskusję do innego wątku?
  15. [quote name='BORA']Dzięki za podpowiedź :razz: Niedługo termin szczepienia, więc przy okazji zapytam o hormony. Tylko jakie leczenie w takim przypadku? Chyba jakieś tabletki? Bo maści nic nie dają, czyli wychodzi na to, że leczenie powinno być od wewnątrz :roll: Nad tym też się zastanawiałam. Na nużeńca chyba nie miała badanej zeskrobiny. Chociaż dokładnie nie wiem na co miałam, na jakieś grzyby, wieć i o to dopytam :cool1: Ale nużeniec chyba by się rozprzestrzenił po ponad pół roku... Skóra w miejscach, w których wypada sierść jest taka jakby sucha, zrogowaciała, nie wiem jak to opisać...Na pierwszym zdjęciu widać takie jakby zgrubienie, w kolorze żółci.[/QUOTE] Zmiany skórne podobne do tych, które opisujesz, bywają również wynikiem problemów hormonalnych. Może tak - zrób badania pod kątem nużycy i świerzbowca. Jeśli nic nie wykażą, prawdopodobnie jest to problem hormonalny. Z tym, że przeciętny wet o takowych prawdopodobnie nie słyszał. Nie wiem dokładnie z czego to wynika. Jeżeli z braku hormonów płciowych, prawdopodobnie będzie trzeba podać preparat hormonozastępczy. Z tym że w przypadku hormonów płciowych jest to dość kosztowne i niekoniecznie obojętne dla zdrowia. Nie czuję się za bardzo kompetentna wypowiadać się głębiej na ten temat. Jeżeli coś znajdę, wstawię tu link.
  16. [quote name='yuli_'] Stooo lat temu, jak byłam mała - opiekowałam się pieskiem jako, że mama nie zgodziła się go wziąc do domu. Pewnego dnia malowali na biało sklep i piesek miał umalowany pasek jak skunks wzdłuż grzbietu. - no cóż, tylko brawa bić za inwencję twórczą malarza :shake:[/QUOTE] To z tego samego gatunku bydła, co dają psu alkohol, żeby popatrzeć jak się fajnie zatacza...
  17. Żeby sprawdzić, czy to nadnercza, zrób suce badanie krwi na poziom kortyzolu. Ciąża urojona może być też częściowo kwestią psychiki, zwłaszcza jeśli kilkakrotnie występowała wcześniej. Co do syndromu "trzeciego jajnika" - żaden trzeci jajnik nie istnieje! To pic na wodę wmawiany przez niedouczonych lub nieuczciwych weterynarzy. Jak już słusznie zauważono jajnik nie jest strukturą tak wyraźnie odgraniczoną jak np. nerka. Wystarczy pozostawić maleńką jego cząstkę, aby wystąpiły problemy. Taki fragment może przerastać, ropieć, ulec procesom nowotworowym i produkować w nieprawidłowy sposób żeńskie hormony, co prowadzi do zaburzeń, a nawet raka sutka, w znacznie większym stopniu ryzyka niż wynosi ono u suk niesterylizowanych. Metoda hakowa zastosowana przez bardzo dobrego weta może i jest całkiem bezpieczna, ale w porównaniu z metodą tradycyjną zrobioną u tego samego weta ryzyko odprysku jajnika jest niestety większe.
  18. Foty jak zwykle cudowne :) Zaczyna mnie kusić nauka obsługi photoshopa :cool3: A co do problemów koopkowych - u mnie najciekawszym zjawiskiem bywa kupka dyndająca na zjedzonym przez przypadek przez psa moim długim włosie.. To jest straszne... :-o
  19. Martens

    Barf

    Co do tej oliwy z oliwek to nie mam pojęcia czy jest dobra czy nie. Po prostu w żadnych barfowych źródłach nie była wymieniana ani polecana.
  20. A co w tej chwili macie? Moja suka od 5ciu dni jest na BARFie, i szczerze mówiąc jak dotąd z żadnego sposobu karmienia nie byłam tak zadowolona (ona też :evil_lol: )
  21. [quote name='WŁADCZYNI']widziałaś strzyżacego się wilka? Albo inne dzikie zwierze? Nie, więc nienaturalne:diabloti: [/QUOTE] A widziałaś wilka z sierścią jak pudel? :cool3: W zasadzie to prawie wszystkie rasy psów są wybitnie nienaturalne ;)
  22. Świetne foty :) A co to za kolega? [url]http://images20.fotosik.pl/64/aa5c78e0dd5e2c89.jpg[/url]
  23. [quote name='smallpati']Martens mam ten sam problem ze studiami :shake: a właściwie z psem, na obecnym mieszkaniu nie moge trzymać psiaka (ale i tak ja tu zabieram, tylko że ona nie lubi być w Krakowie ze mną, woli byc w domu- domownik z niej jest):p to jest [URL="http://www.twojadieta.info/dieta/kopenhaska/"]dieta kopenhaska [/URL][/QUOTE] Testowałam tą dietę w zeszłym roku :p Później chyba miesiąc nie jadłam mięsa z obrzydzenia. Schudłam o wiele mniej niż tam pisali, a i tak po efektach dawno nie ma śladu :eviltong:
  24. [url]http://images24.fotosik.pl/167/4ea99d874680c4femed.jpg[/url] Świetna mina :)
  25. [url]http://i32.tinypic.com/14vr2gn.jpg[/url] Jakie niesamowite miejsce na spacery!
×
×
  • Create New...