-
Posts
17025 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by togaa
-
U 'biało-czarnych" dziewczynek zmiany; Do cudownego domku w[B] Krakowie[/B] pojechała [B]Lola.[/B] Oby więcej takich adopcji. (Podziękowania dla Pani Oli. K. za błyskawiczną i jak zawsze rzetelną wizytę p.a ). Pozostałe dwie dziewczynki przeprowadziły się do DT i 'na pokoje' naszej kochanej [B]Neci,[/B] a właściwie to pod skrzydła Jej siostrzycy, Ady. Dziękuję Wam , dziewczyny !!!
-
Tymczasiki Poker idą zawsze jak ciepłe bułeczki....
-
[quote name='babi2']Togaa, masz zapełnioną skrzynkę i nie przyjmuje nowych wiadomości[/QUOTE] Bardzo, bardzo przepraszam. To zaproszenia na bazarki tak mnie zatykają. Już się poprawiam.....
-
Nika , wrocławianka z konińskiego schroniska za Tęczowym Mostem
togaa replied to NikaEla's topic in Już w nowym domu
Czyż Nika nie przypomina tego psa ? ( karelski pies na niedżwiedzie ). [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/9202/xbja.jpg[/IMG] -
[quote name='ona03']Przyszłam w końcu rozliczyć kontenerki dla Stowarzyszenia , na które wydałam [B]78 zł.[/B] Na bazarze [B]Pokerkowym [/B]:loveu:[B] w Wojkowicach[/B] zakupiłam "towar" :evil_lol: na sumę [B]55 zł [/B] :evil_lol: to jeszcze 23 zł dla mnie i mam już następne 2 kontenerki po 15 zł i jedną klatkę za 20 zł, robimy bazar ;).[/QUOTE] [B]Oneczko03 kochana ,[/B] zadzwonię bo coś średnio kapuję.Z tą moją matematyka, ech... A za kontenerki ogromnie dziękujemy. Wciąż ich za mało , a na nowe nas nie stać ! [QUOTE]w razie gdyby była potrzeba to mam leki po swojej suni - Torecan p/wymiotny i Mestinon ( w aptece kosztuje ok 135 zł, zostało mi prawie całe opakowanie )....oba leki stosowałam przy achalazji [/QUOTE] Dziękujemy, będziemy pamiętać jakby co.... [QUOTE]Bazar również na szczylki [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/246496-LATO-JEST-CO-ROKU-ciuszki-dla-pań-na-pomoc-szczylkomii-sterylkę-Nai-Do-28-08-g-22"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...-Do-28-08-g-22[/URL][/QUOTE] Widziałam bazarek !!!! Super ! W dodatku z profesjonalną modelką? Bardzo, bardzo dziękujemy !!! [SIZE=3][B]Szczeniaczki doczekały się wątku; [/B][/SIZE] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246524-SZCZENIULE-w-potrzebie-dwie-historie-!-Potrzebna-karma-diagnostyka-DT…[/URL]
-
Dopisuję ciąg dalszy; [SIZE=3][B]Historia 2.[/B][/SIZE] [SIZE=3] [B] Psy "z chałupy"[/B][/SIZE] Dziewięć dorosłych psów , szczeniaków pewnie tyle samo i ludzie; młoda kobieta i jej mąż. W ubóstwie, bez prądu, wody, akceptacji Świata. Część psów dość ostro nas oszczekiwała, doskakiwała do nóg. Wychudzone, rachityczne. Kobieta krzykiem zapędzała je do chałupy.. Stały miski z wodą, walały się po ziemi czerstwe bułki. Schronisko zna to miejsce; przyjeżdżało i odjeżdżało z kwitkiem. Na widok pracowników schronu., ludzie natychmiast zamykali się z psami w chałupie. Nie wiem, na ile zdobędziemy ich zaufanie i czy pozwolą pomóc zwierzakom. Sami też pewnie są w potrzebie, lecz to jak żyją to ich wybór. Zwierzaki wyboru nie mają…. Karmę przyjęli. Kobieta ma nakłonić męża, by ten zgodził się na sterylizację suczek. Podobno jest ich 4. Na razie wiemy też o 2 miotach i 7 szczeniakach. (Te na sianie, jeszcze ślepe.) Dwie z suń kochane, przyjacielskie. W zasadzie to ręce opadają , ale jak już się to morze nieszczęścia zobaczy, ten psi skowyt ma w uszach, to jak zapomnieć? Czy uda nam się wysterylizować sunie, czy wydadzą nam szczeniaki ? Na razie sytuacja patowa. Od pierwszej wizyty, byliśmy tam 2 razy. Chałupa zamknięta, nikt nie wyszedł. Słychać było że ktoś w środku ucisza rozszczekane psy…. 24.08.2013 Bardzo, bardzo prosimy o pomoc. Doprawdy nie wiem ,jak udżwigniemy kolejnych podopiecznych. [B]Na dzień dzisiejszy najbardziej potrzebna jest karma dla szczeniulów czarno-białych.[/B] Psy ' z chałupy" dostały zapas jedzenia ( dziękujemy kochana [B]Poker)[/B], no i zobaczymy jak tu rozwinie się sytuacja? Kontakt w sprawie adopcji; [B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] [B]tel.502329612[/B] [SIZE=2][B][B][I][COLOR=darkred]Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć szczeniule:[/COLOR][/I][/B][/B][/SIZE] [B][I][B][SIZE=2][COLOR=darkred]Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/B] [B][I][SIZE=2][COLOR=#8b0000]34-300 Żywiec[/COLOR][/SIZE][/I][/B] [B][I][SIZE=2][COLOR=#8b0000]ul.Folwark 8[/COLOR][/SIZE][/I][/B] [COLOR=darkred][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I][B]46 1140 2017 0000 4202 1012 0220[/B][/I][/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=darkred][B][FONT=Times New Roman][I]tytułem : Darowizna na cele statutowe; szczeniaczki[/I][/FONT][/B][/COLOR] [B]bazarek Poker[/B] ' [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246496-LATO-JEST-CO-ROKU-ciuszki-dla-pań-na-pomoc-szczylkomii-sterylkę-Nai-Do-28-08-g-22[/URL] [B]bazarek Nikaragua;[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/246391[/URL] [B] [SIZE=3][U]Rozliczenie;[/U][/SIZE] + 20,00 zł...........pamela555 - 500,00 zł ..........Lecznica Żywiec (skan na wątku) - 75,00 zł ............Karma Bosch 7 kg. + 100,00 zł...........kado ( 26.08.2013) - 80,00 zł ............1-sze szczepienie 2 dziewczynek czarno-białych,(26.08.2013) + 90,00 zł.............bazarek Nikaragua ("Z szafy Staśka...." ) 08. 2013r. + 50,00 zł ............soem (9.08.2013) - 31,00 zł.............leczenie oczka Piracika - 80,00 zł............... 2 szczepienie 2 dziewczynek czarno-białych (10.09.2013) + 50,00 zł..............bazarek cegiełkowy Pamela555 ( 19.09.2013) - 25,00 zł...............karma sucha 2,5 kg.(Vipet) + 50,00 zł .............p.Anna K. B-B (22.09.2013) - 30,00zł ..............RTG Smutaska 2.09.2013 - 206,00zł ............ badanie i operacja przepukl.Buli[/B] [B]+ 56,00 zł[/B]......... .[B]bazarek Nikaragua dla szczeniuli z chałupy[/B] ("Rozmiar 44...X.2013") [B]+ 50,00 zł............Ada(soem) która adoptowała Belę[/B] 11.XI.2013 ------------------------ [SIZE=3][B]- 561, 00 zł[/B][/SIZE] :-( [B]Chałupa bez prądu, bieżącej wody...[/B]. [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/8141/4nqe.jpg[/IMG] [B]Ta sunia ma 8 m-cy. Cieczka tuż, tuż...[/B] [IMG]http://img546.imageshack.us/img546/2408/i8zk.jpg[/IMG] T[B]e szczeniaczki mieszkają w domu".[/B] [IMG]http://img191.imageshack.us/img191/8265/7fu7.jpg[/IMG] [B]Biedactwa ze stodoły ;[/B] [IMG]http://img708.imageshack.us/img708/1759/qy0r.jpg[/IMG] [IMG]http://img59.imageshack.us/img59/8776/xssn.jpg[/IMG]
-
[B][SIZE=3]Dwie historie , ze szczeniulami w rolach głównych; [/SIZE] [SIZE=4]Historia 1. [SIZE=3]" Czarno - białe"[/SIZE][/SIZE] [/B]Piękna, podgórska okolica .Domy, domki, ogródki, pola uprawne. Nie wiadomo skąd , pojawiła się tam końcem czerwca niewielka, łaciata sunia . „Zamieszkała” opodal posesji Pani [B]Ani[/B], cudownej kobiety o Złotym Sercu. Sunia przychodziła coś zjeść i znikała. W wkrótce prawda wyszła na jaw. W gęstych krzakach wtulone w siebie leżały ciupeńkie szczeniaczki. Sunia jeszcze kilka dni pojawiała się , aż przepadła na zawsze. I tak sześć , 3 tygodniowych maluchów trafiło pod opiekę p.Ani, a ta poprosiła nas o pomoc. Dzisiaj maluszki mają już po 7 tygodni , a Pani Ania ręce pełne roboty. Jak możemy, pomagamy . Ruszyły w Świat ogłoszenia . „Dziewczynki” są większe i silniejsze, „chłopcy” to same problemy; a to chora rogówka , u drugiego przepuklina i ostatni, najmniejszy szkrabek z podejrzeniem achalazji przełyku. :-( (Jak wróci z urlopu ‘nasz’ wet., trzeba będzie dokładnie zdiagnozować .) Wielka prośba o pomoc, o wsparcie. Wizyty w lecznicy, karma, to wszystko na kredyt. [SIZE=3][B]Dane do kontaktu, nr.konta w 2-gim poście.[/B] [/SIZE] [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/4721/a744.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/4837/ylby.jpg[/IMG] [B]Dziewczynki; [/B][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/3696/9n97.jpg[/IMG] [B]Chłopcy;[/B] [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/1183/vdu2.jpg[/IMG] [B]Najsłabszy szkrabek z podejrzeniem achalazji; [/B][IMG]http://img202.imageshack.us/img202/1316/v8yn.jpg[/IMG] [B][SIZE=3]Ciąg dalszy historii w następnym poście ;[/SIZE][/B]
-
[quote name='Nikaragua']U Lolcia zaproszę na bazarek dla szczeniaków, o które martwi sie togaa (szafa Staśka na szczeniaki - w podpisie)[/QUOTE] [B]Nika[/B], z serca dziękuję. Bardzo, bardzo... Bieda u nas, aż piszczy. Jeszcze żaden szczeniul nie poszedł do domu, a są na naszym utrzymaniu. Jutro o 9 rano jedziemy tam porobić nowe zdjęcia do ogłoszeń i zawieżć karmę wziętą w zaprzyjażnionym sklepie na krechę.
-
[quote name='ewunian']Czy miał robione badania na achalazję przełyku? Bo na to mi wygląda (ulewanie, jedzenie w pozycji stojącej/siedzącej), a na dogo już trafiłam na wątki, gdzie były psy z takimi problemami. Chyba nawet teraz ktoś ma takiego psiaka na DT...[/QUOTE] Tego sie właśnie obawiamy.:-( Też trafiłam kiedyś na ten wątek . Psiak ma chyba na imie [B]Ojej.[/B] Jak wróci nasz wet. z urlopu, zrobimy rtg z kontrastem i wszystkie niezbędne badania.
-
Ta temperamentna, młodziutka sunia w typie[B] jagdteriera [/B]została wyadoptowana ze schroniska przez wiekową Panią i zamieszkała z nią w maciupeńkim pokoju z kuchnią. Oczywiście i sunia i Pańcia są ze sobą nieszczęśliwe. Szukamy suni nowego miejsca na Ziemi. Są fora terierkowe, fundacje? Gdzie szukać pomocy ? Zielona jestem w tej kwestii. [IMG]http://img209.imageshack.us/img209/3989/5wen.jpg[/IMG]
-
[quote name='Poker']Wpłacę stówkę przekazaną przez młodych ludzi z Kanady.[/QUOTE] Ogromnie dziękuję. Bardzo, bardzo..... [QUOTE]zapisuję się... Czy pudlica będzie mieć swój wątek? [/QUOTE] Witam i zapraszam krajankę. :lol: Co do pudliczki postaram się, ale już nie ogarniam wszystkich naszych psich podopiecznych więc nie wszystkie mają wątki. Priorytetem są szczeniaki z których trzy są chore. Ten maluszek przyjmuje pokarm tylko w pozycji pionowej.:-( Inaczej wszystko się z niego wylewa. Jest dużo mniejszy i słabszy od rodzeństwa. [IMG]http://img194.imageshack.us/img194/4381/4nnk.jpg[/IMG]
-
U nas wszystko na '[B]nie[/B]'... [B]Nie[/B] ma spokoju. [B]Nie[/B] wiemy co to wakacje. [B]Nie[/B] dość że mamy [B]tragiczną sytuację finansową[/B], to wciąż dochodzą nowe biedy. [B]Ni[/B]e ma dnia, by nie było zgłoszenia o kocim, psim nieszczęściu. Choćby ten 4 tyg. maluch. Z rozdętym od robali brzuchem, prawie zjedzony przez pchły. Czy też 3 kocięta odłowione przez dobrą duszę w lesie , bez szans na przeżycie. Jak nie pomóc? [IMG]http://img12.imageshack.us/img12/5135/hzno.jpg[/IMG] Tej suni też gorączkowo szukamy domu . Ma zaledwie 9 m-cy. Wyląduje w schronie, jak nic szybko nie znajdziemy. Jest już po sterylce. [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/4579/kuts.jpg[/IMG] I [B]Pudliszonka[/B] wyciągnięta przez Dobrą Duszę ze Schronu. Gdyby w nim została, nie przeżyłaby. Dziewczyna która Ją stamtąd wyciągnęła, ostrzygła, przygarnęła ; poprosiła o pomoc. Mała jest w trakcie leczenia. Jak dojdzie do siebie, konieczny będzie zabieg usunięcia guzów sutka. Szukamy na gwałt tymczasu . [IMG]http://img191.imageshack.us/img191/6903/uglh.jpg[/IMG] W Lecznicy; [IMG]http://img707.imageshack.us/img707/6928/a1kq.jpg[/IMG]
-
[quote name='Nikaragua']Skoroślepe to może warto je uśpić, tyle bezdomniaków wszędzie....[/QUOTE] Ludzie Ci niestety nie chcą oddać żadnego psa. [B]Pomoc owszem przyjmą , ale na swoich warunkach.[/B]:-( Małymi kroczkami być może coś zdziałamy. Narazie nie kapitulujemy. [B]Nikaraguo k[/B]ochana, dziekujemy za bazar dla czarno-białych. Mamy ich nowe, dzisiejsze zdjecia. Może w końcu dzisiaj założe im wątek. Jeden ze szczeniuli ma duże problemy zdrowotne :-( [QUOTE]zapisuję się u Was [/QUOTE] Miło nam powitać !:lol:
-
Kosmate cudo , Deborah już rozpieszczana w nowym domku !
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
[quote name='Figunia']Trzymam kciuki za śliczną sunię z charakterkiem :lol:[/QUOTE] Trzymaj [B]Figuniu[/B], trzymaj. Dzisiaj kolejne zapytanie o malutką. Też dość ciekawe. [QUOTE]małpiszonek jest na minusie-jest taka troszkę moja:oops:od Ciebie,prześlemy grosik,papapa [/QUOTE] [B]MikAguniu[/B] ! Aniele [B]Deborowy[/B] ! :loveu: Buziaki ogromniaste za wsparcie malutkiej. Ogromnie dziękujemy !!!!!:multi: Bez [B]Twoje[/B]j pomocy byłoby ciężko ! Zaraz uzupełnię w 1-szym poście dzisiejszą wpłatę od Ciebie . -
Ależ słodziak do Ciebie trafił. ;) Że też takie psie istotki wogóle istnieją? Gdyby nie siurki po kątach, to pies-ideał...
-
Kosmate cudo , Deborah już rozpieszczana w nowym domku !
togaa replied to togaa's topic in Już w nowym domu
Mała 'trzyma władzę". Nawet nie wiadomo jak i kiedy Ją przejąła i nadal u Irenki rządzi.;) Jest wybitnie domowa. Do ogrodu tylko na krótkie sioo i nic więcej jej nie interesuje. (Aż dziw że takie psiaki istnieją, bo moja[B] Iga [/B]przepada w ogrodzie na długie godziny...) Telefonów jest sporo, ale wszystko nie to... Z ostatnich; 1.Pani 70 lat, z synem. Pokój z kuchnią.... 2.Pani samotna, z 2 maleńkich dzieci, pracująca po 8-10 godz. W mieszkaniu Niania. I 3-ci telefon; dobrze rokujący, tylko lokalizacja nieciekawa. Dom stoi 100 metrów od przelotowej , dość ruchliwej trasy. Wprawdzie Deborah nie ma pomysłów na samodzielne wycieczki, ale ...? Wybieramy się tam. Zobaczymy co za ludzie ? -
[quote name='Malgoska']a jakieś nowe fotki Kajtusia....[/QUOTE] Może niezbyt udane, ale dzisiejsze. [B]Z Lecznic[/B]y. [B]Kajtek [/B]był bardzo dzielny i kochany, [B]tamb[/B] też....;) [IMG]http://img689.imageshack.us/img689/5912/kvw8.jpg[/IMG] [IMG]http://img832.imageshack.us/img832/9591/agbz.jpg[/IMG]
-
Lara, to co złe minęło - rozpoczyna nowe życie w nowym domu
togaa replied to Gabi79's topic in Już w nowym domu
[QUOTE]Oby psiak się znalazł szybko!!!!! [/QUOTE] Matko ! o mało nie zeszłam....Myślałam że to dotyczy [B]Lary.[/B] [B]beluniu51[/B], dom "Twojej" suni i Lary są bardzo porównywalne . Też zaglądam w nadziei na zdjęcia i dobre wieści... -
[quote name='mama_Alfika']W typie mojej Neluni. Dziewczynka czy chłopczyk ?[/QUOTE] Dziewczynka. Mądrutka, przylepna, zrównoważona. Wróciła dzisiaj do 'domu' , mnie ściskało w dołku z żalu. Jej Pańcia przebywa za granicą a tymczasowy opiekun nie dopilnował.... Zaczipowana niedawno w jednej z Lecznic w B-B . Pani weterynarz czip założyła, paszport wydała, tylko do centralnej bazy zapomniała wstawić.. Gratulacje!