Jump to content
Dogomania

togaa

Members
  • Posts

    17025
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by togaa

  1. Ach,tak mi w środę łupnęło w krzyżach, że do dzisiaj pozbierać się nie mogę. Moje psy nie mogą się nadziwić że one na kanapach a jak na podłodze zaległam. W dodatku goście co to w Święta nie mogli przyjechać , zawitali teraz w komplecie , więc mam wesoło.:-) Anetce i Eluni z serca za bazarki dziękuję. Zmiany u 3 Gracyjanek, ale to u nich napiszę...
  2. Dołączam do Oneczki. Jak to dobrze że już jesteś !!!!!!! :-)
  3. Przed psami, psami... Klepisko mam zamiast rabatki.... Pięknych, najpiękniejszych Świąt wszystkim życzę !
  4. Też mi to przyszło do głowy. Jest bardzo szpicowaty, przynajmniej na zdjęciach.
  5. Dziękuję dziewczyny. Czarna Mróweczka juz po zabiegu. Od ostatniego razu jak Ją widziałam,bardzo się zmieniła na korzyść. Nie ten sam pies. W samochodzie na powitanie przelazła z kolan Irenki na moje i rozdawała buziaki. Za to w gabinecie ,panika. Nawet kagańca nie można Jej było założyć.
  6. Trzymamy kciuki z całych sił i ślemy moc dobrej energii !!!!
  7. Dziękuję Wam, dziewczyny kochane. Pokerkuuuu.......!!!! Dzisiaj na sterylizację , za godzinę jedzie czarna Mróweczka. Będzie sie w Lecznicy działo, bo Mróweczka taka niedotykalska raczej.Bidulka.
  8. Jest niesamowita. Nie odmówiła nikomu ,kto w imieniu bezdomnego zwierzaka prosił o pomoc. Myślałam że przez zimę ciut odsapnie przed kocią nawałnicą ,jak to zawsze u Nej na wiosnę, no to "dobrzy ludzie" obdarowali Ją suniami. Na dodatek mała Nutka walczy zaciekle z szefem stada ,aż krew sie leje. Teraz zresztą tez kotów nie brakuje, co tydzień jakis nowy . Ale wiosną to juz całe zastępy kociąt do Ireny trafiaja.
  9. Oczom nie wierzę, tyle ogonków...
  10. Takerem...;-) To 'robota" asystentki naszego Doktora. ;-) Tydzień po Świętach. Oby się Jej do tego czasu bardziej nie rozdarło..tfu,tfu... Dzisiaj wzięlismy z Lecznicy pigulki na serce, bo Foczucia coś pokasłuje.
  11. Niesamowite ! :-) No bo Wiosenka, to jest FIRMA !!! Założyłam pannom sterylkowym wspólny wątkek;
  12. Szykuje się coś rudej Nuteczce.;-) Dzisiaj miała wyjęte szwy po sterylce.
  13. Trzy GRACJE u Irenki. Babcia z podwójną PRZEPUKLINĄ i panny z ulicy.. Jaki to skarb ‘mieć” bezpłatny dom tymczasowy i to taki z sercem, to sami wiecie . No , ale teraz zrobiło się ciasno; 8 psów i stado kotów … W grudniu do Irenki trafiły ‘ z ulicy’ dwie młodziutkie sunie; takie ‘ fiu bżdziu”. Obie jamnikowatych gabarytów. No, może smuklejsze i na wyższych łapkeczkach ;temperamentna, zawadiacka ruda NUTKA i wycofana, rachityczna czarna MRÓWECZKA. Obie roczne, miłe. Takie „do człowieka”. Za to z innymi psami Irenki wojna na całego. Sunie już się trochę „odpasły”, trzeba więc wysterylizować i gwałtem szukać domu. Na pierwszy ogień poszła ruda Nutka . Dzisiaj miała wyciągane po sterylce szwy. Jakby mało było ‘ jamnisiowatych” awanturnic, na cito zabraliśmy z podwórza a dokładnie z budy i ciasnego kojca, ciupeńką Foczkę w gigantyczną przepukliną. A w tej przepuklinie macica ( wodomacicze) i co tylko. Foczka jest leciwa, 12-sto letnia. Zadziwiająco dobrze zniosła pierwszy zabieg usunięcia większej przepukliny i sterylizacji. Teraz trzeba odczekać i zoperować mniejszą . Wszystkie trzy sunie choć o różnych temperamentach, są przemiłe, mądre, dobre, kochane, a Foczka to już szczególnie – sama słodycz. Trzy sterylki , plus operacja przepukliny odrobaczenie, odpchlenie, szczepienie, utrzymanie. Koszty ogromne ! Wielka, wielka prośba o finansowe wsparcie, każdy najmniejszy grosik , na wagę złota.. Aktualności; 1.05.2016. Ruda Nutka i Czarna Mróweczka znalazły domy. Ogródkowe, kochające, u dobrych ludzi. U Irenki została malutka Foczka, ta z przepuklinami. Szanse adopcyjne 12 letniej Foczki są marne, zwłaszcza że serducho u Niej nie najlepsze. ale nie poddajemy się. Szukamy kruszynie domu. ROZLICZENIE: + 50,00 ......... pamela 555,18.02.2016 + 100,00 ........margajko,7.03.2016 + 30,00 ......... Nesiowata , 16.03.2016 - 627,00 ....... Foczka, (4.03.2016, 21.03.2016, 31.03.2015 Usunięcie przepuklin i steryliz.) Przych.Vet. AS B-B - 296,00 .........Nutka ( 11.03.2016) sterylizacja Przych.Vet AS w B-B - 382,00 ..........Mrówka (steryliz.23.03.2016 i KALM Aid) Przych.Vet AS B-B + 74,00 ...........NikaEla bazarek " Szklana biżuteria", 21.04.2016 + 97,00............Nadziejka bazarek "Na ratunek trzem gracyjankom..", 27.04.2016 + 130,00 .........Poker bazarek ("Ciuszki damskie na spłatę długu'), 16.05.2016 + 100,00 .........Colette ( 25.05.2016) + 150,00..........Skarpeta im.TALKOTT ( 14.06.2016) + 50,00 ...........Colette ( 22.06.2016) + 150,00 .........mar.gajko ( 29.06.206) + 100,00 .........Colette ( 15.07.2016) + 225,00 .........Poker bazarek ("Ciuszki dla dzieci jak nowe.."),18.07.2016 + 50,00 zł.........Colette ( 28.07.2016) ---------------------------------------------- + 1,00 zł :-) Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć sunieczki: Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych 43-300 Bielsko-Biała 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220 tytułem : Darowizna na cele statutowe; Trzy gracje-sterylki I nowe domy są potrzebne, pomoc w ogłaszaniu. Bardzo prosimy. Kontakt w sprawie sunieczek; [email protected]. tel;502329612. NUTKA; MRÓWECZKA; FOCZKA; FOCZKA;
  14. Lolo drwal vel ' dzikie haszcze' i moje zasieki ..... Coś jest na rzeczy, bo pamiętam jak kiedyś sąsiadka szukając kury, wbiła się w gęstwinę naszego ogrodu że tylko jęki było słychać. „ Ale tu macie busz…” biadoliła. No to teraz mamy „dzikie haszcze” w buszu…
  15. Ach, bo ze Stowarzyszeniem , tu w Bielsku-Białej , związane są aż 4 Basie. !!! A Basi Kom. od Dusi kłaniamy się nisko, bo choć sama krucha i delikatna, podjęła się niezwykle trudnej opieki nad schorowanym, 60,00 kg psem.!!!!! I nie jedynym w Jej domu.
  16. Ustawienie tylnich łapek Bąbla bardzo przypomina mi łapki mojej nieżyjącej Togi , pod koniec Jej długiego życia. Spowodowane to było obustronną, zaawansowaną dysplazją stawów biodrowych (genetyczne). Trzymam kciuki za biedaka.
  17. Lolo - dzikie haszcze ....!!!! ;-) !!! Zaraz brzucho mi się zerwie ze śmiechu . Pokerku kochany Ty nasz, tak się cieszę że Ci lepiej....
  18. Wiedziała, wiedziałam że lamet się podniesie na zapuszczenie Lolusiowe. Trudno ! Musicie to jakoś przecierpieć do ‘ po Świętach ” a potem się pomyśli…;-) Smyczku kochany, Lolo w B-B ma strzyżenie absolutnie gratisowe ,a to za sprawą naszej Pani Basi L. , która to oporządza za dobre słowo, całe nasze tatałajstwo .
  19. Woziłam w czwartek Foczusię i Irenkę do Lecznicy, na wyciągniecie szwów. Foczka z Irenki oczu nie spuszcza i na krok nie odstępuje. Świetna jest ta mała. Wygojona ślicznie. Niestety, ta druga przepuklina znacznie się powiększyła, bo wszystkie kichy napierają teraz na nią. Kolejny zabieg najwczesniej za dwa tygodnie.
  20. Wczoraj umarła Nasza bernardynka Dusia. Mądra, dobra, kochana … Pociechą jest to, że już za życia trafiła do Psiego Raju. To za sprawą Pani Basi Kom. z Hałcnowa (B-B), która przez ostatnie pół roku otoczyła ciężko chorą ,porzuconą starowinkę nadzwyczajna opieką i miłością. Cudownej, niesamowitej Pani Basi nisko się kłaniamy i dziękujemy.
  21. Chciałam Nesiowatej pięknie podziękować i potwierdzić wpłatę 30,00 zł ( 16.03.2016 ) na stowarzyszeniowe konto . Dla naszej Foczki, oczywiście.;-)
  22. Dopiero teraz przeczytałam ....Zamurowało mnie, ryteczko. Nie wiem co powiedzieć ? Napisz, że to nie prawda ...
×
×
  • Create New...