-
Posts
17025 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by togaa
-
Ach,tak mi w środę łupnęło w krzyżach, że do dzisiaj pozbierać się nie mogę. Moje psy nie mogą się nadziwić że one na kanapach a jak na podłodze zaległam. W dodatku goście co to w Święta nie mogli przyjechać , zawitali teraz w komplecie , więc mam wesoło.:-) Anetce i Eluni z serca za bazarki dziękuję. Zmiany u 3 Gracyjanek, ale to u nich napiszę...
-
GIGA w DS Trzymajcie kciuki !!!. To już grzeczna sunia.
togaa replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Dołączam do Oneczki. Jak to dobrze że już jesteś !!!!!!! :-) -
Przed psami, psami... Klepisko mam zamiast rabatki.... Pięknych, najpiękniejszych Świąt wszystkim życzę !
-
SOS dla brutalnie okaleczonej i porzuconej psinki
togaa replied to mimbr's topic in Już w nowym domu
Też mi to przyszło do głowy. Jest bardzo szpicowaty, przynajmniej na zdjęciach. -
GIGA w DS Trzymajcie kciuki !!!. To już grzeczna sunia.
togaa replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Trzymamy kciuki z całych sił i ślemy moc dobrej energii !!!! -
Jest niesamowita. Nie odmówiła nikomu ,kto w imieniu bezdomnego zwierzaka prosił o pomoc. Myślałam że przez zimę ciut odsapnie przed kocią nawałnicą ,jak to zawsze u Nej na wiosnę, no to "dobrzy ludzie" obdarowali Ją suniami. Na dodatek mała Nutka walczy zaciekle z szefem stada ,aż krew sie leje. Teraz zresztą tez kotów nie brakuje, co tydzień jakis nowy . Ale wiosną to juz całe zastępy kociąt do Ireny trafiaja.
-
Niebieskooka Alaska jednak zostaje w DS :) Państwo się nie poddali.
togaa replied to Anecik's topic in Już w nowym domu
Oczom nie wierzę, tyle ogonków... -
Trzy GRACJE u Irenki. Babcia z podwójną PRZEPUKLINĄ i panny z ulicy.. Jaki to skarb ‘mieć” bezpłatny dom tymczasowy i to taki z sercem, to sami wiecie . No , ale teraz zrobiło się ciasno; 8 psów i stado kotów … W grudniu do Irenki trafiły ‘ z ulicy’ dwie młodziutkie sunie; takie ‘ fiu bżdziu”. Obie jamnikowatych gabarytów. No, może smuklejsze i na wyższych łapkeczkach ;temperamentna, zawadiacka ruda NUTKA i wycofana, rachityczna czarna MRÓWECZKA. Obie roczne, miłe. Takie „do człowieka”. Za to z innymi psami Irenki wojna na całego. Sunie już się trochę „odpasły”, trzeba więc wysterylizować i gwałtem szukać domu. Na pierwszy ogień poszła ruda Nutka . Dzisiaj miała wyciągane po sterylce szwy. Jakby mało było ‘ jamnisiowatych” awanturnic, na cito zabraliśmy z podwórza a dokładnie z budy i ciasnego kojca, ciupeńką Foczkę w gigantyczną przepukliną. A w tej przepuklinie macica ( wodomacicze) i co tylko. Foczka jest leciwa, 12-sto letnia. Zadziwiająco dobrze zniosła pierwszy zabieg usunięcia większej przepukliny i sterylizacji. Teraz trzeba odczekać i zoperować mniejszą . Wszystkie trzy sunie choć o różnych temperamentach, są przemiłe, mądre, dobre, kochane, a Foczka to już szczególnie – sama słodycz. Trzy sterylki , plus operacja przepukliny odrobaczenie, odpchlenie, szczepienie, utrzymanie. Koszty ogromne ! Wielka, wielka prośba o finansowe wsparcie, każdy najmniejszy grosik , na wagę złota.. Aktualności; 1.05.2016. Ruda Nutka i Czarna Mróweczka znalazły domy. Ogródkowe, kochające, u dobrych ludzi. U Irenki została malutka Foczka, ta z przepuklinami. Szanse adopcyjne 12 letniej Foczki są marne, zwłaszcza że serducho u Niej nie najlepsze. ale nie poddajemy się. Szukamy kruszynie domu. ROZLICZENIE: + 50,00 ......... pamela 555,18.02.2016 + 100,00 ........margajko,7.03.2016 + 30,00 ......... Nesiowata , 16.03.2016 - 627,00 ....... Foczka, (4.03.2016, 21.03.2016, 31.03.2015 Usunięcie przepuklin i steryliz.) Przych.Vet. AS B-B - 296,00 .........Nutka ( 11.03.2016) sterylizacja Przych.Vet AS w B-B - 382,00 ..........Mrówka (steryliz.23.03.2016 i KALM Aid) Przych.Vet AS B-B + 74,00 ...........NikaEla bazarek " Szklana biżuteria", 21.04.2016 + 97,00............Nadziejka bazarek "Na ratunek trzem gracyjankom..", 27.04.2016 + 130,00 .........Poker bazarek ("Ciuszki damskie na spłatę długu'), 16.05.2016 + 100,00 .........Colette ( 25.05.2016) + 150,00..........Skarpeta im.TALKOTT ( 14.06.2016) + 50,00 ...........Colette ( 22.06.2016) + 150,00 .........mar.gajko ( 29.06.206) + 100,00 .........Colette ( 15.07.2016) + 225,00 .........Poker bazarek ("Ciuszki dla dzieci jak nowe.."),18.07.2016 + 50,00 zł.........Colette ( 28.07.2016) ---------------------------------------------- + 1,00 zł :-) Nr konta dla osób , które chciałyby wesprzeć sunieczki: Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych 43-300 Bielsko-Biała 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220 tytułem : Darowizna na cele statutowe; Trzy gracje-sterylki I nowe domy są potrzebne, pomoc w ogłaszaniu. Bardzo prosimy. Kontakt w sprawie sunieczek; [email protected]. tel;502329612. NUTKA; MRÓWECZKA; FOCZKA; FOCZKA;
-
Lolo drwal vel ' dzikie haszcze' i moje zasieki ..... Coś jest na rzeczy, bo pamiętam jak kiedyś sąsiadka szukając kury, wbiła się w gęstwinę naszego ogrodu że tylko jęki było słychać. „ Ale tu macie busz…” biadoliła. No to teraz mamy „dzikie haszcze” w buszu…
-
SOS dla brutalnie okaleczonej i porzuconej psinki
togaa replied to mimbr's topic in Już w nowym domu
........... -
SOS dla brutalnie okaleczonej i porzuconej psinki
togaa replied to mimbr's topic in Już w nowym domu
Ustawienie tylnich łapek Bąbla bardzo przypomina mi łapki mojej nieżyjącej Togi , pod koniec Jej długiego życia. Spowodowane to było obustronną, zaawansowaną dysplazją stawów biodrowych (genetyczne). Trzymam kciuki za biedaka. -
Lolo - dzikie haszcze ....!!!! ;-) !!! Zaraz brzucho mi się zerwie ze śmiechu . Pokerku kochany Ty nasz, tak się cieszę że Ci lepiej....
-
Wiedziała, wiedziałam że lamet się podniesie na zapuszczenie Lolusiowe. Trudno ! Musicie to jakoś przecierpieć do ‘ po Świętach ” a potem się pomyśli…;-) Smyczku kochany, Lolo w B-B ma strzyżenie absolutnie gratisowe ,a to za sprawą naszej Pani Basi L. , która to oporządza za dobre słowo, całe nasze tatałajstwo .
-
Woziłam w czwartek Foczusię i Irenkę do Lecznicy, na wyciągniecie szwów. Foczka z Irenki oczu nie spuszcza i na krok nie odstępuje. Świetna jest ta mała. Wygojona ślicznie. Niestety, ta druga przepuklina znacznie się powiększyła, bo wszystkie kichy napierają teraz na nią. Kolejny zabieg najwczesniej za dwa tygodnie.
-
Wczoraj umarła Nasza bernardynka Dusia. Mądra, dobra, kochana … Pociechą jest to, że już za życia trafiła do Psiego Raju. To za sprawą Pani Basi Kom. z Hałcnowa (B-B), która przez ostatnie pół roku otoczyła ciężko chorą ,porzuconą starowinkę nadzwyczajna opieką i miłością. Cudownej, niesamowitej Pani Basi nisko się kłaniamy i dziękujemy.
-
Dopiero teraz przeczytałam ....Zamurowało mnie, ryteczko. Nie wiem co powiedzieć ? Napisz, że to nie prawda ...