Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. Witajcie Ago i Krzysiu w gronie dogomaniaków :) Jakże miło było przeczytać te słowa... Teraz nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki jeszcze mocniej (nawet przez sen będę zaciskać ;) )!!! Czekam(y) z niecierpliwością na relację z odwiedzin. Pozdrawiam. Kasia
  2. Trzymam kciuki !!! Bardzo mocno. Mam nadzieję, że jak staną z Dragonem oko w oko zakochają się jeszcze bardziej :)
  3. Na Allegro 2 obserwujących. Nie wiem na ile są zainteresowani, bo podałam kontakt do Emir, ale trzymajmy kciuki !!!!
  4. Do góry, hop !!! Oby tylko ogłoszenia i aukcja przyniosły jakiś efekt... Trzymam kciuki.
  5. [B]Wacia[/B], pewnie, że wet nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, a reakcja alergiczna na leki się zdarza. Oceniam ostro, bo.... pies nie miał przeciętej tętnicy i nie miał takiej rany, że by się wykrwawił (wiem coś o przeciętych opuszkach i łapach, bo mojemu psu się to zdarza i też nieciekawie wygląda), więc można było zrobić podstawowe badania, które powinno się robić przed podaniem pełnej narkozy (a co jak pies miałby fatalne wyniki wątrobowe albo nerek??? Słono zapłaciłby za nadgorliwość pani weterynarz), a osłuchanie psa nie zajmuje dużo czasu. Poza tym w swoim poście Kasia wyraźnie pisze, że nie chciała się zgodzić na pełną narkozę !!! A zgodziła się pewnie, bo była w stresie i autorytet lekarza robi swoje. No i tłumaczenie, że w znieczuleniu miejscowym pies nie da sobie zszyć rany... A jednak (w efekcie końcowym) sobie dał i nie było problemu. Poza tym sama piszesz, że [quote]nie każdy pies pozwoli sobie zszyc łape w znieczuleniu miejscowym i nie każdy właściciel jest w stanie przy tym być i [B]po to robi sie premedykacje czy inaczej głupiego Jasia[/B][/quote] Premedykacja czyli głupi Jaś, to zupełnie co innego niż pełna narkoza !!! I to właśnie głupiego Jasia podaje się jak pies jest niespokojny. I to ew. powinna zrobić wet., a nie poddawać psa pełnej narkozie. W jednym się z Tobą zgadzam, że dobrze, iż wszystko się dobrze skończyło.
  6. Przede wszystkim zmień weterynarza. Wet., który przed zrobieniem pełnej narkozy psu nie robi badań (w tym m.in. serca, np. osłuchanie psa), to deb.... Nie wiem co mogło spowodować wstrząs u Twojego psa - być może rzeczywiście problemy z sercem (to, że ich kiedyś nie miał nie znaczy, że się nie pojawiły), być może zbyt duża dawka narkozy, być może któryś ze składników podawanej narkozy (dobrze by było, żebyś na przyszłość dokładnie wiedziała jaki lek dostał pies)... Ciężko stwierdzić. Na pewno jedź na EKG (bo warto sprawdzić) i zmień weta. Wcale Ci się nie dziwię, że nawrzeszczałaś na durną babę. Ja bym chyba taką walnęła... Tym bardziej, że skaleczoną łapę można (czego dowód masz) zszyć pod znieczuleniem miejscowym. Chciała sobie ułatwić robotę... :(
  7. Mam nadzieję, że Dragon wreszcie znajdzie kochający domek...
  8. Wystwiłam go na Allegro :) [url]http://www.allegro.pl/item161440845_lagodny_kochany_dragon_szuka_domu_pilne_.html[/url]
  9. Jak wystawisz Dragona na Allegro podaj link :)
  10. Myślę, że lepiej będzie jak będzie wystawiona jedna aukcja. Dwie na raz, dotyczące tego samego, a wystawione przez 2 różne osoby moga sprawiać wrażenie, że ktoś się "podpina". Tak mi się wydaje. Ale może jestem w błędzie :) Olga jak wystawisz, podaj link.
  11. No to jak teraz Dragon nie znajdzie domu, to będę zdziwiona ;) :klacz: :klacz: Beato !!
  12. [quote name='Umka']porazajacy ten plakat! dziekuje! prosze by jakiekolwiek konflikty nie wplywały na pomoc jaka jesteśmy winne (jako ludzie) nieć temu psu![/quote] Nie martw się Umka, pamiętamy o Majo na pewno będziemy nieść mu pomoc, niezależnie od wątków "pobocznych" :)
  13. [quote name='Osiolek']Odnosnie wypowiedzi na temat zdrowia Majo: Mysle ze z punktu widzenia sprawy nie jest wskazany "przeciek" informacji. EMIR zlozyla doniesienie w prokuraturze na sprawcow, publiczne oglaszanie faktow moze spowodowac przygotowanie "obrony", wytraca to EMIR atut z reki. Jesli ktos sie chce dowiedziec jaki jest stan psa, to pewnie moze zadzwonic do kliniki (choc podejrzewam ze obowiazuje tajemnica lekarska i tylko osoba ktora "jest wlascicielem" (tfu, jakie brzydkie slowo) powinna moc sie dowiedziec), ale napewno tych wiadomosci nie powinno sie "oglaszac" publicznie. Wszelkie informacje sa umieszczane na stronie: [URL="http://www.fundacja-emir.org/aktualnosci/majo.htm"]www.fundacja-emir.org/aktualnosci/majo.htm[/URL] (tam zreszta sa informacje o wszystkich "aktualnych" psach)[/QUOTE] Ale przecież "obrona" może sobie wejść na stronę Emira i przeczytać najświeższe info o stanie zdrowia psa.... więc chyba nie ma to większego znaczenia czy podajemy je tu czy nie. Poza tym Malibu pisała o jakichś rozbieżnościach w informacjach, a nie o ich podawaniu. Więc pytam raz jeszcze: na czym polegają te rozbieżności??
  14. Wrzuciłam na jedne i drugie 4łapy :) Dzisiaj albo jutro postaram się zrobić mu plakat. Powieszę w pracy.
  15. Chyba nikt nie ogłaszał nigdzie Dragona. Przynajmniej nikt nic o tym nie mówił. Myślę, że trzeba go ogłaszać gdzie się da. Im więcej osób przeczyta tym lepiej. Sama zaraz wrzucę mu ogłoszenie na 4 łapy.
  16. Dzięki za plakat :) Zaraz wydrukuję. [B]Malibu[/B], jeśli już zaczęłaś o tym mówić, to powiedz na czym polegają te rozbieżności. Czy to są jakieś znaczące róznice? Twój tekst mnie zaniepokoił... Wyjaśnij zatem o co chodzi, skoro zasiałaś w nas ziarno niepokoju... :(
  17. Najnowsze wieści: "[B]23 stycznia 2007[/B]: Rekonwalescencja po przebytej pierwszej operacji przebiega pomyslnie; pies dostaje kroplówki + środki żywieniowe pozajelitowe + antybiotyk+ vit+ leki wspomagajace watrobę; badanie krwi wykazało schorzenie watroby ( spowodowane być może tym co przeszedł).Żywienie zalecone na najbliższy czas przez lekarzy to puszki: Royal Canin Convalescence support i Royal Canin Hepatic. Dziś wieczór konsultować go będzie dr Trębacz i ew. podejmie decyzje o terminie opercji nogi. Osoby chcące wspomagać "żywieniowo" Majo proszone są o zakup wyłacznie karmy w/w. Majo nie może jeść obecnie kramy przygotowywanej w domu. Lekarze stanowczo sprzeciwiaja się częstym i licznym odwiedzinom u Majo i pozostałych psów; wykonywaniu zdjęć i przynoszeniu pokarmów nie zatwierdzonych przez nich.. Przeszkadza to w funkcjonowaniu szpitala, dezorganizuje pracę a psom zakłóca spokój tak potrzebny by mogły wracać do zdrowia . Bardzo proszę podporządkować się decyzjom lekarzy."
  18. Nowsze wieści: "[B]23 stycznia 2007[/B]: Z wielkim wysiłkiem lekarzy udalo sie wykonac Dragonowi rtg płuc; stan jego znacznie się poprawił, ale na całkowite wyzdrowienie jeszcze musimy poczekać trochę; ropny wyciek z nosa ustąpił; W końcu tyg. przestanie dostawać kroplówki i leki dozylnie. Przejdzie na antybiotyk w tabletkach. [COLOR="Red"][B]Moment jego wyjścia z kliniki sie zbliża. trzeba mu pilnie znaleźć dobry dom i kochających ludzi[/B][/COLOR]." No właśnie. Dom dla Dragona [B]pilnie [/B]potrzebny !!!!!!!
  19. Dragon się przypomina. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/23/64a96ec03db59357.jpg[/IMG][/URL] Szukamy domu dla psiura. [B][COLOR=Red]Pomóżcie !!!! [/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black][IMG]http://images4.fotosik.pl/298/8e8cebc0524e05c1.jpg[/IMG][/COLOR][/COLOR][B][COLOR=Red] [/COLOR][/B]
  20. A jak wygląda kwestia finansowa? Jakaś pomoc potrzebna? Emir daj znać.
  21. Najnowsze wieści: "[B]22 stycznia 2007[/B]: MAJO mial dziś robione badania diagnostyczne w tym rtg ( opisy jutro); przy okazji wykonywania rtg stwierdzono w odbycie kije ( gałęzie?) które zostały usunięte mechanicznie; uszkodzeń odbytu nie stwierdzono; Majo ma złamanie kości udowej - operacje wykona za kilka dni ( obecniem pies jest zbyt słaby) dr Trębacz; ma też złamany ogon; [B]Ogrom cierpień zadanych temu psu i rozmiar bestialstwa tych młodocianych zwyrodnialców przekracza mozliwości rozumienia i przebaczenia normalnego czlowieka!!!"[/B] Majo, będzie już tylko lepiej.... Trzymaj się... Jesteś w dobrych rękach. A my zrobimy wszystko, żeby znaleźć Ci kochający domek !!!
  22. [COLOR="Red"][B]Dragon szuka domu !!!! Kto przygarnie tego cudownego psa[/B][B]??[/B][/COLOR]
  23. Tak mi żal Majo.... Tak mnie to przeraża, zasmuca i czuję się taka bezradna, że aż mi niedobrze... :( Jak można tak skrzywdzić kogokolwiek??? Jak można tak potraktować bogu ducha winną istotę? Brak mi słów... Majo, pomogę Ci jak potrafię i jak mogę, obiecuję... [B]Emir[/B], brak mi też słów uznania dla Ciebie. Jesteś wspaniałą osobą. Jesteś najlepszym dowodem na to, że jednak jeszcze warto wierzyć w człowieka. Jesteś [B]WIELKA [/B]. Może dzięki Tobie, te gnoje zostaną jakkolwiek ukarane (choć tak naprawdę ktoś powinien ich dorwać w ciemnej bramie i spuścić im taki łomot, że popamiętaliby do końca życia). Czasem myślę, że nieletnich powinno się karac jak dorosłych. Tym bardziej, że w naszym kraju nikt nie zainteresuje się "wyprostowywaniem" takich degeneratów. Powinni dostać ciężkie roboty publiczne. Najlepiej w schronisku, może by coś pojęli... I ich rodzice też. I jeszcze porządna kara finansowa. Majo, trzymaj się !!!!
  24. :angryy: :angryy: :angryy: Gdybym dorwała jednego skur.... z drugim... :angryy: :angryy: :mad: :mad: :mad: Jak można zrobić coś takiego??? I pomyśleć co tez wyrośnie z takich sadystów.... Mam nadzieję, że ktoś kiedyś spuści imporzadny wpier..., żeby zrozumieli, że to boli :-( :-( :-( Majo, trzymaj się !!!
×
×
  • Create New...