Jump to content
Dogomania

maciaszek

Members
  • Posts

    23614
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by maciaszek

  1. No to teraz trzymam kciuki za Ciebie i Twoje działania jeszcze mocniej !!! Nie daj się. A szwagierce może rzeczywiście podaj link. Tylko czy będzie jej się chciało czytać to wszystko? Pozdrawiam. Kasia
  2. Ja też. Ktoś musiałby mi tylko podrzucać dane. I mogę wprowadzać :)
  3. Nowsza, bardziej drastyczna wersja plakatu (zdjęcie takie sobie, bo z kompa): [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images12.fotosik.pl/38/8e29449394052972.jpg[/IMG][/URL] Zainteresowanych proszę o podanie maila, wyślę czym prędzej :)
  4. Fantastyczne zdjęcia (masz talent!) i oczywiście fantastyczny Majo :)
  5. A co słychać u Dragona-sikacza ;) ?
  6. Nie mogę się na niego napatrzeć. Jest taki piękny i kochany :) Aż mi żal, że nie do mnie trafi...
  7. Słuchajcie, trzeba zarzucać media mailami z info o Nowej Ligocie. Im więcej z nas to zrobi, tym większa szansa na zainteresowanie. Tu linki: [URL]http://ww6.tvp.pl/119.dzialy#[/URL] - Po lewej stronie, na dole „Kontakt – podziel się z nami swoim zdaniem”, można wysłać do netu, Teleexpresu, Wiadomości i Panoramy [URL]http://www.tvn.pl/kontakt.html[/URL] [URL]http://tvnsiedem.pl/kontakt.html[/URL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (wiem, że był materiał w "Wydarzeniach", widziałam, ale może puszczą coś jeszcze) [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Ja wysłałam pod wszystkie te adresy i myślę, że gdybyśmy ich zasypali mailami, to by się tematem zajęli (skoro tyle osób się nim interesuje tzn., że jest medialny...).
  8. [B]Iwop[/B], na pewno pokaż zdjęcia - one mówią najwięcej :( Opisz po krótce sytuację (że schronisko nielegalne, że baba mimo to podpisywała umowy z gminami, że hycle na tym zarabiają i ona pewnie też, że psy głodne, chore, zaniedbane...., że władze umywają ręcę od pomocy i nawet nie chcą jej odebrać tych psów, które nadal cierpią). Nie wiem co jeszcze... Myślę, że najwięcej i tak powiedzą zdjęcia :( I wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc :loveu:
  9. [quote name='ARKA']Wezwanie do opieki nad bezdomnymi psami z panstwa terenu. W zwiazku z faktem, ze zawarliscie panstwo umowe z nielegalnym schroniskiem znajdujacym sie w Nowej Ligocie(nazwa,adres dokladny),w roku 2006 i powierzyliscie opiece.....(wpisac ilosc psow) Wzywamy panstwa [U]o natychmiastowe[/U] dostarczenie pozywienia dla....(ilosc psow),pokrywania kosztow leczenia itd lub tez zabranie psow pod swoja opieke. W przeciwnym razie bedzie zlozone doniesienie do prokuratury, z ustawy o ochronie zwierzat, art........oraz z ustawy o zamowieniach publicznych. Cos kolo tego trzeba napisac-prawnicy sa potrzebni-znajda napewno wiecej haków!! I do waidomosc RIO(regionalna izba obrachunkowa), to wazne![/quote] To jest bardzo dobry pomysł !!! Popieram w całej rozciągłości. Czy jest na dogomanii jakiś prawnik, który pomoże sformułować odpowiednio to pismo?
  10. Torres się odnalazł :) Jest od ponad tygodnia u Emili. Tu link do tematu na molosach: [url]http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=6030&page=2[/url]
  11. Przypominam o plakacie z info o Nowej Ligocie i prośbą o wsparcie finansowe. Zainteresowanych proszę o podanie maila.
  12. No zaraz, ale skoro np. straż miejska czy straż dla zwierząt może wkroczyć i odebrać katowanego psa prywatnej osobie, to dlaczego nagle w tej kwestii nie da się zrobić nic? Zgłosić sprawę w prokuraturze, odebrać psy w świetle prawa. Nie wiem.... No coś przecież musi się dać zrobić !!!!!!
  13. :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy: Brak mi słów... Ja bym tą babę :mad::mad::mad::mad::mad: bez zastanowienia. Mam nadzieję, że działania dogomaniaków + ten materiał + zamieszanie wokół tematu wreszcie coś zmieni w losie tych zwierząt. A babę do więzienia wsadzić. Zasługuje ..... jedna :angryy::angryy: Oglądnęłam te zdjęcia i naprawdę nie rozumiem jak można... Człowiek z minimalnym poczuciem wrażliwości nie doprowadziłby w życiu do czegoś takiego. Tak postępować mógł tylko potwór :(
  14. Dziwne, nieprawdaż? :) Myślę, że funkcję utrzymywania moczu spełnia cewka moczowa, która ma u swego ujścia jakoweś "zwieracze". Bardzo się cieszę, że wszystkie operacje Majo zakończyły się pomyślnie. Brawa dla lekarzy !!!! Teraz już tylko trzeba podtuczyć Majmonka i znaleźć mu najwspanialszy dom na świecie :)
  15. Nie sądzę, żeby to był "efekt" kastracji. Takie pokastracyjne posikiwania, to raczej nie normalne sikanie a takie popuszczanie. Nie wydaje mi się też, by były to problemy z nerkami/pęcherzem, bo tak, jak piszesz Ago, to raczej nie wytrzymałby wtedy spokojnie tych 7 godzin. No chyba, że choroba właśnie się zaczęła... (jak jest dzisiaj? jak było w nocy?) Może jest to problem bradziej natury psychologicznej. Może ma związek (jak sugerowała Marie) z emocjami. Może Dragon jest typem egocentryka i w ten sposób zwraca na siebie uwagę (jamnik w mej rodzinie swego czasu robił to namiętnie, teraz mu przeszło, ale zdarza się czasami). Zwróccie uwagę w jakich dokładnie sytuacjach się to dzieje - co wtedy robicie Wy, czy zajmujecie się Dragonem, czy swoimi sprawami. Sama nie wiem... A do weta chyba nie zaszkodzi się przejść i popytać. Pozdrawiam :)
  16. Piecho na pewno pójdzie do weta, ale ja lubię podrążyć ;) Angina nie ciągnęłaby się chyba przez 3 tygodnie... a już na pewno dałaby w tym czasie dodatkowe objawy. A nadkwasota? Nie wiem jak się objawia u psów, ale chyba podobnie jak u ludzi... Czy możliwe jest, żeby podawanie sterydów (podczas leczenie kręgosłupa) doprowadziło do uszkodzenia wątroby/trzustki/żołądka? Bo te wymioty zaczęły się dokładnie po tym leczeniu.
  17. Jeszcze jedno info-sprostowanie: pies wymiotuje najczęściej rano, ale zdarza mu się także w ciągu dnia. Np. leży sobie, śpi i nagle wstaje i zaczyna wymiotować. Czasem coś zwymiotuje, czasem nic. NIe wymiotuje częściej niż raz na dzień.
  18. Pozwolę się podłączyć pod temat, bo pies w mojej rodzinie ma podobny problem :( Zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu. Pies miał (tak zdiagnozował wet) problemy z kręgosłupem (jest jamnikiem), dostawał przez kilka dni zastrzyki (witaminy, sterydy). Może to zbieg okoliczności, ale po tym leczeniu zaczęło się codzienne wymiotowanie (wcześniej zdarzało mu się to "od święta"). Najczęściej rano, bezpośrednio po przyjściu ze spaceru (pies wchodzi po schodach na pierwsze piętro - może ma coś z sercem, męczy się i dlatego wymiotuje?). Czasami (ale nie często) zdarza się, że go "podrzuca" jak podchodzi do miski i zabiera się za jedzenie, ale nigdy wtedy nie wymiotuje, tylko odchodzi na bok, wraca i je bez problemu. Zmienił też zwyczaje jedzeniowe - tzn. zaczął jeść na siedząco i je bardzo powoli. Poza tym nie ma żadnych innych problemów - jest zdrowy jak ryba, bardzo żywotny, wesoły. Żywiony jest w tej chwili Acaną (wcześniej Royal). Odrobaczany był pod koniec października (trzykrotną dawką, bo zabrał ze sobą ze schroniska "koleżków"...). Jeśli chodzi o wymioty - tak, jak pisałam - tylko rano, niewielka ilość [U]białej[/U] wydzieliny/piany. W najbliższym czasie czeka go wizyta u weta i badania. Chciałam wiedzieć co na ten temat myślicie i czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim, co to może być?
  19. Myślę, że nie musicie iść do weta. Teraz zagoi się samo. Trzeba tylko raz na jakiś czas ucho przemywać/dezynfekować. A jak się podgoi smarować Linomagiem lub Alantanem (przyspiesza gojenie).
  20. A co z aukcją na Allegro? Może warto wystawić? I jeszcze powrzucać ogłoszenia w kilka miejsc?
  21. Dzień dobry Koszi :) Czy wchodzi na tą stronę ktoś, kto ma kontakt z Koszi? Jak ona się miewa? W jakim jest stanie? Co z aukcją na Allegro?
  22. Rozumiem Twoje niepokoje i zmartwiene, ale.... naprawdę nie musisz się tak przejmować. Daliście się poznać Dragonowi od bardzo dobrej :) strony. On już wie, że jesteście jego i będziecie z nim zawsze. Poznał też mieszkanie. Nie zostawiliście go przecież w obcym miejscu. Więc nawet jak Was nie ma, to na pewno jest spokojniejszy, bo zna doskonale miejsce w którym się znajduje i wszędzie czuje Wasz zapach. Nie martw się Agnieszko, on na pewno smacznie śpi :)
  23. Oj, wiem co to znaczy ciągnięcie... Też miałam wizję treningów na siłowni ;) ale obyło się, uff :) Pozdrawiam. P.S. Wrzucajcie zdjęcia, czekamy z niecierpliwością... :)
  24. No właśnie nic nie wiadomo. Mosii milczy :(
×
×
  • Create New...