-
Posts
1538 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Czekunia
-
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
Czekunia replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
[quote name='Majkowska']No właśnie się boję że jak wrócimy do normalnego trybu to będzie za mało. Sam fakt że tyle aż je jest dla mnie zaskakujący, on nigdy tyle nie żarł...:crazyeye: Następną mam zamiar spróbować TOTW jak polecałyście. A skądś jest najkorzystniej zamówić?[/QUOTE] Wg moich obserwacji internetowych najtaniej jednak ma zooplus. Mają promocje "jednodniówki" i kiedyś udało mi się kupić TOTW high prairie 2 worki, 13.6kg każdy, za 304zł bodajże, a to już fajna cena. Innym razem do karmy dorzucali Crackle Balla, więc mam dwie teraz:evil_lol:, a znowu ostatnio TOTW z kaczką był w takiej cenie co z bizonem (czyli o wiele tańszy niż zawsze) no i zamówiłam właśnie tą wersję dla urozmaicenia. Także musisz obserwować na bieżąco i jak pojawi sie promocja to zamówić. -
[quote name='Angi']Moje przebywanie na dogo dziś traci sens:roll: kogo ja będę śledzić :placz::diabloti::diabloti:[/QUOTE] Mogłabyś mnie, ale niestety nie mam galerii, a to daje -100 do mojej zajebistości:evil_lol:.
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Czekunia replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='Pani Profesor']ludzie różnie reagują na - skądinąd - atak, absolutnie się nie dziwię takiej reakcji daruni, choć wiadomo, że to trochę prymitywne, ale jak czyta o "blond laluni" i przewinie kolejnych kilka inwektyw, to zaczyna to mieć pewne usprawiedliwienie. co do kolców to już się wypowiedziałam, że taki upór jest bez sensu, a reakcji nie oceniam, bo trudno oczekiwać "dzięki, dziewczyny, za uwagi" po przeczytaniu takich tekstów na swój własny temat.[/QUOTE] Reakcja Daruni była najpierw, dopiero potem nastąpiła uwaga o "blond laluni":eviltong:. -
[quote name='Yuki_']Nie, oficjalnie nie. ekhem, tobie się nie zwierzałam, więc nie wiesz co się dzieje ;) U nikogo w galeriach do których zaglądam, nikt w najbliższej rodzinie, nie walczy o życie w szpitalu.[/QUOTE] Boże skąd ty się urwałaś:-o? Skąd to wiesz? Zdążyłaś wypytać wszystkich na forum? No bez jaj... Ręce mi opadają na takie gadanie. Brutalnie to zabrzmi, ale ty żyjesz... Tak właśnie wygląda życie.
-
[quote name='Majkowska']Już czynne?[/QUOTE] Aaaaahaha:evil_lol::evil_lol::evil_lol:. You've made my day!
-
[quote name='Majkowska']To trzeba tytuł zmienić ;) Z takim wielkim ***NIECZYNNE *** ;) Szczerze to nie kapuję tej całej logiki, przychodzisz do mnie do galerii, niemalże codzień się witasz i stękasz że nikt nie zagląda, że sens życia minął , więc przychodzę ja i ...jestem wróg nr1. A nie napisałam nic złego, bo widzę sprawę dwustronnie - jako właścicielka psa który musi sie w środowisku jakoś zachować, który ma wady i problemy, ale też jako matka z dzieckiem i użytkownik ulic i miasta.[/QUOTE] Majkowska, ja mam wrażenie, że akurat ta galeria jest tylko i wyłącznie do zachwycania się jakie piękne pieski, kotki, zdjątka, filmiki itp. itd. Yuki nie przyjmuje żadnej krytyki. Yuki, bardzo podoba mi się to jak próbujesz ćwiczyć ze swoimi psami i jak spędzasz z nimi czas, no ale naprawdę trochę więcej dystansu:roll:. W twojej galerii udzielają się osoby w większości starsze od ciebie, wiec warto by było przyjąć ich rady z pokorą, a nie obrażać się jak małolata i "zamykać galerię".
-
[quote name='Yuki_']Galeria zawieszona do odwołania-możecie pisać ile wlezie i co wlezie-ja tego czytać nie zamierzam.[/QUOTE] Oj oj nie zapomnij tupnąć nóżką i napisać, że sprawiam, iż jesteś zła:loveu:. Naprawdę twoje zachowanie nie przypomina zachowania osoby 17-letniej. Wszyscy ci mówią, że coś jest czarne, a ty nadal upierasz się , że wiesz lepiej.
-
[quote name='Yuki_']Ja też za wszystkie napady i wskazywanie samych błędów i brak jakiegokolwiek docenia czegoś dobrego.[/QUOTE] Co tu doceniać, dziewczyno??? Zachowujesz się jakbyś miała 7, a nie 17, lat. Dorośnij.
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Czekunia replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='Rinuś']ojjjj już tylko obrażanie Ci pozostało? Brak argumentów do rozmowy ? To przykre :-( Niestety, ale prawda jest taka, że Ty tutaj jest mitomanką i zauważa to coraz więcej ludzi na szczęście :cool3: Kolce można bez problemu założyć za uszami tak aby nie były ściśnięte na maxa, sama swojemu mix dobermanowi tak zakładałam , miał krótki włos jak Jari od Amber i jakoś dziwnym trafem mu nie spadała? :crazyeye: po prostu przylegała do szyi. Na czas biegania bez smyczy kolce były ściągane , bo skoro kolczatka jest potrzebna do korekt to nie spełnia ona swej funkcji gdy pies biega luzem, więc się ją ściąga. ps. [B]Czemu uważasz, że mój labrador jest zeschizowany? Bo bardzo mnie to zaciekawiło [/B];-). [/QUOTE] Lepiej zapytaj, o którego chodzi:evil_lol:. -
[quote name='Yuki_']Jak doszło do parosekundowego obszczekania. I nie z mojej winy nie dotarła do mnie, bo tamta baba zachowywała nienaturalnie i niebezpiecznie[/QUOTE] A już miałam nadzieję, że coś zmądrzałaś... Gleba. Owszem była to twoja wina, pies był bez smyczy na chodniku, którym chodzą ludzie (nieważne pijani czy trzeźwi). Twoim obowiązkiem jest mieć psa w takim miejscu pod 100% kontrolą, a jeśli zdarzy się sytuacja jaką opisujesz to powinnaś jeszcze babę przeprosić, a nie pokazywać środkowy palec. Gdybym ja była na miejscu tej babki i to na mnie pies by wyskoczył ze szczekaniem to szybciutko bym sobie z nim poradziła i pewnie byłby to sposób, który tobie jako właścicielowi by się nie spodobał.
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Czekunia replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='Majkowska']Ja pierdzielę o trochę innej rzeczy, bo fakt że widzę że na Shiro kolczatka jest bardzo luźno, ale ja akurat zwróciłam uwagę na to że pies nie jest na smyczy, więc chyba mu zbytniej różnicy nie robi gdzie ma kolczatkę bo i tak nie ma korekt i na to samo wychodzi jakby jej nie miał ;) Zadałam też delikatne pytanie, ale jak pierdzielę to przepraszam :evil_lol:Juz nie bede;)[/QUOTE] Majko Majkowska:diabloti: Ale tenże pies zapięty na smycz również ma luźną kolczatkę. Pisałam to ja - Panna Nikt:evil_lol:. -
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Czekunia replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='Panna Cotta']Padłam :D:D A jak trafi Wam się ktoś z psem bez ogonka? :D Może lepiej " Wesoły móżdżek"? :D[/QUOTE] Gorzej jak trafi się bez mózgu:evil_lol:. -
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Czekunia replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']:diabloti: Czekunia bo zaraz bedziesz kolejną "panną nikt" pewnie do spółki z Rinusiową schizujecie swoje pieski :cool3:[/QUOTE] Skąd wiedziałaś?? Zakładamy szkółkę "Wesoły ogonek", w której będziemy uczyć właścicieli jak skutecznie zeschizować swoje psy:loveu:. -
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
Czekunia replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
[quote name='darunia-puma']no właśnie o to to jak ma być zaciśnięta na szyi skoro pies siedzi bez smyczy ? ale panna jak zawsze miesza i jest tam gdzie nikt jej nie chce (rinuś) ona ma sporo wątków na których tylko jączy więc nie ma się co przejmować jej dziwnymi wywodami ma biedna bardzo nudne życie skoro jest tak zgorzchniała :evil_lol: ale fajnie czasami poczytać jak stara się być mądra, mój pies strasznie cierpi, biedny nosi kolce, śpi w nich, ja go przypalam papierosami, biję, śpi w budzie na łańcuchu itd. haha a tak prawdę mówiąc ma lepiej niż nie jedno dziecko w tym kraju ale internet jest po to aby jączyć i wyżyć się za swoje beznadziejne życie więc luz :diabloti:[/QUOTE] A Ty tylko obrażać potrafisz, bo cóż innego Ci pozostało, prawda:roll:? Twój pies nawet jak jest na smyczy to nosi takie korale, więc pora przestać rozmijać się z prawdą;). Tyle razy już Ci zwracano uwagę, że Shiro ma źle założoną kolczatkę i dlatego jej noszenie nie daje efektów, ale wygodniej jest ubliżać zamiast okazać trochę pokory i posłuchać osób, które w tej materii mają wiecej do powiedzenia. Tak BTW: zgorzkniała, jątrzyć:cool3:. -
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
Czekunia replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
[quote name='Majkowska']Ojezus szczęnięce poduszki :loveu: Ja Waldkowi na wstępie jego szczenięcego czasu u mnie uszkodziłam poduszki... Tak go biegałam że starł się do krwi:oops: Dopiero potem się ogarnęłam żeby mu ten ruch jakoś logicznie dawkować, a nie 24/24...[/QUOTE] No no tak tylko ekhm... Zarka miała wtedy ok. 2 lat:eviltong:, więc szczeniakiem już nie była (jest przybłędą -przybłąkała się do znajomych i tak trafiła do nas), pewnie była ozdobą ogrodu:roll:. Kompletnie nie znała życia "pozadomowego". Ja swoim futrom na sierść nic nie daję, no czasami jak mi sie przypomni dodaję do karmy trochę oliwy, ale błyszczą się pięknie. No i apropos czesania psów krótkowłosych to popieram w całej rozciągłości. Niby z moich się nie sypie, ale jak zacznę je czesać rękawicą to kupa kłaków wychodzi. -
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
Czekunia replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
[quote name='Majkowska']Nie, Wald ma całkiem fajną sierść, nawet ostatnio poduważam że się błyszczy( a błysk na białej sierści to chyba cięzka sprawa, więc tymbardziej byłam zaskoczona). Może to nie kwestia brudzenia się, a odżywiania? Co je, jakie dostaje witaminy i jak często go czeszesz? Weimary z tego co mi wiadomo nie mają jakoś specjalnie szorstkiej sierści, a nawet te co spotykałam w dotyku były cudownie [B]aksamitnie[/B].[/QUOTE] Zarka była taka jak do nas trafiła, nawet poduszki miała takie nieskalane spacerami jak niemowlak dosłownie - różowe, miękkie, jak chodziła po trawie to ją szmyrało:evil_lol:, a teraz sierść zrobiła się twardsza i tylko świeżo po kąpaniu jest aksamitna. Potem szuka pierwszej lepszej okazji do wytarzania i czar pryska:eviltong:... -
Jak zrobić samodzielnie smycz i obrożę dla psa :)
Czekunia replied to vege*'s topic in Obroże i smycze
[quote name='Yuki_']No chyba nie ;)[/QUOTE] Yuki_, to nie jest obroża tylko łańcuszek "zaciskowy" do obroży typu martingale. Tak jak napisała Vailet, te trójkątne elementy służą zapewne do przeciągnięcia przez nie taśmy. -
[quote name='Gezowa']Ale to nie ma znaczenia jakie są tyczki... Slalom to slalom. Ty masz normalne, ja mam z pastuchów :roll: A kto to ta Kyra? Bo na pewno nie agilitowiec. Wyguglałam i widzę, że robi sztuczki. Jeśli nie zależy ci na tym, żeby pies od początku miał z tego fun - Twoja wola. I ok, możesz robić po swojemu, mi to serio obojętne, w końcu to Ty się bawisz. Ale niepotrzebnie wtedy prosisz o rady, a ja się produkuję i tracę na to czas, kiedy i tak to olejesz i zrobisz tak, jak pisze jakaś nieznana mi zupełnie kobieta w książce.[/QUOTE] Gezowa, ta babka ma bodajże dwie książki ze sztuczkami, które wykonuje ze swoją suką weimara... Yuki, tu nie chodzi o tyczki, dziewczyny próbują Ci coś podpowiedzieć, a Ty zachowujesz się jakbyś i tak wiedziała najlepiej. Akurat mam książkę w/w babki i powiem Ci szczerze, że sposób uczenia przez nią niektórych sztuczek jest conajmniej dziwny:eviltong:, więc skoro sama poprosiłaś o poradę i dostałaś propozycję pracy z psem od osób bardziej doświadczonych to wypadałoby skorzystać, a nie stawać okoniem za każdym razem;).
-
Yuki, pies póki co nie jestem psem aktywnym, po drugie właściciele chcą go ODCHUDZIĆ... polecanie karmy dla psów aktywnych, a więc z większą niż normalnie zawartością białka i tłuszczu, jest conajmniej... bezmyślne. Wilczocha, Josera Optiness z tego, co przeczytałam, jest normalną karmą bytową, Wy powinniście celować w karmy w wersji Light. Yuki, ta suczka nie wygląda normalnie, jest zatuczona.
-
***Waldemarowy obłęd w ciapki czyli - Popyrtany Pointer Gallery ***
Czekunia replied to Majkowska's topic in Foto Blogi
[quote name='Majkowska']Nieświadomie, narazie tam nie był, bo by tylko przeszkadzał, tamjest rozgrzebana podłoga w tej chwili, myslę że go wezmę jak ułożymy. [B]Choć mam ochotę go wziąć jutro coby nie wypuszczać go na głęboką wodę umieszczając w nowym miejscu i zostawiając samego na 8h.[/B]..[/QUOTE] To jest bardzo, bardzo dobry pomysł:) -
[quote name='Ty$ka']agutka, [B]by szyć trzeba mieć zdolności. Nikomu ich nie ujmuję, rzecz jasna, ale już wyobrażam sobie jakbym wykonała psu legowisko[/B] :lol: Mój kocha swoją budę, z kolei w domu okupuje fotel. Jeden jest jego, więc może sobie na nim spać, i tak na tym fotelu nikt nie siedzi, bo jest nadmiar :p. Z kolei przyszłościowo myślę o klatce... nie wiem czy będzie łatwo mi go przestawić.[/QUOTE] Amen! :evil_lol: Jakby mnie ktoś spytał jak wymienić żarówkę w aucie to spoko, ale jeśli chodzi o niektóre czynności "damskie" to u mnie różnie to bywa:eviltong:. PP, głębsze posłanie polecam na bank, ale jeśli to drugie jest z tego samego materiału to chyba też byłoby ok;).
-
[quote name='agutka']dziewczyny nie lepiej zakupić czy wypożyczyć maszynę i samemu szyć?? Ja kupuję jakąś względnie fajną pościel w lumpie wypycham wypełniaczem i posłanie warte 100 zł w sklepie mam najwyżej za 10 zł ;) gdzieś wrzucałam mój jeden z materacyków u kogoś w temacie , jak na moje zdolności to i tak wygląda jak sklepowy:razz: [/QUOTE] Ej spoko, jeśli uszyjesz mi za 10zł takie posłanie jak to z linka wklejonego przeze mnie to zostaniesz moją boginią:evil_lol::evil_lol::evil_lol:. Uszycie z pościeli kawałka materacyka to akurat nie problem, ale moje psy, podobnie jak Pat, wolą posłania z bokami, w które mogą się wtulić. Zwykły materac-posłanie przerabiałam wcześniej - niestety Sajan nie był w ogóle zainteresowany.
-
[quote name='Pani Profesor']nie chcę drybeda, bo to po prostu..kocyk-dywanik, a ja chcę Patrykowi kupić kanapę, coś takiego z oparciem, żeby mógł obserwować i lubił ten tapczanik. drybed przegra na 100% z wycieraczką na buty ;) bo to atrakcyjny obiekt do spania, mimo tego że to wytarta szmata pełna błota i piachu... jak ma swoje legowisko uklepane, świeże i mocno "stojące", tj. że może oprzeć łapy, to siedzi i śpi tylko tam, więc chyba jednak wezmę te, które poleca Czekunia - głębsze :) oddam Ci Majkowska te nasze, bo ono jest niemal płaskie jak naleśnik - po Waldku nie musisz chyba często prać, więc będzie jak znalazł do klateczki ;) u mnie się nie nadaje,no bo te wpychanie do pralki jest koszmarne.. raz na pół roku ok, ale nie co tydzień-dwa :roll: gąbka w środku jest co prawda wyszmaciała, ale do klatki ok ;)[/QUOTE] To Pat ma tak sam jak Sajan z legowiskiem:loveu: Sajek też lubi się ułożyć, ale pysk oprzeć na brzegu i obserwować wszystko dookoła, zwłaszcza jak wyciągam posłanie na balkon:). A jak się zwija w kulkę to też w rogu posłania:evil_lol:, tak żeby dotykać brzegów jak największą powierzchnią cielska:eviltong:. To głębsze będzie dla Pata ideolo:cool3:.
-
O! Tego nie polecam: [URL]http://archiwum.allegro.pl/oferta/legowisko-poslanie-psa-100cmxl-rozbierane-gratisy-i3033433766.html[/URL] Na wątku posłaniowym zamieściłam fotki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/122687-Odpowiednie-legowisko/page7[/URL] Post 167:) dla mnie to posłanie to tragedia. Edit: Nie wiem, czemu w tym poście napisałam, że mamy je 3 lata skoro Sajan w tym roku skończył 7:evil_lol:. To chyba działa na zasadzie: - Ile lat ma Twój pies? - Ma 2 lata od 5:eviltong:
-
[quote name='Baski_Kropka']O fajna kolejna podpowiedź, chociaż to prawie tak samo wygląda jak to co Patowa dodała... Ja z tego AmiPleyowego nie jestem zadowolona :/ Szybko się poniszczyło. Tak wygląda nijak...[/QUOTE] Dlatego edytowałam:), bo przyjrzałam się dokładniej. Jeśli to posłanie co wrzuciła PP nie ma luźnej poduchy, a materiał chyba wygląda, że jest ten sam, to będzie ok:), natomiast w naszej wersji ujaszczy materiał plus luźna poducha i posłanie wygląda jak wyciągnięte psu z gardła:eviltong:. Dodam jeszcze, że w tym "sajanowym" posłaniu poducha jest taka fajna, gruba, w ogóle się nie wyleżała, a zarkowe posłanie ugniotło się tak mocno, że musiałam podłożyć cienką kołdrę pod spód, jak Ty Dexowi, inaczej Zara spała na ziemi.