-
Posts
5279 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by taks
-
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
taks replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
A ja nie do końca jestem przekonana, że to tylko troska o zaspokojenie potrzeb obywateli:evil_lol: Coś mi jednak podpowiada, że przyczyna jest znacznie bardziej prozaiczna i wyłącznie osobista a nie społeczna. A mianowicie jak usankcjonować i uzyskać powszechne przyzwolenie na produkowanie psów "rasowych" na własną rękę i wg własnego pomysłu ( bo to kogoś "kręci") a równocześnie pod koniunkturę. Ostatecznie po niższej cenie ale jednak z zyskiem.( i to licząc znikome nakłady- sporym) No ale żeby był popyt i coś wyróżniającego od konkurencji ( pseudohodowli mnóstwo no i za darmo psy w schroniskach) to przydałyby się jednak jakieś "papiery" . Stąd cała wojenka o "reformy" w ZK - a nóż się uda ominąć wymogi a podpiąć pod szyld. Fajnie by było i interes od razu by ruszył pełną parą. Tylko ten skostniały Związek nie potraktował oferty z należytą uwagą - skandal:shake: -
Nie zauważyłam czy juz ktoś tu o tym pisał ale KAŻDĄ suchą karmę mozna podać w formie rozmoczonej. Wystarczy na 20-30 min przed podaniem zalać letnią wodą. Nie zawsze zapach karmy psa odstręcza - często nie odpowiada mu konsystencja ( bo twarde, bo granulki nie takiej wielkości) - zanim więc zmieni się karmę czy doda "ulepszacze" warto spróbować namoczenia. Tylko uwaga - taka "mokra" karma nie może zbyt długo stać w cieple bo skiśnie
-
Nie, moja ma całkiem ładną ale ja ją stale suplementuję ( NNKT , biotyna i takie tam;))
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
taks replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='Basia1968'] [URL="http://www.dogomania.pl/../182391-WyA-eA-ka-i-jamniczek-pilnie-potrzebujAE-wsparcia/page3"]http://www.dogomania.pl/threads/182391-WyA-eA-ka-i-jamniczek-pilnie-potrzebujAE-wsparcia/page3[/URL][/QUOTE] link nie działa -
[url]http://www.dogomania.pl/threads/136261-Rozrusznik-Serca-dla-psa[/url]
-
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
Dobrze tez robi na ożywienie wątku jak sie coś dzieje w pierwszych postach. Wątek jest długi więc trudno go już przeczytac w całości - może warto na początku oprócz apelu o pomoc dać także inf jak się ta pomoc rozwija;), co i skąd dotarło a czego nadal brakuje Nie wiem jak inni ale ja biegając po Pwp zwracam baczną uwage na to czy 1 post jest aktualizowany bo dla mnie to sygnał że ktoś jest, czuwa i panuje nad sytuacją - czyli warto pomóc bo akcja "ma ręce i nogi" Poza tym wiecie jak to jest - nie wszyscy się na tyle na dogo znają aby wejść w ciemno. Czasem warto napisać kto i z czym dołączył do pomocy- wtedy te osoby niejako uwiarygodniają wątek ściągając na niego swoich znajomych i krąg zaufania i zainteresowania się powiększa. -
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
taks replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
No jakież to proste. A jak to "sprawdzenie" nie wypadnie najlepiej to się zrobi nowe - dlaczego nie? Wiesz co , jak tak czytam te Twoje posty to coraz bardziej skłaniam się do pomysłu że za kazdego powołanego do życia szczeniaka powinien byc taki podatek żeby się odechciało. A uzyskana kasa na utrzymanie tych wszystkich bezdomnych bid na które teraz musimy wyszarpywać ostatni grosz z kieszeni. Jak widać żyjesz w swoim świecie i nie chcesz albo nie jestes w stanie pojąć, że w Polsce jest koszmarna nadpopulacja psów i ZANIM sie z tym problemem czegoś sensownego nie zrobi takie posty jak sadzisz na dogo sa po prostu zbrodnią - mącisz ludziom w głowach, wprost przekonujesz ,że produkowanie kundli ( tak kundli) to wyłącznie prywatna sprawa eksperymentatorów. Więc oświadczam Ci, że to nie jest prywatna sprawa - rusz się z tych działów dogo gdzie wypisujesz tony postów i pofatyguj się trochę niżej. Tam w dziale PwP juz tak sie łatwo nie pisze - tam nie wystarczy być przeciw kopiowaniu. Jak masz tyle czasu ,żeby w kółko pisac o tym samym to może ten czas ofiarujesz na prawdę psom a nie biciu piany i lansowaniu swojej "wiedzy". Zrób wreszcie cos pożytecznego na tym forum skoro juz tu jesteś. -
Na dogo ludziom psy raczej umierają , odchodzą za Tęczowy Most a nie "zdychają" Może to tylko słowa ale w tak delikatnej i bolesnej sprawie "tylko" robi dużą różnicę więc jeśli chcesz życzliwej pomocy i zrozumienia dla swojej prośby to popraw;)
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
taks replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
bardzo proszę o niezaśmiecanie wątku TU wklejamy TYLKO krótką inf. o psie, jedno zdjęcie i link do wątku ( lub inny kontakt z opiekunem) Pierwsze strony są aktualizowane na bieżąco co jak widać staje się mega trudne wobec braku zrozumienia niektórych. Chcecie pogadać - jest PW Chcecie więcej inf. o psie - jest jego wątek Proszę nie utrudniajcie życia ani prowadzącej ten watek ani innym z niego korzystającym - przedzieranie się przez strony dygresji ( może i waznych ale NIE NA TEMAT TEGO WąTKU) staje się irytujące -
[quote name='Viris']Pod warunkiem że się nie zaznaczyło opcji żeby nie dodawało..[/QUOTE] a no jak ktos sobie tak pracowicie ustawił subskrypcje zamiast np. ręcznie wykasować niepotrzebne to teraz ma kłopoty na własne życzenie;) domyślne jest na szczęscie ustawienie z zapamiętywaniem:lol:
-
Wymioty jak najbardziej mogą podrażnić sluzówkę gardła i to bardzo. Dlatego na pewno warto zastanowic sie czy dotychczasowe żywienie jest dla psa własciwe. -po pierwsze może być niewłaściwe co powoduje obnizona odpornośc i podatnosc na infekcje -po drugie może byc niewłasciwe ( bo np. zbyt duża przerwa między posiłkami albo treść zbyt zakwaszająca) co powoduje nadprodukcję soków zoładkowych, refluks i wymioty. Do dysfunkcji zoładka mogły się też przyczynic antybiotykoterapie więc nalezałoby uzupełnic probiotyki i podac okresowo cos osłonowo na sluzówkę( chocby "gluty" z siemienia) Nawet więc jesli pierwotna przyczyna tkwi w infekcjach gardła - dokładne przyjrzenie się żywieniu wydaje mi sie wskazane równolegle do prowadzonej terapii antybakteryjnej A przy wymiotach ( i tych spowodowanych zapaleniem gardła) jesli są uporczywe ,mozna podać czopki p/wymiotne - to i psu ulży i przyspieszy gojenie gardła
-
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
taks replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
[quote name='bumel']Azyl w Warszawie-Falenicy: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/141658-Azyl-pod-Psim-AnioA-em-PSY-DO-ADOPCJI-Warszawa-Falenica/page50[/URL] [/QUOTE] link nie działa:shake: - poprawiłam w cytacie -
[quote name='Archi34'] jak znaleźc bazarki w których brałam udział ? [/QUOTE] Wystarczy wejść w listę subskrypcji i tam odszukać wątek - kazdy w którym cokolwiek pisałaś automatycznie "wskakuje" do listy subskrypcji. klikasz w "szybkie menu" na górnej listwie ekranu i z rozwinięcia wybierasz "subskrypcje" - proste jak budowa cepa;)
-
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
nie mogę znaleść nr konta do wpłat a jestem prawie pewna,że był w pierwszym poście taki TOZ-oski- mogę prosić o uzupełnienie na wątku albo podesłanie na PW jesli się zmienił i teraz jest "utajniony" czyli prywatny -
Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??
taks replied to KolorowaKredka's topic in Rodowody
[quote name='michal_sm'] szczeniaki wciąż byłyby rasowe. Tak? Ciekawa koncepcja. A w którym momencie się ta "rasowość" skończy? Czy może dotyczy to tylko pierwszego pokolenia? Czy wnuki i prawnuki takich "lewych" miotów też będą rasowe ? No bo juz rodziców "championów" mieć nie będą na pewno, jedyne dobre samopoczucie włascicieli no i mgliste wspomnienie że gdzies , kiedyś przodek miał udokumentowane pochodzenie. Krótkie nóżki ma takie rozumowanie i nie mów mi, że wszystkie pieski po takim skojarzeniu będą tylko "do kochania" bo to dziecinna naiwnośc . Tak się właśnie zaczynają "linie hodowlane" psów w typie i rozmnażalnie poza jakąkolwiek kontrolą . I przestań juz wypisywać te wydumane "przykłady" bo mimo, że sam oskarżasz innych o wprowadzające w błąd posty ( to na innym wątku o "treserce") to sam jesteś w tym niestety mistrzem. Rasowy=rodowodowy ( to jakbyś się nie domyślił jest skrót myślowy - chodzi o psy z legalnych i zarejestrowanych miotów a nie "po ładnych rodzicach" cokolwiek by to "ładny" miało znaczyc) -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
to przy okazji zapytam czy moja paczka z obrożami też dotarła i jakie są jeszcze w tym zakresie (uprzęże) pilne potrzeby - czyli czego i w jakich rozmiarach jeszcze brakuje -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
No widzisz i tu się różnimy pomysłem na rozwiązanie sprawy - co oczywiście nie powinno byc powodem kłótni ale rzeczowej dyskusji i wspólnego zastanowienia z udziałem i pozostałych Ciotek a zwłaszcza tych "na miejscu". Ja uważam że DT jest genialny a wręcz niezbedny jak pies nie ma dachu nad głową albo wymaga domowej pielegnacji aby przeprowadzić leczenie, i także gdy zagraża mu np zagryzienie w schronie. I jest to zawsze ogromny wysiłek finansowy i równie duże ryzyko że z czasem sponsorzy sie wykrusza a oficjalny opiekun zostanie z ręką w nocniku czyli ogromnym obciązeniem finansowym Dlatego zawsze bardzo ostrożnie podchodzę do takich rozwiązań - bo uważam je poza wymienionymi wyżej sytuacjami jedynie odsuwaniem problemu i działaniem nie tyle skutecznym co doraźnym i bardzo ryzykownym Tutaj akurat ( moim zdaniem oczywiście) sytuacja jest nieco inna - psy mają opiekę ,schronienie i leczenie ( boks w DT byłby tylko kosztownym a niewielkim podniesieniem standartu) Problem jest (jak mi sie zdaje) w tym jak ułatwić zadanie aktualnym Opiekunkom i najszybciej i najskuteczniej szukac ale DS Za cene jednego DT można kupić suchą karme dla kilku psów co oznacza o tyle mniej pracy przy gotowaniu. Za cenę DT mozna kupic sprzęt ułatwiajacy pielegnacje i sprzatanie Za cenę DT mozna wykupić ogłoszenia I wreszcie za cene DT mozna kupic odżywki poprawiajace kondycję i wygląd ( sierśc) psiaków co niewątpliwie ułatwi adopcję A nawet jeśli uda sie zebrać sponsorów na 2-3 DT ( skromnie liczac 1 tys zł mies i to nie wiadomo jak długo!) to nie wydaje mi sie aby to istotnie zmniejszyło problem lęborskich Opiekunek i było odczuwalnym odciążeniem przy opiece nad pozostałymi zwierzakami -
Osiągneliśmy już punkt krytyczny. Potrzebna KAŻDA Twoja pomoc!
taks replied to pinkmoon's topic in Już w nowym domu
kizimizi o jakich pyskówkach mówisz bo zupełnie nie rozumiem:crazyeye: Zapytałaś i dostałaś odpowiedź, jak dla mnie wyczerpującą ale Fiks wolała się upewnić czy Cię takie wyjaśnienie satysfakcjonuje czy chcesz więcej szczegółów. Jakie drugie dno w tym widzisz? A co do DT to na to potrzeba pieniedzy ( chyba że masz na mysli bezpłatny DT)a w tej chwili jak rozumiem pod kreską jest nawet opieka nad tymi , które są w Lęborku. Więc niestety trzeba zdecydować co pilniejsze i czy zdołamy uzbierać i na jedno i na drugie. -
Młody jamnik z lasu. ZOSTAJE NA STAŁE U KOCHANEJ TAKS !!!! :)))))
taks replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
niestety dopiero za za dłuuugie 2 tyg. A Stupek już łazi i szuka żarcia:diabloti: -
Młody jamnik z lasu. ZOSTAJE NA STAŁE U KOCHANEJ TAKS !!!! :)))))
taks replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Dziękujemy Cioteczkom bardzo bardzo za dobre myśli:loveu: Stuposław już po zabiegu - lezy teraz w swoim łóżeczku i odsypia. Na szczęście zabieg był na prawdę błyskawiczny. Poza tym paskudztwem które było widać nic głębiej się nie ukrywało. Preparat poszedł do badania ale zdaniem weta to na 99% brodawczak i powinno byc po problemie. Adrenalina mi więc trochę opadła;) -
sprawdź cukier Orijen jest praktycznie bez węglowodanowy i suka może mieć problem z adaptacją (insulina) A chudnięcie na tej karmie w początkowym okresie jest dopuszczalne - szybciej znika tłuszczyk zanim wagę nadgoni rozbudowująca się muskulatura, juz się z tym spotkałam choc przyznam, nie na taką skalę. Podobnie bywa przy wprowadzaniu barfa "łatwe" kalorie z wypełniaczy musi wypracować z białka - dobre ale niektórym pieskom zabiera trochę czasu przestawienie sie na taki metabolizm
-
na mojego nosa ten pies jest solidnie "znerwicowany". Bardzo trudno radzić przez internet ale jeśli mogę coś podpowiedzieć to pies dla komfortu psychicznego i poczucia bezpieczeństwa powinien mieć "swojego" człowieka i przede wszystkim z TYM opiekunem trzeba zacząć budowanie prawidłowych relacji ( zaufania!) . Na tej bazie mozna dopiero budować resztę Czy nie jest trochę tak, że w tej chwili pies żyje "przy rodzinie" (+ goscie) i tak na prawdę nie wie kto ma byc dla niego autorytetem/przewodnikiem/oparciem. Taka sytuacja musi w psie powodować zagubienie i próby obrony przed ( wg niego)zagrożeniem "na własną łapę". To co opisujesz wygląda na agresję o podłożu lękowym - choc oczywiście mogę sie mylić zwłaszcza że nie widziałam całej sytuacji. Dlatego proponuję na początek cos ,co na pewno nie zaszkodzi a wydaje mi się wykonalne - "wydelegujcie" kogoś z otoczenia psa kto będzie sie nim wyraźnie bardziej zajmował niz reszta domowników ( karmienie, spacery, zabawy, ćwiczenia posłuszeństwa, wydawanie poleceń ...) . No i do wyciszenia psa bardzo wskazane jest jak najwięcej regularności/ przewidywalności zwłaszcza tych rzeczy które są dla psa ważne - stałe pory spacerów, karmienia, zabawy,samotności. Tu nie chodzi o nudę tylko pewną rutynę, która da psu oparcie i wyłączy mechanizm, że o to wszystko trzeba walczyc aby uzyskać
-
Młody jamnik z lasu. ZOSTAJE NA STAŁE U KOCHANEJ TAKS !!!! :)))))
taks replied to maciaszek's topic in Już w nowym domu
Jutro rano Stupeczek będzie operowany. :-( Niby drobny zabieg no ale jednak narkoza no i ten wynik z histopatologii na który trzeba będzie czekać w niepewności parę ładnych dni... więc bardzo proszę o wsparcie kciukami Stupkowi urosło "coś" w uchu. Jest to jeszcze nadal niezbyt duże choć narasta stosunkowo szybko . Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ,że to tylko brodawczak ale jednak dopiero mikroskop wyjaśni to na 100% no i nie wiadomo co się kryje pod tym paskudztwem ( ta narośl przesłania wejście do kanału usznego i nie widać co jest głebiej) Zmianę odkryłam jakiś 1,5miesiąca temu , nic go nie boli ani nawet nie swędzi Po konsultacji próbowaliśmy "rozgonić" to środkami p/wirusowymi zakładając że to brodawczak - na chwilę przystopowało ale niestety znowu ruszyło. Zapadła więc decyzja usunięcia chirurgicznego i badania histop. -
to chyba jakiś żart śladowe ilości białka zwierzęcego i na dodatek cała fura bardzo częstych alergenów roslinnych Jako karma dla drobiu proszę bardzo ale dla psów?!!!:angryy: I to jako karma bytowa a nie weterynaryjna do doraźnego stosowania w sciśle okreslonych warunkach Niezwykle rzadko psy są uczulone na WSZYSTKIE żródła białka zwierzecego i bez trudu można znaleźć zamiennik w postaci mniej popularnej ( jak ryby, jagniecina, dziczyzna...) Zresztą co tu w takim razie robią wątróbki z KURCZAKA też stosunkowo często alergizującego. Jak dla mnie jakaś dziwaczna próba "diety eliminacyjnej" na dłuższą metę pozbawiająca psa istotnych dla zdrowia protein