Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. Mam kolejny problem: wczoraj do wetów trafiła suczka znaleziona w lesie w Krasnobrodzie (dla niewtajemniczonych: miejscowość wypoczynkowa położona ok.24km od Zamościa). Moja sąsiadka ma tam działkę rekreacyjną i przedwczoraj dała mi znać,że z kupy patyków wyłonił się najpierw pyszczek,a za nim mała, ciężarna suczyna... Trzeba było działać szybko,bo ciąża jest już niestety wysoka. Sunia waży obecnie 10kg,po zabiegu ubędzie jej ze 2kg, mówią weci. W tej właśnie chwili suczynka jest zszywana,było 5 ogromnych szczeniaków,nie wiadomo,czy dałaby radę je urodzić... Nie wiem jeszcze,jaki będzie koszt zabiegu,bo ciąża była wysoka,ale będę prosić Akcję Sterylizację o pokrycie kosztów ,mam nadzieję,że nie odmówią.Sąsiadka ma coś wysupłać na opłacenie pobytu w szpitalu. Bardzo proszę o pomoc w szukaniu domku dla malizny,bo przecież nie wypuścimy jej znowu do lasu
  2. [quote name='Dogo07']Ja niczego narazie nie obiecuję ale jak mi sie sytuacja nie zmieni na gorsze, chociaż i tak mam nie lekko, to myślałam o dt prze zimą, najpierw myślałam o Fasolce.[/QUOTE] Czyli masz na myśli Daszę?:lol: Matko kochana!Byłoby cudownie!
  3. [quote name='Murka']Rozliczenie za lipiec: +100 zł bela51 (bazarek) -372 zł hotelowanie -8 zł Fiprex Razem: -280 zł Dzięki za rozliczenie .
  4. A oto kilka wiosenno- letnich zdjęć Daszy: [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0873_zps98ceec22.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0874_zps239ee78c.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0866_zpsad3c5a91.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0863_zps528ef0fc.jpg[/IMG] [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/SAM_0860_zps84be9fa5.jpg[/IMG]
  5. [quote name='Nutusia']Jak duża jest Dasza i w jakim jest wieku?...[/QUOTE] Ja nie wiem dokładnie,ale podobno nie jest stara,ma ok.2 lata .Nie pamiętam już,jak jej wiek określił wet,kiedy miała sterylkę robioną.Jutro zadzwonię i dowiem się dokładnie. Przepraszam,ale nie ogarniam wszystkiego,aż zaczynam się martwić swoją amnezją:roll:.Opiekun mówi,że waży ok.8kg.Ale tak jak mówię,pogadam jutro z wetem. Informacje o Daszy były już na str.178 wątku,post 4443,potem str.206,na str.209 post 5202 są zdjęcia.
  6. [quote name='Dogo07']A Daszka nie jest w dt tam gdzie Koko i Fasolka ?[/QUOTE] Tak, w tym samym;zostały tam jeszcze trzy psiaczki: Dora (od ok.4lat w dt!),staruszek Koko i Dasza. Rozmawiałam wczoraj z opiekunem,potrzebne jest szczepienie przeciwko wściekliźnie,przed kleszczami pewnie też już nie są zabezpieczone,bo jeszcze wiosną miały aplikowane preparaty,które kupiłam. No i jeszcze odrobaczenie... U mnie cienko z kasą na razie,więc nie mogę tym razem zasponsorować. Jeżeli chodzi o Daszę, to dt mówi,że to bardzo kochana suczynka,zero agresji,nigdy nie próbowała nawet kłapnąć w stresowych dla niej sytuacjach.Obcych jeszcze się obawia,na ich widok przypada przepraszająco do ziemi,ale jednocześnie chce być głaskana i zwraca na siebie uwagę. No i dowiedziałam się jeszcze,że Dasza bardzo,bardzo boi się burzy i grzmotów. Biega jak oszalała z przerażeniem w oczach,ale niestety mieszka w kojcu,więc nie może schować się gdzieś w pobliżu człowieka,aby poczuć się bezpiecznie. Tak bardzo byłby wskazany dla niej inny dt i stały kontakt z ludźmi.Tutaj tego nie ma.Boję się,że podzieli los Dory i zasiedzi się w tym kojcu, niewidziana przez świat.
  7. 250,- Fundacja ZEA (07.02) 50,- Marta Skrzyńska z Grabowca (12.12.) 30,- Roman Chaciński z Warszawy (12.12.) 32,- Ogłuszka Katarzyna z Tomaszowa Maz. (12.12.) 10,- Małgorzata Łoza (13.12) 10,-- Anna Arytmiuk (13.12) 20,- Barbara Głębicka (13.12) 50,- Katarzyna Golda-Szczypa (13.12) 20,- Katarzyna Mazur (16.12) 35,- Magdalena Jarmuł (16.12) 38,- Sylwia Barczyńska (16.12) 50,- Jolanta Chroszcz (16.12) 15,- Mirosław Jan Dziewiatkowski (16.12) 30,- Anna B. ( wplata z konta Elzbiety Bałdys) (16.12) 20,- Joanna Maziarz z W-wy (17.12.) 15,- Michalina Barańska - Zamość (18.12.) 30,- Krystian Chaciński, W-wa (18.12.) 10,- Iwona Katarzyna Wołodźko ze Świdnika (19.12.) 40,- Monika Mazurek, Krasnystaw (19.12.) 13,- Irena Sączek (07.01.) 20,- Anna Kamińska (07.01.) - 10,- Anna Wasilewska-fant nr 1 (08.01.) 30,- Anna Małolepsza-Strycharska z Łodzi (03.03.) 100,- Jacek Janicki 100 zł - Jolanta Kaminski (PayPal) 20 zł - Iwona P. 10,- Iwona Wołodźko ze Świdnika (10.04.) 50,- Bea100 (11.04) 40,- Anna S. z Puław (14.04) 30,- andegawenka (16.04.) 5,- Arkadiusz K. z Warszawy (17.04.) 10,- Livka (17.04.) 20,- Alla Chrzanowska (17.04.) 10,- cancer43 (17.04.) 50,- ewu (17.04.) 50,- Elizabeta (17.04.) 10,- AJW (22.04.) 60,- Atulek (22.04.) 110,- Bea100(22.04.) 3,- Barbara B. z Przemyśla (23.04.) 9,- Ada Vebby (23.04.) 20,- Bakusiowa (24.04.) 15,- Iv_ (24.04.) 10,- sharka (02.05.) 10,- Bela51 (05.05.) 10,- Iwona W. ze Świdnika (12.05.) 10,- Anna S. z Puław-deklaracja stała (12.05.) 20,- LocaiBenio (na konto ali123 w maju) 71,- spadek po białej kotce bez ogona ( [URL]https://www.facebook.com/events/6226...y_type=regular[/URL]) [B]wpłaty były zbierane na konto fundacji ZEA[/B] 20zł - LocaiBenio (na konto ala123 09.06.2014) 20zł - LocaiBenio (na konto ali123 lipiec 2014) 10zł Anna S.z Puław (11.06 na konto SHA) 10zł Iwona Katarzyna W. ze Świdnika (11.06 na konto SHA) 100zł sharka z bazarku (12.06 na konto SHA) 10zł sharka deklaracja (11.06 na konto SHA) 10zł sharka (01.07 na konto SHA) 10zł Iwona Katarzyna W. ze Świdnika (10.07 na konto SHA) 10zł Anna S. z Puław (11.07 na konto SHA) Razem wszystkie wpłaty: 1881 zł Wydatki: 20 zł - leki ziołowe 650 zł - faktura z dn 22.02. 2014 250 zł - faktura z dn 21.01. 2014 (fundacja ZEA) 640 zł - faktura z dn 06.05. 2014 71 zł - faktura z dn 06.05. 2014 (fundacja ZEA) 120zł - faktura SHA
  8. W poście 225 zamieściłam rozliczenie z dnia 17.06.2014,dzisiaj pora na uaktualnienie. Wtedy pozostało do spłacenia 458zł. Niestety od tamtej pory dług Dina znowu się powiększył o kwotę 180zł+20zł (tak jest zapisane w zeszycie weta). Dino znowu jest leczony antybiotykiem,podana też została invermectyna (nie wiem,czy dobrze napisałam),no i advocate chyba 4 razy.Na głowie zrobiły się stany zapalne skóry,które Dino rozdrapał i zrobiła się paskudna rana:shake:. Spowodowały to oczywiście nużeńce,które pojawiły się na głowie i trudno ich stamtąd się pozbyć.Tułów ładnie porósł i wydawało się,że przynajmniej przez jakiś czas będzie spokój,ale niestety tak nie jest:shake:. W dodatku rozchorowała się pani Dina,TZ wkurzony,bo musi zajmować się wożeniem Dina do wetów,podawaniem leków,itp.:shake: Martwię się tą sytuacją. Dzisiaj dzwoniłam do niej,i aż boję się myśleć,co by było,gdyby się okazało,że nie będzie w stanie opiekować się psem:roll:. Nie ma przecież żadnej alternatywy dt dla Dina:-(:shake::roll:. No i oczywiście jeszcze te finanse,o których zaczęłam pisać : było do spłacenia 458zł, minus ostatnia wpłata LocaiBenio 20zł=438zł +180zł+20zł kosztów z ostatniego miesiąca = 638zł - 40zł wpłata od pani z Zamościa bezpośrednio u weta = 598zł .[B] Reasumując: 458zł-20zł =438zł+180zł+20zł=638zł - 40zł= 598zł[/B] .Taki jest stan finansów Dina:roll:.Weci nie napierają wprawdzie na szybką spłatę,ale kasa do spłacenia pozostaje nadal:roll:,i to jeszcze większa. Zdjęć choremu Dinusiowi na razie nie mogę zrobić,bo cała rodzina z psami mieszka teraz na wsi;jak tylko pojawią się w Zamościu,zrobię fotki i wstawię na wątku.
  9. [quote name='Ty$ka']Ja robię niewiele, więc nie macie co mi dziękowac. Mam nadzieję, że znajdziemy DT dla Daszeńki, też mocno weszła mi w głowę, ale na razie nie mam pomysłów na nią. Koko też taki fajniutki... eh... fajnie by było, gdyby żaden szczebrzeszyniak nie potrzebował już pomocy. Ciekawe czy kiedys się tego doczekamy...[/QUOTE] Miejmy nadzieję,że doczekamy...
  10. Weszłam na wątek,czytam,a tu taka niespodzianka: Elisabeta - dzięki wielkie:loveu:; na więcej brak mi po prostu słów... Ty$ka,Tobie też należą się podziękowania za ogarnianie wątku i uaktualnianie pierwszej strony:loveu:. Może damy jakoś radę znaleźć domek,chociaż tymczasowy dla biednego Koko :roll:,no i oczywiście Daszy:roll:, to przecież młoda sunia,i w dodatku niewielka:roll:. Gorzej będzie z Dorą,bo już raz wróciła z adopcji:roll:.
  11. [quote name='bela51']Poszedł przelew w wysokosci 100 zł na konto Hotelu, ( w dniu 5.07.) Murko, bardzo prosze o potwierdzenie na bazarku fony.:lol: http://www.dogomania.pl/forum/threads/252997-Zakończony-!!!-!-Na-psy-z-Włocławka-i-reszte-Rozliczamy-!-bazarek-do-07-07?p=22289803#post22289803 Dziękuję bardzo cioteczki kochane:loveu::loveu:.Dopiero ogarniam się po powrocie,jeszcze nie zdążyłam się zajrzeć do tej pory na wątek,a tu taka miła niespodzianka :lol:. Do domu Pucek,ciotka dobrze mówi;):lol:
  12. [quote name='Maruda666']Alu, jak przestanę płacić, to mi przypomnij - część przelewów mam jeszcze na czas określony i jak się skończy, to się gubię.[/QUOTE] OK:lol:.Na razie na konto wpływają Twoje wpłaty,dziękuję za lipcową:loveu:,przelałam ją na konto funi razem ze swoją deklaracją,czyli w sumie 100zł
  13. [quote name='asiuniab']a ta osoba z Zamościa nie mogłaby przygarnąć Dino na dt?[/QUOTE] Mam cichą nadzieję,że tak się stanie,ale do tej pory taka deklaracja nie padła. To byłoby idealne rozwiązanie,lecz ludzie muszą świadomie podjąć decyzję;Dino prawdopodobnie przez całe swoje życie będzie psem szczególnej troski,a to wiąże się z kosztami i koniecznością poświęcania mu więcej czasu,niż w przypadku psów zdrowych. Ludzie są odpowiedzialni,bardzo bym chciała,aby Dino został u nich na zawsze.
  14. [quote name='kudlataja']Nie wiem, może dałabym radę. W sobotę będę wiozła suczkę do ds w okolice Nałęczowa, jeszcze nie wiem gdzie dokładnie, można przez Lublin pojechać. Jednak wyjazd suczki musi być raczej w sobotę, a szczeniak jechałby w niedzielę do Warszawy z tego co doczytałam... Magda, zadzwonię - porozmawiamy.[/QUOTE] O,super!!!Może się jakoś uda . A jakiego psiaka kudlataja wieziesz do Nałęczowa?
  15. [quote name='mari23']jest Twoja wpłata dla Dino :) 10,- sharka (01.07.) 10,- Iwona W. ze Świdnika (10.07.) 10,- Anna S. z Pulaw (11.07.)[/QUOTE] A na moje konto wpłynęło[B] 20zł od LocaiBenio[/B] dla Dinusia,dziękuję wszystkim cioteczkom serdecznie:loveu::loveu::loveu::loveu:. Wpłatę od LocaiBenio od razu przekazałam wetom,poniżej zamieszczam paragon: [IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/paragonDino2_zps4778d36b.jpg[/IMG]
  16. [quote name='DORA1020']Madi bardzo Ci dziekuje za bazarek:buzi: jednego szczeniaczka kobieta nie chce oddac,pojedzie tylko sunia. O ktorej Plastelina by ja zabrala z Lublina?Musze kogos poszukac kto by ja zawiozl,tylko nie wiem kto by mogl........[/QUOTE] Czy w grę wchodzi transport tylko w niedzielę,czy może być np. sobota?
  17. O suni ani widu,ani słychu.A w dodatku zgubiłam jakiś czas temu telefon i nie mam kontaktu z tą kobietą ze starówki,która ją dokarmiała. O Koko nikt nie zapytał nawet raz... Zero telefonów w jego sprawie... Martwię się,bo lato szybko się skończy,a psina w budzie na podwórku znowu będzie narażony na zimno.
  18. Dziękuję wszystkim kochanym cioteczkom za pomoc Dorze i "jej" zwierzętom. Zaraz biegnę podnieść bazarek,ale najpierw chciałabym jeszcze poruszyć temat Fasolki;chodzi o to,że dobrze by było znaleźć jej inny dt,zabrać ją po prostu z dotychczasowego. To mała,młoda,ładna i wysterylizowana sunia,a nikt na nią uwagi nie zwrócił do tej pory. Żadnego telefonu... Gdyby znalazła się wśród ludzi,to na pewno ktoś by ją dostrzegł i zakochał się w niej. Tutaj siedzi na podwórku z innymi psiakami,świat jej nie widzi, a ona świata. Obecny dt nie jest w stanie zająć się,że tak trywialnie napiszę, marketingiem. Boimy się z Dorą,że malutka zasiedzi się,zestarzeje,a wtedy jej szanse na ds zmaleją. Nie wspomnę już o tym,że Dora nie ma ani grosza,by co miesiąc płacić za tymczas...
  19. Nie miałam dostępu do komputera przez 3 tygodnie,dopiero dzisiaj tutaj wchodzę,aby napisać,że strasznie mi przykro z powodu śmierci Barnaby. Ja też nigdy osobiście go nie poznałam,ale jest mi bardzo bliski ten wesoły staruszek,tym bardziej,że w domu też mam samą psią geriatrię. I najgorsze jest to,że jeszcze kilkakrotnie trzeba będzie przeżyć śmierć przyjaciela...
  20. Dopiero dzisiaj wróciłam do domu i wreszcie mam dostęp do komputera. O śmierci mamy Dory1020 dowiedziałam się od funi,ale niestety byłam daleko i nie mogłam być na pogrzebie. Martwimy się o Dorę,bo jest w złej formie psychicznej,a żyć jakoś trzeba,bezdomne koty i psy czekają na jej pomoc,chociaż ona sama została bez środków do życia ( do tej pory żyły z mamą z niskiej emerytury i zasiłku opiekuńczego,teraz nic jej nie przysługuje!).
  21. [quote name='Nutusia']Czaruj Elisabeto, czaruj - idź za ciosem! ;) :)[/QUOTE] Jestem bardzo za,Pucek pewnie też,chociaż u Murki też czuje się świetnie:lol::lol:
  22. [quote name='DORA1020']Moze trzeba zmienic tytul watku,i zbierac na domowy DT,przyjdzie zima i biedny siersciuszek-staruszek bedzie marzl. A tak potrzebuje byc w domku,a nie na dworze. Na poczatek moze poprosic o jakies wsparcie finansowe Skarbonke Talcott,pomagaja staruszkom. Bo jesli nie znajdzie domu do zimy bedzie problem.[/QUOTE] Nawet nie wiem Dora od czego zacząć szukanie wsparcia finansowego dla Koko. Z szukaniem deklaracji jest problem,tym bardziej,że pies ma gdzie mieszkać i co jeść,a inne i tego nie mają. Pewnie,że chciałabym,aby w zimie Koko nie marzł,żeby mógł ją spędzić w cieplutkim domku,ale wiemy jak jest... Za 3 tygodnie dopiero mogę spróbować się tym zając,bo jutro wyjeżdżam do sanatorium i nie będę mieć dostępu do komputera. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł w międzyczasie,to Dora ma mój nr telefonu.
  23. Dziękujemy Elisabeta za domek dla Soni:loveu:. A Soni życzę też od siebie dużo szczęśliwych chwil ze swoimi ludźmi:lol:. To co Elisabeta,któremu psiorkowi teraz wyczarujesz super dom?;) Może Puckowi,który też przebywa u Murki ? Bardzo by się ucieszył ze swojej osobistej budy na swoim podwórku do pilnowania:lol:;)
  24. [quote name='DORA1020']Bardzo fajne fotki maluszka:) czego on tam szuka?????:) i gdzie ten domek? Pucek...biedaku........ Ma sprawę do załatwienia w stodole;),a że brama zamknięta, to musi sobie radzić:evil_lol:
×
×
  • Create New...