-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Rozmawiałam z domkiem Aidy,wszystko jest w porządku,wszyscy są sunią zachwyceni,szczególnie dzieci. Aida zresztą też jest dziećmi zachwycona,bo ma się z kim bawić :) Kiedy rozmawiałam z Panią,Aida akurat wylegiwała się na dywanie na środku pokoju :) Powinno być OK . Szkoda tylko,że suczka nie została wysterylizowana,ale wiadomo,że nie mogła być,bo jeszcze za wcześnie po cieczce. Najlepszy moment na zabieg będzie w drugiej połowie czerwca; Pani zobowiązała się do tego,a ja obiecałam jej pomoc finansową,tylko nie wiem,czy skarpeta sterylkowa zgodzi się w tej sytuacji.
-
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
ala123 replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Murka wystawia rachunki,ale jeszcze jutro ustalę z nią wszystko i napiszę co i jak . Dziękuję :) -
Mam podsumowanie kosztów za koty w lecznicach. Humor nieco mi się pogorszył... Za pobyt i leczenie kocurka z ropniami wyszło w lecznicy Royal Wet w Zamościu 440zł,za drugiego kocurka z uciętym ogonkiem - 380zł. Przypomnę też koszty za czarno-białą kotkę: 130zł w Royal Wet w Zamościu i 220zł w szpitalu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,z czego 50zł zostało zapłacone z bazarku sharki. Po podsumowaniu wychodzi kwota 1170zł - 50zł =1120zł nie licząc kosztów dojazdu do Lublina ( 80zł).
-
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
ala123 replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Nie wiem,jak mam Wam cioteczki kochane dziękować :) :) Oj potrzeby są,są ; wczoraj rozmawiałyśmy z Murką,że pewnie wypadałoby Aidę zaszczepić przeciwko wirusówkom. No i oczywiście na hotelowanie deklaracji też nie ma. DZIĘKI WIELKIE :) :) -
Jeżeli chodzi o Daszę,to jest już wysterylizowana,ale 'potrzebuje innego domu tymczasowego,bo tam gdzie jest nie bardzo można się czegoś dowiedzieć, a wiadomo,że beieżące informacje o zachowaniu psa ,zdjęcia itp są bardzo ważne. Dasza pewnie dlatego tak długo czeka na dom... Ale nie mam jej gdzie zabrać. Miała jechać do Krakowa do Pani Ewy,lecz zdecydowałyśmy z Dorą,że TYczka jest bardziej potrzebująca i ona pojechała. Dasza nadal czeka na uśmiech losu... Ta ostatnia suczka nie została jeszcze wysterylizowana,bo nie było kiedy tego zrobić; gmina,z której została zabrana zobowiązała się pokryć koszt sterylizacji,gorzej z opłatą za hotelik ( suńka jedzie jutro do Murki),tym się martwię,bo jak się zasiedzi,to nie wiem,co zrobimy...
-
Skoro już mowa o wszystkich "naszych" psach,to przedstawię tutaj też Daszę i Aidę . Dasza: Aida: I wspomnę o jeszcze jednej suczce,która czeka na pomoc w kolejnej wsi. Suka jest w ciąży i nie daje się złapać; byłyśmy tam wczoraj,nie udało nam się zrobić żadnych zdjęć. Suczynka jest ruda,we wsi jest od szczeniaka,dusi niestety kury,żeby przeżyć, nie muszę dodawać,że gdyby dała się złapać,to miejscowi już dawno by ją załatwili. Teraz,kiedy zainteresowałyśmy się jej losem, obiecali nam pomoc w złapaniu na sedalin,pod warunkiem,że zabierzemy ją stamtąd.Wstępnie rozmawiałam z Murką w sprawie miejsca w hoteliku.
-
A ja po uzgodnieniu z Magdą (kudlataja) wstawiam wczoraj zrobione przez nią zdjęcia suczki wyrzuconej ok. 2 tygodnie temu w jednej z podzamojskich wsi . Suczka jest młoda,ma śliczne,białe zęby; jest pogodna i w ogóle pozytywnie nastawiona do ludzi, a pomimo to,ktoś się jej pozbył... Wydaje się,że już rodziła,bo ma trochę wyciągnięte sutki. Na nasz widok pobiegła w krzaki i przyniosła sobie stamtąd piłeczkę, z którą radośnie biegała ciesząc się,że ktoś się nią interesuje. Nie zabrałyśmy jej jednak,bo po prostu nie damy rady finansowo... Są przecież w dt i hotelikach Karol i Lisek, Dasza i Aida ( zabrana zresztą z tej samej wsi,gdzie przebywa ta "ostatnia" suczka). Zobaczcie jaka to kochana suczyna. Aż się prosi o dom ...
-
Biedna,kochana sunia, boi się podniesionego głosu,pewnie nie kojarzy jej się dobrze... A od wirusówek zaszczepmy ją,jak najbardziej. Kilka dni temu zadzwonił do mnie sołtys z tej wsi, z której zabrałyśmy z kudłataja Aidę (Chomęciska Duże pod Zamościem),że jest kolejna wyrzucona... Wczoraj tam pojechałyśmy i oto kogo zastałyśmy na jednej z rekreacyjnych działek : Suczka wygląda na młodą,ma śliczne bialutkie ząbki,sutki są jednak trochę wyciągnięte więc wygląda na to,że już rodziła. Jest przemiła,mądra i jak widać potrafi się bawić piłeczką,którą w naszej obecności wynalazła sobie gdzieś w krzakach i natychmiast przyniosła z radości. Człowiek,który zgłosił do sołtysa suczkę i karmi ją,mówi,że jest w okolicy jego działki od ok. 2 tygodni i niestety któregoś dnia wróciła kulejąc i z ... kurą w pysku ... Grozi jej w związku z tym niebezpieczeństwo, ale nie zabrałyśmy jej,bo wszystko rozbija się wiadomo o co...
-
Dzięki za podsumowanie i fotki Aidy :) Piękna jest pannica i jaka mądra :) Dzisiaj przeleję kwotę 314zł z bazarku dla suniek : http://www.dogomania.com/forum/topic/146071-obni%C5%BCka-cenpowiew-wiosnybazarek-z-wiklin%C4%85kolorowymi-ciuchamidla-dzieci-te%C5%BC-do-2903-godz20/page-6 ( 187,50zł - dług Nafty,126,50zł - część opłaty za Aidę. Pozostanie do spłaty 138zł.
-
Dziękuję LocaiBenio za wpłatę 20zł dla Dino :) Jutro pobiegnę wpłacić do lecznicy i wstawię paragon . 250,- Fundacja ZEA (07.02) 50,- Marta Skrzyńska z Grabowca (12.12.) 30,- Roman Chaciński z Warszawy (12.12.) 32,- Ogłuszka Katarzyna z Tomaszowa Maz. (12.12.) 10,- Małgorzata Łoza (13.12) 10,-- Anna Arytmiuk (13.12) 20,- Barbara Głębicka (13.12) 50,- Katarzyna Golda-Szczypa (13.12) 20,- Katarzyna Mazur (16.12) 35,- Magdalena Jarmuł (16.12) 38,- Sylwia Barczyńska (16.12) 50,- Jolanta Chroszcz (16.12) 15,- Mirosław Jan Dziewiatkowski (16.12) 30,- Anna B. ( wplata z konta Elzbiety Bałdys) (16.12) 20,- Joanna Maziarz z W-wy (17.12.) 15,- Michalina Barańska - Zamość (18.12.) 30,- Krystian Chaciński, W-wa (18.12.) 10,- Iwona Katarzyna Wołodźko ze Świdnika (19.12.) 40,- Monika Mazurek, Krasnystaw (19.12.) 13,- Irena Sączek (07.01.) 20,- Anna Kamińska (07.01.) - 10,- Anna Wasilewska-fant nr 1 (08.01.) 30,- Anna Małolepsza-Strycharska z Łodzi (03.03.) 100,- Jacek Janicki 100 zł - Jolanta Kaminski (PayPal) 20 zł - Iwona P. 10,- Iwona Wołodźko ze Świdnika (10.04.) 50,- Bea100 (11.04) 40,- Anna S. z Puław (14.04) 30,- andegawenka (16.04.) 5,- Arkadiusz K. z Warszawy (17.04.) 10,- Livka (17.04.) 20,- Alla Chrzanowska (17.04.) 10,- cancer43 (17.04.) 50,- ewu (17.04.) 50,- Elizabeta (17.04.) 10,- AJW (22.04.) 60,- Atulek (22.04.) 110,- Bea100(22.04.) 3,- Barbara B. z Przemyśla (23.04.) 9,- Ada Vebby (23.04.) 20,- Bakusiowa (24.04.) 15,- Iv_ (24.04.) 10,- sharka (02.05.) 10,- Bela51 (05.05.) 10,- Iwona W. ze Świdnika (12.05.) 10,- Anna S. z Puław-deklaracja stała (12.05.) 20,- LocaiBenio (na konto ali123 w maju) 71,- spadek po białej kotce bez ogona ( https://www.facebook....y_type=regular) wpłaty były zbierane na konto fundacji ZEA 20zł - LocaiBenio (na konto ala123 09.06.2014) 20zł - LocaiBenio (na konto ali123 lipiec 2014) 10zł Anna S.z Puław (11.06 na konto SHA) 10zł Iwona Katarzyna W. ze Świdnika (11.06 na konto SHA) 100zł sharka z bazarku (12.06 na konto SHA) 10zł sharka deklaracja (11.06 na konto SHA) 10zł sharka (01.07 na konto SHA) 10zł Iwona Katarzyna W. ze Świdnika (10.07 na konto SHA) 10zł Anna S. z Puław (11.07 na konto SHA) 20zł LocaiBenio (na konto ala123 10.08.2014) 50zł Krystyna.J. z Zamościa 20zł LocaiBenio (17.09.2014) 7,- sharka- zaległa wpłata z bazarku 017.07. 10,- sharka 01.08. 10,- Iwona Wołodźko ze Świdnika - 07.08. 10,- fegelle - 11.08. 10,- sharka - 02.09. 10,- fegelle - 15.09. 20zł - LocaiBenio 08.10.2014 15zł - wpłata od fegelle 14.10. na konto SHA 20zł -LocaiBenio 07.11.2014 10zł - sharka 02.10.2014 20zł - sharka 07.11.2014 (za listopad i grudzień) 10zł - fegelle 14.11.2014 na konto SHA 20zł - LocaiBenio grudzień 2014 10zł - fegelle 12.12.2014 20zł - LocaiBenio (styczeń 2015) 20zł - sharka (styczeń 2015) 20zł - LocaiBenio (05.02.2015) 100zł - sharka 02.03.2015r. 20zł - LocaiBenio (marzec2015) 10zł - Ewa T. z Zamościa 100zł - SKARPETA IM.TALCOTT 18.03.2015 20zł - LocaiBenio 05.04.2015 Razem wszystkie wpłaty: 2463zł Płatności: 20 zł - leki ziołowe 650 zł - faktura z dn 22.02. 2014 250 zł - faktura z dn 21.01. 2014 (fundacja ZEA) 640 zł - faktura z dn 06.05. 2014 71 zł - faktura z dn 06.05. 2014 (fundacja ZEA) 120zł - faktura SHA 20zł - wpłata u wetów na paragon w maju od LocaiBenio 20zł - wpłata u wetów na paragon w czerwcu od LocaiBenio 20zł - wpłata u wetów na paragon w lipcu od LocaiBenio 20zł - wpłata na paragon u wetów 23.08.2014 od LocaiBenio 50zł - wpłata u wetów na paragon 15.09.2014 od Krystyny J. z Zamościa 20zł - wpłata u wetów na paragon 16.09.2014 od LocaiBenio 20zł - wpłata u wetów na paragon 08.10.2014 od LocaiBenio 20zł - wpłata u wetów na paragon 07.11.2014r.od LocaiBenio 20zł - wpłata u wetów na paragon 09.12.2014r. od LocaiBenio 100zł - faktura SHA grudzień 2014 40zł - paragon z dnia 09.01.2015 (LocaiBenio i sharka) 20zł - paragon z dnia 06.02.2015 (LocaiBenio) 173zł - paragon z dnia 05.03.2015 10zł wpłata w dniu 06.03.2015r 100zł paragon 18.03.2015 ( SKARPETA IM.TALCOTT) 20zł - paragon 08.04.2015 stan zadłużenia w lecznicy na dzień 8 kwietnia 2015r.: 190zł - 20zł= 170zł
-
Suczka na pewno plamienie miała u mnie. Przez trzy dni pobytu miała. Dziękujemy :)
-
Dwie sunie z Barchaczowa już szczęśliwe w swoich domkach :)
ala123 replied to handzia's topic in Już w nowym domu
Miło oglądać takie zdjęcia i czytać takie wiadomości :) :) -
Teraz to na pewno nie będziemy wywozić kotki z powrotem na działkę,tym bardziej,że musi jeszcze przyjmować leki.Poza tym przyzwyczaiła się już do ludzi,siedzi w ciepełku,więc nie wyobrażam sobie,aby tam wróciła. Dora trochę się dąsa,że nazwałam zwierzaki ze Szczebrzeszyna "jej zwierzakami",ale to dla odróżnienia od "swoich",które zarówno kudlata jak i ja mamy pod swoją opieką; też musimy dbać o ich finanse, o leczenie,adopcje itp. Mamy naprawdę co robić,a długi rosną. Tutaj np. jest faktura za pobyt czarno-białej kici w klinice w Lublinie: Kwota 220zł ,z czego 50zł wpłaciła sharka (20zł z bazarku,30zł od siebie - wielkie dzięki sharko kochana :) ) , 170zł założyłam ze swoich, kupiłam też paliwo za 80zł na wyjazd do Lublina po kotkę i tym sposobem mam puste konto... W przychodni Royal Vet w Zamościu pozostaje kwota 120zł (albo 130 - już podawałam ją wcześniej, w tej chwili nie pamiętam dokładnie ). Jak widać,za samą kotkę do zapłacenia jest sporo,a są jeszcze dwa kocurki w Royal Vecie... Są też "moje": Dasza w dt,Nafta i Aida u Murki...
-
Witaj :) Trochę ONkowata jest, ale bardziej wysmukła,z długimi nogami. Ale i tak ładna z niej panienka :) Nie ma oczywiście żadnych deklaracji,nie zdążyłyśmy nic uzbierać,trzeba ją było szybko zabierać ...
-
No. fantastyczna :) Teraz trzeba jeszcze wyczarować fantastyczny domek dla niej :)
-
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
A ja dostanę odpowiedź ? -
Szczesliwe zakonczenie! Sonia znalazla wspanialy,kochajacy domek!
ala123 replied to DORA1020's topic in Już w nowym domu
Chyba nie załapałam, o co chodzi z tymi dżdżownicami ? -
Dwie sunie z Barchaczowa już szczęśliwe w swoich domkach :)
ala123 replied to handzia's topic in Już w nowym domu
Jaka biedulka przestraszona na tym zdjęciu... I jaka przyjazna,nawet kota polizała :) Widać,że to kochana suczynka :)