-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
[quote name='Soema']Sterylka aborcyjna czy zwykła? Jaki koszt i ile macie uzbierane?[/QUOTE] suczka ma jechać w niedzielę do hotelu do Popielarni i jeszcze nie wiem gdzie będzie sterylizowana,ale bedę to oczywiście wiedzieć i koszt również. Ile jest uzbierane,trudno powiedzieć,bo mamy na razie deklarację opłaty za hotel za miesiąc,potem jestem przygotowana na dlasze opłaty za hotel we własnym zakresie;osoby na wątku nie złozyły konkretnych deklaracji. czy jest jakaś możliwość częściowej chocby pomocy? a sterylka zwykła - kilka dni temu Zuzia miała robione USG i ciąży nie wykazało
-
nie wiem czy jest coś na koncie funduszu sterylkowego ale zwracam sie z pytaniem czy byłaby mozliwość wsparcia finasowego sterylki suczki foksterierki? Oto wątek Zuzi : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181712-SuA-ka-w-typie-foksteriera-miaA-a-rodziAE-2-razy-do-roku-potrzebna-sterylka-dt-wskazany[/URL]
-
[quote name='Lucyna']Wiem, że sprawę tą u Foksi prowadziła Soema. Spróbuj u niej. Na hotelik mogę przelać, napisz na pw kiedy, a ja na wszelki wypadek podam Ci mój mail [email protected]. Zapisz sobie - gdyby dogo szwankowało. dzięki,zapytam Soemę nie mogę zapisać Twojego adresu mailowego w książce adresowej,nie wiem dlaczego pojawia sie komunikat,że adres jest nie poprawny...:shake:
-
Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(
ala123 replied to DORA1020's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
cieszę się,że można wreszcie zajrzeć do Barnaby! wyliczyłam, że za ok.9 dni zabieg,to dobrze,bo chłopak już trochę czeka -
no mam nadzieję,że dogo przestało już szaleć ale na wszelki wypadek pisze szybko. Otóż jestem w kontakcie telefonicznym z panią AlinąS, Zuzia miale ostatecznie jechać w środę czyli jutro ale wyjazd uległ przesunięciu do niedzieli. Zmiana terminu spowodowana została jeszcze jedną pasażerką ,która ma jechac z Zamościa do hoteliku pani Aliny. Suńka ta - nawet nie znam jej imienia , nie ma też swojego wątku ani nawet zdjęć- to ośmiomiesięczna malizna - 4kg podobno. O pomoc dla niej błaga pewna starsza pani z Tomaszowa Lub. ponieważ obecny właściciel-zwyrodnialec chce sunię otruć... Muszę jej pomóc, chociaż to wiąże sie z pieniędzmi; widzę,że Zuzia ma kilka deklaracji pomocy oprocz mojej więc myslę,że jakoś razem damy radę odnośnie sterylizacji to oczywiście nie będę się upierać,wet który bedzie wykonywać zabieg,zadecyduje na miejscu po zbadaniu suczki;wiadomo ,że im szybciej tym lepiej tym bardziej ,że sunia piekna i na dom nie powinna długo czekać
-
jezeli chodzi o sterylke Zuzi to własnie taka jest kolejność,że najpierw szczepienie przeciwko wsciekliźnie a potem sterylka, tak zawsze postępują nasi wetci i takie są zalecenia; wcześniej nie można jej było zaszczepic ,bo była bezdomna. a z tą cieczkaa to funia lepiej wie czy jest czy jej nie ma, bo ma możliwość obserwowania zachowania suńki wcześniej nie mogłam dostać się na dogo ale jutro zadzwonie do AlinyS
-
[quote name='Lucyna']Niedawno u AlinyS była też Foksia, miała zrobioną tam sterylkę i szybciutko znalazła domek. Mogę zaproponować coś takiego, że opłacę pierwszy miesiąc - tylko co z transportem i opłatą sterylkową? Można starać się o dofinansowanie z funduszu sterylkowego z dogo. Wiem, że u AlinyS jest jedno miejsce wolne. Przez miesiąc jakieś pieniążki można zebrać - tylko ten transport? to jest koło Grodziska Mazowieckiego. link do hoteliku http://www.dogomania.pl/threads/148872-PROPOZYCJA-DOMOWY-Hotelik-dla-psA-w-w-potrzebie-Juz-tylko-1-wolne-miejsce przepraszam ale dopiero dzisiaj dogo pozwala mi coś napisać to dobry pomysł z hotelikiem domowym AlinyS. Transport dałabym radę załatwić,to stosunkowo niedaleko okolice Żyrardowa, tak? Ja oczywiście też będę partycypować w kosztach hotelikowania Zuzi. Funia pewnie też nie mogła nic napisać wczoraj ale pytałam ją o sunie i mówiła,że niestety psinka siedzi przerażona w kojcu, nie chce nic jeść ani pić... martwię się o nią:shake:
-
Suczka błąkała się od ponad 3 tygodnie po ogródkach działkowych i w okolicach osiedla mieszkaniowego w podzamojskiej miejscowości, niektórzy widzieli ją jeszcze wcześniej zimą,jak spała na śniegu cała mokra i drżąca z zimna...Była przerażona i biegała za ludźmi szukając pewnie swojego człowieka ale nie pojawił się. Pojawiła się natomiast na jej drodze Dora1020,która ją karmiła i obserwowała, mając nadzieję,że ma jednak swój dom. Wczoraj Dora1020 przywiozła sunię do Zamościa gdzie zbadał ją lekarz,została odpchlona i odrobaczona.Skórę ma w złym stanie z łojotokiem i odchodami insektów, sierść brudna i zmierzwiona,wymagająca ludzkiej ręki. Wykonano także badanie USG , ale na szczęście ciąży nie wykazało. Konieczna jest oczywiście sterylka lecz najpierw musi zostać zaszczepiona przeciwko wściekliźnie ( nasi weci, a ufam im od lat nie, robią wszystkiego na raz). Suńka obecnie przebywa w hoteliku w Zamościu na moim utrzymaniu. Potrzebuję wsparcia w szukaniu jej domku stałego lub tymczasowego,bo wiadomo co domek,to domek. Tym bardziej,że pojawiły się dzisiaj problemy,bo okazało się ,że jeden z mieszkańców osiedla,na którym suńka żyła wydzwania do mnie i żąda jej "zwrotu" gdyż 3 dni temu postanowił ją przygarnąć (o czym nikt nie wiedział!) i w sobotę malutka miała jechać do jego rodziny, gdzie mają już foksterierka i ...chcieli rozmnażać pieski. Facet wydzwania i grozi mi ,że pójdzie na policję,bo chcę okaleczyć psa a natura po to dała im taką możliwość,żeby się rozmnażały:placz:;poza tym to są przecież takie ładne pieski to dlaczego suczka nie miałaby rodzić:placz:.Proszę o pomoc dla biednej sunieczki!:placz: Zuzia w dniu 21.03.2010 została przewieziona do hoteliku AlinyS w Popielarni; koszt hoteliku 10zł za dobę. Koszty transportu pokryła ala123. Prosimy chociaż o drobne wsparcie finansowe na sterylizację suńki oraz ewentualnie dalszy pobyt w hotelu!!!!! Finanse Zuzi: Lucyna - 300zł opłata za 1 miesiąc hotelowania Lucyna - 30zł od koleżanek z pracy (na sterylkę) Poker - 30zł od znajomej (na sterylkę) Krzychl - 25zł(na sterylkę)
-
[quote name='bianka0']Tak Alu, cisza. Czyli Zytka nadal szuka swojego domku.[/QUOTE] no ,szuka bo to ma byc ten wymarzony domek,który może jeszcze o niej nie wie:lol:
-
[quote name='Nikus']Ekstra pomysł z tym artykułem :klacz::klacz::klacz:[/QUOTE] często w takich przypadkach staram się informować prasę , aby docierać do świadomości tej jeszcze nie uświadomionej części naszego społeczeństwa; mam ndzieję,że chociaz parę osób zastanowi sie nad problemem bezdomności psów; może nawet ktoś ,od kogo wiele zależy np. policjant czy jakiś decydent Bo te "buraki",do których nie daje sie dotrzeć perswazją i przykładem powinni być karani przykładnie ale do tego trzeba współpracy wielu osób i własnie uświadomienia i koło się zamyka. Powinniśmy robić jak najwięcej zamieszania wokół ratowanych psów nie dla pochwał ale dla dobra wszystkich zwierząt,aby było ich jak najmniej do ratowania.