Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. [quote name='Soema']Sterylka aborcyjna czy zwykła? Jaki koszt i ile macie uzbierane?[/QUOTE] suczka ma jechać w niedzielę do hotelu do Popielarni i jeszcze nie wiem gdzie będzie sterylizowana,ale bedę to oczywiście wiedzieć i koszt również. Ile jest uzbierane,trudno powiedzieć,bo mamy na razie deklarację opłaty za hotel za miesiąc,potem jestem przygotowana na dlasze opłaty za hotel we własnym zakresie;osoby na wątku nie złozyły konkretnych deklaracji. czy jest jakaś możliwość częściowej chocby pomocy? a sterylka zwykła - kilka dni temu Zuzia miała robione USG i ciąży nie wykazało
  2. nie wiem czy jest coś na koncie funduszu sterylkowego ale zwracam sie z pytaniem czy byłaby mozliwość wsparcia finasowego sterylki suczki foksterierki? Oto wątek Zuzi : [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181712-SuA-ka-w-typie-foksteriera-miaA-a-rodziAE-2-razy-do-roku-potrzebna-sterylka-dt-wskazany[/URL]
  3. [quote name='funia'][SIZE=4]Biezace wpłaty [/SIZE] Obraczus 87-10z Martini 77 -10zł Sylwija- 35 zł Jolanta 08 -20zł Syla -20zł Ghanima -10zł Markofix1 -20zl (dwie cegiełki ) Kasiek 0502-10zł Hesia- 10zł ------------------[SIZE=5]-Razem 145zl[/SIZE][/QUOTE] funia ja przecież też już wpłaciłam:lol:
  4. [quote name='Lucyna']Wiem, że sprawę tą u Foksi prowadziła Soema. Spróbuj u niej. Na hotelik mogę przelać, napisz na pw kiedy, a ja na wszelki wypadek podam Ci mój mail [email protected]. Zapisz sobie - gdyby dogo szwankowało. dzięki,zapytam Soemę nie mogę zapisać Twojego adresu mailowego w książce adresowej,nie wiem dlaczego pojawia sie komunikat,że adres jest nie poprawny...:shake:
  5. cieszę się,że można wreszcie zajrzeć do Barnaby! wyliczyłam, że za ok.9 dni zabieg,to dobrze,bo chłopak już trochę czeka
  6. do kogo trzeba sie zwrócić z prośbą o dofinansowanie do sterylki z kundelkowej skarbonki?
  7. Pilot jest po prostu piękny! Gdzie ten jego wlokący się po ziemi ogon?!
  8. no mam nadzieję,że dogo przestało już szaleć ale na wszelki wypadek pisze szybko. Otóż jestem w kontakcie telefonicznym z panią AlinąS, Zuzia miale ostatecznie jechać w środę czyli jutro ale wyjazd uległ przesunięciu do niedzieli. Zmiana terminu spowodowana została jeszcze jedną pasażerką ,która ma jechac z Zamościa do hoteliku pani Aliny. Suńka ta - nawet nie znam jej imienia , nie ma też swojego wątku ani nawet zdjęć- to ośmiomiesięczna malizna - 4kg podobno. O pomoc dla niej błaga pewna starsza pani z Tomaszowa Lub. ponieważ obecny właściciel-zwyrodnialec chce sunię otruć... Muszę jej pomóc, chociaż to wiąże sie z pieniędzmi; widzę,że Zuzia ma kilka deklaracji pomocy oprocz mojej więc myslę,że jakoś razem damy radę odnośnie sterylizacji to oczywiście nie będę się upierać,wet który bedzie wykonywać zabieg,zadecyduje na miejscu po zbadaniu suczki;wiadomo ,że im szybciej tym lepiej tym bardziej ,że sunia piekna i na dom nie powinna długo czekać
  9. jezeli chodzi o sterylke Zuzi to własnie taka jest kolejność,że najpierw szczepienie przeciwko wsciekliźnie a potem sterylka, tak zawsze postępują nasi wetci i takie są zalecenia; wcześniej nie można jej było zaszczepic ,bo była bezdomna. a z tą cieczkaa to funia lepiej wie czy jest czy jej nie ma, bo ma możliwość obserwowania zachowania suńki wcześniej nie mogłam dostać się na dogo ale jutro zadzwonie do AlinyS
  10. też się cieszę ogromnie! sterylka będzie mogła byc wykonana dopiero za ok.4tygodnie,bo jeszcze wścieklizna przedtem poza tym coś funi się wydaje ,że Zuzia zaczyna mieć cieczkę...
  11. czy Pilot ma już jakieś ogłoszenia? jeżeli nie ,to kogo można by poprosić? pewnie trzeba go ogłaszać
  12. dziekuję wszystkim za przybycie na wątek, teraz na pewno damy radę :lol: myślę ,że funia napisze dzisiaj jak miewa się Zuzia, czy zjadła coś wreszcie
  13. jakie problemy masz na myśli z tym weterynarzem? Mam nadzieję,że tylko formalne? Jeżeli chodzi o transport to Zuzia pojedzie jutro lub w środę,koszty transportu ja pokryję,tylko prosiłabym o pomoc w sterylce i hotelowaniu,oczywiscia ja też chcę mieć swój udział w kosztach hotelu.
  14. ja też już napisałam,jest miejsce :lol: No to pewnie w następnym tygodniu suńka pojedzie! Ile kosztuje miejsce w hoteliku,przepraszam ale nie zdążyłam zajrzeć na stronę hoteliku?
  15. [quote name='Lucyna']Niedawno u AlinyS była też Foksia, miała zrobioną tam sterylkę i szybciutko znalazła domek. Mogę zaproponować coś takiego, że opłacę pierwszy miesiąc - tylko co z transportem i opłatą sterylkową? Można starać się o dofinansowanie z funduszu sterylkowego z dogo. Wiem, że u AlinyS jest jedno miejsce wolne. Przez miesiąc jakieś pieniążki można zebrać - tylko ten transport? to jest koło Grodziska Mazowieckiego. link do hoteliku http://www.dogomania.pl/threads/148872-PROPOZYCJA-DOMOWY-Hotelik-dla-psA-w-w-potrzebie-Juz-tylko-1-wolne-miejsce przepraszam ale dopiero dzisiaj dogo pozwala mi coś napisać to dobry pomysł z hotelikiem domowym AlinyS. Transport dałabym radę załatwić,to stosunkowo niedaleko okolice Żyrardowa, tak? Ja oczywiście też będę partycypować w kosztach hotelikowania Zuzi. Funia pewnie też nie mogła nic napisać wczoraj ale pytałam ją o sunie i mówiła,że niestety psinka siedzi przerażona w kojcu, nie chce nic jeść ani pić... martwię się o nią:shake:
  16. pomyślałam,że jeżeli nie będzie w Zamościu,to facet da sobie spokój a i ona w domowych warunkach będzie szybciej mogła miec zrobioną sterylkę.
  17. czy mogę napisać,że suńce potrzebny dt pilnie,bo tak uważam,że im dalej stąd tym lepiej dla niej
  18. jak mam zarezerwować?nie potrafię dałyśmy jej na imię Zuzia
  19. Suczka błąkała się od ponad 3 tygodnie po ogródkach działkowych i w okolicach osiedla mieszkaniowego w podzamojskiej miejscowości, niektórzy widzieli ją jeszcze wcześniej zimą,jak spała na śniegu cała mokra i drżąca z zimna...Była przerażona i biegała za ludźmi szukając pewnie swojego człowieka ale nie pojawił się. Pojawiła się natomiast na jej drodze Dora1020,która ją karmiła i obserwowała, mając nadzieję,że ma jednak swój dom. Wczoraj Dora1020 przywiozła sunię do Zamościa gdzie zbadał ją lekarz,została odpchlona i odrobaczona.Skórę ma w złym stanie z łojotokiem i odchodami insektów, sierść brudna i zmierzwiona,wymagająca ludzkiej ręki. Wykonano także badanie USG , ale na szczęście ciąży nie wykazało. Konieczna jest oczywiście sterylka lecz najpierw musi zostać zaszczepiona przeciwko wściekliźnie ( nasi weci, a ufam im od lat nie, robią wszystkiego na raz). Suńka obecnie przebywa w hoteliku w Zamościu na moim utrzymaniu. Potrzebuję wsparcia w szukaniu jej domku stałego lub tymczasowego,bo wiadomo co domek,to domek. Tym bardziej,że pojawiły się dzisiaj problemy,bo okazało się ,że jeden z mieszkańców osiedla,na którym suńka żyła wydzwania do mnie i żąda jej "zwrotu" gdyż 3 dni temu postanowił ją przygarnąć (o czym nikt nie wiedział!) i w sobotę malutka miała jechać do jego rodziny, gdzie mają już foksterierka i ...chcieli rozmnażać pieski. Facet wydzwania i grozi mi ,że pójdzie na policję,bo chcę okaleczyć psa a natura po to dała im taką możliwość,żeby się rozmnażały:placz:;poza tym to są przecież takie ładne pieski to dlaczego suczka nie miałaby rodzić:placz:.Proszę o pomoc dla biednej sunieczki!:placz: Zuzia w dniu 21.03.2010 została przewieziona do hoteliku AlinyS w Popielarni; koszt hoteliku 10zł za dobę. Koszty transportu pokryła ala123. Prosimy chociaż o drobne wsparcie finansowe na sterylizację suńki oraz ewentualnie dalszy pobyt w hotelu!!!!! Finanse Zuzi: Lucyna - 300zł opłata za 1 miesiąc hotelowania Lucyna - 30zł od koleżanek z pracy (na sterylkę) Poker - 30zł od znajomej (na sterylkę) Krzychl - 25zł(na sterylkę)
  20. [quote name='bianka0']Tak Alu, cisza. Czyli Zytka nadal szuka swojego domku.[/QUOTE] no ,szuka bo to ma byc ten wymarzony domek,który może jeszcze o niej nie wie:lol:
  21. [quote name='Nikus']Ekstra pomysł z tym artykułem :klacz::klacz::klacz:[/QUOTE] często w takich przypadkach staram się informować prasę , aby docierać do świadomości tej jeszcze nie uświadomionej części naszego społeczeństwa; mam ndzieję,że chociaz parę osób zastanowi sie nad problemem bezdomności psów; może nawet ktoś ,od kogo wiele zależy np. policjant czy jakiś decydent Bo te "buraki",do których nie daje sie dotrzeć perswazją i przykładem powinni być karani przykładnie ale do tego trzeba współpracy wielu osób i własnie uświadomienia i koło się zamyka. Powinniśmy robić jak najwięcej zamieszania wokół ratowanych psów nie dla pochwał ale dla dobra wszystkich zwierząt,aby było ich jak najmniej do ratowania.
×
×
  • Create New...