Jump to content
Dogomania

Lidan

Members
  • Posts

    5887
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Lidan

  1. Lidan

    Metamorfozy

    Nie mogę się napatrzeć na te zmienione śliczności i wesołe pycholki :-) Odnośnie strzyżenia to fryzjerka mojej Gapy zawsze każe mi chwalić mojego psa po strzyżeniu bo pies się wstydzi i potrzebuje potwierdzenia, że jest ładny ;) Nie wiem czy tak jest w istocie ale gdy pierwszy raz Gapa została wygolona maszynką na sznaucera to nie dość, że się trzęsła z zimna (a to było chyba w czercwu) to jeszcze uszy ciągle zasłaniała łapami gdy wiał wiatr. Jestem pewna, że nie była zadowolona z nowej fryzury i juz jej tak nie golimy.
  2. Jak się miewa mały terrorysta? Czy treser go ogwiedza czy też pogoda stanęła na przeszkodzie wpajaniu dobrych manier? :evil_lol:
  3. Biedna sunia tyle się już wycierpiała i gdy pojawiła się nadzieja na opuszczenie schronu pogoda ma pokrzyżować plany :placz: To jest okropnie niesprawiedliwe :-(
  4. Z takim głosem mogłaby robić za struża :eviltong: W nocy wystarczyłoby żeby trochę zaszczekała, a intruz napewno nie sprawdzałby już czy to rottwailer, kaukaz czy niepozorna Ajra tylko wiałby aż by się kurzyło :evil_lol:
  5. Zbyt długo było cicho na wątku, a w tu cisza przeważnie oznacza, że wszystko jest w porządku. Czy coś się działo z Brajlem, że miał robioną morfologię? Czy psy chorują na białaczkę (tfu! tfu!)? Bartek pewnie pojadł śniegu na spacerku i załatwił sobie gardziołko. Pieski zdrowiejcie szybko i nie martwcie swojej pani, ani nas tu kibicującym Wam nieustannie :-)
  6. Szkoda, że na alegratce i allegro nie da się "podnosić" psiaków. Choć taki śliczny piesek powinien i bez tego zostać zauważony ;)
  7. Śliczna łaciata sunieczko masz już ogłoszenie na jednej z popularniejszejszych stron internetowych więc zacznij odliczać dni do przeprowadzki :evil_lol:
  8. Kajtusiu życzę powodzenia. Jesteś taki śliczny,młody i masz same zalety :loveu:Napewno szybko ktoś się w Tobie zakocha i zabierze do domku :-)
  9. Wyglądała na wystraszoną na pierwszym zdjęciu, a na następnych ma już uśmiechnięty pychol :loveu: Też jestem ciekawa co u niej słychać.
  10. Witaj ślicznotko :-) Dogomania cosik się psuła ostatnimi czasy :mad:
  11. Liberko całuję Cię w ten siwy pycholek i życzę życzę spokojnego bezbolesnego snu :sleep2: Dobranoc dziewczyny :calus: Niech aniołki nad Wami czuwają :angel: Chyba nawet przez sen będę o Was myślała...
  12. No, czarny piesu, hopaj do góry :sweetCyb: (co podobno potrafisz doskonale :evil_lol: ) i skacz do jakiegoś dobrego domku :Dog_run:
  13. Hi hi... A już myślałam, że tylko ja widzę tego bernardyna w Ajrze/ Belli. Mało ludzi tu zagląda :shake:
  14. [quote name='MagdaH'] [QUOTE]Napisał Lidan Jestem za wprowadzeniem podatku od posiadania psa, obowiązkowego i nie 20 zł jak było w Krakowie ale co najmniej 120 zł. Może wtedy ludzie zaczęliby myśleć zanim kupią sobie psa.[/QUOTE] Lidan, a co z Dogomanami mającymi w każdym kącie domu po dwa psy własne + naręcza tymczasów?[/QUOTE] Nie wiem... Osoby przygarniajace bezdomne zwierzęta mogłyby być zwolnione z podatku, albo mieć jakąś zniżkę... Ja wiem, że takie rozwiązanie ma plusy i minusy, ale gdyby każdy działkowiec, rolnik, myśliwy, hodowca itp musiał zapłacić podatek od każdego psa (za niepłacenie wysoka kara) to z pewnością zmniejszyłaby się liczba psów branych na kilka miesięcy i porzucanych. Jedno jest pewne: z każdym rokiem psów przybywa. Rasowe psy nie są już wyjątkiem w schroniskach. Pozyskane w ten sposób pieniądze powinny być przeznaczone w dużej części na pomoc schroniskom i organizacjom ratującym zwierzęta.
  15. Dziękuję za świeże wiadomości. Bardzo mi Was żal, Ciebie Dorotko i Liberki... Trzymam kciuki za spokojną noc. Pomiziaj dzielną staruszkę ode mnie. Trzymajcie się kobitki.:glaszcze: A jeszcze niedawno było tak :-)
  16. Od wczoraj myślami jestem z Wami częściej niż zwykle. Chciałam wczoraj edytować swojego posta, żeby dopisać jakieś słowa otuchy oraz prosić, żebyś nie pozwoliła już cierpieć Librze ale dogomania u mnie coś nie chciała już działać. Chciałam napisać, że jakąkolwiek decyjzję podejmiesz - operacja czy eutanazja - i tak w przyszłości będzie kołatać się po głowie pytanie czy decyzja była słuszna. Tak to już jest z nami, naszym przywiązaniem i miłością do naszych psiaków. Czekam z pewną obawą na wiadomości o Librze wierząc, że cokolwiek postanowisz będzie to słuszne.
  17. Tego się obawiałam :-( Czy to może być związane z wcześniejszym guzem sutka?
  18. Usypianie trzymiesięcznego szczeniaka przebywającego od niedawna w schronisku z powodu rzekomej agresji wydaje mi się mocno przesadzone. Oczywiście nie można wykluczyć, że pies jest jakimś niereformowalnym przypadkiem, z dużą dozą agresji wyssanej z mlekiem matki bo tak jak wśród ludzi bywają osoby chore psychicznie i agresywne tak i u psa może się zdarzyć. Być może osoba znajaca psychikę psów takich "agresywnych" ras, mająca osobiście kontakt i doświadczenie w postępowaniu ze szczeniakami amstaffami, pitbullami itp mogłaby z dużym prawdopodobieństwem określić z czym mamy doczynienia w przypadku tego gówniarza bez zahamowań. Może akurat u tego typu psów takie zachowanie nie jest niczym nienormalnym :roll:
  19. Jest piekna :loveu: Na niektórych zdjęciach przypomina bernardyna... Może to sprawa koloru... albo wybujałej wyobraźni :oops:
  20. Podejrzana sprawa :crazyeye: Dobrze, że szkielecika już tam nie było bo pewnie i ją zjadłby na przystawkę:razz:
  21. A może rodzice zakochają się tak bardzo w niuni, że już jej nikomu nie oddadzą :knuje:
  22. Czekam niecierpliwie na fotorelację z odwiedzin u ślicznego pieseczka :-)
  23. Musi być dobrze, Dorotko... Liberka jest stara, ale u Ciebie wypiękniała i wzmocniła się. Trzymam kciuki za to, żeby to nie było nic poważnego i nieodwracalnego :kciuki: :kciuki: :kciuki:
  24. Ten bidulek na zdjęciach wygląda na staruszka. Nie wiem czy to wina jego chudości, czy to faktycznie dziadunio. W głowie się nie mieści, żeby takie maleństwo na łancuchu trzymać. Toć łańcuch pewnie więcej ważył niż Kacperek :-( Czy poza wygłodzeniem i odwodnieniem jest zdrowy? Jeśli faktycznie wymiotował u swoich właścicieli (o ile to prawda) to może ma jakieś problemy zdrowotne. Na co dokładnie podaje się tego advocata? Czy on też likwiduje ewentualne pasożyty wewnętrzne? Pytam bo ostatnio nie mogę odrobaczyć swojej suki (z niewiadomego powodu zwraca każdą tabletkę na odrobaczenie)
  25. JAk się miewa slicznotka? Kiedy będzie sterylka?
×
×
  • Create New...