Jump to content
Dogomania

rotek_

Members
  • Posts

    8997
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by rotek_

  1. alaskan...w porównaniu z człowiekiem...robert nie jest niski a pomimo to na zdjęciach przy psie wyszedł jak karzeł:) to chyba największy pies jakiego do tej pory mieliśmy [URL="http://img136.imageshack.us/i/dsc0356g.jpg/"][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/6879/dsc0356g.jpg[/IMG][/URL] mini sunia...jest dwa razy mniejsza od naszej schroniskowej kotki [URL="http://img136.imageshack.us/i/dsc0345.jpg/"][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/448/dsc0345.jpg[/IMG][/URL] zdjęcia kiepskie ale niunia była tak przerażona że nie chciała podejść...
  2. alaskan...w porównaniu z człowiekiem...robert nie jest niski a pomimo to na zdjęciach przy psie wyszedł jak karzeł:) to chyba największy pies jakiego do tej pory mieliśmy [URL=http://img136.imageshack.us/i/dsc0356g.jpg/][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/6879/dsc0356g.jpg[/IMG][/URL] mini sunia...jest dwa razy mniejsza od naszej schroniskowej kotki [URL=http://img136.imageshack.us/i/dsc0345.jpg/][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/448/dsc0345.jpg[/IMG][/URL] zdjęcia kiepskie ale niunia była tak przerażona że nie chciała podejść...
  3. mała sunia...1-2lat [URL=http://img136.imageshack.us/i/dsc0353h.jpg/][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/5048/dsc0353h.jpg[/IMG][/URL] potężny...nie ogormny Alaskan Malamute....widziałam że ma śliczne białe ząbki....to młody psiak...ludzie widzieli jak został wyrzucony z samochodu, więc nie musimy szuakć właściciela po tego psa nikt się nie zgłosi;( [URL=http://img136.imageshack.us/i/dsc0360j.jpg/][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/283/dsc0360j.jpg[/IMG][/URL] VEGA 1 rok [URL=http://img136.imageshack.us/i/dsc0367sy.jpg/][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/7753/dsc0367sy.jpg[/IMG][/URL]
  4. zuzia trzymaj miejsca, psiaki są bezproblemowe tylko strasznie pokrzywdzone przez los zorientuję się po forach czy ktoś nie kursuje na tej trasie może uda się coś załatwić bezpłatnie czereda, wielkie dzięki za pomoc dla staruszków
  5. w sumie w ciągu dwóch dni przyebyło do schroniska aż 6 psów kwarantanna zapchana po brzegi jeszcze nie mamy przepełnienia ale czas szukać maluchom domu a są same śliczności sunia husky 1-2lat [URL=http://img136.imageshack.us/i/dsc0347ds.jpg/][IMG]http://img136.imageshack.us/img136/917/dsc0347ds.jpg[/IMG][/URL]
  6. 29 psiaki kończą kwarantannę, 30 stycznia byłyby zaszczepione Rabisinem i zaczipowane ZuziaM jest dogomaniaczką z dłuższym stażem więc nie było by problemu żeby je tam dać zorientuję się czy ktoś jeździ w te strony jeśli nie, razem z ogonkiem zbierałybyśmy na płatny transport
  7. wiwi, a falk....to kochana ciapa ale potężny...poker już lecę po zdjęcia tak na szybkiego dzisiaj trafiły cztery psiaki...no rozpływająca się rozkosz jedna sunia, spanielowata druga sunia, mała czarna z jednym niebieskim okiem....wygląda bajecznie trzecia sunia, kremowa, średnia, bida wystraszona z podkulonym ogonem ale będę z niej ludzie i niebieskooka suczka husky wszystkie są już po kwarantannie i częściowo zaszczepione....husky zaraz po 2 tyg idzie na sterylkę żeby nie kusiło pseudohodowców jutro będą zdjęcia
  8. asia dzwoniła do mnie podczas powrotu ze schroniska dzodzo, najmocniej przepraszam, nie zauważyłam twojego pytania na wątku tak jak pisała wiwi, aria nie jest agresorką do innych psów bardzo łatwo ją ustawić w stadzie często probowaliśmy ją połaczyć z innymi suczkami z boksów i jedyną obawę mieliśmy nie w stosunku do Arii tylko do innych suczek-czy ją zaakceptują przez trzy dni była w boksie z dwiema suczkami i jednym dużym psem jednak w nocy musiało być jakieś starcie bo aria była wytarzana w wodzie,a miski z wodą były poprzewracane długo nie zastanawialiśmy się i aria poszła do innego boksu reakcję na kota pewnie już sprawdzaliśmy ale ani ja, ani kierownik nie pamiętamy jak to wszystko wypadło jutro jeszcze raz przetestujemy schroniskowego kota i wtedy już na 100% odpowiem jak Aria zachowuje się do innych kotów ogólnie aria jest psem wyjątowo skocznym i to czyni z niej wyjątkową, a poza tym zachowuje się jak większość dobermanów jakie poznałam, to pies który lubi biegać, lubi pracować z właścicielem,a w schronisku dostaje minimalną dawnkę tego co jej tak bardzo brakuje aria potrafi zachować czystość w domu czyli już kiedyś ktoś musiał uczyć ją podstawowych zachowań
  9. podam adres na pw dzisiaj miałam wieści od grandusia razem z nowym domem dostał też nowe imię-Barney pani zachwalała psa-że grzeczy, że kochany, że taki domowy....ale....grand tak został rozpieszczony przez kasię że w nowym domu je tylko i wyłącznie wołowinę, serduszka, aż ciężo mu dogodzić no ładnie a ja grandusia ze schroniska pamiętam jako największego głodomorka...bjuta przecież też miała straty po pobycie granda...worek 14-kg karmy został nadjedzony...i to karmy której jej suczka nie chciała jeść:D myślę że to jest właśnie ten domek!!!!
  10. dokładnie tak....dwie dziewczynki nadal czekają
  11. zdrójka a probowałaś ze smakiem? jak tak wszystkie swoje psy uczyłam i wydaje mi się ze akurat to jest jedna z najprostszych komend naukę znacznij jak mała będzie głodna-rano albo przed posiłkiem weź najlepszego smaka jakiego masz w lodówce...nie wiem za czym Mała przepada..mój pies za marchewkę da sie pokroić:) zawołaj małą i pokaż jej smakołyk trzymający w górze..ale na takiej wysokości żeby nie mogła tego dosięgnąć będzie najprawdopodobniej podawać łapkę, siadać, skakać, prosić, az w końcu skończy się jej cierpliwość i szczeknie wtedy rzuć jej smaka i pochwal za kadym razem szczek powinnien być dłuższy i głośniejszy zdrojka, planuj weekend na wakacjach i przyjedź do nas
  12. jeśli znalazłby się hotelik musiałyby być deklaracje w schronisku mamy większość pustych boksów...póki będzę mogła chcę je zatrzymać w osobnym kojcu i móc pracować z nimi raczej na boksy ogólne nie pójdą szybko kremowy psiak...często patrzy się na mnie jak wchodzę do boksu...niewielki postęp od całego tygodnia jak już tutaj jest:( Szila merda ogonem..wszystko jest już dużo lepiej, ale nadal boi się wychodzić z boksu..przy wiwi otworzyłam bramkę na całą jej szerokość a szila stała w progu i cała trzęsła się ze strachu w piątek udało mi się jej założyć pętelkę na szyję i prześliśmy się do boksu obok-powąchała miskę i leżący kocyk potem wyszła i zrobiła małą rundkę po kwarantannie, ale już nie chciała wyjść dalej na korzytarz szybko wróciła do koleżanki z boksu nie wiem czy nie przesadziłam z tym psem kanapowym...przy zakładaniu smyczy miałam wrażenie że szila boi się tego czegoś na sobie ale jakoś przeszła parę metrów drugi psiak nawet nie wstaje;( jeśli to byłby sprawdzony domek tymczasowy/hotelik myślę że nie było by problemów żeby tam pojechały jednak deklaracje do podstawa....minimalny koszt obu psiaków to 600zł
  13. widziałam ze cajus wysłała wpłatę na granda....dzisiaj znowu podsumuję i zobaczymy ile tego wyjdzie
  14. dzisiaj do adopcji poszedł ten jedyny czarny chłopak ... [URL="http://img412.imageshack.us/i/dsc0054s.jpg/"][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/6427/dsc0054s.jpg[/IMG][/URL] zostały jeszcze dwie czarne suczki
  15. a jak już wspominam to wstawię swój pierwszy opis granda [QUOTE] [IMG]http://images41.fotosik.pl/186/caa3621ad3cc865c.jpg[/IMG] Grand dzisiaj miał wyrywane zęby, były w tak tragicznym stanie, że powodowały u psa ból...wszystkie miały odcień zgniłej zieleni[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/shake.gif[/IMG] zostało mu parę ząbków na przodzie, żeby język nie wylatywał skorzystaliśmy z okazji jak pies jeszcze spał po narkozie i wzieliśmy maszynkę do strzyżenia[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] prawie się udało tylko Granduś zaczął wybudzać się i nie zdąrzyliśmy już ogolić przodu ogólnie mówiąc wygląda jak wielbłąd Nie jest atrakcyjny ale po strzyżeniu zacznie odrastać mu nowa, zdrowsza sierść Przy kąpieli już nie protestował tak jak przy strzyżeniu przynajmniej od niego nie śmierdzi[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]chyba nigdy nie był kąpany...jak polaliśmy go wodą wszystko spłynęło jak po kaczce...był tak zatłuszczony po lewej stronie na łopatce Grand ma blizny...widać że jego właściciel nie dbał o niego nawet w najmniejszym stopniu grand po próbach upiększania [URL="http://img134.imageshack.us/i/pict0007ff.jpg/"][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/7834/pict0007ff.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] ale to było dawno...teraz grand odnalazł swoją bezpieczną przystań kasiu, bjuto, po dzisiejszym dzwonieniu mam już pustki na koncie.... ale wam obojgu dziękuje za pomoc w opiece i transporcie granda...
  16. przed godziną 20.00 grand powinnien być już w nowym domu aż nie mogę napatrzeć się na zdjęcia bjuty...niesamowite....wyładniał, a jego metamorfoza pewnie jeszcze będzie trwać...bo grand wydaje mi się ma naturalnie dłuższy włos, ale jak trafił do schroniska nie był on nawet w połowie tak gęsty jak teraz o cos takiego wygrzebałam z wątku ogólnego [IMG]http://images46.fotosik.pl/191/320cf0007528b79c.jpg[/IMG]
  17. powiatowy jest uczulony na takie szczgóły...do 15 dni może się ujawnić wścieklizna a wtedy problem ma przede wszystkim schronisko oczywiście to tylko w teorii a w praktyce przyjmujemy że do 15 dni psy mogą okazywać skutki nadchodzącej choroby drugi psiak ma ewidentnie depresję, siedząc w boksie babcia szila podchodziła do mnie niesmiało a kremowy(trzeba będzie mu znaleźć jakieś imię) psiak zaczął nawet odwracać głowę w moim kierunku jedank do całkowitej poprawy jeszcze daleka droga
  18. ada no co ty.....słodkie maleństwo..widze że zmieniłaś na kolejne imię gratuluję....
  19. decyzję o uspieniu wisi w powietrzu mamy w schronsku Mario -pies który jest agresorem, była sytuacja że raz rzucił się na mnie i gdyby nie kierownik nie wiem jakby sie to skończyło....ale nawet mario jest bardziej adopcyjnym psem niż rudzik rudy to przypadek gorzej niż beznadziejny to pies który nie ufa człowiekowi i nawet podawanie jedzenie jest dla niego podejrzane...teraz doszliśmy do tego że pies nie rzuca się na nas przy każdej próbie otwarcia boksu, ale jedzenie nadal podajemy górą przez bramkę znając życie rudzik nie pójdzie na zastrzyk..za długo o tym zwlekaliśmy-bo czemu jest on winien będziemy martwić się teraz o materiały na osobny kojec bo pod żadym pozorem nie może pójść do ogólnego boksu
  20. kwarantana obowiązuje każdego psa...to wymóg weterynaryjny pod względem wścielizny..to obowiązek w każdym schronisku w przypadku gdy pies kogoś pogryzie musi dodatkowo zostać poddany co kilka dni wizycie u weterynarza
  21. ogłoszony na kupsprzedaj cwirek adopcjapsa kupiepsa eoferty pineska kokosy pajeczyna nasipupile portalogloszen anonseogloszenia owi neeon e-zwierzak morusek autogielda adopcje.org gielda.swidnica alegratka mamoferte wszystkotujest gumtree
  22. bona nadal czeka...jej maluchy dorastają w schronisku
  23. rudni nadal czeka...teraz ukazał się w lokalnej gazecie ale bez odzewu
  24. awykonalne jest robienie zdjęć samemu...wiem że ogonek będzie w niedzielę...pomoże mi w fotografowaniu wyciągniemy czarne i zobaczymy co da się zrobić
×
×
  • Create New...