-
Posts
18622 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asior
-
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
szkoda, ze nie ma spisu wszystkich organizacji odrzuconych.... Tweety, a Wy?? jesteście?? -
Mordowanie zwierzat w majestacie prawa - czy to mozliwe?
Asior replied to chwiladlapupila's topic in Prawo
[quote name='Ada-jeje']Dlaczego tak malo org. wysyla maile, przynajmniej nie potwierdzaja na watku, a szkoda, mozna przypuszczac ze tak naprawde losy zwierzat interesuja nas tylko na dogo, a kiedy nadarza sie okazja do poparcia projektow to tylko nieliczne grono to rozumie. :-([/QUOTE] ada, wybacz, ale nie wszyscy mają czas pisać o wszystkim na dogo... a takie pisanie wcale nie polepsza atmosfery :roll: -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
może jest chociaż szansa, żeby te pieniądze nie trafiły do skarbu państwa :roll: -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
[quote name='weszka'] [B]Rudziu[/B] no sama nie wiem. To takie trochę jak była akcja "kup zmywarkę na próbę". Z drugiej strony zawsze jest szansa na dom dla psiaka, a kobieta uczciwie stawia sprawę. [/QUOTE] wg mnie samo to, ze postawiła sprawę jasno jest na plus... ja bym dała jej szansę.. [quote name='divia_gg']jutro oglosze gady. Tylko ile one maja i czy ktos moze cos o nich wiecej napisac? Zrobie narazie maluchom, czy mamie tez? Bo chyba najpierw "pozbywamy" sie maluchow a potem mama, czy niekoniecznie? A i o mamie wiecej - oczywiscie w miare mozliwosci jakby ktos napisal to by bylo super;)[/QUOTE] mają teraz ok 5,5 tyg, można pisać, ze 6 mają.. Za to charakterne strasznie.. Kasia mówiła mi, że jak je przekłada do boksu Lolka (dobeczka z Dymin)żeby posprzątać im boks kiedy on jest na wybiegu , to jest masakra.. jest jedna sunia, która jest tak wredna, ze ze złości gryzie kraty :evil_lol: Ogólnie są strasznie rozwrzeszczane i bojowe względem siebie. Jak dla mnie to chyba rzeczywiście trzeba by je szybko rozdzielić bo nie wróżę im dobrego charakteru jak będą tak dłużej walczyć ze sobą :) -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='kosmatypl']jeśli my ze sobą nie będziemy umieli być solidarni, to nic nie ugramy... Każda pro-zwierzeca fundacja, która 'wypadnie' z 1% to ogroma dziura w pomocy dla zwierząt i nikt tej dziury nie zapcha. A takie gadanie, że myśmy wiedzieli, to...nieczemu nie służy.... [/QUOTE] jezu ludzie nie przeginacie czasem.. Dyskusja wynikła z rozmowy i zaczęła się przepychanka a jak już ktoś zaczął pisać jakieś bzdury to już w ogóle ręce mi opadły.. Nie mówiłam tego, ze nam się udało, żeby się chwalić czy naigrywać z tych którzy nie dostali tej szansy, tylko chciałam powiedzieć, ze to bzdura jest że nikt nie wiedział i nikt nie był poinformowany. Jak ktoś dobrze napisał w komentarzach, jak się ma publiczne pieniądze to trzeba pilnować żeby się z nich rozliczyć w terminie i powinno się dopilnować takich rzeczy w pierwszej kolejności.. przecież z tego organizacje OPP żyją, to jest dla nich sprawa być albo nie być.... [quote name='sosnowieckie schronisko'] Cieszę się, że Wam się udało, gratuluję, ale jak na razie chwalenie się tym nam nie pomaga.[/QUOTE] ehh naprawde odechciewa się wszystkiego :shake: wszędzie zawiść... kto tu sie chwali... Po prostu starałam się wytłumaczyć ze teksty typu że nikt nie miał pojęcia o takim przepisie są śmieszne i świadczą tylko o tym kto go wygłosił :roll: Gość w artykule pisał, ze przepis obowiązywał od kilku lat, jednak nie było do tej pory żadnych prawnych konsekwencji za to, ze organizacja nie złożyła dokumentów w terminie.. W tym roku postanowiono w jakiś sposób zmobilizować organizacje do tego, żeby rozliczyli się z tego co zrobili.. a tu nagle słyszę, że się chwalimy.. tak rzeczywiście jest sie z czego cieszyć i czym chwalić :shake: -
przekaże państwu :) Ninka już dla nich jest normalnym psem, jednak nadal do obcych jest bardzo nieufna a mnie toi już się masakrycznie boi :roll:
-
ja też zaglądam regularnie ;)
-
załatwione wszystko w schronie, poinformowałam ich, że kkanarek po nią jedzie ;)
-
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
Maciek wykombinował jednak dla nich miejsce :) zostają na jeszcze 2 tygodnie :multi: musimy się sprężyc z ogłoszeniami ;) -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='Ada-jeje']Asior nie zapominaj ze Wy macie w zarzadzie Sedzine a w zespole Frotke Pania Mecenas.[/QUOTE] Tymi sprawami zajmuje sie księgowa nasza i kierownik :) Nikt nam nie musi terminów przypominać.. uwierz mi Ada, do Frotki się jest trudno czasem przez tydzień dodzwonić, a poza tym Ona nie ma dostępu do tych dokumentów. Ona działa u nas na zasadzie wolontariatu. Jak by pani sędzia musiała nam przypominać o każdym terminie, w tym o terminach zażaleń do sądów to byśmy dawno polecieli ze stanowisk. -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='3 x']nie wiem czy w nocnej lekturze nie umknął Ci post Ady: nikt nikogo nie poinformowal że w tym roku jest inaczej i mało tego ustawa weszła po fakcie złożenia tych dokumentów do KRS i prawo zadziałało wstecz przynajmniej ja tak to wszystko rozumiem[/QUOTE] eeeno błagam nie piszcie takich bzdur.. Przecież jakoś inne organizacje (m.in. my) ZROBIŁY TO W TERMINIE i ZŁOŻYŁY DO WŁAŚCIWYCH urzędów.. Więc nie piszcie że nikt nie wiedział, że trzeba to złożyć :roll: -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
Słuchajcie, mamy czas do godziny, góra półtorej. Za półtorej godziny psy jadą do hotelu AMOK, DECYDUJCIE!!!!!!! Jak by coś to podaje nr do siebie: 698-684-638 -
KRAKÓW - młodziutka amstafka Zuza MA DOMEK CUDNY!!!!!!!
Asior replied to Asior's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewab']Jesteście ciotki niepoprawne, nie pozwalacie mi się wykazać:)[/QUOTE] teee ciotka, Ty chyba masz na co wydawać kasę, nie??? -
Patula w cudnym domku!!! Można już płakać z radości !!!!
Asior replied to irenaka's topic in Już w nowym domu
[quote name='irenaka']Wiesz Asiorku, miałam właśnie pomysł, żeby tą piosenkę tu wrzucić.Jest piękna!!!:multi::multi: A kto robił filmik?[/QUOTE] ja, a co?? ;) -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
dziewczyny, to nie wiem, decydujcie.. tylko kto je tam przewiezie :roll: -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
nie mogę sie zgodzić.. Amok ma 11 naszych psów i za każdego liczy 10 zł, a to duże psy, NIGDZIE w hotelu nie dostajesz takiej kwoty... Nie jest to duża kwota a maluchy "srają" na potęgę i maciek powiedział, że ile razy byś nie sprzątał u nich to i tak bardzo czuć.. to jest jednak 7 psów w jednym boksie :roll: To nie jest na zewnątrz że wywietrzeje, trzeba też zrozumieć dziewczynę z Hotelu -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
nie mamy na to czasu :placz: -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='Ada-jeje']wszyscy skladalismy sprawozdania merytoryczne do ministerstwa rolnictwa lub srodowiska, w zaleznosci od przynaleznosci org. zas bilans, rachunek wynikow i informacja dodatkowa do KRS, a od tego roku dokumenty ktore skladalysmy do KRS mialy byc zlozone do MPiPS z pominieciem KRS-u.[/QUOTE] czyli to dopiero pierwszy rok takich zmian, tak??? -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
[quote name='weszka'][B]dusje[/B] ja myślę że tu nie od złą wolę chodzi ale o to, że ludzie robią wcześniej rezerwację i nie można teraz komuś zmienić albo odmówić. Niestety hotele też muszą zarobić a taki okres to dla nich "żniwa". Normalnych klientów też muszą mieć żeby się utrzymać.[/QUOTE] nie, nie wyobrażam sobie powrotu ich na pole :( Słuchajcie, mam propozycje hotelu AMOK.. ale to kupa kasy :placz: mamusia za 10 zł za dobę a maluchy za 4 zł za dobę... to i tak koszt ok 1000 zł 450 zapłaci moja znajoma, 100 była by z bazarku imieninowego trochę jest też juz z bazarku stroikowego mojego... brakło by właściwie nie tak wiele.. kurcze myślcie, co robić.... Ubłagałam im miejsce w środku, na górze kociarnia a na dole pomieszczenie ok 3 m na 3 m -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='irenaka']Asiu, to nie tak. Chodzi chyba o to, że OPP składały sprawozdania do tej pory do KRS a od tego roku powinny do Ministerstwa. Jeżeli rozporządzenie weszło w życie od połowy września o obowiązek złożenia sprawozdania w Ministerstwie upływa w połowie lipca, to coś tu jest nie tak;) Może mam błędne informacje, ale w takiej sytuacji proszę o info od prawnika. Prawo nie może działać wstecz.:shake:[/QUOTE] nie, z tego co wiem, to KTOZ od dawna przesyła co roku do ministerstwa sprawozdanie :roll: -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='kuba123']myślisz, że A KOGO się nie rozliczyła albo źle to zrobiła jednak prawie 4 miliony to łakomy kąsek Szary człowiek też poczuje,że niewiedza kosztuje- niestety[/QUOTE] kuba, jeśli się rozliczyli to nie muszą się niczego obawiać przecież :roll: NIE wmówią przecież organizacji jakiejś, ze zrobili coś źle, bo przecież masz kopie sprawozdania i można iść do sądu.... -
SKANDAL!!! Łatanie dziury budżetowej kosztem OPP- 1% dla Skarbu Państwa.
Asior replied to kuba123's topic in Organizacje
[quote name='piechcia15']ale czy to jest jakoś uzasadnione dlaczego zabrali to prawo tym a nie innym fundacjom?:([/QUOTE] wychodzi na to, że zabrali szanse zbierania 1% tym organizacjom, które nie dopełniły obowiązku rozliczenia się z zebranych pieniędzy :roll:, albo wysłały błędne sprawozdania.... [quote name='BumBum']Nawet jezeli fundacjom zostaly odebrane statusy pieniadze powinny byc rowno podzielone pomiedzy te, ktore je posiadaja a nie na samoloty w biznes klas czy nowe fury "wielkich" rządzących...[/QUOTE] OO MASZ 100% RACJI, bo o ile powiedzmy nie mamy wpływu na to, że te sprawozdania nie zostały złożone, to o tyle nie powinno państwo zarabiać na niewiedzy ludzi, Bo skąd szary człowiek ma wiedzieć, że jakiejś tam organizacji nie ma, skoro od kilku lat na nią wpłaca :roll: [quote name='waldi481']Pytanko maleńkie takie: wszystkie organizacje,których nie ma-albo ja ich nie widzę-wszystkie złożyły sprawozdanka?Bo może nie złożyły..VIVA by nie złożyła?Jakoś śmiem wątpić.. [/QUOTE] ja jutro mogę spróbować się skontaktować z Czarkiem Wyszyńskim i zapytać... Oni na tej stronie swojej piszą, że mogły zdarzyć się błędy że "niechcący" kogoś nie zamieścili [quote name='Awit']Czyli te organizacje zostały pozbawione statusu opp, bo nie złożyły czegoś tam w terminie, a o obowiązku złożenia tego nie zostały poinformowane, jak również nie zostały poinfomowane, iż odbiera im się status opp do przyjmowania 1% z podatków. [/QUOTE] nie do końca tak.. Nie zostały pozbawione statusu OPP. O obowiązku złożenia nie musiały być informowane, bo przecież takie rzeczy organizacja robić powinna co roku, to nie jest jakiś tam nowy przepis :roll: Przecież nam ludziom zwykłym nikt nie przypomina o obowiązku rozliczanie się corocznym z fiskusem :roll: Draństwem natomiast jest to, ze te pieniądze mają iść na skarb państwa..... i To, ze nie powiadomiono organizacji o tym, ze straciły 1%, oraz to, ze prawo nie powinno działać wstecz!!!!! -
Sunia z 6 szczeniaczkami zamarzają na śniegu koło Kielc! Błagamy o pomoc!
Asior replied to erka's topic in Już w nowym domu
maluchy mają czas do środy :( cholera jasna!!!!!