Jump to content
Dogomania

elik

Members
  • Posts

    80990
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    312

Everything posted by elik

  1. [quote name='elik']...Jeszcze będę rozmawiać z Nelą, jeśli może poczekać, to wywiążę się w lutym.[/quote] No tak, ja jeszcze jestem w styczniu. Miałam na myśli przyszły miesiąc, czyli marzec :cool3:
  2. [quote name='Patia']Jadę dziś po 20 z moją kochaną wetką ... myslę , ze tak bedzie lepiej :-([/quote] Pomimo wszystkich za, to bardzo ciężka do podjęcia decyzja :???: [quote name='lavinia']dopiero tu zajrzałam....chciałam powiedzieć , że mam do oddania świetną, ocieplaną budę z gankiem, na nogach, prawie nową. Buda jest dla średniego psa, dach kryty papą, całość w bardzo dobrym stanie... Buda raczej nie zmieści się do samochodu osobowego, chyba, że będzie to duże kombi.[/quote] Witaj Lawinia, wspaniała propozycja, myślę, że wymarzona dla sunieczki. Bardzo Ci dziękujemy za pomysł. Czy mogłabyś podać przybliżone wymiary tzn szerokość, głębokość i wysokość ?
  3. Jak można wyrządzić żywej istocie taką krzywdę :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: tak zaniedbać. To okropne
  4. Ufffff jak to dobrze, że już po wszystkim :multi: i że mała się wybudziła i że ma już psie odruchy - znaczy się, znowu zaczyna ufać ludzkiej rasie. Przyznam, że bardzo się o to martfiłam. [quote name='karusiap']Kochana sunieczka,dzielna malizna:loveu::loveu: [B][COLOR=blue]Nela dziekujemy serdecznie za wszytsko co robisz dla suni[/COLOR][/B]:loveu::loveu:[/quote] Podpisuję się pod słowami Karolinki obiema rencamy :loveu::loveu: Co do pieniążków, potwierdzam to co pisze Jagusia. Rozmawiałam też o tym z Nelą - nie ma pośpiechu. Jest mi to na rękę, bo zaangażowałam się w pomoc szczennej sunieczce z Bochni (teraz już po rozwiązaniu - 7 szczeniaczków :eek2:) Jeszcze będę rozmawiać z Nelą, jeśli może poczekać, to wywiążę się w lutym.
  5. [quote name='Jagienka']...do mnie zadzwonili, to młodzi ludzie z dzieckiem, wzieli adres hotelu, wytłumaczyłam jak dojechać, podałam godziny odwiedzin, to była wczoraj, więc jest nadzieja... :kciuki:[/quote] I jakie są efekty ? Wiesz już może coś Jagusiu ?
  6. [quote name='Patia']Dziewczyny a moze lepiej uspić 5 i zostawic jednego ?:-( Straszne to ale nie wiem czy nie konieczne , tyle tych psiaków ...:placz:[/quote] :placz::placz::placz::placz::placz: :smhair2: :smhair2: :smhair2: :smhair2: :smhair2:
  7. [quote name='Jagienka']Uszy mają inne... znaleziony - białe, tamten - brąz...[/quote] Masz rację Jagusiu :lol: też to zauważyłam, ale już po wysłaniu na forum.
  8. [quote name='miniulka91']piesek po 2 kąpielach kto by pomyślal że on jest biały...chciałam dodać że ma charakterystyczny nosek [FONT=Times New Roman]http://img228.imageshack.us/my.php?image=pucek15kr9.jpg[/FONT] [FONT=Times New Roman]http://img221.imageshack.us/my.php?image=pucek07lh4.jpg[/FONT] [FONT=Times New Roman]http://img221.imageshack.us/my.php?image=pucek10ea2.jpg[/FONT] Powiedzcie, czy ten maluch ze str. 415 to nie kopia tego znalezionego przez minulkę. To wklejki zew str. 415 a to ten znaleziony przez minulkę ;) Niesamowicie podobni, a może to ci sami ??
  9. [quote name='miniulka91']TRAGEDIA- piesek ktorego znalazłam uciekł ,wyslizgna sie z ciasnej obrozy ...prosze o rozgladanie się!!! jutro jade z samego rana go szukac[/quote] Czy piesek się znalazł ?
  10. [quote name='Patia']Rozmawiałam z panem Piotrem . Sunia czuje się dobrze , wstaje , je , pije , jest 6 maluchów.[/quote] Gratulacje :multi: No to ładnie nam dołożyła - 6 szczeniorków, 6 domków potrzeba :evil_lol: Super, że tak sprytnie sobie poradziła. Dzielna dziewczynka. :tort: :laola: Gdzie teraz jest mamuśka i dzieciątka - w domu, czy gdzieś na zewnątrz ?
  11. [quote name='Patia']Tak sunia jest pod dobrą opieką . Ci państwo , u których sunia jest zawsze mieli psy domowe , kanapowe . Problem z tą sunią jest taki , ze ona akceptuje tylko męża , warczy nawet na żonę i odpada mieszkanie w domu . Może z czasem się przekona , taką mam nadzieję . Elik , super z tą budą ! Ile potrzeba na nią pieniedzy ?[/quote] Pati wysłałam Ci priwa, zobacz proszę. Czy sunia teraz jest w domu ? Buda to chyba ta sama oferta, którą Ty prezentowałaś. Popatrz na mój post nr 46 - dopisałam link do ogłoszenia producenta. Kwota to łącznie z ociepleniem - styropian 2 mm - 295 zetów. Myślę jednak, że przydałby sie styropian 5 mm, to może być drożej o około 30 zł. Docieplenie styropianem 2 mm, to dodatkowy koszt 35 zł więc styropianem 5 mm to może być dodatkowy koszt o około 60 zł, czyli pełny koszt: [B]buda 199 + ocieplenie 60 + transport 60 = 319 zetów.[/B] Mogę dać 200.
  12. [quote name='Patia']Sunia chyba wyczuła nasze niecne zamiary wobec jej brzucha i zaczęla rodzic dziś wieczorem. Jutro rano będę dzwonić dowiedziec się jak się czuje i ile maluchów przyszło na świat.[/quote] No to się spóźniłam z tą obawą o opiekę posterylkową - przynajmniej na razie, bo jak myślę, ciachnięcie i tak suni nie ominie. Czy ktoś ma ją teraz na oku ?? Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez problemów
  13. [quote name='Patia']Kiwi udało się przełożyc termin sterylki ... Jest potrzebna osoba , która będzie mogła sunię po zabiegu odebrać i odwieźc do domu...[/quote] A czy po zabiegu sunia będzie mogła być w domu co najmniej do czasu wyciągnięcia szwów ? Myślę, że jest to konieczne. Trzeba zwracać często uwagę co robi, żeby sobie czasem nie wyjęła zbyt wcześnie szwów. Ja swoją pilnowałam, a i tak udało się jej (chyba w nocy) wyciągnąć jeden szef. Na szczęście rana zdążyła się już zrosnąć na tyle, że nie doszło do nieszczęścia. Czy ten pan będzie w stanie zapewnić suni należytą kontrolę i pozwoli jej przebywać w domu ? W okresie od wiosny do jesieni jeżdżę tam co tydzień i mogłabym wstępować i ewentualnie pomagać panu w opiece nad psinką. Na dzień dzisiejszy mogę kupić budę i razem z mężem zawieziemy i wykonamy jej montaż. Mam namiary chyba na tą samą tanią budę jak Pati. [COLOR=#cc0000][FONT=Tahoma][B]SUPER BUDA DLA PSA wymiary 100x77x75[/B][/FONT][/COLOR] Sądzę, że byłaby odpowiednia - będzie ocieplana styropianem. To link do producenta - zobaczcie, są tam fotosy. [FONT=Tahoma][URL="http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/super_buda_dla_psa_producent_100x77x75_135327_13340.html"][COLOR=#800080]http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/super_buda_dla_psa_producent_100x77x75_135327_13340.html[/COLOR][/URL][/FONT]
  14. [quote name='Jagienka']No to pięknie... Z tym odczytaniem rtg...elik, my sie musimy spotkac, też w celu oddania kluczy ;) i możemy też po rekonwalescencji Suni (bo juz nie jest Majką, tylko Sunią) pojechac ją odwiedzić razem i wtedy przekazać pieniążki :)[/quote] Kochana Jagusiu, bardzo chętnie odwiedzę Sunię i jej Panią - termin zależy od Ciebie. Zastanawiam się tylko, czy nie byłoby wskazane przekazać choćby nieco kasy w trakcie leczenia. Rozmawiałam dzisiaj dość długo z Nelą. Wspaniała Kobieta, wielkie dzięki za ogromne serducho :Rose: :buzi: :iloveyou: Co do kluczy, to także od Ciebie zależy. Kiedy będziesz miała wolny czas puść SMS-a - zadzwonię i umówimy się. Nie ma pośpiechu, mam drugie klucze. Jestem Wam ogromnie wdzięczna, że podjęłyście sie opieki nad babunią po moim wyjeździe z Krakowa. Nie wiem co zrobiłabym bez Was. :iloveyou: :iloveyou: :calus::calus: Trudno byłoby wymarzyć sobie lepsze rozwiązanie. Sunieczka pozyskała wspaniałą Panią i widoki na pewną przyszłość.
  15. [quote name='INU']...BEAGLE Prześliczne malutkie 3-kolorowe ... kupując maluszka z naszej hodowli ma się pewność, że wyrośnie on na prawdziwego beagla o wesołym, łagodnym usposobieniu [SIZE=3][B]i nie[/B] osiągnie on docelowo wielkich rozmiarów[/SIZE].... docelowo wielkie rozmiary? A mnie się wydawało, że beagle są średniego wzrostu:evil_lol:...[/quote] Witaj, nie doczytałaś tego: [COLOR=red]NIE[/COLOR] osiągnie on docelowo wielkich rozmiarów. ;)
  16. [quote name='Nela_']Witaj Elik :multi:...Szczeka pieknie.[/quote] Witaj Nelu :loveu: Jak to wspaniale, że suńka ma tak kochaną pańcię :loveu: należy się jej to, jak z resztą każdemu stwożeniu. Ogromnie Ci dziękuję za ten fantastyczny domeczek i za chęć opiekowania się Majeczką. Ogromnie wzruszają mnie takie starowinki. Z tą łapeczką do dziwna sprawa, bo wiem z rozmowy z Jagusią, że przed założeniem gipsu Majusia miała robiony rentgen i lekarz stwierdził, że [SIZE=3]nie ma złamania, tylko rozerwanie torebki stawowej.[/SIZE] Łoooo chyba cuś mylę, ale na pewno stwierdził, że złamania nie ma :shake: To dobrze, że ten lekarz zalecił jednak ponowny rentgen. Dobrze też, że pomyślałaś o zrobieniu porządku z ząbkami. Jeśli już ma być uśpiona, to niech i ten problem ma przy okazji z głowy, bo ten wystający ząbek na pewno jej przeszkadza w jedzeniu. Jednak bardzo się obawiam tak długiego uśpienia, ale cóż, skoro to konieczne... Jeśli tylko będę mogła być pomocna, dzwoń na znany Ci nr. Mam nadzieję, że Majeczka nabiera już pewności siebie skoro tak ochoczo szczeka. Te wieści, to miód w sercu mym :lol: Pani Majuniki z pewnością nie ma kompa więc bardzo, bardzo proszę o wieści o psince. No i nie będę zaznaczać, że tylko dobre mają być ;)
  17. Bidulek :placz: też kupiłam na allegro cegiełki. Oby jak najszybciej wyzdrowiał i znalazł kochających ludzi.
  18. [quote name='Nela_']Udalo mi sie :oops:.... My też dziekujemy za uratowanie malenstwa :loveu:[/quote] Nareszcie jestem w domu i co za radość:multi: [SIZE=3]Moja kochana babunia[/SIZE] (tak właśnie o niej myślę od chwili kiedy ją znalazłam, choć od początku wiedziałam, że nie mogę jej zaofiarować schronienia) ma swoją pańcię, która na pewno da jej dużo miłości. Ogromnie dziękuję Wam Jagienko, Karolinko, no i oczywiście Neli, że tak szybko zareagowała na apel. Chciałabym pomóc w leczeniu Majeczki przekazując 100 zetów. Przekaże tak jak poprzednio, chyba, że macie inną propozycję. Czy będę mogła zaglądnąć do sunieczki ? A na marginesie, co słychać u tego sznaucerkowatego psiaczka ?
  19. [quote name='malawaszka']i cooooooooo??? :kciuki:[/quote] No właśnie co ? Jakie są szanse sznutka ?
  20. Karolinko, Jagusiu, bardzo, bardzo Wam dziękuję. Jesteście KOCHANE :loveu: Jeśli po moim powrocie do Krakowa malutka nadal będzie bezdomna, możecie dysponować moją osobą. Finansowo także. Oby udało się szybko znaleźć domek dla babuni. Myślami będę z Wami. Dzwoniła do mnie w sprawie malutkiej Dogomaniaczka - sorry nie zapamiętałam imienia (psia kość, ta skleroza) i mówiła, że także będzie szukać domku dla psinki. Dzięki :loveu:
  21. [quote name='Jagienka'][SIZE=4][COLOR=Red][B]elik znalazła na osiedlu dziadziusia psiego[/B][/COLOR][/SIZE], ma źle zrośnietą łapę, nie ma zabków... i dramat najwiekszy, ze [B][SIZE=4]elik jutro wyjeżdża[/SIZE][/B] i nie ma co z psiakiem zrobić... !!!!!! Mam nadzieje, ze napisze tutaj więcej...[/quote] Bardzo Ci dziękuję Jagienko :loveu: Faktycznie bardzo i pilnie potrzebna jest pomoc dla stareńkiej suńki. Znalazłam ją dzisiaj na moim osiedlu (Biały Prądnik) jak wracałam z pracy. Psinka była brudna, trzęsła się, nie wiem z zimna, czy ze strachu. Uciekała gdy chciałam do niej podejść i udało mi się to tylko dlatego, że kuleje (przednia prawa łapka zwisa bezwładnie), bo zwiewała ile sił w kulawkach :-( Widocznie już miała przejścia. Z pyszczka wystaje jej dolny kiełek - wygląda to jakby ją ktoś kopnął w pyszczek lub czymś uderzył :angryy: a może to tylko taki starszy objaw ? oby. Jest malutka - ma około 15-20 cm w kęłbie i długa na jakieś 40 cm. Waży zaledwie kilka kg - niosłam ja na jednej ręce. Z powodu moich sierściuszków zamknęłam ją w piwnicy. Podścieliłam kilka szmatek i psinka zaraz się na nich położyła. Gdy przyszłam z jedzonkiem, nadal leżała tak, jak ja zostawiłam. Widocznie tak bardzo jest zmęczona - nie wiadomo jak długo kuśtykała na tych 3 łapkach :placz: Problem i to wielki z dalszym jej przechowaniem. Karolinka usiłowała mi pomóc, ale podobno wszystkie miejsca w DT są zajęte. Pozostaje tylko ewentualnie hotelik, a ja muszę jutro wyjechać, najpóźniej o godz. 9 rano, bo o 12 muszę być w Rzeszowie. Wracam dopiero w niedzielę. Nie mogę zabrać jej ze sobą. Rozważam ewentualność pozostawienia jej w piwnicy, ale ktoś musiałby przychodzić, żeby ją nakarmić i wyprowadzić. [B][SIZE=3][COLOR=Red]Nie wchodzi w rachubę oddanie jej do schronu - zostanie zagryziona albo umrze z głodu[/COLOR][/SIZE][/B] - musiałam rozdrobnione jedzenie podawać jej do pyszczka na ręce. [SIZE=3]Proszę pomóżcie babuni, jest taka smutniutka, musiała już wiele przejść, czy to tak się godzi. Jej należy się ciepły kąt, miska, i czuła dłoń, a nie ulica, zimno i niepewność egzystencji.[/SIZE] Zobowiązuję się uczestniczyć w kosztach. Proszę o szybką reakcję, ona nie ma wiele czasu, nie wiem co mam zrobić jutro rano. Mój tel 12/415-43-43 lub 501-545-399 Być może komuś zginęła,choć bardzo w to wątpię. Nie miała na sobie obróżki. Gdybym jutro nie wyjeżdżała, to zrobiłabym ogłoszenia o znalezieniu dziewczynki - wygląda jak miniaturka wilczurka, ale niestety nie mogę przełożyć tego wyjazdu.
  22. [quote name='irenaka']Miło mi zawiadomić wszystkich, że Diwa pojechała do domu. Nowy Rok zapowiada się więc bardzo radośnie. Ale proponuję aby kciuki nadal trzymać, przydadzą się, bo sunia jest naprawdę psiakiem specjalnej troski. Więcej napisze Beatka pewnie wieczorem.[/quote] :Cool!::klacz: wspaniała wiadomość
  23. I to wszystko robi ta niewidoma, niezaradna staruszka :crazyeye: To co ona wyrabiała za młodu :evil_lol:
  24. [quote name='AgaG']Po leczeniu Flapa u mnie w kasie nie ma nic...:-(:-( Aga, skontaktuj się z Karolinką, ma dla Ciebie 50 zł - może przeoczyłaś poniższy wpis :) To niewiele, ale w styczniu znowu coś podeślę. [quote name='karusiap']dzis przyszlo mi 100 zl od elik-dziekujemy serdecznie!!:loveu::loveu:mam je rozdzielic,wiec polowe chce dac na ostatnie bidy,mysle,ze z Agata spotkam sie wczesniej jakos wiec przekaze jej ,ostatnio robila wiele badan Mrowce wiec bedzie jak znalazl:)
  25. [quote name='Jagienka']plakat Rendi ma[/quote] Gdzie moż się w niego zaopatrzyć ?? :lol:
×
×
  • Create New...