-
Posts
81001 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
312
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elik
-
Pies z poderżniętym gardłem o którego walczyło pół Polski już w super domku
elik replied to elik's topic in Już w nowym domu
:oops:[quote name='Evelin']Elik ,Randa też zamówiła ogłoszenia ale Azy na 74 portalach :) Tylko ja jeszcze nie zdązyłam tekstu i ogłoszeń wysłać.. To nie wiem jak robimy..[/QUOTE] Tekst same piszą, trzeba tylko wysłać pewne dane :) To może się podzielimy, ja zapłacę, a Ty wyślesz te dane :lol: no i zdjęcia potrzebne. Może tak być ?? Dostałam na PW prośbę o poniższe informacje: [FONT="]1) podstawowe dane o psie [/FONT] [FONT="]- dla kogo to pies, a dla kogo nie[/FONT] [FONT="]- wiek, rasa (typ rasy), [/FONT] [FONT="]- kastracja, sterylizacja, szczepienia, odrobaczania, czipy, rodowód[/FONT] [FONT="]- przydatne informacje, wszystko co wiemy o psie[/FONT] [FONT="]2) adres wątku psa[/FONT] [FONT="]3) informacje transporcie- czy pomagacie w transporcie, wiem że wiele osób o to pyta. Gdzie pies jest + WOJEWÓZTWO- to dość ważne, bo niestety mapa jest mi obca [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [/FONT] [FONT="]4) kontakt (im więcej tym lepiej )[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/FONT] Ja pośle te dane o Misiu. Ewelin chyba wybierała się w odwiedziny i zdjęcia porobić. Nie wiecie czy była ? Kuźwa, to nie Evelin, tylko Enia, sory Cioteczko :oops: -
Co za fantastyczna oferta :multi: Trochu już jestem na dogo, a nie wiedziałam, że są takie super oferty. [quote name='obraczus87']Rozmawiałam z Hania. Niestety nawet nie wyobrażacie sobie ile "dobrych" dusz z Dogo chciało pomóc Hani. Tak właśnie Jej pomogło, że wyszło jak wyszło. Mniejsza z tym...[/QUOTE] Czasem dobrze jest przeczytać coś ponownie - dopiero teraz zauważyłam Twój powyższy post. Mnie też zwiodły pewne informacje, póki nie poczytałam sobie wątku.
-
[quote name='obraczus87']Dzięki Elik za wyjasnienie ;) łapie dzisiaj wszystkich za słówka, całkowicie niepotrzebnie. Przepraszam Cię. oczywiscie psiak musi zostac wyleczony. Przeciez nie chce Go oddac do domu bez wyleczenia Jego łap. Dom pojawił sie wczesniej, przed wykonaniem RTG. W kazdym badz razie co myslicie o Hotelu w Sławkowie?? Czy opcja ewentualnego pobytu tylko na miesiac wchodzi w gre??[/QUOTE] Nie patrz na to, patrz na serce :) Ważne jest to, żeby się chcieć dogadać. Czy chodzi o ten Sławków na Śląsku ? Nie wiem czemu kizimizi nie ujęła w zestawieniu wpłat mojej deklaracji :razz:
-
Max wrócił z adopcji , hotel albo życie brakuje 260 zł deklaracji MA DOM
elik replied to kaa's topic in Już w nowym domu
Śliczny jest ten psiak. Strasznie mi przykro, ale nie mam już ani złotówki wolnej, przynajniej dopóki nie znajdzie domku któryś z moich deklarowiczów. -
[quote name='obraczus87']ELIK, na wizycie była osoba, do której mam zaufanie. Problemów z zachowaniem człowieka nie można wyczuc po jednej rozmowie. Jednak Hania sprawiała wrażenie osoby odpowiedzialnej. Wasze zdanie brałam pod uwagę, ale wybacz. Gdyby nie zdanie mamy Jagody nt. wzięcia Haśko, pies byłby u Nich na DT. Tak więc wybacz...[/QUOTE] Sory to raczej Ty wybacz, nie widzę związku pomiędzy sprawą Haśko i tym, że nie przyjęłaś do wiadomości mojego zdania na temat obecnej opiekunki Staszka. Po tamtej właśnie historii miałam konkretne zdanie na jej temat i napisałam Ci co o tym myślę. Jak widać nie mam o niej dobrego zdania, nie mam więc powodu, żeby stawać w jej obronie i daleka jestem od tego. Jeśli tego nie zauważyłaś, to powiem, że pisałam tylko i wyłącznie w trosce o dobro psa. Zdawałam sobie sprawę z tego, że swoja wypowiedzią mogę narazić się na różne niezbyt miłe uwagi, ale nie dbam o to, myślę, że w tej chwili własne ambicje należy odłożyć na bok. Staszek cały czas cierpi i teraz najważniejsze jest znaleźć mu spokojne lokum i wyleczyć go, a dopiero w dalszej kolejności myśleć o jego socjalizacji i ewentualnej pracy z odpowiednim przewodnikiem. Z chorym psem nikt nie będzie chciał pracować. [quote name='obraczus87']...Na wątkach nie jest wszystko napisane. Nie masz zielonego pojęcia co mną kierowało. Tym bardziej, że z Hanią rozmawiałam bardzo długo, tak samo jak osoab, która wizyte przeprowadzała. Psem nie jestm i nie wiem co w Nim siedzi. U Aliny nie wykazywał agresjii. U Hani wykazuje. Od czwartku wieczór niczego innego nie robie, tylko szukam Mu miejsca. Wiec nie pisz o opluwaniu itd bo to Ds opluwa mnie, a nie odwrotnie...[/QUOTE] Nie wypowiadam się odnośnie tego co jest napisane na wątku, co która której mówiła, bo to nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla dobra psa. To są dwie różne sprawy i odnośnie tego co kto i kiedy powiedział, a czego nie powiedział, nie wypowiadam się, bo faktycznie nic na ten temat nie wiem. Choć jeśli chodzi akurat o opluwanie, to obecnej opiekunce Staszka nieźle się oberwało, po części słusznie. [quote name='obraczus87']...Więc [B]nie pisz o dzieleniu winy na dwie[/B]. jeśli chcesz, wyśle Ci cała moją korespondencję z Hania. Wtedy możesz powiedziec cos więcej. Zawsze śmieszą mnie wypowiedzi osób, które na wątku w ogóle nie bywają, a nagle mają tyleeee do powiedzenia :) A może Ty Elik masz namiary na dobry Hotelik??[/QUOTE] Chyba zbyt dosłownie mnie zrozumiałaś - dzielenie winy na dwie, to wcale nie znaczy po połowie :) A co do tego bywania na wątku i śmieszenia, to powiem Ci, że bywam na wielu watkach, na wątku Staszka także. Nie zawsze włączam się do rozmowy, ale niewiele już mnie na dogo śmieszy. Ogólnie źle mnie odebrałaś, jako atak, a byłoby to ostatnie, co zamierzałabym. Wydaje mi się, że jeśli Staszek ma w przyszłości być szczęśliwym psem, to najpierw trzeba go wyleczyć, potem socjalizować, a dopiero potem szukać odpowiedniego domu z osobą o mocnym, dominującym charakterze. Jeśli oferta Aliny jest nadal aktualna, to myślę, że tam Staszek ma szanse się wyciszyć i być leczony. Zdaje sobie z tego sprawę, że to wiąże się z kasą, ale czy na dogo jakaś akcje nie wiązała się z forsą ? Jeśli poczułaś się urażona, to niepotrzebnie, bo nie było nic obraźliwego w moich słowach. Znam Twoje poczynania, zapewne nie wszystkie, ale i tak Cię podziwiałam i mam nadzieje, że tak zostanie. Ja mogę dołożyć 20 zł/m-c - skromnie, ale mam już sporo deklaracji miesięcznych i chcę być słowna, a nie chce pójść na żebry :)
-
Amik, staruszek który ma tylko karton do spania, ma DS !!!
elik replied to margo001's topic in Już w nowym domu
Wznowiłam allegro dla Misia. Ma być wyróżnione, al ja za chorere nie wiem na czym to wyróżnienie ma polegać :oops: -
Weszłam na ten wątek z ciekawości, bo kiedyś poproszono mnie o sprawdzenie domku dla Staszka - tego właśnie domku. Odpisałam, że bez wizyty mogę powiedzieć, że nie polecam tego domku - znam ten domek z wcześniejszych zdarzeń z innym psem z dogo. Teraz czytam, że Staszek został adoptowany do tego właśnie domku :crazyeye: Czy przypadkiem winę tego co się stało nie należy podzielić na dwa ? Dziewczyna ewidentnie nie radzi sobie z psem i w sytuacji, gdy on już poczuł się prowadzącym w stadzie, ona nie ma szans na opanowanie go. Jest zbyt słaba psychicznie. Nie każdy jest twardzielem i nie każdy nadaje się do bycia przewodnikiem dla psa o dominujących zakusach. Im dłużej Staszek przebywa w tamtym domu, im dłużej będzie się czuł przewodnikiem, tym większe trudności będzie miał jego przyszły opiekun z wyperswadowaniem mu tego. Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, a tu tak rzadko poruszana - Staszek jest chory. Jego choroba przynosi mu ból, nie wiadomo jak duży. Psy potrafią wiele wycierpieć, ale to w niektórych przypadkach wpływa na ich zachowanie. Być może, że nie leczona choroba Staszka się pogłębia, co jest bardzo prawdopodobne i co w efekcie może powodować jego agresję. Z tego co pisze obecna opiekunka, leczenie będzie prawdopodobnie długie i kosztowne. Moim zdanie, dla dobra tak charakteru, jak i warunków leczenia, psa należy go jak najszybciej przenieść niekoniecznie do Pana Marka, czy Jamora. Myślę, że w pierwszej kolejności psa trzeba wyleczyć i na tym myślę należałoby się skupić, a nie na wzajemnym opluwaniu. To szkodzi, a najbardziej psu. Przeczytałam ostatnie strony 2 razy spokojnie, bez emocji. Jest dla mnie jasne - Staszek powinien być jak najszybciej zabrany. W tamtym domu ani on, ani z nim nikt nie czuje się dobrze. Z resztą to chyba mało powiedziane. Powinnam była napisać - nikt nie czuje się normalnie, a chyba nie o to chodziło. Zdaję sobie z tego sprawę, że jest to bardzo, bardzo przykre. Ale nieudane adopcje zdarzają się niestety i to my, szukający dobrych domów, musimy brać pod uwagę.
-
Pies z poderżniętym gardłem o którego walczyło pół Polski już w super domku
elik replied to elik's topic in Już w nowym domu
[quote name='AlinaS']Dzisiaj postaram się o zdjęcia[/QUOTE] Bardzo, bardzo dziękuję :) -
[quote name='agaciaaa']Super, im więcej ogłoszeń tym lepiej :) Dzięki wielkie :loveu: Z tych moich to coś żadnego odzewu nie ma :shake:[/QUOTE] Ale z Ciebie Agaciu ranny ptaszek, albo nocny Marek ;) A z ogłoszeń coś będzie, znaczy się domeczek, dobry domeczek :) [CENTER][B]Informuję wszem i wobec, że Ciocia Havanka 25 marca zasiliła konto Azuli, wpłacając 10 zł[/B] [B]z zaznaczeniem, że jest to za m-c kwiecień[/B] [B]Dziękujemy :loveu:[/B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Rose.gif[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/bussi.gif[/IMG] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/1luvu.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/Rose.gif[/IMG] [/CENTER]
-
[quote name='Basia1244']Fajny bazarek znalazłam - z ogłoszeniami - może warto skorzystać?? [URL]http://www.dogomania.pl/threads/182687-OgA-oszenia-na-56-portalach-Tekst-do-ogA-oszeA-i-banerki-KOMPLET-na-staruszki[/URL][/QUOTE] Dzieki za link. Zamówiłam dla Azy i Miska. Potrzebne będą dobre zdjęcia - to 90 % sukcesu.
-
Pies z poderżniętym gardłem o którego walczyło pół Polski już w super domku
elik replied to elik's topic in Już w nowym domu
Wiecie co, choram jest, jak na watki psiaków wejść nie mogę i nie wiem co w trawie piszczy :angryy: Mój wyjazd z Krakowa się zbliża i z jednej strony się ciesze, bo będzie luz bluz, a z drugiej mi smutno, bo tylko przez 3 dni w tygodniu - wtorek, środa, czwartek - będę mogła bywać u psiaków :-( Coraz częściej myślę o necie bezprzewodowym. Acha zamówiłam Misiowi i Azuli ogłoszenie na 75 portalach. Alinko prośba o zrobienie im po kilka ładnych zdjęć. Przydałby się portret. Dobre zdjęcia to 90 % sukcesu. -
[quote name='agaciaaa']Oj ciociu Elik, wątpisz w nasze psiaki? :eviltong:[/QUOTE] Ale brzydko wpadłam :oops: Obiecuję, że się poprawie ;) Na przeprosiny zamówiłam dla Azy [COLOR=DarkOrange]i dla Misia[/COLOR] ogłoszenie na 75 portalach - potrzebne super zdjęcia.
-
[quote name='marysia55']no dobra mogę być cicho, aleeeee .......:evil_lol: One nie takie głupie . Na pewno czują pismo nosem :diabloti:[/QUOTE] Marysiu, słyszeć, słyszą, ale przeca czytać nie umieją :eviltong:
-
Amik, staruszek który ma tylko karton do spania, ma DS !!!
elik replied to margo001's topic in Już w nowym domu
Soreczki za ofa, ale Ciocia argo niech sobie przyje3mnosc zrobi i do Leonka skoczy. Ja na dzisiaj już mam dość i do wyrka lecę, ale jutro mogę odebrać nagrodę :eviltong: -
Pies z poderżniętym gardłem o którego walczyło pół Polski już w super domku
elik replied to elik's topic in Już w nowym domu
No fakt, sama tez porządki roiłam na działce. Ale, ale zaglądnij Pipiniu do Leonka :eviltong: -
Cioteczki, cioteczki, chodźcie. podziwiajcie. Dzisiaj byłyśmy z kkanarek na wizycie po-adopcyjnej, choć nie musiałyśmy, bo wiedziałyśmy, że Szorstkuś vel Puszel vel Leonek vel Lemonek :) ma superaśnie. Ale czemu ni miałyśmy zrobić sobie przyjemnosci ? No właśnie, dlatego polazłyśmy. Ale tu nastąpi niespodziewany podział ról. Ja wykonam fotorelację, a kkanarekk opowie Wam cośmy widziały i słyszały :eviltong: Przyznać się muszę, że nie ja jestem autorem tych pięknych kompozycji, niestety. Zdjęcia zrobił Pan Grzegorz, a ja je tylko wkleiłam na wątek, ale to też jest jakiś wkład :) [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1b248a85a009bbcd.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/260/1b248a85a009bbcdmed.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dab96706c6b113d5.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/260/dab96706c6b113d5med.jpg[/IMG] [/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ebf468be7966d3c3.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/260/ebf468be7966d3c3med.jpg[/IMG] [/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6a06871007b11486.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/260/6a06871007b11486med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee6294be39bcfe45.html"][IMG]http://images8.fotosik.pl/260/ee6294be39bcfe45med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee6294be39bcfe45.html"] [/URL]
-
Pies z poderżniętym gardłem o którego walczyło pół Polski już w super domku
elik replied to elik's topic in Już w nowym domu
I u Misia i u Azy taka cisza :-o Zawsze taki gwar, a dzisiaj.... -
[quote name='marysia55']Dobrze, że te psiaki nie słyszą jak planujecie ich najbliższe dni :-)[/QUOTE] Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiii ;)
-
[quote name='Randa']No dobra, napiszę więcej, rano było mało czasu.Kusy chyba w sobote pojedzie do DS. Ten DS całkiem niezły jest, znam dobrze jego włascicielkę - nazywa się Randa[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] Mój Miś w ubiegłym tygodniu odszedł za TM...[/QUOTE] Teraz nie wiem, czy się radować, że Kusy będzie miał wspaniały dom, czy Ci współczuć z powodu odejścia Przyjaciela :-(
-
[quote name='AlinaS']Owszem chudość nie jest przeszkodą ale osłabienie organizmu związane z długotrwałym głodzeniem - może być przeszkodą.[/QUOTE] Dlatego dobrze byłoby, gdyby go wetka zobaczyła, bo na odległość nie podejmie decyzji, a skoro już z Azulą będziecie jechały, to dwie pieczeni na jednym ogniu można upiec :evil_lol: Zresztą myślę, że nie zaszkodzi, jak wet zobaczy te jego odparzenia. [quote name='__Lara']Dokładnie. Pies musi być silny, organizm. Gdyby w razie jakichś komplikacji musiał walczyć. Nie mówiąc o tym, że każdy zabieg to ingerencja w organizm, kiedy układ odpornościowy ulega nadwyrężeniu.[/QUOTE] Ale ja nie mówię o zmuszaniu wetki do zabiegu, tylko o pokazaniu wetce psa, żeby nie musiała wróżyć z fusów, kiedy może go ciachnąć :evil_lol: i to nie specjalnie, tylko przy okazji wizyty z Azulą.
-
[quote name='enia']spytam o Misia, a czy on nie musi się troszku odkarmić?[/QUOTE] Z początkiem grudnia znalazłam na swoim osiedlu bezdomnego psiaczka, który był zagłodzony, chudy jak nieszczęście. Miesiąc siedział w hoteliku i zaraz po adopcji był kastrowany. Chudość nie stanowi przeciwwskazania do operacji, to już raczej otyłość może bć przeszkodą :)
-
nasz stary kochany Miś doczekał się w końcu :) pojechał do domku do Poznania!
elik replied to mru's topic in Już w nowym domu
Pięęęęęęęękny bardzo ten Wasz Misiu :loveu: -
Jaka śliczna panienka :crazyeye: I jaka wesolutka :lol: Cioteczko Enia, a czy mogłabyś w planach konsultacynjych u wetki wziąść pod uwagą także Misika ? Jemu też trza będzie koło pióra zrobić :cool3: Może by i jego w tym samym dniu zgodziła się wetka ciachnąć.