Jump to content
Dogomania

Franca81

Members
  • Posts

    3015
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Franca81

  1. [quote name='Kaaasia']Kurde jak się wszystkie biją o mich chłopaków :loveu: Prawda taka, że po zapoznaniu charakterków szybko byście oddawały :evil_lol:[/QUOTE] Przy charakterku mojej juz niewiele jest mnie w stanie zaskoczyc. Zreszta po spacerku z Milo wiem na co sie pisze. ;) A w trzypaku to to prostu jak bomba atomowa. ;) Chcialam zaznaczyc ze za 9 dni Milo bedzie miec roczek!
  2. [quote name='magdabroy']Planowany przyjazd to 18/19 kwietnia, a powrót w okolicy 29/30 kwietnia ;)[/QUOTE] Czyli czasu mam sporo do wyboru. ;) Wiec spotkanie mozna uznac za pewniaczka. [quote name='Kaaasia']Wy byliście na wczasach to i jej się coś należało :loveu:[/QUOTE] Z mlodej niezly kawal cwaniaka. Tam sobie pozwalala a po powrocie do domu znow psi aniolek. :loveu: Szkoda, ze poza domem nie jest taka posluszna i grzeczna...
  3. [quote name='qmu']nieee to bys dala go mi a ja wymienie sobie go u Kasi na Oliego :cool3:[/QUOTE] No sorry ale jak już to Milo mógłby zostać tylko ze swoją siostrunią. Do kompletu biorę Oliego! :diabloti: Gratuluję zdania PT!
  4. [quote name='magdabroy']A ja mam pytanko: potwierdzasz swoją obecność na Wielkanoc w Opolu??[/QUOTE] Myślę, że raczej na bank będziemy. A ile dni planujecie być? My już wywczasowani na kolejne kilka lat. Młoda rozpuszczona do granic możliwości. Całymi dniami wylegiwała się na wszelkich fotelach, łóżkach i kanapach. Jak jej spowszedniały to zaczęła się wylegiwać na moim 8 letnim chrześniaku (zwanym śmierdzielkiem bo dawał Sintrze wylizywać sobie włosy, twarz i ręce) lub na kolanach mojego drobnego taty. Dostała swój prywatny fotel i łóżko. Towarzyszyła z pyskiem na stole rodzicom przy przygotowywaniu i jedzeniu wszelkich posiłków. Czasem udało jej się coś liznąć.
  5. [quote name='magdabroy']Wiem :roll: Szkoda, bo Franca będzie u rodziców z młodą, ja będę wtedy w PL ;) No ale cóż, zadowolę się siostrą Milusia :eviltong:[/QUOTE] Kaaasia się boi, że gwizdniemy jej Miluchnego. :evil_lol:
  6. Dziekujemy serdecznie! :loveu: obiecuje wrzucic pare fotek, no chyba ze bede zajeta odchudzaniem Sintry jak mi ja rodzice roztyja :diabloti:
  7. [quote name='(:Buńka:)']Franiulka dzień dobry! Kope czasu jak mnie tu nie było a moja ulubienica jaka już duża i wydoroślała :loveu: Po za tym już po samych zdjęciach widzę że charakterek iście bokserzy :loveu: Franiuś przywracaj szybko galerie do życia :D[/QUOTE] Obiecuje ze nadrobie zaleglosci. Na razie nie moge. :evil_lol: Bo sie wakacjuje w Tajlandii na wyspie Ko Chang i Ko Lanta. U mnie jest 11 luty, za pare minut wybije 8 rano. A jutro o 17 tutejszego czasu zmieniam stan cywilny. :cool3: Mloda jest u moich rodzicow w Opolu. Podobno jest w miare grzeczna. Tylko wnusi pozwolili spac w lozkach, na kanapach i fotelach. Innego legowiska podobno nie uznaje..... I czasem moj dosc drobny tato siedzi w fotelu i na kolanach ma Sintre....... :roll: A tyle mowilam, ze ona kazdego testuje na ile moze sobie pozwolic. Aczkolwiek moj tato jest dosc zasadnicza osoba i podejrzewam ze mu sie to spodobalo ze mloda do niego sie tak wpycha.
  8. [quote name='phase']A ja nic nie widzę. :([/QUOTE] Ja tez. :-( Ale moze na fejsie dojrze. :evil_lol:
  9. Az Milo sie wyrabia. Niby wyglada powazniej ale nadal widac szalonego pyskacza. Ostatnio ogladalam fotki jeszcze jak ssaly cycka. ;) Piekna glowa sie Miluchnemu ksztaltuje. Oby po tatusiu (choc mamusi tez niczego nie brakuje ale to jednak baba). ;)
  10. [quote name='Majkowska']Ja ostatnio kupuję mrożonki.Wrzucam mięsko i mrożonkę do gara, przyprawiam i mam zupę, a na drugie lubię serwnąć coś z warzywami na patelni. Pieronem się robi i co najważniejsze mrożonek nie tyka moja teściowa, więc nie okazuje się że miałam naszykowane produkty na rosół i zostały mi tylko ziemniaki:evil_lol:[/QUOTE] To fajny sposob znalazlas na tesciowke hihi
  11. Franca81

    Aresik

    Cudnie mu uszy stoją :loveu:
  12. Przyłączam się do pytania. :eviltong:
  13. Franca81

    Negra vel Kekła

    Tylko by bratu zapału starczyło.... ;) Szkoda Dizela by się zmarnował skoro jest psem chętnym do pracy i współpracy. Dobrze że Ty czuwasz. :lol:
  14. [quote name='magdabroy']To spróbuj bosch'a ;) Albo zrób sobie dziecko, posiedź w domu i wtedy będziesz mieć czas na dobrze zbilansowane posiłki w barf'ie :evil_lol: Ale tam jest ciepło prawda? To po co sukienka, możesz iść w bikini :cool3:[/QUOTE] Ale bikini też trzeba kupić. :evil_lol:
  15. Ja tez.... :mad: Dobrze wiedziec ze nie tylko ja mam z tym problem.
  16. [quote name='Angi']nie tylko ty hahah[/QUOTE] Mi sie juz dzis nawet nie uda pojsc spac przed polnoca....:shake: Jak co dzien zreszta. :evil_lol:
  17. Bydletami autor nazywa psy niezsocjalizowane i/lub nieodwolywalne, podbiegajace w celu ataku. Przeciez autor nie pisze tak o psach na smyczach czy odwolywalnych. Tez bym sie wkurzyla jak trafialabym przez 4 lata na agresywne ipodbiegacze i olewajacych wlascicieli. W Opolu mialam genialna pare wlascicieli co kupili sobie psa owczarkopodobnego, nie wychowywali a jak juz nad nim nie panowali to puszczali ze smyczy co by sobie kolan nie pozdzierac jakby ich ciagnal.I wiele osob z nimi walczylo. Az sie wkurzylam, wygarnelam im co o nich mysle i powiedzialam, ze jak zobacze ze pies lata luzem to dzwonie na policje (a okna mam na park). Poczatkowo olali mnie bo pies ich szarpie. Az jak tylko bylam na spacerze i ich widzialam to wyciagalam komorke i dzwonilam na policje. Podzialalo. Kiedys mialam w parku Brodnowskim niemila sytuacje. Bylam z moim szczeniorem tam po raz pierwszy. Ledwo weszlysmy do parku a podlecial golden calkiem milo nastawiony. Ale tak sie ucieszyl ze zaczal mi gwalcic szczeniaka depczac po nim i przewracajac. Mloda w pewnym momencie tak sie wyrwala ze wraz ze smycza (ktora odplatywalam z goldena) poleciala przed siebie z piskiem w nieznanym parku. Zatrzymala sie ze 3 metry przed ruchliwa ulica. Przy laweczce, gdzie wchodzac do parku zatrzymalam sie by ubrac plecak. Gdyby nie tamten postoj mloda prawdopodobnie wlecialaby naulice przez ktora przechodzilysmy idac do laweczki. I zsocjalizuj szczeniaka jak jedno z pierwszych spotkan wlasnie tak przebiegalo. Dodam jeszcze ze bedac w tym parku ze 2 godziny natrafilam na znacznie wiecej niewychowanych psow puszczonych luzem...
  18. A ja codziennie obiecuje sobie ze tym razem poloze sie wczesniej spac....:roll:
  19. Cna bosha mi sie podoba bo totw jest drogi... O barfie nie mam nawet co myslec. Po prostu nie mam czasu by moc przygotowac odpowiednio zbilansowane posilki. W sumie to na nic nie mam czasu. :eviltong: Za niespelna 3 tygodnie lece na wlasny slub a mam ledwo zamowione obraczki. Ani sukienki, ani butow. Nic. :diabloti:
  20. To chyba te dni płodne bo powoli pannica znów powraca do normalności.... :eviltong: Na szczęście cieczka już przechodzi w zapomnienie bo do kolejnej już nie dopuścimy. W sumie poza tymi kropkami na podłodze to nic się nie zmieniło. Ani psów nie wypatrywała, właśnie taka spokojniejsza była i lepszy apetyt miała. Bałam się, że będzie gorzej bo miesiąc wcześniej skończyła cieczkować owczarka teściów i było znacznie gorzej. Potrafiła ciągle wyć a jak widziała psa to sruuu i przy ogrodzeniu latała jak głupia (dobrze, że mamy tak ogrodzone że nie mogła nawiać). Taka ladacznica hehe. Ale mamy mega śmierdzący problem. Sintra puszcza co chwila mega śmierdzące bąki. Wytrzymać się nie da. Chodzi ze mną do pracy więc jest to straszliwie wkurzające jak klient czuje smród ale nie ma pojęcia, że pod biurkiem śpi właścicielka bąków. :angryy: I na mnie patrzy dziwnie.... To samo w pociągach. Ludzie patrzą na mnie nie na psa. A ja siedzę w tych smrodkach i wytrzymać już nie mogę. W pracy to przy biurku już mam odświeżacz i jak tylko czuje smrodek to psikam. Ale kurcze coś jest nie tak skoro co 10 minut pies pierdzi. Testowałam już karmy: Josera, Purina Pro Plan, Brit (w trakcie karmienia TOTWEM) obecnie je Taste of the wild. Po joserze miała bąki i luźne kupy, po Purinie to samo a po TOTWie miała twardsze kupy i przez jakiś czas bączków było mniej. Ale teraz znów wróciły... Po bricie do bączków i dziwnych szarawo-zielonych luźnawych kup doszedł łupież. Ja już nie mam pojęcia czym ją karmić... Młoda poza suchym dostaje co jakiś czas mix z rosołu: czyli bez przypraw warzywa, mięsko z rosołu i rosół ze szczyptą ziół (zioła sporadycznie i w małych ilościach). Czasem dostaje mięso gotowane na wodzie, czasem jakąś puszkę. Raz na jakiś czas dostaje żółtko, kefir. Do karmy czasem dodaję oliwę z oliwek lub olej z łososia. Ostatnio je bez powyższych dodatków i też puszcza bąki. Nie mam pojęcia jaką inną karmę mogę jej zaserwować.Royal odpada bo przereklamowany i jakość podobno strasznie spadła. Nie wiem czy to może być zbyt wysoka ilość białka w karmie.
  21. Zarąbczasta fotka! [URL]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/1555521_251561298343349_492016805_n.jpg[/URL] Wyślij gdzieś na konkurs. :cool3:
  22. [quote name='Paulina_mickey'][URL]https://imagizer.imageshack.us/v2/480x640q90/577/qhxa.jpg[/URL] mniam smaczne były zimne ognie :evil_lol: [URL]https://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q50/9/xvdx.jpg[/URL] ale macie super kominek!!! poka cały :loveu:[/QUOTE] Postaram się cyknąć na dniach fotkę. ;) [quote name='magdabroy']Tora też kocha wszystkie psy :) Tylko coś z kondycją u niej ostatnio kiepsko :mad: Muszę się za nią wziąć ;) Tora tylko nie lubi jak psy próbują na nią wskoczyć :shake: Dla niej zabawa, to jest bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie :) [URL]https://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/20/mf8n.jpg[/URL] jak smutna mordka :([/QUOTE] Moja bardziej biegająca ale lubi też się posiłować czasem. Mordka smutna bo jak się liże szybę to boli i słychać takie "psssssssss". :diabloti: [quote name='Kaaasia']Roztańczona Sintra :loveu:[/QUOTE] Ostatnio babsko dość spokojne. I nie wiem czy to sprawa cieczki czy młoda spuszcza z tonu troszkę. ;)
  23. Zdjęcia niestety mi przeskalowało i obniżyło jakość. Były większe no i troszku lepsze. ;)
  24. [IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/480x640q90/577/qhxa.jpg[/IMG] [IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/20/mf8n.jpg[/IMG] [IMG]https://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q50/9/xvdx.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...