-
Posts
10156 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kakadu
-
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='becia66']boję sie tylko czy albiemu odnajdzie jutro Sarenkę w schronisku ponieważ za każdym razem jak tam przyjeżdżamy to ona jest w innym boksie. A pytać o nią nie ma kogo bo tam nigdy nikt nic nie wie...:roll:[/quote] o rany...:-o, az tak zle? -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
a, to trudno kupi sie inna, a do dif juz wyslalam smsa wiec kontakt w pewnym sensie nawiazany; o wlasnie dostalam smsa, ze moze zabrac mala! to wspaniale; to teraz ja juz sie z nia dogadam :) dif, jak trasa bedzie do ciebie za trudna to pojade miejska komunikacja bo mi szkoda samochodu rozwalic ;) teraz lece na spacer z psami pa -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
a i powiedzcie mi prosze czy mala sie zmiesci do budki z 'podloga' o wymiarach 34 na 34, wysokiej tez na jakies trzydziescipare centymetrow? ba mam taka i moglabym ja dac tej pani, wtedy nie trzeba by bylo kupowac dla psinki poslanka; i ile w ogole mala wazy? czy ktos wie? tak z ciekawosci pytam tylko; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
czy mozecie sprobowac wynegocjowac te 30 zlotych? bo mnie jest glupio teraz powiedziec tej pani, ze ma zaplacic 50 zlotych, za to, ze zgodzila sie dac psu dom tymczasowy i przechowac go (przez zime przynajmniej) w cieple; ona bedzie ponosic przeciez i tak koszty codziennego utrzymania; poprosilam ja wiec sie zgodzila, nie wyjade teraz z koniecznoscia oplaty, bede to musiala zaplacic sama; a prawde mowiac kazda zlotowke odkladam na wizyte mojego tymczasa u znakomitego ortopedy (dr janicki z ksiazecej) bo konsultacja u niego kosztuje 180 zlotych plus zdjecia rtg 40-50, o kosztach ewentualnej operacji nie wspomne :crazyeye:; wiec umowmy sie, ze ja dam pieniadze przy odbiorze psa w wawie, a wy tam zalozcie za mnie, bo poczta to szkoda wysylac ze wzgl. na prowizje; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
no to niech przyjezdza do mnie, a ja ja w poniedzialek zawioze do babic (to tuz pod warszawa, wlasciwe czesc warszawy, juz w tej chwili prawie dzielnica sie zrobila, tak blisko) teraz jest pytanie jak to rozwiazac pod wzgledem formalnym? jakas umowe przeciez trzeba podpisac i kto to ma zrobic? jak wy to rozwiazujecie? -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='Karilka']Sarenka koloru black sie przypomina![/quote] widze, ze sie nie sledzi watku? ;) -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='SZPiLKA23']Tamta Pani jak nie chciała to niech sie znos ugryzie :D Cudowna wiadomosc takie małe pieski o krótkiej sierści najbardziej marzna.... Cudownie ze udało Cie sie załatwic domek.... :*[/quote] tez sie ciesze jak glupia :multi: tylko teraz pytanie: czy da sie wcisnac mala do tego transportu do wawy? -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
mam nadzieje, ze taka odrobinka zmiesci sie z kluska do samochodu? -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
nie placz szpilko, tylko szykuj mala w podroz na niedziele :) 3 miesiace ma zapewnione u rodzicow mojej przyjaciolki (wlasnie dzwonila), a potem sie zobaczy, mam nadzieje, ze uda sie znalezc cos naprawde dobrego; w kazdym razie bedzie miala cieplo i sucho, a wy nie bedziecie sie martwic tylko po prostu bez cisnienia, ze ona tam marznie czegos poszukacie; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
jak sciana za twarda to najbezpieczniej bedzie wbic w kajzerke :eviltong: juz mnie zoladek boli z nerwow, do 18:00 sie wykoncze... -
[quote name='baffi2']wybieram, cały czas szukam tego odpowiedniego... mam kilka na oku i zastanawiam sie którego wybrać. to bardzo trudna decyzja, nie można jej podjąć w kilka godzin...[/quote] alez oczywiscie, to powazna sprawa wiec [I]no pressure, [/I]wszystko trzeba przemyslec bo to decyzja na cale zycie psa; zycze wyboru najlepszego z mozliwych; tak czy owak bez wzgledu na to na ktorego psa padnie, to jakis zawsze bedzie uszczesliwiony i za to ci dziekuje;
-
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
coz moge powiedziec..., wyglada na to, ze choc tymczas sie znajdzie u tej mojej znajomej; wlasnie rozmawialam z moja przyjaciolka i powiedziala, ze jej mama bedzie w domu kolo osiemnastej to wtedy z nia porozmawia, ale z tonu jej glosu poznalam, ze jest raczej optymistycznie nastwiona; mowila, ze jej tata strasznie polubil mojego tymczasowego frodzia z palucha; to ja juz trzymam palce, wbijam zeby w sciane i co tylko, zeby nie zapeszyc i zeby sie udalo! i was tez o to prosze bo tu duzo pozytywnej energii bedzie potrzebne; -
hop hoooooop! baffi, gdzie jestes? :hand:
-
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
daj mi prosze znac, czy ten pan od prezentu sie odezwal, bo wygladalo na to, ze jest calkowicie i absolutnie zdecydowany; czy juz sie z nim kontaktowalyscie? bo jesli on odpadl z jakichs przyczyn to musze zadzwonic w jedno miejsce i zaczac negocjacje; to jest dom mamy mojej serdecznej przyjaciolki, nie ma tam zadnych zwierzat, jest spory ogrodek; jako dt by wystarczyl, byloby malej cieplo, sucho, mialaby pelna miske; ta pani i jej maz byli zakochani w moim tymczasku identycznym z sarenka i widzialam, ze troche zalowali, jak sie dowiedzieli, ze znalazlam mu domek, ze sie nie zdecydowali go przygarnac; nie wiem na ile to jest prawdopodobne, ale sprobowac nie zaszkodzi; tylko jesli ten pan z zona chce malej dac dom staly to trzeba z nim rozmawiac; bo to by bylo dla niej chyba lepiej; tylko ten 'prezent dla zony' mi nie daje spokoju; ale juz sie zamykam i nie zapeszam; do tego jeszcze jest jedna sprawa, ale bardzo malo prawdopodobna: jest jedna pani z wawy zainteresowana psem ktorgo mam na dt; czekam na jej decyzje, ale sprawa nie jest latwa, bo pies jest niepelnosprawny i ja go nie oddam kazdemu kto go zechce; wiec sprawe musze wpierw wybadac dokladnie, no ale gdyby ona sie zdecydowala i gdybym ja uznala, ze to dobry dom, to wtedy u mnie by sie zwolnilo miejsce; z tym, ze mowie - to bardzo optymistyczny scenariusz, one sie zadko sparwdzaja, zwlaszcza, ze pani jakos zamilkla; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='becia66']Kakadu, w niedziele inna nasza sunia jedzie do Warszawy, może ty jakis domek dla Sarenki znajdziesz - to by sie obie zabrały ? :eviltong:[/quote] a 'nasza sunia' to nie sarenka? bo w tytule jest o sarence mixie ratlerka; to ktora jest ktora? :roll: o pardon widze, ze tu jest napisane INNA nasza sunia; ok wszystko jasne; dobra, mamy malo czasu, jak sie ten pan co chce sprezentowac mala zonie nie odezwie, to ja zaczynam dzialac; moze guzik z tego wyjdzie, ale probowac trzeba; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='anula1959']Link do wątku o Orzechowcach w Nowinach: [URL]http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071203/PRZEMYSL/71203004[/URL][/quote] anulo, jestem mile zaskoczona i dziekuje za link ;) dobranoc -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='SZPiLKA23']To jest niestety paranoja tego schronu ze tam niczego nie mozesz byc pewna...[/quote] po obejrzeniu tych zdjec wierze, ze przewidziec cokolwiek w takich warunkach to bylby cud; ze te psy tam zyja to juz sukces; sterylka to mrzonka; i pomyslec, ze jeszcze trafili na takiego weta, ktory z nich zdziera kase... czy to jest 'prywatna' inicjatywa czy 'panstwowe' schronisko? czy dostaja jakies dotacje? -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='becia66']Kakadu, usilnie szukam domu tymczasowego dla małej i mam już coś na oku. Może sie uda. Zebyś miała obraz jak wygląda to schronisko to spójrz na te zdjecia. :shake:[/quote] jezusie.... pojecia nie mialam, ze to taka rozpacz!!!!! w tej sytuacji faktycznie spacerki to trzeciorzedna potrzeba; widze, ze anula zalaczyla jakis mail - moze cos sie ruszylo; choc jestem barzo przewrazliwiona na punkcie sformulowan: prezent dla zony; ale pewnie przesadzam i to bedzie dobry dom; jesli nic z tego nie wyjdzie to zapytam moja ciotke, ona mieszka w bielsku bialej i ma domek, moze by ja wziela na tymczas chociaz... -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
[quote name='anula1959']Właściwie to nie miałam zamiaru już zabierać głosu ale powiem a raczej napiszę tylko jedno :Kakadu może ma i dobre intencje ale wprowadziła na watek ton zwady. Jeżeli chcesz pouczać dziewczyny jak mają wyadoptowywać psy i jak się nimi zajmować to chyba źle trafiłaś . Robią dla tych biedaków bardzo wiele , jeżeli jesteś ciekawa co to przeczytaj , są 2 wątki o schronisku w Orzechowcach. I jeszcze jedno , jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w kwestii adopcji Sarenki to nie zabieraj głosu proszę na tym wątku. Wystawianie tych "łzawych tekstów" przynosi efekty i to jest dla mnie najważniejsze i motywujące do dalszej współpracy z dziewczynami . Tobie nie mam już nic do powiedzenia , napastliwy ton Twoich wypowiedzi jest conajmniej niestosowny , każdy robi tylko tyle ile może i ile umie. No i proszę , wszystkie się tłumaczymy przed Kakadu , która nagle zabrała głos na wątku i wszystkich poucza........Proponuję ignorować.......[/quote] :crazyeye: wszyscy jakos ze mna po prostu rozmawiaja i nie obawiaja sie otwartej dyskusji; nie obawiaja sie tez nowej osoby w watku; napastliwy ton widze tylko w twoich postach; nikt sie nie tlumaczy, a juz na pewno nie przede mna; dziewczyny po prostu i bez kompleksow wytlumaczyly mi realia w jakich uskuteczniaja swoj wolontariat; faktycznie nie jest latwo; szpilki post byl dla mnie nokautujacy, a nie obrazil mnie -to jest sztuka! oczywiscie ja sie nie obrazam za byle co; ty sie zachowujesz conajmniej irracjonalnie; jesli mnie bedziesz ignorowac to bedzie to dla mnie prawdziwy honor :); i nie dbam o twoje uczucia, bo w tym watku najwazniejsza jest przyszlosc psa i jesli choc troche bede mogla pomoc (a kto wie co i kto moze pomoc tak naprawde) to bedzie to warte twoich nerwow - nie uwazasz? czasem swieza krew sie przydaje ;) -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
szpilko, ja nikogo nie osadzam, mam pewne uwagi, wiec pisze; nie wiem jakie sa warunki u was w schronisku, podsylam tylko pomysly; w kazdym schronie jest inaczej; w mielcu jest tak, ze mozna wyslac kase na sterylke konkretnej suki i ona jest w ciagu najblizszych dni wysterylizowana; mysle, ze to moglby byc maly kroczek do domu stalego; nie da sie - trudno; nie da sie sprawdzic wszystkiego, ale mozna choc probowac; chcialam, zeby cos sie ruszylo w sprawie tej suni, bo byly tylko poplakiwania i optymistyczne sprawozdania ile to ludzi weszlo, a ile obserwuje; do mojego tymczasa bylo kilkaset wejsc i guzik z tego wychodzi poki co, wiec wiem ze to nie jest tozsame z sukcesem; moze mozna zrobic wiecej? nie mozna? no to faktycznie, wyzej nerek nie podskoczycie; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
alez beciu, badz spawiedliwa: ja tylko odpowiedzialam na zaczepke; gratuluje 40 udanych adopcji; czy nie jestem nudna po raz trzeci pytajac o dt? ka. -
halo halo!! gdzie jest nasza baffi? baffi czy przesledzilas moje wypociny na temat frodka-okruszka? bo tam jest sporo informacji, ktore mozesz znalezc jako przydatne; dziewczyny, trzymajcie kciuki, bo sie chyba rysuje szansa na zdobycie srodkow na konsultacje u dra janickiego :multi:
-
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
to znaczy, ze wy nie zabieracie psow na spacery? no bo na spacerze mozna sie przekonac jak sie zachowuje pies na smyczy, zaaranzowac spotkanie z innym psem na drodze itd; od jakiego czasu sunia przebywa w schronie? to tez jest wazne, a chyba sie nie doczytalam tego; takie wiersze zamazuja troche obraz faktyczny bo ja na przyklad nie wiem, czy to byla licencia poetica z tym drzewem czy faktycznie tam mieszkala; ja nie jestem poetyczna dusza, za to dobrze zajmuje sie swoimi psami; jest sporo takich ludzi na swiecie i szkoda by bylo utracic ich kandydatury w poszukiwaniu domku dla malenkiej; czy zastanawialas sie nad dt? bo z takiego dt jest lepiej szukac czegos stalego, nie ma parcia na szybkosc i jest mozliwosc przeswietlenia przyszlego opiekuna; pozdrawiam i zapewniam, ze darze wielkim szacunkiem to co robisz kakadu -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
anulo, jeszcze tylko dodam, ze napisalam szereg innych rzeczy, a ty zadalas sobie trud odniesienia sie do tego (byc moze i nieszczesliwego) sformulowania; to naprawde smutne, ze takie rzeczy zajmuja najbardziej; rozwine temat ze wzruszaniem: moim zdaniem bezpieczniej jest oddac psa osobie, ktora ma jakies wzgledem niego wymagania i chce sie czegos dowiedziec; wzruszyc sie moze egzaltowana, nieodpowiedzialna nastolatka bez pojecia o psach, i potem jej rodzice beda pomstowac przez kilka lat wyprowadzajac psa 2 razy dziennie (bo to wystarczy) na spacery; malo jest ludzi, ktorzy moga miec kazdego doslownie psa jakiego los im przyniesie; niewazne: duzy, maly, kudlaty, cichy, szczekliwy; ludzie dzialajacy na rzecz psow powinni miec w sobie wiecej pokory i nie wymagac od potencjalnych opiekunow brania kazdego potrzebujacego, tylko charowac w pocie czola, zeby odpowiedniego psa dopasowac do jego przyszlego opiekuna - wszak oni spedza ze soba reszte zycia (przynajmniej jednego z nich), wypadaloby, zeby jakos sie dogadywali; jestem pewna, ze postawa roszczeniowa z jaka sie spotkalam wiele razy (w rodzaju: ludzie sa be, bo nie chca tego duzego, starego, biednego psa dla ktorego wlasnie szukamy domu) wyrzadza wiele krzywdy samym psom; sa psy, ktore reszte zycia spedza w schroniskach; dbajac o to, zeby jak najwiecej innych znalazlo dom teoretycznie poprawiamy im warunki bytowania; moze ja nie mam serca, ale wzruszanie to nie wszystko; fakty sa najwazniejsze, poezja mozna tylko ubarwic, ale nie zastapi ona rzetelnej (na ile to mozliwe) informacji; moze ta panna co zabila ozzy'ego tez sie [B]wzruszyla zamiast pomyslec [/B]czy faktycznie powinna miec psa; moze to byl odruch serca, ktorego nie wystarczylo juz na nic wiecej? ile jest takich przypadkow (moze mniej drastycznych) o ktorych nic nie wiemy? ludzie kupuja psy bez zastanowienia, zabieraja ze schronu bez zastanowienia, biora od znajomych bez zastanowienia; mysle, ze tu na dogo nie ma miejsca na takie pomylki; przynajmniej nie powinno byc; i jedno niefortunne sformulowanie nie powinno odwracac uwagi od tej sprawy; -
Sarenka - mix ratlerka z Orzechowców szuka domu.MA DOM .
kakadu replied to Becia66's topic in Już w nowym domu
cudownie, ze sie odezwalas, pozytek z tego przynajmniej taki, ze podrzucilas psa w gore; mam psa w dt, tak sie sklada, ze jest ze schroniska w mielcu i dziewczyny (mieszkajac jedna ponad 100, a druga 40 km od schroniska) byly w stanie odpowiedziec na wiekszosc pytan, wiec nie jest to niemozliwe; czesc rzeczy bez watpienia da sie sprawdzic; swoja opinie o tym, ze wzruszajace teksty - [B]tak[/B], brak konkretow - [B]nie[/B] podtrzymuje i nic tego nie zmieni; to, ze jakis pies szybko znalazl dom bylo szczesliwym zbiegiem okolicznosci, a nie zasluga wierszowanki; czy masz jakies konkretne pomysly? bo moje wszystkie zostaly odrzucone (sprawdzenie psa na rozne okolicznosci, sterylizacja), moze wykoncypujesz cos praktycznego zamiast sie bez powodu obrazac? bedzie z tego wiecej pozytku, bo zeby podrzucic psa wystarczy krotkie 'hop' niskie uklony ka.