Jump to content
Dogomania

Ulaa

Members
  • Posts

    11377
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ulaa

  1. Mają dużo białka i protein. Z tego względusą świetne dla kotów, natomiast dla psów powinny być tylko dodatkiem. Jeśli jednak Zuzia teraz ma na nie ochotę, niech je (ale spróbuj przemycić jej tam jakiś ryż albo warzywo). Po cieczce miała wydatek energetyczny. Byle się nie przyzwyczaiła.
  2. [quote name='Dorothy']DLACZEGO ON LEZY I NIE WSTAJE, CZY BYLA ROBIONA DIAGNOSTYKA RTG CZY ,MIEDNICA BYLA OPEROWANA JESLI JEST POLAMANA? CZY MOZNA DOSTAC AKTUALNE ZDJECIA RTG? bardzo wazne.[/quote] Miednicy się nie operuje i nie gipsuje. Nic się z nią nie robi, ma się sama zrastać.
  3. Jeśli tego wymaga - bo nie wszystkie są tak kudłate, żeby wymagały solidnego strzyżenia czy trymowania. Na pewno mile widziane są kosmetyczne poprawki: przy łapkach, na uszkach, portkach i ogonie. U bardziej kudłatych trymuje się także kark i inne mocno zarośnięte miejsca, które zmieniają proporcje sylwetki. Poza tym berneńczyka strzyże się dla wygody, nie tylko na wystawę. Ja robię to co kilka miesięcy, szczególnie Megi nie obejdzie się bez zabiegów :roll:
  4. Może nikt nie chce kupować, bo konto jest nowe - 0 komentarzy? :shake: Proszę, niech ktoś kupi choć jedną cegiełkę na szkieleciki, to tylko 5 zł... :-(
  5. [quote name='hanek']No to chyba sama mogłaś zauważyć, że bardziej będzie przydatna fotka z pustym garnkiem i zbliżeniem tacki większym, no. I te przysłać:eviltong: Ja zrozumiałam, że tylko Azę mam powybierać, bo ich nie masz w oryginale i nie prześlesz, a zdjęcia króliczków i pointerków wszystkie które masz prześlesz. Sprawa króliczków już oddana?[/quote] Tak, jeszcze o Azie Ty i ja mamy iść opowiadać na policji.
  6. Mówiłam Ci, że wszystkie fotki są na stronce w dziale Interwencje żebyś wskazała przydatne.
  7. A jednak była zarobaczona. Zrobiła kupę u siostry w pokoju, dzisiaj została odkryta. Glisty były już oczywiście zaschnięte, ale było ich całe kłębowisko! Mama kupiła dzisiaj Krysi czerwone szeleczki :loveu: W nagrodę, że Krysia tak cudnie i długo bawiła się z Sonią - czego nie udało się do tej pory praktycznie żadnemu psu! Sonia jest raczej nietowarzyska, a z maluchem dzisiaj bawiła się jakby sama była szczeniakiem :loveu::loveu::loveu::multi::multi::multi:
  8. Kolejna aukcja na allegro - dla szkielecików [B][URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=357777026[/URL][/B]
  9. Od początku z opisu tamtej suki było widać, że będą z nią problemy. Nie miała dobrego charakteru. Chowanie się za właścicielem, nieufność i niechęć do kontaktu z obcymi. Nie obwiniałabym państwa, tylko siebie. Wcisnęłam im ją, chociaż mieli wątpliwości, a ja wiedziałam, że mogą być problemy - ale ta wizja schroniska... Ech. Mam nadzieję, że się odnajdzie :-(
  10. Raczej nie tyle przedadopcyjna, co żeby spowrotem przekonać ich do adopcji psiaka. Napewno się zniechęcili... Co do tego domku nie mam żadnych wątpliwości, już od pierwszy min rozmowy przez tel. I Dominika będąc tam, także była bardzo zadowolona. Państwo pewnie będą bali się, że historia z sunią mogłaby się powtórzyć :shake:
  11. Krysia pociesza Abrunię [U][IMG]http://img206.imageshack.us/img206/6136/kry11yt8.jpg[/IMG][/U] Jaki to szpan mieć taaaką wieeelką koleżankę! która w dodatku ma posłuch w stadzie! Sonia także jej imponuje, natomiast "mięczak" Megi wogóle nie robi na niej wrażenia :evil_lol:
  12. Może by sunie zaproponować ludziom, którym uciekła ONka z Libiąża? [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109655[/url] Szkoda, żeby taki fajny domek się zmarnował
  13. Tatuś został wysmarowany cud maścią dla koni :D i całe rano biegał sobie luzem. Był zachwycony! Podrywał sunie, zapoznał się oko w oko z Krówkiem i bardzo się polubili, podsikał Megi koszyczek :mad: i wleciał do domu :evil_lol: A potem dostał gryzaczka, którego zakopał w ziemi pod pokrzywami :evil_lol: Brak mi słów, jaki on kochany i grzeczny! Wystarczy nawet cicho powiedzieć "Maksiu" a on od razu leci z radością, że ktoś coś chce od niego! Dawał się grzecznie wysmarować, choć maść śmierdzi, wylizał mnie po twarzy i rękach :loveu::loveu::loveu: Tyle w nim radości.... Normalnie kocham tego pieska! A tutaj aukcje allegro, na które zapraszamy gdyż pomagają pieskom - między innymi szkielecikom [url]http://www.allegro.pl/item357777026_szkielecia_rodzina_z_kroliczych_klatek_pomocy_.html[/url] [URL="http://www.allegro.pl/item356885363_bebenek_do_gry_lub_ozdoba_pomoc_dla_azy.html"]http://www.allegro.pl/item356885363_...c_dla_azy.html[/URL] [URL="http://www.allegro.pl/item357009026__breloczki_z_roznymi_rasami_psow_pomoz_.html"]http://www.allegro.pl/item357009026_...ow_pomoz_.html[/URL] [URL="http://www.allegro.pl/item356871479_breloczki_z_kocietami_na_fundacje_pomoz.html"]http://www.allegro.pl/item356871479_...cje_pomoz.html[/URL] Oktawia, Tatuś nie jest kaleki - jest po prostu do bólu zwyczajny. Z wyglądu. Bo charakter ma tak cudny, że najchętniej bym uciekła z nim i zamieszkała pod mostem.
  14. Zjadł wczoraj kolację :multi: I to nie byle jaką :cool3: Purinę z puszką Hill'sa dla szczeniąt oraz kilka ciasteczek. Ładnie się załatwia, choć miałam wrażenie, że mocz jest brunatny, jakby była w nim krew. Ale wcześniej nie było, więc pewnie jakieś złudzenie. Krówek jest całkowicie bezproblemowym psem. Śpi sobie na swoim łóżeczku, jest czyściutki i cichutki. Gdy go wyniosę do ogródka, troche pospaceruje, nieśmiało przywita z całym psim stadkiem i kładzie się gdzieś w kąciku. A dzisiaj stanął oko w oko z wypuszczonym Tatusiem i bardzo się polubili :multi:
  15. Zapraszamy na aukcje Allegro: [url]http://www.allegro.pl/item356885363_bebenek_do_gry_lub_ozdoba_pomoc_dla_azy.html[/url] [url]http://www.allegro.pl/item357009026__breloczki_z_roznymi_rasami_psow_pomoz_.html[/url] [url]http://www.allegro.pl/item356871479_breloczki_z_kocietami_na_fundacje_pomoz.html[/url]
  16. [quote name='Roma i Dino'][B]Tacy są po prostu właściciele bernusiów:Dog_run:[/B][/quote] Otóż to!!!!!!!!!! Juz nieraz się o tym przekonaliśmy!!!!!!! :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: Można powiedzieć, że przejęli najlepsze cechy od psiaków :loveu:
  17. Brak słów!!!!!!!!!!!!!!!! :placz::placz::placz::placz::placz::placz:
  18. [quote name='bea_m']Jestem tak samo uszczypliwia jak Wy. Czemu miało służyć wklejenie linku do tamtego wątku? [/quote] Informacji. Natomiast ty jak widać, chcesz zataić sprawę, która jest ewidentna. [quote] Jakim prawem i po co cykacie fotki czyjegos podwórka i publikujecie to w necie? Prosił Was ktoś o to? Miałyście zgodę właściciela posesji?[/quote]Nawet nie wiemy kto jest właścicielem posesji - bo Ewa nią nie jest. Poza tym jako przedstawiciele organizacji działającej na pomoc zwierzętom, mamy prawo robić psom, kotom, świniom i chomikom fotki wszędzie. [quote] A ktoś Ciebie sprawdzał jak był u Ciebie dalmat? Czy to jest wymóg? Bo jak tak to pierwsze słyszę :roll:[/quote]Ode mnie nie zaginął w tajemniczych okolicznościach żaden pies. [quote] Ula mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Dlaczego Cent zniknął z Waszej strony? Był w psach do adopcji! Co już jest beeeee?[/quote][quote name='bea_m']Rzeczywiście. Cent nie jest własnościa ProAnimals tylko AFN. Już nie współpracujecie z Ewą ani jej rodziną. Ale Cent na stronie był od poczatku a teraz go nie ma. [B]Co on wam zawinił?[/B][/quote] Cent został zdjęty ze strony, ponieważ aby pies znalazł się na naszej stronie, wymagamy dobrej i stałej współpracy z osobą, która jest odpowiedzialna za adopcję, informowania o telefonach, o stanie psa na nieżąco, itd. oraz odpowiedzialnego kontaktu z chętnymi. Niestetyw przypadku Ewy takiej współpracy nigdy nie było, musiałyśmy się same dopraszać o jakieś informacje, nawet gdy pies znalazł już dom. Nikt nie ma to czasu ani ochoty, a to tymczasowi powinno zależeć, żeby pies znalazł dom możliwie szybko.
  19. Wow,czyli obydwie ma my wyjście z trudnych sytuacji :evil_lol: Od kiedy zaczynamy realizację? :cool3:
  20. [B][SIZE=5][COLOR=Magenta]CUDOWNIE!!!!!!!!!! Tyle tygodni, miesięcy, lat.... Teraz malutka będzie miała wynagrodzone!!! :laola::laola: [/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=Blue]Dziękujemy wszystkim za pomoc!!! - w szczególności Andrzejowi i Asi za sprawny transport!!! :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/COLOR][/SIZE][/B]:multi::multi::multi: [B][SIZE=3][/SIZE][SIZE=4][COLOR=Red]Romo a Tobie największe podziękowania za nowe życie dla Margolki[/COLOR] [/SIZE][/B]:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: Powinna mieć zrobione wszystkie szczepienia, właścicielka oczywiście nie zadbała o to, a my nie mieliśmy kiedy - od razu poszła do sterylki.
  21. Bea daruj sobie uszczypliwość wobec nas. Sama nie sprawdzisz gdzie jest Cent czy jakikolwiek pies, więc powinnaś się cieszyć, że ma kto to zrobić. A fotka "robiona z ukrycia" i fotka robiona [B]z samochodu[/B] to nie to samo. Samochód był ukryty - na środku ulicy. I miał barwy ochronne. Bea, skąd taka pewność, że Cent jest tam, gdzie ci się wydaje? Już dawno nikt tego nie sprawdzał.
  22. W psim stadzie jest tak, że o najlepsze kąski trzeba walczyć, nie są podawane na tacy. Może Zuzi trzeba trochę przypomnieć z jakiego gatunku się wywodzi i "bronić" dostępu do jedzenia, aby uznała je za cenne, warte zdobycia?
  23. Spokojnie, jest powiedzonko, że "przy pełnej misce pies z głodu nie padnie". Jeśli wykluczona jest choroba, to są po prostu jej fanaberie :roll: Moja Abra po 1 cieczce też nie miała apetytu, wyleniała i bardzo schudła. Potem po kilku miesiącach wszystko wróciło do normy. Ja bym jej nie zostawiała jedzenia cały czas, micha w porach posiłku, jak nie tknie w ciągu kilku minut, do widzenia. Nic aż do następnej pory jedzenia. Kiedy micha stoi i jedzenie jest cały czas dostępne, to nie ma motywacji by je zdobywać. Pies wytrzyma 10 -14 dni bez jedzenia bez uszczerbku dla zdrowia. Drapieżniki mają tak organizm skontruowany. Inaczej wilki i inne dzikusy by z głodu wyginęły, gdy polowania się nie udają np przez dłuższy czas. Ale 2 tygodnie Zuzia napewno nie będzie głodować. Mamusia nauczyła córeczkę grymasić, to mała teraz to wykorzystuje i czeka aż pojawi się wreszcie coś co jej spasuje :roll: Poza tym dożywia się mleczami :evil_lol: są bardzo wartościowe - Rudzia teraz też prawie samymi mleczami żyje :eviltong: Śliczne fotki, jak zwykle :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
×
×
  • Create New...