Schodzenie jąder u psów trzeba monitorować.
Na przeglądach miotu sprawdzamy, co się dzieje, odnotowujemy na karcie przeglądu nieprawidłowości i, jeżeli trzeba, udzielamy porad.
Czasem, na wczesnym etapie, pomaga masaż, spychanie jąderka w dól.
Są rasy, u których jądra schodzą bardzo późno. Jak to wygląda u JRT - nie mam pojęcia.
Hodowca, sprzedający szczeniaka, który ma problemy, powinien o tym powiedzieć nabywcy. O ile sam wie, o co chodzi (jest sporo "hodowców" nie mających pojęcia o pewnych sprawach!).