-
Posts
1751 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mraulina
-
Do postu poniżej: Nikt cię nie chce pouczać. Po prostu wypowiadamy swoje opinie. Z tymi postami cuda się dzieją.
-
Z łatką - agresywny, do uśpienia. Znam. Znowu mi do góry wypowiedź rzuciło...
-
Zajmuję się psami ponad 30 lat i mam pewne doświadczenia i obserwacje. Często decyzje o uśpieniu "agresywnego" psa są podejmowane bardzo pochopnie. Kiedy indziej znowu trzyma się przy zyciu egzemplarze bardzo agresywne, niebezpieczne. A nawet się je rozmnaża. Smutne.
-
Do posta ulvhedinn ustosunkowałam sie wyżej. Posty przeskakują!
-
ulvhedinn - naprawdę dobra jesteś. masz doświadczenie, myślisz i nie dajesz się ponieść emocjom. To do tego, co niżej - posty przeskakują!
-
A ja durna jestem, że pierwszego psa, który skotłował mojego ufnie badającego świat szczeniaka nie zatłukłam na miejscu:angryy: Z takimi ludźmi naprawdę trudno dyskutować.
-
W krakowskim schronisku trzyma się latami psy, co do których agresywności nikt nie ma wątpliwości. Nie wyadoptowuje się ich, o nie! Ale i nie usypia. A moim zdaniem należałoby je uśpić. Bo nigdy nic nie wiadomo. Trudno przewidzieć wszystkie sytuacje. A schronisko jest przepełnione.
-
Znam kilka psów, które w rękach jednego właściciela były uważane za agresywne, w rękach innego - za spokojne i opanowane. Pytanie: kto orzeka, czy pies jest agresywny - czy nie? A więc - kto ma orzekać: zycie - czy śmierć? Właściciel psa? Sąsiad? Weterynarz? Psi psycholog? Zachowania psa należy oceniać w pewnym kontekście. Nie zabraniajmy atakowanemu psu bronić się. Mały piesek może być powaznym zagrożeniem!!! Sama jestem przeciwniczką rozmnażania i otaczania kultem psów ras agresywnych. Uważam jednak, że ze skazywaniem "na czapę" nalezy być bardzo ostrożnym. Każdy pies, niezaleznie od rozmiarów i rasy, powinien mieć odpowiedzialnego właściciela. I to jest sprawa kluczowa. Tak się składa, że psy ras bojowych bardzo często trafiają w rece wypasionych łysoli o wygolonych karkach, chwalących się siłą nacisku szczęk swoich pitów czy amstafów. To ci ludzie są w pierwszym rzędzie zagrożeniem - a nie ich psy, będące w gruncie rzeczy narzędziem w ich ręku - takim, jak nóż czy pała. A psy niewatpliwie agresywne przede wszystkim nie powinny być rozmnażane. A eliminowane (usypiane) w pewnych wypadkach też. Niestety.
-
[quote name='yoreczka95'] Uważam że każdy pies który poważnie pogryzie człowieka albo innego psa, bo właściciel nad nim nie panuje, latał luzem itd., powinien być zlikwidowany. Dlaczego pogryziony ma cierpieć? Bo ktoś inny jest durny i nie pilnuje agresora? Działa to też odstraszająco na innych. Pogryzł, no to musi byc kara.[/quote] Kara - dla psa, nie człowieka? A może po prostu zmienić psu właściciela na kogoś odpowiedzialnego? Yoreczko... Twój sposób myślenia mnie przeraża.
-
SV od lat zabiega o uznanie DONa - bez skutku.
-
Bardzo prosimy o pomoc dla schroniska w Harbutowicach!!!!
Mraulina replied to Mraulina's topic in Już w nowym domu
Przypominam o Harbutowicach! -
Czytamy o tym, jak to w Europie zachodniej psy, wyzbyte agresji, ślicznie się bawią. Ale nie mówi się o tym, że w tej cywilizowanej Europie zachodniej psy, wykazujące cień agresji, są po prostu bezapelacyjnie usypiane. Widzimy skutek - ale cena baaardzo wysoka... Oglądacie czasem Animal Planet? Przypominacie sobie ichnie testy psychiczne, decydujące o zyciu psa? Widzimy na filmie kundelka, który ma poza sobą straszne przeżycia związane z cierpieniem głodu; przy jedzeniu piesek wykazuje agresję, broni miseczki. I co? Kwalifikuje sięgo do uśpienia. Szlag może trafić. A testy przeprowadzają psi psychologowie - nie daj Boże.
-
Trudno ukryć, ale inne są skutki ataku jamnika a inne - pitbula czy amstafa. :diabloti:
-
RKF ma swojąstronkę. Dwujęzyczną. [[url]www.rkf.org.ru/][/url]
-
Piekny mix Persa jest już Aniołeczkiem :(
Mraulina replied to BUDRYSEK's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Cudny jest! -
Nie przejdzie. Tylko podpadniesz.
-
Postaram się pomóc. Koleżanka ma sporą biblioteczkę kynologiczną w j. rosyjskim. Inrernet: wyszukiwarka [B][url=http://www.yandex.ru]Яндекс[/url] [/B]- wklej: кинология собаководство [FONT="]стати собаки[/FONT] Najważniejszą pozycją jest opracowanie Jeruzalimskiego -dane bibliograficze gdzieś mam. A to link: [url=http://www.markiz.net/ebook/%D0%9A%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0]Кинологическая литература — Markiz.Net[/url]
-
Migotka kupiła swoje pieski u P. Mirosa w Niemczech. To Migotka jest prekursorem rasy w Polsce!
-
Bardzo prosimy o pomoc dla schroniska w Harbutowicach!!!!
Mraulina replied to Mraulina's topic in Już w nowym domu
Ojej - obawiam się, że ktoś mógł pieska ukraść! Może obiecać nagrodę? Jaki tatuaż? -
Bardzo prosimy o pomoc dla schroniska w Harbutowicach!!!!
Mraulina replied to Mraulina's topic in Już w nowym domu
Jak wyżej. -
Migotko, ten piesek na fotce to z twojej hodowli?
-
Bardzo prosimy o pomoc dla schroniska w Harbutowicach!!!!
Mraulina replied to Mraulina's topic in Już w nowym domu
Podnoszę wątek! -
Obserwuję tę rasę. Jest już tego na świecie bardzo dużo. Myślę, że FCI w końcu ją uzna.
-
Artykuł nt. biewerów jest w styczniowym Moim Psie.
-
W najnowszym nrze Mojego Psa – artykuł o biewerach! Piszą też o Migotce!!!!! Artykuł nawet sensowny, chociaż są pewne nieścisłości.