Jump to content
Dogomania

pucka69

Members
  • Posts

    6796
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pucka69

  1. pracowicie wyszywam moje torby bawełniane i pieniądze są na świnki morskie i na Twoje sterylki ;)
  2. nie daje sie za bardzo głaskać - w związku z czym nie gulgocze jak się ją głaska. i nie udaje że jest głodna. Hm... dziwna świnka to jest ;)
  3. ja mam 108,00
  4. No właśnie - co lubi Betka? Co lubi Betka??? - bujać sie na hamaku - biegać dookoła domku - obgryzać domek od góry - leżeć pod hamakiem - obgryzać pręty w samym rogu - dawać całuski Zycie - jeść - kopać nogą w ściółce i wygrzebywać z niej różne interesujące rzeczy do jedzenia - pić wit C (choć witamina wciąż jeszcze ją zadziwia) BetBet jest jeszcze trochę trochę dziki, ale głośno domaga sie tego - co mu się słusznie należy tj. ogórka i natki.
  5. Betka krzyczy na mnie ochrypłym głosem :) i nie jada cukinii :eviltong:
  6. nie nie nie betka szuka domu. bardzo dobrego. z inną świnką.
  7. nie nie nie!!!! niczego nie kombinuję. mamy bet-bet szuka domku.
  8. Bet pozdrawia i informuje, że nadal szuka domu. Pokazałam jej jakie mam świnki 4 :) Bardzo jej sie podobały . dawała im buzi przez pręty - nie wiem właściwie czumu były dla niej takie łaskawe. ps. nie mogę absolutnie mieć 5 świnek, nawet mi o tym nie mówcie
  9. trolko - za duzo to jest. 3 łyzki na świnke na dzień??? zobaczysz doda - utuczysz swinki. ja daje 1 łyżke/dzien/świnkoosobe - i wszyscy są okropnie grubi (oprócz Beta)
  10. martwiłam się że Bet - nie pije wody z poidła odkąd jest u mnie . uprzejmie donoszę - podejrzałam ja wczoraj wieczorem jak piła :)
  11. jak to kolejną? jedną mam;) Najpierw miałam Lucynkę , potem - Polę - tylko przez 2 noce no i teraz śmieszny Bet. TZ się zgodził - skończył pisać doktorat, jest łagodny dla ludzi i zwierząt. Zreszta razem z Evelin go przekupowałyśmy hahaha :) Ja - jakąś super sliwowicą a Evelin - miodem pitnym :)
  12. jak to? nikt świnki Betki nawet nie odwiedzi ??? a swinka dziś przez kratki wciągnęła sobie do klatki ścierkę do naczyń, która leżała na klatce. połozyła ją sobie na hamaku. po co jej była ścierka? zamierzała umyc i wytrzeć miseczkę? ;) ;) ;)
  13. Jakiś czas temu trafiła do nas maleńka świnka morska - Betka. Oto ona : [IMG]http://images25.fotosik.pl/226/012c1e1907d3729c.jpg[/IMG] [IMG]http://images32.fotosik.pl/280/cc397fbe8c8c132e.jpg[/IMG] Betka miała duzego ropnia na brzuszku. Wymagane było calkowite jego usuniecie (takze worek w ktorym znajduje sie ropien, zeby zapobiec nawrotom) pod narkozą. Operacja odbyła się 21 maja. Świnka zniosłą ją bardzo dobrze. Wypis z karty informacyjnej: "Zabieg usuniecia ropnia. Ropien umiejscowiony w skorze i tkance podskornej, mozliwa mikropenetracja do jamy brzusznej choc nie ma bezposredniego widocznego polaczenia z jama brzuszna. Wraz z usunietym ropniem, zeskrobana sciana ropnia, jama wyplukana gentamycyna. Na skore zalozono wezelki z pozostawionym otworem. Zalecone plukanie jamy rywanolem 2 x dziennie, antybiotyk na tydzien (enroxil 1/3 tabletki dziennie doustnie)." Potem było przez chwilę dramatycznie - bo świnka postanowiła rozerwac sobie szew - wobec czego przez reszte czasu gojenia wystepowała w kołnierzu - [IMG]http://www.sobon.un.waw.pl/betka1.jpg[/IMG] Po tych wszystkich okropieństwach świnka znalazła się u mnie na DT i teraz szuka dobrego domu na stałe. Wpisałam tu jej cała historię, żeby potencjalny domek był tego wszystkiego świadom. Najchetniej oddałabym ją jakiemuś doświadczonemu świnkomaniakowi - oczywiście takiemu, który ma jakąś świnkę dziewczynkę lub wykastrowanego samca. I jeszcze raz Betka - [IMG]http://www.sobon.un.waw.pl/betka22.jpg[/IMG] Specjalne podziękowania należą się Kalci - która woziła się ze świnką po wielokroć z Ursynowa do Oazy i wydała na nią koszmarną ilość pieniędzy.
  14. no ja się bardzo cieszę:)
  15. to napewno dobry pokarm. o ptakach nic nie wiem
  16. a ja jestem zupełnie inna :(
  17. polecam maść witaminową grubą warstwą. UWAGA!!! poszczypuje, ale to normalne.
  18. dlaczego jak 100-latka?
  19. tylko żeby cień miały. i żeby nie było za goraco. i żeby przeciągu mnie było.
  20. i jezcze allegro: [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=387838490[/url]
  21. bazarek na miau : [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=3207658#3207658[/url] ps. dogo też może licytować ;)
  22. ojej Jolu! To szzczęscie że pożar sie nie rozprzestrzenił - u nas straszny wiatr dziś - róznie mogło być. A anita5 i Bakeneko będą pisac co u kotka?
×
×
  • Create New...