Jump to content
Dogomania

Karilka

Members
  • Posts

    6388
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Karilka

  1. [URL="http://www.dogomania.pl/threads/195552-Shila-pogromczyni-Nu%C5%BCycy-Grzybicy-i-Krzywicy-W-NOWYM-EKSTRA-DOMKU%21%21%21-DZIEKUJEMY"]http://www.dogomania.pl/threads/195552-Shila-pogromczyni-Nu%C5%BCycy-Grzybicy-i-Krzywicy-W-NOWYM-EKSTRA-DOMKU!!!-DZIEKUJEMY[/URL]!!! U mnie była taka sunia. W skrajnym stanie wygladała bardzo podobnie do tej suni tylko, że dodatkowo była cała czerwona i ropna. Shila wyleczyła się dzięki inwermektynie ( koniecznie BIOMECTIN) podawanej DO PYSKA, co 24h, dawka wyliczona do wagi, przez 3 miesiące + kąpiele boraksowe + Zyleksis (dwie serie po 3 zastrzyki) + Immunodol + omega 3 i 6 itp. Jest to ciężka praca.. Jeżeli ktos się podejmie - mam resztke Biomectinu i Boraksu. Na pierwsze dni moze wystarczyc dla takiej okruszyny... Co do "zapachu" to jest to coś ala smród z piwnicy z myszami. Da sie przeżyć ale nic miłego.
  2. Haa! Ale EKSTRA! Kacper! Chłopie - Ty to masz szczęście! Własna pani i własna, plaskata laska! Emerytura istnie królewska! SUUPEER!
  3. He. My tam szwedamy sie codziennie. Czasem wybierzemy sie na traning z bullowatego forum.. Czasem do poniatowskiego (ekipa z Molosow i piesiole forum).. Raz na ruski rok z haszczakami ze stake-out...
  4. A oto Shila, która wyszła wyjątkowo paskudnie w Psim Salonie Ewy Grabowskiej w Łodzi. Tutaj, w roli modelki do Poradnika Domowego :) [IMG]http://poradnikdomowy.pl/poradnikdomowy/51,116278,10666704.html?i=4[/IMG][IMG]http://poradnikdomowy.pl/poradnikdomowy/51,116278,10666704.html?i=4[/IMG][IMG]http://bi.gazeta.pl/im/0/10666/z10666280X.jpg[/IMG]
  5. Belga.. Myślę, że każdy pies, który dopuszcza się ataku na człowieka może stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia. Zależy co to jest za atak i zależy jak bardzo serio pies do tego ataku podchodzi... Powiem tylko, że nie widząc sprawy na własne oczy - nie ocenię tego, czy pies powinien byc uspiony czy tez nie. Myslę, że z góry można założyć, że ludzie, który decydują sie na psa rasowego, nie znanej, nie za pięknej (użytkowej!) rasy - wiedzą co robią. Jeżeli tak nie było - świat staje na głowie.
  6. waldi popieram... Jeśli to prawda - POKŁON i SZACUN.
  7. Do założycielki wątku: myślę, ze po prostu masz psa z predyspozycjami do pracy. Jak będziesz go na siłę wyciszać tym łapaniem za obroże czy kładzieniem na bok - po prostu potem złapanie go, stanie sie niemożliwe. Masz dwie drogi: Albo zaczniesz z nim pracować, zainteresujesz go sobą albo... problem będzie się pogłębiał. Decyzja należy do Ciebie. Co do "stary IPOwiec" - do tej pory stosuje sie podobną presje, jednak w zaawansowanym IPO i .. nauce OC,
  8. polecam książkę " Mój pies świadczy o mnie". Tam znajdziesz wszystko i ciut, ciut :)
  9. Myślę, że dwa psy to fajny pomysł jeżeli Cie na to stać zarówno psychicznie jak i materialnie :).
  10. oj. No to Dominika. Bardzo przepraszam, Niestety nie mam pamięci do imion
  11. Chyba jedna była? W naszym domku? Sharki zostawił nam pamiątkę - piękną, łysą krope na czubku głowy. Chyba dlatego tak nie mogę o nim zapomnieć. To fajny pies. Bardzo mi sie spodobał.
  12. Dog193 - plus dla Ciebie! To znaczy, że jesteś konsekwentna albo.. pies był dobrze wybiegany :D. Kamila, Anula(od Bono) i ktoś tam jeszcze z tych co spuścily go na plaży (powinny dostać order za odwage) przeklinają na samo wspomnienie po dziś dzień.
  13. Przypomnij sobie: Dolar w rękach kogoś, kto nie potrafi psa poprawnie skorygować - rwie jak głupi (spytaj kogokolwiek ze zlotu) ponieważ przejmuje kontrole i robi co chce. Dolce podobnie jak Sharki jest psem dominującym. Teraz MUSISZ być bardzo konsekwentna i bardzo dużo wymagać od Sharkiego. Pies musi robić DOKŁADNIE to co chcesz albo wcale. Musisz wyrobić sobie autorytet - to podstawa przy psie z tzw "charakterem". Wierzę, że dasz rade. W razie czego pisz.
  14. albo nie lubi albo ma awersje. Można nauczyc uciagu na komende. Wykona jak jest posłuszny.
  15. W którym hotelu jest psiak? Można go zobaczyć, wziąć na spacer?
  16. Shila chodzi na szkolenie indywidualne i grupowe, robi postępy, niesamowicie gada - ciągle komentuje wszystko co ma zrobić. Poprosimy o zdjęcia Shilomaniacy! :)
  17. Dziewczyny myśle cały czas ale .. cisza jak makiem zasiał :(.
  18. Berkano ja lubie takie po....dzielone psy. Dolar był gorszy. On wychował się w dzikim stadzie psów a za najfajniejsza zabawe uznawał zgnojenie człowieka. Teraz to przytulanka z ADHD i czasami pewnymi odpałami. No i rozrabia jak nikt inny. Tina to drobnostka. Co tam, że wyrzuca ludzi z mpk, rozgania po parku i ma na koncie kilka psów...
  19. tak. 200 + karma + wet. Modliszko ja mam klatkę kennelówke VI i z racji tego, że ucze się na własnych błędach myślę, ze zniszczeń nie powinno być.. Z reszta nie mam pierścionków z brylantami a najcenniejszą rzeczą w domu jest chyba ...pralka
  20. [quote name='hop!']Jeżeli dobrze karmisz psa, dajesz mu przysmaki, to jak myślisz, ile zostanie z tych 200zł? Dojdą może wydatki na ręczniki papierowe, bo pies załatwia się w domu, albo inne koszty. Może będą jakieś zniszczenia... Hmm... Straszny zarobek. Brałam psy na BDT - miałam ogromne wydatki, zniszczone mieszkanie, sprzęty i zostawałam zwykle z problemem sama. Grzeczny, mały piesek na kolanka okazywał się średnim, problematycznym psem itd. Cioteczki znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W efekcie mam 5 psów i już nie wezmę psa na BDT (chyba, że znajdę sama), bo nie mogę ryzykować i zwyczajnie mnie na to nie stać. Dogo uczy rozumu. [/QUOTE] Hop - to samo napisałam modliszce na PW. U mnie zawsze były psy na BDT i pare razy zostałam z takim fantem sama, w tym raz kiedy pilnie musiałam zmienić miejsce zamieszkania, trąbiłam tydzień, że pies musi NATYCHMIAST zmienić miejsce zamieszkania bo ja sama nie miałam gdzie mieszkać - NIKT nie pomógł. Teraz przez rok miałam Shilę z którą natargałam się bo miała nużycę, grzybicę i powikłania dotyczace odporności. Aktualnie przegadam większość weterynarzy na temat nużycy... Do tego to był szczeniak, który zostawił mi po sobie wyblakłe panele, dziurę w wykładzinie, pogryziony fotel, zjedzoną rame od kanapy, pościel (w tym unikat haftowany ręcznie!) nadżarty segment, pożarte na paro-centymetrowe fragmenty listwy od paneli i skrócone o ładnych pare metrów wszelkie kable w całym domu. Suka wyszła ode mnie zupełnie zdrowa, wysterylizowana i dobrze wychowana jednak to nie była droga usłana różami. PDT chcę zminimalizować widoczne skutki pobytu BDT w mieszkaniu, które de facto nie jest moje, załatać dziury. Zrobicie jak uważacie. Z mojej strony oferuję pełny socjal i fachową opiekę za połowę ceny hotelowej.
  21. Gdyby mógł być to by był - chyba Ty o tym wiesz, Agnieszko.
  22. Łaciate nosy sa najlepsze. Bardzo upodabniają TTB do pluszowych maskotek :D. To musi być bardzo kochana Hienka, ten Twój Oskarek..
  23. Ta.. Tina to taki diabeł na jakiego wygląda :D. Miło, że nas odwiedziłaś:)
  24. W obi czy tam castoramie kiedyś widziałam różne sieci.. Tutaj przydałaby sie taka siatka z jakiej czesto sa wykonane hamaki + obciążenie + lina (zeby z ta siatka nie zwial. To duzy pies
  25. Oto Iwan Groźny. Agresywne małe, szczotowate coś. Najbardziej kocha być potargany i bardzo zły. Ciągle warczy. Na miske, na psa, na poduszke.. Niestety również atakuje. Rok temu bardzo nagle oślepł (gen. odklejenie się siatkówki) i zaczął bardzo kiepsko trawić. Schorowany, agresywny - bardzo w rodzinie kochany. Mam niestety tylko kilka jego zdjęć i to kiepskiej jakości. [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_49430.1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.pupile.com/pup/images/img_dolar35.9.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/128/845943e22c71c153med.jpg[/IMG]
×
×
  • Create New...