Jump to content
Dogomania

Karilka

Members
  • Posts

    6388
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Karilka

  1. Dora - dawaj mu espumisan nawet 3 razy dziennie - powinno pomóc. Nie zaszkodzi ma 100%! Cieszę się, ze ma się lepiej..
  2. Karilka

    Metamorfozy

    [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-mc7XgX-srr0/TlEyEBwqBFI/AAAAAAAAAMk/qnRUE9uWrfo/s512/_DSC4124.JPG[/IMG] [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Ljpg1SAqXNc/TlEYh6-egxI/AAAAAAAAAK0/xDPjgpKUXU4/s512/_DSC4079.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-1WeDNgEkHdM/TlExdsomu9I/AAAAAAAAAMc/BKooq460jkQ/s512/_DSC4123.JPG[/IMG] I w nowym domku: [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-hcYkJBrDdTk/TybBQe2sKgI/AAAAAAAAACc/nUdol_nSbzM/s640/CIMG9339.JPG?gl=PL[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-k3lqoVA1Lfs/Tya_8XTwI_I/AAAAAAAAABs/KAY3XXpIwwM/s720/CIMG9327.JPG?gl=PL[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-GYTVT6Gr8Sg/TvBxFNaFC0I/AAAAAAAAAms/eDFS61q68FA/s640/CIMG9318.JPG[/IMG] :):):) Dla takich rzeczy warto żyć.
  3. Karilka

    Metamorfozy

    [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/7783/19122010093.jpg[/IMG] [IMG]http://img577.imageshack.us/img577/1534/19122010084.jpg[/IMG] [IMG]http://img820.imageshack.us/img820/6425/19122010086.jpg[/IMG] [IMG]http://img94.imageshack.us/img94/7916/19122010078.jpg[/IMG] Tutaj już w trakcie leczenia - po kilku kąpielach boraksowych i z amitrazą na szyi. U mnie w DT, wrzesień 2012 (rok leczenia) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-zg-eDY4op64/TlDuy_d3MLI/AAAAAAAAAH4/qpVpqBwYC1Q/s576/_DSC4134.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-vw38s-Evgkc/TlEDLcoVXCI/AAAAAAAAAJQ/mQTNGScnE3A/s576/_DSC4026.JPG[/IMG]
  4. [quote name='Avaloth']Bez Wenuśki? Jak to tak?! Kto będzie najładniejszym psem zlotu jak nie ona? :) [/QUOTE] Wystarczy ten najzajebistszy wśród zajebistych! [quote name='ulvhedinn']Żubr oczywiscie ;) O ile wogóle pojedziemy, bo mi szef zdaje sie numer wyciął ekstra....[/QUOTE] No.. zlotu bez organizatora to jeszcze nie było... Ulv - zabije Cie, paskudo. [quote name='Fauka']Wiadomo jaka cena? nie mam planów na lato ;)[/QUOTE] 35zł/doba trzeba policzyć. Razy 12? 14? Wreszcie ktoś z Łodzi :)
  5. dogomanka - proponowałaś zmianę "operatora" wątku?
  6. ile on może mieć lat i jakiej jest wielkości?
  7. Wyłączam się z tematu :).
  8. Ehh.. a mnie się marzy miesiąc nad morzem... mmm... To byłoby piękne ;)
  9. Właśnie - wiadomo co mu jest? Jakaś wirusówka czy ogólne wyczerpanie organizmu?
  10. espumisan jest nieszkodliwy - możesz mu dać ze spokojną głową. Nic mu sie nie stanie od espumisanu.. Daj mu koniecznie i wymasuj też brzunio, "okrągłymi" ruchami.
  11. Nużycę? Jestem specjalistką w dziedzinie leczenia nużycy. Jak będziesz miała wątpliwości to daj znać na PW - chętnie podzielę się, zdobywaną przez rok wiedzą w tej dziedzinie ;).
  12. [quote name='Klaudia M.']Strasznie musiała wyglądać moja sunia ma około 45 cm w kłębie i waży 17 kilo. Więc tamten onek musiał być szkieletorem.[/QUOTE] E tam. Sierść sie ładnie układała i nic nie widać a za to jaka skoczna ;). Jak je to dawaj dużo żarcia i po problemie. Z doświadczenia wiem, że psy szybko sie tuczą na gotowanym żarle.
  13. Dziewczyny jest też karma KANEMASTER - podobnie świetna i z podobnej półki cenowej, jednak myślę, że na nutrze BB wyjdą "na psy" te chudzielce. Dodawać łyżke oliwy z oliwek albo słonecznikowego do michy i będą lśnić w mig.
  14. U mnie BARF odpada a gotować mi się nie chce. Ta karma jest bardzo wysokiej jakości (wg mnie RC sie nie umywa) i dawkowanie jest niskie (mój pies normalnie połyka 15 kg karmy półki bosch a tej 20kg mam na prawie 2 miesiące i musze uważać, żeby go nie zatuczyć.) EDIT: ACANA znowu jest bardzo tłusta, co u niektórych psów tworzy rewelacje, zwłaszcza tych zabidzonych.. podobnie Orijen. Życzę powodzenia... biedne sa te psiaki straszliwie...
  15. ja polecam nutrę Breeders Bag. Jest bardzo wysokiej jakości a cena przystępna (165zł za 20kg w krakvecie). Ma 30% białka - myślę, że szybko odbudują się mięśnie przy takiej dawce. Szczerze polecam.
  16. Gajos widzę, że masz coś podobnego w avatarze ;). To psy z wielkim sercem dla ludzi.
  17. Do mnie miała jechać Aszka ale ten pies, dużo gorzej sobie radzi od Aszki w schronisku i ma wlaściwie zerowe szanse na adopcje w takim stanie - jeżeli uważacie, że Denis jest bardziej potrzebujący - może przyjechać do Łodzi, pod warunkiem, że nie jest dominujący. Z tego co wczoraj przejrzałam Wasze wątki, jest jeszcze IKAR w podobnym stanie. Jeżeli sprawdzicie dokładnie, jaki jest w stosunku do innych psów - może uda mi się namówić inny PDT na niego. Warunki w obu przypadkach jak najbardziej domowe, jeden mieszkałby w mieście, ze mną i drugim samcem (na pewno nabrałby pewności siebie i zrobiłabym socjal na maksimum) a drugi miałby spokojniejsze życie na przedmieściu, z drugim, małym psem (musi być łagodny/neutralny do małego, złośliwego sznupa. Wchodzi w gre oddzielny pokój w razie potrzeby.)
  18. Myślę, że pies próbuje swoich sił tak jak tylko może i trzeba zadziałać stanowczo. Jasne, konkretne granice.. Im więcej zasad - tym pies jest szczęśliwszy (tak, to mało realne w wypadku ludzi ;) ) i czuje sie bardziej potrzebny. Ja często ucze psy takich "głupotek" jak np. siadanie przed każdym napotkanym krawężnikiem i czekanie na zwolnienie z komendy czy "szybkie "waruj" w progu pokoju, kiedy pies chce do niego wejść.. Używaj często prostych komend, typu "siad" i "waruj" - myślę, ze nie zaszkodzi a może coś podziała w pozytywną stronę. Wspólna "praca" bardzo buduje zaufanie i poprawia relacje.
  19. 20? Ulv ja poproszę troszku wcześniej - nie da sie nic zrobić? Cholerka..
  20. Gajos ja mam sznaucera miniaturowego, który urodził się agresywny i w sumie mało da sie z tym zrobić. Jako osoba doświadczona - mam z nim problemy, do których po prostu jestem przyzwyczajona bo pewnych rzeczy już w nim nie zmienię. Zdaje sobie doskonale sprawę, że spokojnie kwalifikowałby się do uśpienia. Na szczęście ma te 8kg i daje sobie z tym rade fizycznie (bo psychiczna (czyli taka jaka powinna być!), kontrola w wypadku napadów agresji - odpada. Pies w wieku 5 tygodni miał zachowania agresywne i w sumie był dobrze prowadzony od szczeniaka.. zna sporo komend, zawsze miał sporo ruchu... Nie mam sobie za dużo do zarzucenia przy jego wychowywaniu a jednak problem agresji JEST. Do tego teraz jeszcze oślepł (gen. odklejenie sie siatkówki dna oka) i to wszystko kwestia genów. Co do hierarchii - ja też nie jestem zwolennikiem teorii dominacji i innych takich, jednak uważam, że stosunki, które nawiązują się między szczeniętami w miocie, matką i innymi członkami stada - mają BARDZO duży wpływ na stabilność psychiczną psa. Przykład tymczasowanych u mnie szczeniąt: dzięki temu, że mam psa bardzo dominującego jednak zrównoważonego - NIGDY nie zdarzyło się,aby wychodzace z mojego DT psiątko przejawiało jakąkolwiek agresję. Po prostu wszystkie doskonale wiedzą, że należy szanować granice innych psów. Uczą czytać się mowę ciała i pewnie innych rzeczy, o których my, ludzie możemy nie mieć pojecia.
  21. [quote name='GAJOS']Jak już napisałem w poprzednim poście nie wydaje mi się, żeby to było powodem jego zachowania, bo nie gryzie przy misce ani w innych sytuacjach prócz "obrony tego co ukradł" A poza tym nie każdy pies, który wychowuje się bez stada jest agresorem... Wydaje mi się , że właśnie był zbyt długo a , że mógłbyć najsłabszy to teraz się "mści". Mogło być tak, że był z innymi psami, ale bez matki i nie miał kto go bronić przed "napastnikami. Ale możeby gdybać...[/QUOTE] Wiesz, ja znam osobiście 3 psy z podobnymi problemami i wszystkie 3, były zbyt wcześnie odebrane od matki. Gajos - jeżeli tego sie szczeniakowi nie zastąpi i nie uwarunkuje go pod względem hierarchii w stadzie - MOGĄ (nie muszą!) tworzyć się takie problemy. Inne psy są niesamowicie ważne dla szczeniaka w okresie 4 - 6tyg. bdom - ulvhendinn zmagała się z agresywnym (do tego ślepym) szczeniakiem i jest z Wrocławia, ma zrównoważone psy (m.in). Myślę, że mogłaby Ci pomóc. Napisz do niej PW - na pewno też orientuje się w dobrych szkoleniowcach. Podobnie powinna się orientować Koperek.
  22. [quote name='dogomanka_'] od Ewki nie można się nauczyć niczego mądrego. :diabloti:[/QUOTE] Jakto? "Ewa gotuje cuuud, ugotuje Ci miód!" :) Dog1 9 3 tym męczyła nam uszy
  23. to nie możesz zareklamować tej budy? Spędzaj z tym psiakiem więcej czasu.. obroże polecam zaciskową
  24. Wiesz co, mój pies nie bardzo biega SAM. Nastawiony jest raczej na prace a do tego na dłuuugi spacer - futra brak=zamarza i notorycznie rozwala łapy o lód. To jest "inny" pies.
  25. "po co panować nad 60 kilogramami mięśni, jak można zapanować nad 160 gramami mózgu" :)
×
×
  • Create New...