Jump to content
Dogomania

ronja

Members
  • Posts

    13010
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ronja

  1. nie wiem co się dziś stało Morkowi:-( obszczał wszystko co było mozliwe (nawet naszą pościel na łózku), w domu cuchnie, wszystko weszło w drewno i szorowanie tego nic nie pomoże. Bartek na niego nakrzyczał, to Morek szczerzył zęby na poważnie. Kilka dni temu Morek pogryzł się z Pysią. Ja już spałam i obudził mnie bulgot psów. Pysia, choć mniejsza od Morka jest szefową naszego stada i nie da się zdominować żadnemu psu. Pozostałe psy na zaczepki Morka nie reagują. Morek wędruje do kojca, bardzo tego nie chcę, serce mi pęka, chciałam stworzyć mu prawdziwy dom, traktowałam go jak "swojego", ale za duże ryzyko. Bardzo zależy mi na kastracji Morka, wtedy mógłby być z nami, wyciszyłby się i nie znaczył. O ile stowarzyszenie się zgodzi mogę skonsultować zabieg u mojego weta, do którego mam pełne zaufanie. W innym wypadku Morek będzie na zawsze w budzie.
  2. fajny ten Stefek,taki sympatyczny
  3. Morek wczoraj miał zdjęte szwy przez naszego weta (wet nic nie policzył ani za wyciągnięcie wenflonu wcześniej, ani za zdjęcie szwów wczoraj). Powiedział,ze rana zagoiła się ładnie i nie trzeba konsultacji z chirurgiem. Może zróbmy tak, by nie umawiać wizyt, na które my czasowo pojechać nie możemy, ze w razie potrzeby (będziemy obserwować Morka przez ten tydzień), sami umówimy wizytę w takich godzinach, by nam pasowało. Tak będzie najprościej:p
  4. myślimy z Bartkiem, że można Łatka zacząć ogłaszać.na smyczy radzi sobie coraz lepiej (ale jedne szelki już pękły:roll:),pięknie zostaje sam,przewala tylko swoje posłanie i trochę je podgryza, bawi się gumową kością, zanosi na legowisko, jak mu się rzuca. Lubi inne suczki, z samcami też by się dogadał. Jest bardzo przyjacielski, bardzo lubi się przytulać i być w ogóle wśród ludzi. Myslę, że potrzebuje opiekuna , który będzie spędzał z nim aktywnie czas na zabawach i spacerach. Łatek preferuje jednak suche, jak mu daję gotowane,to pełna miska stoi i stoi, suche znika od razu. Czasem zdarza mu się znaczyć w domu, ale kupy robi tylko na spacerach. Z zarzutów to mam tylko jeden - kupiłam nowe ładne adresówki i Łatek dostał obrożę z adresówką (w razie jakby na spacerze pękły szelki, zostaje mu na szyi obróżka z adresówką) i nie wiem jak to zrobił, ale zeżarł tę adresówkę, została tylko połowa, widać chłopak jest bardzo zwinny i pomysłowy zresztą też:evil_lol:
  5. [quote name='Lara']Stefan pozdrawia Ciotki, super z niego pies!!! :loveu: Zdjecia zrobione, wstawie jak znajde chwile. Przy okazji zrobilam kilka (chyba) ladnych zdjec Piatkowi, przeslac komus?[/quote] ja poproszę fotki Piątka,porobię mu ogłoszenia
  6. Justyna, wiadomość dostałam, chwilowo mam zablokowany tel, nie mogę odpisać. Postaramy się dziś lub w pon wobec tego podjechać z Morkiem do naszego weta na zdjęcie szwów. [IMG]http://img13.imageshack.us/img13/1820/mmmgdj.jpg[/IMG] [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/9095/mmm1a.jpg[/IMG] [IMG]http://img243.imageshack.us/img243/3539/mmm3.jpg[/IMG] Morek bardziej chyba lubi Bartka... [IMG]http://img27.imageshack.us/img27/3368/morb.jpg[/IMG]
  7. [quote name='esperanza']Spróbujcie jutro proszę.[/quote] ja ma nr do ich córki czy synowej, może przez nią spróbować??? podesłać Wam?
  8. [quote name='Neris']Gdzie Ty Ronju tę siłę magazynujesz?:cool3:[/quote] w muskułach:razz:
  9. [quote name='jayo']Wizyta umowiona na 12.30... ale moze morek moglby poczekac na Bartka w lecznicy na odbior ..?[/quote] rozmawiałm z Bartkiem, do 14 bedzie załatwiał sprawy w Błoniu i Babicach, do 14 musi też być w pobliżu, bo przyjadą profile na nowy kojec, a ja sama ich nie rozładuję. czy da radę przełożyć wizytę na 16?
  10. [quote name='pucka69']a jak sobie dajesz rade z jego szaleństwem na smyczy? :cool1:[/quote] wbrew pozorom mam dużo siły:razz:
  11. [quote name='jayo']wizyta u Bissenika umowiona na sobote - bo chce zobaczyc rane i sprawdzic czy wszytsko ok w zwiazku z tym, ze Morek jeszcze popiskuje jak sie polozy na tym operowanym boku. Ronja, dacie rade? esperanza powinna byc jakos w lecznicy w tym czasie..[/quote] w sobotę będzie ciężko, Bartek planował załatwianie spraw w Warszawie. a na którą godzinę jest wizyta umówiona?
  12. [IMG]http://img259.imageshack.us/img259/557/la5.jpg[/IMG] [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/1958/la6o.jpg[/IMG] [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3226/la7.jpg[/IMG]
  13. Łatek z dziś [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/3998/la1k.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/5847/la2.jpg[/IMG] [IMG]http://img410.imageshack.us/img410/6297/la3.jpg[/IMG] [IMG]http://img259.imageshack.us/img259/3125/la4.jpg[/IMG]
  14. Rudzia dostała dziś cieczkę:-(, jako jedyna jest niewysterylizowana - ma 14 lat i dużą niewydolność krążenia, nie chciałam ryzykować biorąc ją rok temu. Moluś będzie musiał na czas cieczki pójść do kojca niestety
  15. [quote name='maja602']Czy kastracja jest konieczna i to teraz, jak kilka dni temu przeszedł powążną opercję? Wszyscy obawialiśmy się czy przeżyje narkozę i cały zabieg. Kolejnej w tak krótkim odstępie czasu może nie przeżyć.[/quote] przecież ja nie mówię, by go kastrować jutro, tylko przy okazji zdejmowania szwów omówić ten temat z lekarzem, kiedy taki zabieg byłby mozliwy
  16. czy wiadomo co z jutrem? jayo,dzwoniłam dziś i wczoraj. Morek dzis uciekł na naszych oczach, przecisnął się przez siatkę w bramie i trochę obtarł sobie skórę przy szwie. może poczekać wobec tego z tym zdejmowaniem szwów? czy jest możliwa kastracja Morka?
  17. lepiej. potrafi już dłużej zostać sam, dziś ani razu nie siknął w domu, byliśmy też na długim spacerze w lesie, Łatek miał się umordować, a umordowalam się chyba bardziej ja chodząc z nim na smyczy:evil_lol:. Ciągnie jak piorun, ale pod koniec chyba załapał, że jak nie naciąga smyczy idziemy do przodu, jak ciągnie stajemy... On jest tak ciekawy świata, żywiołowy wariat. W stosunku do innych psów jest uległy, niechcący spotkał się dziś z Morkiem agresorkiem i dał się zdominować bez gadania. kotka dziś też zaglądała do Łatka, wykazywał zbytnią ciekawość, wolałam nie ryzykować.
  18. Martwi mnie jedna rzecz, już wczoraj to zauważyłam, lecz trochę zbagatelizowałam, a dziś sobie doczytałam w necie. Łatek obsesyjnie ssie koc, nie dziurawi go, tylko bierze kawał do pyszczka i ciumka. [url=http://www.wychowanie.psy24.pl/art.php?art=2720]Zalizać problem - Wychowanie.PSY24.PL- wychowanie psów, szkolenie psów, szkolenie pozytywne, porady kynologiczne, behawiorysta[/url] od jutra bedę zabierała go na długie spacery (na razie kilka razy dziennie chodzi na smyczy po naszej działce) , by trochę rozładować napięcie. mam tylko nadzieję, że Łatek nie zacznie wylizywać sobie częsci ciała... jesli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii, proszę o rady
  19. nie ma nic fajniejszego niż obserwowanie przełamującego się psa:p Łatek wczoraj zwariował :evil_lol: - odrobił chyba całe 5 łańcuchowych lat - skakał przez kanapę tulił się, czołgał się po posłaniu, ciamkał mój szalik. Nie chciał być sam, piszczał i drapał, więc Bartek spał razem z Łatkiem w psim pokoju na kanapie. Dziś jest lepiej, ale wieczór spędzamy z Łatkiem na zmianę. Łatek to spryciarz. Dostał dziś kość, bardzo się ucieszył,zaczął gryźć, a ja poszłam wymienić mu wodę. Wracam, kości nie ma,a Łatek zadowolony. Pytam go gdzie schował kostkę, trochę się pokręcił i poleciał w kąt pokoju i przyniósł swój skarb.
  20. [quote name='ludwa']Nareszcie znalazł chłopak szczęście i ciepło a do tego sporo towarzystwa i jak widać najwyraźniej sfrustrowany był a jak mu się życie dobrze poukładało to i pożerać nie chce...[/quote] pozreć chce, tylko ja juz wiem kiedy i uprzedzam jego ruchy. Morek to nie jest łatwy pies, ale tragicznie nie jest. wyskakuje z zębami na inne psy w chwilach psiego podniecenia, np jak wszyscy lecą kogoś obszczekać przez balkon.
  21. bardzo poważny pies:razz:
  22. [quote name='jayo']Morek nie taki Zmorek :-) Jesli Bartek moze go zawiezc na Kosiarzy, to byloby najlepiej - dopytam sie tylko czy Bissenik bedzie na miejscu - dobrze, zeby go obejrzal. Dam Wam znac. Postaram sie przyjechac do lecznicy.[/quote] ok jutro ostatni zastrzyk, uff:razz: [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2128/clipboard01x.jpg[/IMG] (z Karmelkiem)
  23. [quote name='Lara']Ronju, widze, ze wlasnie obie robimy Zuzi ogloszenia :loveu: Kochana, a pozmienialabys zdjecia Zuzi na te swiezsze i ladniejsze? :lol: bo na tych z poczatku pobytu u Gajowej to Zuzia jest taka smutna sierotka :-([/quote] jutro pozamieniam i zrobię resztę ogłoszeń
  24. "List od Zuzi" alegratka.pl (kat. owczarki) zgubiono.pl mojpupil.pl (nie mogłam dodać już kolejnego ogłoszenia, bo można mieć tylko 3 w danej rasie, więc tam są tylko stare ogłoszenia) gumtree.pl gieldaogloszen.pl bono-polska eoferty.com.pl
  25. Prosimy o wpłaty z dopiskiem Merry [B]MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA! ul. Kopernika 6 m. 8 00-367 Warszawa Numer konta: 65 1370 1109 0000 1706 4838 7306 [/B]same nie damy rady:shake:
×
×
  • Create New...