-
Posts
13010 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ronja
-
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Qti']Czy nie ma szans na stanie się rezydentem? Domu mu szukam ale ... jw.[/quote] Morek nie lubi innych psów, na spacerach cały się gotuje, ale u mnie mieszka z pięcioma i kotką i scysji [B]już[/B] nie ma:p. Więc jak najbardziej może mieszkać w domu z innymi zwierzętami. Kwestia wprowadzenia psa do stada. Morek zaakceptował przywództwo Pysi, która zresztą jest mniejsza od niego. Obcych ludzi atakuje:shake:, zdarzyło się, ze ugryzł do krwi. Ale do domowników jest przekochany, dosyć karny, pozwala nam na wszystko, możemy go obejrzeć wszędzie, łącznie z brzuchem, wyczesać go, zajrzeć mu do paszczy. Ukochał szczególnie mojego męża, chodzi za nim krok w krok. Pierwsze dni może nie były różowe, ale teraz mogę powiedzieć, że Moruś to kochany pies i gdyby to tylko było możliwe, zostałby u nas na zawsze. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
Morek czuje się b.dobrze. Bardzo się przywiązał do nas, "wtopił" się w nasze stado, ale do obcych, bez żadnych wyjątków, startuje z zębami. Pracujemy z nim wg wskazówek esperanzy i jest ciutke lepiej. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
"Kto pokocha psa na trzech łapach?" alegratka.pl (kategoria mieszańce) mojpupil.pl (kategoria oddam i znalazłem) gieldaogloszen.pl eoferty.com.pl kupiepsa.pl (kategoria za darmo i mieszańce) kupsprzedaj.pl adopcjapsa.pl przygarnijzwierzaka.pl ogloszenia.aleokazja.pl (kategoria psy i oddam) -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Qti']Co u Morka?[/quote] w porządku. a jak idzie szukanie mu domu? info i zdjęcia będę przesyłać mailowo osobom odpowiedzialnym za Morka- Beam6, Jayo, Esperanza (kolejność nicków przypadkowa:p ) . wszelkie decyzje dotyczące Morka, jak do tej pory, będę konsultować jedynie z wyżej wymienionymi osobami. [SIZE=1] szkoda mi czasu na czytanie bzdur na mój temat, mojej oraz mojego męża pracy z psami, jak również na temat Morka osób, które nie mają zielonego pojęcia o tym psie:lol:[/SIZE] -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
w przeciągu tygodnia Morek aż tak bardzo się nie zmienił. wygolone miejsce dopiero zaczyna pokrywać się niewidocznymi włoskami [quote name='ronja'] [url]http://img15.imageshack.us/img15/9095/mmm1a.jpg[/url] [url]http://img243.imageshack.us/img243/3539/mmm3.jpg[/url] [URL]http://img27.imageshack.us/img27/3368/morb.jpg[/URL][/quote] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f36/announcements.html"][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/9459/cyt.gif[/IMG][/URL] -
Halo,halo!!! Łatuś ma dom!!!A jednak wszysto jest mozliwe :)
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
odwiedził nas dziś mój tata, chcieliśmy sprawdzić jak Łatek zareaguje na obcego i niestety wycofał się, warczał, szczekał. do nas podchodził, dawał się głaskać mimo psiego wzburzenia. taty się bał, mimo iż tata zachęcał go głosem i wysyłał psie sygnały uspokające (kucnął bokiem, nie patrzył na Łatka). Łatek jest coraz fajniejszy, na smyczy chodzi już tak, że spacer z nim jest przyjemnością, bezproblemowo zostaje sam, zachowuje czystość. Uwielbia nasze towarzystwo, bawi się, skacze, wtula się, pokazuje brzuch do głaskania. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
cytaty z pobytu morka [quote name='ronja']chciał zjeść Bartka w lecznicy:razz:[/quote] [quote name='ronja']Bartek zawiózł Morka na podaniu zastrzyku (wsiowy wet, co jest najbliżej nas bał się Morka, który prawie go pożarł:evil_lol:)[/quote] [quote name='ronja'] próbowalismy wyjąc Morkowi wenflon,ale nie dał nawet kawalka taśmy odkleić z bandaża , rzucił się z zębiskami:mad: [/quote] [quote name='ronja'] i jeszcze co do aukcji, to ja bym nie pisała,że bezkonfliktowy:roll: dziś szczerzył zębiska na kolegę Bartka. z tego co pisała Gajowa, lubi ustawiać inne psy[/quote] cytaty z gajowej [quote name='*Gajowa*'] Coraz wiecej szczeka , potrafi też warczeć i szczerzyć zęby na osoby przychodzące szczególnie na męszczyzn :evil_lol:.[/quote] [quote name='*Gajowa*']Morek jest moim cieniem i osobistym ochroniarzem... w kazdym razie postanowiłam zamykać go jak ktoś przychodzi w trosce o łydki i odzież gości.[/quote] [quote name='*Gajowa*']Morek dziś podczas wizyty u weta zachowywał sie skandalicznie... chciał gryźć wszystkich... przez chwilę była nawet mowa o knieczności przyśpienia go w celu pobrania krwi. Na szczęście nie było to koniczne...ale ostatecznie Morek miał pobierana krew w kagańcu dodatkowo mordkę miał zawiązaną bandażem, a głowę przykrytą grubym ręcznikiem... trzymały go trzy osoby...ufffff było goraco :angryy:. Nie wiem czy dalsza diagnostyka będzie możliwa :shake:[/quote] [quote name='*Gajowa*']Nienawidzi samców - jest zaczepny. Do męszczyzn potrafi być agresywny ale nie wiem czy należy o tym pisać. Wielbi swojego opiekuna, lubi się z nim bawić...[/quote] [quote name='*Gajowa*']Morek wymienia podszerstek, wygląda tragicznie. Niestety nie daje się wyczesać, za grzebień łapie zębami... ostatnio zaczęłam go skubać ale też ostrzegawczo kłapnął ząbkami :mad:. Która ciotka chętna do pomocy ?[/quote] -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='beam6']Przepraszam, że zapytam a Wy gdzie śpicie ? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote] to jest wersja dzienna, wersja nocna jest nieco inna:cool3: -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='beam6']Cieszę się, że wyjaśniłyśmy sobie szybko i spokojnie to nieporozumienie :multi:. Jak widać można :razz:. Napiszesz coś o Morku ? Jak rekonwalescencja Dziadka ? Bardzo proszę :loveu:[/quote] Morek już doszedł do siebie, na spacerach śmiga (choć staram się go oszczędzać - chodzimy często, ale na krótkie spacery), ma duży apetyt (ze względu na to, ze nie może teraz przytyć, bo obciązy za bardzo stawy, nie przekarmiam go), do nas jest kochany, bardzo lubi Bartka. On na prawdę marnuje się w kojcu, jest mi go strasznie żal, że musi teraz być odosobniony. W naszym stadzie się odnalazł, choć bywają nerwowe momenty, ale ja to już przerabiałam przy wprowadzaniu Rudzi do stada rok temu. tak było jeszcze kilka dni temu [url]http://img21.imageshack.us/img21/5436/moreke.jpg[/url] -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='beam6']Ronja, proszę spróbuj czytać uważnie wypowiedzi innych. Czy możesz mi wskazać, w którym miejscu uprawiam nagonkę na Ciebie? I gdzie napisałam, że jestem PRZECIW kastarcji ? Moje zdanie w tej sprawie i Justyna i Dorota doskonale zna. I przepraszam, ale to nie Ty będziesz decydowała kto ma ostateczny głos w jakiejkolwiek sprawie stowarzyszeniowej - wszelkie decyzje podejmujemy wspólnie. I jeszcze jedno - nigdy nie wątpiłam, że chcesz jak najlepiej dla psów, które są pod Twoja opieką.[/quote] Beata, o nagonce napisałam ogólnie (mając na mysli Magdę, nie Ciebie, która zrobiła ze mnie potwora) i nigdzie nie napisałam, ze jesteś przeciwna kastracji. wiem, ze decyzje podejmujecie wspólnie, ja kontaktuję się akurat najczęsciej z Dorotą, dlatego tak napisałam. Chodzi mi o to, ze nie ja decyduję co bedzie działo się z Morkiem, bo pies jest pod Waszą opieką. Temat kastracji przewijał się już wczesniej, nie jest to mój prywatny wymysł. Szczerze mówiąc, jestem zmęczona wiecznymi kłótniami na wątkach, niedomówieniami. nie biorę w czymś takim udziału. nie chcę tylko, nie życzę sobie, by ktoś kto nie zna sytuacji (Magda, Qti) nazywał mnie bezduszną i sądził, że dla jednego zasikanego łózka jestem gotowa narazić życie psa. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='beam6'][COLOR=black]Nie kwestionuję konieczności kastracji - wyraziłam tylko swoja [B]prywatną [/B]opinię, że wg mnie jest na to zbyt wcześnie. Im będzie dłuższa przerwa między zabiegami pod narkozą tym dla Morka lepiej.[/COLOR][/quote] Beata, decyzji o kastracji nie podejmuję sama, Justyna w imieniu zarządu zgodziła się na kastrację o ile nie ma zagrożenia życia, wg mojego weta, któremu ja ufam, nie ma. Przecież ja nie upieram się, że on ma być kastrowany już, jeżeli inny wet stwierdzi, że to za wcześnie, to poczekamy. Przecież ja dla Morka chcę jak najlepiej, nie zrobiłabym niczego, co mogloby mu zaszkodzić. Czy to tak trudno zrozumieć? Po co ta cała nagonka na mnie? Wszystkie decyzje odnośnie Morka konsultuję z Dorotą lub Justyną, i to one mają ostateczny głos w tej sprawie. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
Czy będzie kastracja teraz czy nie, Morek po cieczce Rudzi i tak wraca do nas do domu, na naszą kanapę. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
Magda,cofnij się do początków wątku i poczytaj wpisy Gajowej na temat zachowania Morka - nic się nie zmieniło. A może właśnie zmieniło się wiele - u weterynarza nie muszą trzymać go 3 osoby i nie musi mieć głowy zawiniętej w koc. Radzimy sobie z Morkiem dobrze. Nie masz pojęcia co to za pies, nie widziałaś go na żywo, ani naszych relacji, wobec tego wstrzymaj swoje mądre komentarze. Czytając Twoje wpisy odnoszę wrażenie, że piszesz, by jątrzyć i dowalać. I nie ma to nic wspólnego z dobrem Morka. A do Twojej wiadomości - Morek jest u mnie na tymczasie płatnym (w zamian za opiekę, dostaję karmę dla swoich psów, nie pieniądze). Nie porównuj stada moich 5 psów z Twoim Cześkiem i 1 szczeniakiem na tymczasie - paczka przysmaków kończy się szybko,a ja wszystkie 4 tymczasy traktuję tak samo,więc przemiał mam nieco większy niż Ty. I proszę, nie odpisuj już (choć zrobisz to na pewno, bo lubisz mieć ostatnie słowo). Na temat Morka informacji udzielać będę tylko osobom z zarządu Niczyje. -
Halo,halo!!! Łatuś ma dom!!!A jednak wszysto jest mozliwe :)
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
[quote name='Evelin']Jak mi się podoba Łatek z uniesionym ogonem.. Gdy na samym poczatku zmienialismy Mu obrożę,taki był przestraszony,kulił ogon pod siebie..a teraz-ogonek zadarty,inny Łatek.. [FONT=Book Antiqua][COLOR=indigo]PS do Łatka: Łaciorze jeden zachowuj się przyzwoicie!!! Nie jedz adresówek,szelek itp sprzętu , bo ja tu za Ciebie oczami musze swiecić!!!![/COLOR][/FONT] [FONT=Book Antiqua][COLOR=indigo]Przeciez porzadnym psem jesteś[/COLOR][/FONT] :loveu: Ronja a to ostatnie zdjęcie-cudo :lol::lol::lol::lol::lol:[/quote] Łatek to porządny chłop, oczami świecić nie trzeba. Zostawiamy mu włączone radyjko, działa, jest grzeczny jak aniołek -
Halo,halo!!! Łatuś ma dom!!!A jednak wszysto jest mozliwe :)
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/9117/lat8.jpg[/IMG] [IMG]http://img15.imageshack.us/img15/4/lat7.jpg[/IMG] [IMG]http://img67.imageshack.us/img67/9646/lat6.jpg[/IMG] [IMG]http://img67.imageshack.us/img67/7085/lat5.jpg[/IMG] -
Halo,halo!!! Łatuś ma dom!!!A jednak wszysto jest mozliwe :)
ronja replied to Evelin's topic in Już w nowym domu
Łatuś wariat dziś w lesie [IMG]http://img8.imageshack.us/img8/9598/lat4.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/2807/lat3x.jpg[/IMG] [IMG]http://img22.imageshack.us/img22/2646/lat2.jpg[/IMG] [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/4807/lat1.jpg[/IMG] -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='Magdarynka']A jaki to ma związek z tym, że obawiam się o to, że Morek może tej operacji nie przeżyć? Jeszcze raz podkreślam, że nie jest to operacja ratująca życie! Swoją drogą nie sądziłam, że Marta potrzebuje "adwokatów"...[/quote] wobec tego zabierz Morka na dodatkową konsultację. amputacja łapy to też nie była operacja ratująca życie mądrzyć każdy się potrafi, tylko jak trzeba zawieźć Morka gdziekolwiek to jest cisza na wątku i każdy ma go w dupie. a ja go nie mam, i chcę dla niego jak najlepiej. i nie wyjeżdzaj mi Magda z tym, co bym zrobiła, gdyby to był mój pies - bo ja traktuję go jak swojego. w żaden sposób nie jest gorszy niż moje psy, dostaje gotowane, dostaje przysmaki,jest traktowany jak równoprawny członek naszego stada. poświęcam swój czas i siłę, by miał dobrze. i jesli chodzi o kastrację i agresję, to sorry, ale większe zaufanie mam do weta niż do Ciebie. mam dosyć mądrych rad, kłótni i dymów.szkoda mi na to energii i czasu, który wolę poświęcić psom swoim i niczyim. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
Morek u Gajowej też mial dobrze, a to gdzie obecnie przebywa to decyzja stowarzyszenia Niczyje. nie jestem na tyle głupia, by zapisywać Morka na kastrację bez konsultacji z wetem. Weterynarz obejrzał dziś wyniki krwi Morka z dnia 16.03, widział psa dwukrotnie -przy wyjmowaniu wenflonu oraz przy zdejmowaniu szwów. między jedną narkozą, a drugą musi być odstęp min 3 tyg i zostało to zachowane. nie mam powodu nie ufać weterynarzowi, który uratował moją kotkę, wyprowadził Rudzię (ktorej dawano 2 tyg zycia) i od roku zajmuje się moimi psami. Zresztą on sam widząc Morka po raz pierwszy i jego agresywne zachowanie zalecil kastrację. Jeżeli Niczyje chcą przełożyć termin kastracji, nie ma problemu. zalezy mi na tym, by Morek miał się jak najlepiej. myslałam Magda, ze znasz mnie na tyle. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
8.04 godz.14 kastracja Morka. Po kastracji Morek wraca do nas do domu. a to, że został przeniesiony do kojca, nie znaczy, że jest zamknięty w nim cały czas i jest zostawiony sam sobie. Morek wychodzi na 6 spacerów na łakę, pod kontrolą po dzialce. -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='beam6']Ronja a może te nowe dwie suczynki tak zadziałały na Morka :shake: Biedny Morek - jak się czuje na chwile obecną ?[/quote] jest smutny, on potrzebuje bardzo stałego kontaktu z człowiekiem. staramy się go dopieszczać, dostaje paróweczki i przysmaczki. ale tak smutny nie był nawet pierwszego dnia po amputacji. dziś wracając z pracy skonsultuję wyniki krwi z wetem i jeśli będzie ok, umówię Morka na przyszły tydzień na kastrację -
[quote name='rotek_']widzę ze nowi użytkownicy znowu starają się namieszać:shake: niestety im więcej przyjaciół tym więcej wrogów...też mamy często z tym problemy-często obrzucają nas błotem tacy ludzie jak pseudohodowcy i różne inne dziwne typy rozmawiałam dzisiaj z Robertem o hammerze i o Was nawet nie macie pojęcia jaki to antystowarzyszeniowiec niestety na wielu organizacjach zawiódł się a dzisiaj mówił o fundacji niczyje tak ciepło ze az nie chciało mi się wierzyć:crazyeye: jedyna fundacja gdzie ktoś domaga się uregulowania długu za psa tym bardziej ze fundacja wzięła cały dlug na siebie...a z tego co wiem chyba miało być inaczej gratuluję!!! niewielu udało się zarobić na taka opinię:evil_lol::evil_lol:[/quote] właśnie dziś dzwonił do mnie (tylko nie wiem czemu do mnie :p) p.Robert i mówił, ze dług na razie może wisieć, że nie ma potrzeby na szybko go regulować, ze jak bedą mu potrzebne pieniądze, da znać
-
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='ludwa']Morek jest jedyny w swoim rodzaju:lol:. Na pewno mbardzo bujne życie pędził i w tym i w poprzednim wcieleniu;)[/quote] wy się nabijacie z Morka,a ja jak patrzę na niego za karatami, to mi serce pęka:-( rano tak patrzył na mnie z wyrzutem -
Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!
ronja replied to jayo's topic in Już w nowym domu
[quote name='esperanza']Ronja może w otoczeniu Morka coś ostatnio się zmieniło? Taka gwałtowna reakcja może być wynikiem zmiany codziennych zwyczajów, albo pojawieniem się obcych zapachów/psów- u moich rodziców właśnie tak się dzieje (Bruno- kastrat od kilku lat zawsze obszczywa stolik w salonie, gdy przyjeżdżam z obcymi mu psami, albo ze schroniska). Kastracja Morka może sytuację zmienić, ale nie musi. Jednak jestem za zabiegiem. Jeśli tylko wet stwierdzi, że można go ciąć- tniemy. :p[/quote] nie wiem czy to nie ze względu na Rudzię, chyba zaczyna się płodny czas, bo piszczy do niej. a u nas ciągle nowe zapachy, psy przyjeżdzają i odjeżdzają, jednak są w innym pomieszczeniu, więc Morek bezpośrednio z nimi się nie styka. W czwartek bedę wiozła Polę na sterylkę, obgadam zabieg kastracji z wetem.