-
Posts
13010 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ronja
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
u Misieńka Wiśniowego dobrze:) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Wiśnia zostal zaopatrzony przez ciocię Torę&Faro w karmę w ładnym wiaderku:) dziękujemy - Wiśnia przesyła buziaki -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
nie mam też banerka Emi, zniknął paragon będzie póżniej, bo imageshack mi nie chodzi -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
a wyniki moczu widzisz?bo ja nie mam, puste miejsce jest. pobieranie krwi zniósl prawie po męsku:) w samochodzie anioł -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Wiśnia już po pobraniu krwi - będzie morfologia pełna i biochemia. wyniki jutro. wetki kazały Was uspokoić:) w moczu te wątrobowe - birbi coś tam nie są wysokie, poza tym wcześniej tego nie było. z wątrobą Wiśni nie powinno być źle. Wiśnia wycałował obie wetki, i mnie też, a po pobraniu krwi usiadł mi na stopie i wcale nie chciał się podnieść. Wiśnia zważony - 43,10kg żywej Wiśni (ostatnio ważył 42) zostajemy na karmie renal - i pewnie jeszcze długo będzie musiał ją jeść koszt dziś to 76zł (w tym zapłaciłam dług za mocz 20zl) + 10zl dojazd zaraz wkleję paragon (kurcze, jak patrzę na wątek misia i Emi, to nie ma żadnych zdjęć paragonów, ani wyników moczu - poznikało wszystko) -
brzuszek dziś wygląda już prawie dobrze, szyja kiepsko:( zdjęłam jej obróżkę, bo pod nią zrobiła się nowa rana. pytałam dziś naszych wetek kiedy będzie widać działanie iwermektyny - za jakieś 10-14 dni. iwermektynę Emi będzie dostawala raz na 14 dni 4 razy. pytałam też o zastrzyki na zwiększenie odporności- mają się zastanowić czy wprowadzić te zastrzyki, czy wzmacniać dodatkowo skórę omegami. Emi dostała też dziś nowe łózko - po Mai taki wielki ponton. wyprałam go i obłożyłam kołderką, na której Emi spała u mnie od początku
-
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
[quote name='stonka1125']Juryś jest naprawdę psem, który kocha wszystkich, myslę że ewentualna przeprowadzka nie zrobi na nim większego wrażenia. Jest psem wszystkich ludzi i bardzo szybko sie przystosowuje, trochę bólu będzie i tęsknota ale myślę że kochający człowiek załatwi wszystko, nie wiem tylko jak w tym wszystkim będziemy mogli pomóc Ronji i Bartkowi:diabloti::diabloti::diabloti:[/QUOTE] moim zdaniem Juryś szybko by się przystosował. tylko, że pani nie dzwoni:( [quote name='GochaT']Kurcze przepraszam Izabela ale ty zawsze znikasz , nie wiem o co chodzi.Stonie jak przesyłałam na skrzynkę i wklejała w pierwszy post to też znikałaś a w dokumentach mam Ciebie zapisaną - pokombinuję i wkleję jeszcze raz . A miziak niech idzie do domeczku - Ronja przesłać te 15,00 zł?[/QUOTE] Gosia, ja te 15zł dopiszę pod koniec miesiąca, bo się pogubię -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
ja się nie znam na badaniach moczu, nie wiem pod jakim kątem był robiony. może poczekajmy na wyniki krwi - Mysza chciała pełną morfologię. wtedy będzie pełniejszy obraz -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Wiśniowe Wyniki [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/3076/missiku.jpg[/IMG] -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Miś ma nadal szczawiany w moczu:( i do tego coś z wątrobą wyszło - ja się nie znam, ale zaraz wkleję wyniki. jutro jedziemy na krew z Misieńkiem. kurcze:( -
Weci dziś zaczęli podejrzewać, że może być to nużeniec, który uaktywnił się. Znowu wzięli zeskrobinę. Skóra jest z przerostami i byle podrażnienie może powodować takie paskudne zmiany. Emi dostala dziś antybiotyk, steryd i iwermektynę. Jutro sami podamy antybiotyk, steryd jest o 72-godzinnym działaniu, więc mamy przyjechać w piątek. Kąpać w szamponie możemy się co 3 dni, przemywać na różowo raz dziennie. Koszt dziś to 27zł (ponownej zeskrobiny nie policzyli) + 10zł dojazd
-
brzuszek jakby lepiej, paszki minimalnie też, ale szyja cała czerwona i podrażniona i jakby idzie coraz wyżej. po wczorajszej kąpieli Emi pachnie przyjemniej, bo ta chora skóra wytwarza taki specyficzny zapach - szczególnie czuć to w samochodzie.
-
Dzwoniłam dziś do Polusia - wszystko jest w najlepszym porządku. W czwartek byli u weta (wiem to też od moich wetek, bo dziś bylam). Poluś śpi w domu wnuczki, czyli "na salonach". A dziś znajomy państwa znalazł przy drodze 5-miesięczną szczeniaczkę onkowatą i państwo mają już 3 psy, ku wielkiej uciesze Polusia, bo z nową sunią caly czas się bawi. Państwo kupili Polusiowi zabawki i podobno bawi się nimi ze szczeniaczką. Pan mi powiedział, że patrzenie na nich, na ich zabawy to wielka radość. Poluś szczęsliwy, więc ja ze spokojnym sumieniem czekam w piątek na Diankę:)
-
Emi wykąpana -szczęśliwa nie była z tego powodu. ona ma taką sztywną i połamaną sierść na grzbiecie, że szampon prawie wcale nie pienił się na sierści, na brzuchu tak. wieczorem jeszcze przetrę ją różowym.
-
na życzenie Obraczus - Bunia sylwetkowa:) tylko ogon w dziwnych pozycjach, bo ciągle merdał [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/6626/b68q.jpg[/IMG] [IMG]http://img96.imageshack.us/img96/7589/b69ke.jpg[/IMG] [IMG]http://img651.imageshack.us/img651/7825/b70.jpg[/IMG] [IMG]http://img190.imageshack.us/img190/9418/b71z.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/4889/b72.jpg[/IMG]
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Miś od wczoraj wsuwa taką karmę w saszetkach 0,5kg. Generalnie samo suche średnio mu idzie, wysypuje więcej niż zjada. Trzeba dodać ryżu albo makaronu i puszki trochę. Muszę wiśnię przestawić na suche przynajmniej rano, bo wszyscy jedzą rano suche, tylko Wiśnia nie;) Gosia,wpadajcie, mgiełka czeka:) -
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
jutro robię wielkie odrobaczanie wszystkich psów - Juryś też dostanie 3 cestale plus (15zł) no i chwilowo rozdzielam Jurysia i Simonkę - któreś z nich robi od 2 dni w domu w nocy paskudne wodniste kupy. podejrzewam Simonę, ale muszę mieć pewność. Juryś zamieszka z Bunią - oczywiście w domu. [IMG]http://img43.imageshack.us/img43/9025/jurand15.jpg[/IMG] -
jutro robię wielkie odrobaczanie wszystkich psów. kupiłam cestal plus dla Buni 3 tabletki (myślę, że Bunia waży więcej niż 25kg) doliczę to do rozliczenia [IMG]http://img251.imageshack.us/img251/2579/bunia15.jpg[/IMG]
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
banerek zaraz naprawię -dzięki siuśki zawiezione - koszt 20zł, zaplacę jutro dziś kupiłam Misieńkowi cestal plus na robale - dostanie 4,5 tabletki (paragon jest na 4 tabletki) - wielkie odrobaczanie jutro [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/8589/mis20.jpg[/IMG] -
jest gorzej:( wczoraj wieczorem przemywałam Emi brzuch tym różowym płynem (zapomniałam nazwy) i nie było krost na szyi i pachach. od rana słyszałam jak się drapie. do weta dojechała cała wydrapana do krwi i wylizana aż mokra pod pachami. cała szyja i pachy to czerwone krosty - to samo co wcześniej było na klatce piersiowej (po antybiotyku przyschło)i teraz wygaja się na udach (to co w sobotę było takie paskudne). wetka sądzi, że to powikłana po bakteryjnym zapaleniu skóry, być może powikłania po alergii na pchły. wymazu teraz zrobić nie za bardzo jest sens, bo Emi bierze antybiotyk i wynik i tak nie będzie miarodajny. Skóra będzie się goiła wolno - Emi ma obniżoną odpornośc, do tego upaly nie sprzyjają tego typu infekcjom. Dostalam szampon dr Seidla jodoforowy, Emi dostala steryd i inny antybiotyk. Dziś wykąpię Emi i zabiorę łózeczko. Jutro mamy się pokazać. Nasi weci chcą podać iwermektynę - po konsultacji z Myszą, zgadzamy się. Iwermektyna jest bardzo silnym lekiem, obciąża organizm. Ryzyko istnieje zawsze. Koszt dziś to 37zł + 10zł dojazd
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
będę na dniach odrobaczać wszystkich - Misia też bym chciała. wiem, że był ze 2 miesiące temu, ale ja raz na 4-5 miesięcy muszę odrobaczać wszystkich na raz. siku złapane, stoi w centralnym miejscu - mam nadzieję, że nie zapomnę za chwilę go zabrac;) -
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
w razie czego Gusia zrobi przedadopcyjną. pani obawia się tylko jak jej koty (znajdy kastraty) przyjmą Jurysia, czy one jemu krzywdy nie zrobią. w razie czego Gusia pójdzie do pani z kotolubnym psem na zwiady. kurcze, mam taką nadzieję w sercu, a z drugiej strony boję się, że nic z tego nie będzie. -
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
pani pytała o wielkość - jak dla mnie Juryś jest w sam raz:) -
wczoraj bardzo lizała tam, gdzie krosty jeszcze nie przyschły. generalnie lepiej to wygląda niż wyglądało, ale ta skóra tam nie jest fajna. chociaż brzuszek zaczął porastać maleńkimi jasnymi włoskami.
-
dobrze się miewa:) jutro jedziemy do weta pokazać brzuszek. a mnie w Emi ujmuje to, że mimo całego głodu, bardzo delikatnie bierze ciasteczka z ręki