-
Posts
13010 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ronja
-
Emi wykąpana w nowym szamponie. Jak trochę podeschnie, wyczeszę jej te stare strupki. oczywiście była bardzo grzeczna w kąpieli - tym bardziej, że musiała 10 minut czekać cała w szamponie (wg instrukcji szamponowej;))
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
ja mam filmiki z dziś, zgram wieczorem Wiśnia to przegina z tą piłką - podejść normalnie do niego nie można, bo piłka w zęby i chodu;) -
Nutusiu, bardzo Ci dziękuję za wsparcie. Nasze wetki na samym początku powiedziały, że leczenie skory jest długotrwale i bardzo niewdzięczne. Na dzisiejszej wizycie podzieliłam się spostrzeżeniami Dżdżowniś. Wetki stwierdziły, że na skórze Emi może być wszystko - bakterie, pasożyty i wszystkie cuda świata. Nie wiemy jaka jest historia Emi - ta skóra to może być wynik zaniedbania i wyniszczenia organizmu. Można zrobić wszystkie testy wykluczające po kolei wszystkie choroby, ale to kosztuje i to sporo. Tarczyca to koszt około 160zł. Trzeba odczekać 10dni od odstawienia antybiotyku i sterydu. Co do zmiany karmy - intestinal nie powinien uczulać, ale by mieć pewność odstawiamy suchą karmę na 5 dni. przez 5 dni Emi będzie jadła gotowane (mam tylko nadzieję, że rozwolnienia nie wrócą). generalnie tragedii ze skórą nie ma (skóra na brzuchu dużo się poprawiła, na grzbiecie jest łuskowata i tłusta), ale tych nowych krost być nie powinno (a ciągle są, na malutkim fragmencie ciała - dziś są na jednym udzie po zewnętrznej stronie). postanowiłyśmy z wetkami doczekać do drugiej dawki iwermektyny - jeżeli krosty będą nadal, trzeba będzie zrobić testy. dziś wykąpię Emi w nowym szamponie Peroxyvet. kolejna wizyta we wtorek na wynos 3 antybiotyki (36zł) i szampon(17zł) dziś 53zł + 10zł dojazd i wczorajszy paragon za karmę
-
no pewnie!!!! możecie kiedy chcecie:)
-
Gusia, Miś z Emi bardzo się lubią;)
-
jak przyjechala ważyła 19,85kg 3 dni temu 27,15kg to cały czas jest bardzo chudy pies ona ma spore lapy, wydaje mi się, że będzie ważyła bliżej 40kg jak już dojdzie do siebie
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Wiśnia to bryka jak konik. Leci, z rozpędu skacze i daje buziaki. Ja już nie kucam obok niego, bo ciągle lądowałam na tyłku z wylizaną całą twarzą. Wiśnia jest wtedy bardzo z siebie zadowolony:) -
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
Juryś zalatwia swoje sprawy w ogródku, chwilę pobiega, poprzytula się, obwącha trawki, siknie i stoi pod drzwiami, by go wpuścić. akurat byłam z Bartkiem z tyłu domu przez chwilę i jak wróciłam to ogrodowy fascynat czekał pod drzwiami - spał i jak nas usłyszał otworzył oczka [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/37cccdff.jpg[/IMG] chwilę wcześniej [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/075b14b7.jpg[/IMG] (jest mokry z jednej strony, bo w zabawie Bunia go przewróciła i pech chciał, że Juryś wpadł bokiem pyszczka w kupę, a potem poleciał się do mnie przytulić - ja mniej więcej wyglądałam podobnie jak on;) ) [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/8e26e8ff.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/8cee4b1a.jpg[/IMG] -
zmęczona latającą doniczką, ale bardzo czujna:) [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/01e9235d.jpg[/IMG]
-
Bunia znalazła dziś sobie nową zabawkę - szalała, aż miło było popatrzec;) [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/25529d9c.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/a308f92b.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/e7e45d06.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/49667334.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/1b92a8c4.jpg[/IMG]
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
moja śliczna Didi:loveu: poważnie wyszła, jak nie Didi z noskiem (2 dni temu Didi miała 3 urodzinki - czyli 3 lata temu ją przywiozłam na tymczas:evil_lol:) -
tym razem skomentuję moi weci nie są niedouczeni, a mnie nie traktują jak dojną krowę wręcz przeciwnie, liczą zawsze moich podopiecznych po kosztach, a zalecają badania, ktore wg nich są na dany moment potrzebne. nie sztuką jest prześwietlić psa z każdej strony i skasować za to odpowiednią sumkę, gdy nie ma ku takiemu badaniu podstaw. trafiały do mnie różne psy, z różnymi przypadłościami. mój wet nigdy się nie pomylił, wyprowadzał psy na prostą, wobec tego nie zamierzam zmieniać weta. to nie wet zalecił royala. nie zarabia na tym, bo nie u niego kupujemy karmę:) na ten czas leczenia Emi nie zalecił zmiany karmy. łatwo jest klepać w klawisze, trudniej stawić czoła codziennej opiece, zbieraniu funduszy na ratowanie kolejnego psa. Efekty leczenia są, widzę je nareszcie i ja, moi weci i osoby, które nas odwiedzają. Leczenie skóry to nie zabawa na tydzień, ale ciężka mozolna praca na kilka tygodni. nie wiem, czy w Twoich postach chodzi o pomoc Emi czy o udowodnieniu całemu światu, że jesteśmy kretynkami. bo ja tak to odbieram. jeżeli masz inne intencje, przepraszam. ale będę się trzymać tego, co mówią moi weci (oni jednak skończyli weterynarię i mają wieloletnią praktykę).
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mysza 1'][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/315/f80ec64e3bd4338emed.jpg[/IMG][/URL] [/QUOTE] kochana Wiśnia:) piłeczka zostala zaniesiona do budy - tam jest najbezpieczniejsza;) -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
[quote name='mysza 1']Mam tyle zdjęc, że nie wiem od czego zacząć ;)[/QUOTE] od Wiśniowej Wiśni:) Wiśnia dostał prezent - żółtą mega piłę -
ja sama wreszcie zaczęłam dostrzegać poprawę!!! cieszy mnie każdy nowy włosek na brzuchu Emi i każdy kilogram:) Mysza ,dziękujemy za odwiedziny. Zapomniałam dać Ci koniczynki
-
JuryŚ juŻ u ronji!!!!szukamy domu i prosimy o ogŁoszenia!!!
ronja replied to stonka1125's topic in Już w nowym domu
nikt pani na siłę Jurysia nie wciska:) nie wyobrażam sobie, że pani go weźmie, a za 2 dni go zwróci, bo coś tam. ponieważ pani rozbudziła nadzieję, za radą hop! zadzwoniłam, byśmy wiedziały na czym stoimy. jeżeli ktoś mi puszcza teksty, że lepiej mu będzie w domu z ogrodem - to ja już wszystko wiem. a Juryś wcale nie jest fascynatem ogrodu, tylko ludzi, którzy w tym domu z ogrodem czy bez będą mieszkać -
dotarła karma dla Emi - dzięki jest jakiś paragon, wieczorem wkleję
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
przyszła karma dla Wiśni - wielkie dzięki Gosia:) -
[quote name='AGA35']nie ma kumpla i się dziewczyna nudzi .....[/QUOTE] ma:) mieszka z niewidomym Jurysiem
-
iwermektyna zaczyna działać ok 10-14 dnia od podania. są 4 dawki co 2 tygodnie. minął tydzień od podania pierwszej dawki. antybiotyk podajemy cały czas. w piątek kontrola. tych nowych krost jest coraz mniej, można powiedzieć o malutkiej poprawie. takiej maluteńkiej
-
u Emi wczorajsze krosty przyschnięte, jest kilka nowych na wewnętrznej stronie przednich łapek od pach do łokci. nie jest tego dużo, ale niestety pojawiają się nowe
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
może być:) ja mam plan zakupowy od 9 do 11 w razie czego Bartek jest mam nadzieję, że nie będzie lalo, bo już mam dosyć - od dwóch dni suszę narzutę na dworzu... -
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
ronja replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
wczorajsza Wiśnia;) [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/6af631ee.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/32178717.jpg[/IMG] [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-07/2897a32f.jpg[/IMG] -
nie wiem, 2 godziny byli panowie od internetu majstrowali, kable przeciągali. jeszcze ona to robiła tak cicho!!!!