Jump to content
Dogomania

Damciok

Members
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Damciok's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Damciok

  zakup kagańca

  właściwie to chciałbym go sam oduczyć tego polowania na ludzi :) i wybieganie na drogę ... na razie zakupiłem hantel , ten u góry, żeby sobie jakoś pomóc na spacerze
 2. Damciok

  zakup kagańca

  Czy zakup kagańca lub tego kantarka https://www.krakvet.pl/trixie-uprzaz-top-trainer-rozmiar-pg-16038.html będzie pomocny w oduczaniu psa szczekania I bronienia terytorium ( agresja ale nie gryzienie na obcych ludzi) oraz szczekania na spacerze
 3. Damciok

  Arion Original

  Czy w wersji z jagnięciną, "jagnięcina" jest bez kości ?
 4. Skład : Mięso (świeże mięso /drobiowe, wieprzowe, wołowe/ – 20%, suszone mięso drobiowe 22%, hydrolizowana wątróbka drobiowa 3%), pszenica, otręby pszenne, tłuszcz drobiowy, mąka pszenna, ryż, drożdże piwne, olej z łososia (1%), wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), miazga jabłkowa suszona, fosforan sodu, celuloza, korzeń cykorii (0,01 %), juka (0,005 %) Mam problem ze zrozumieniem składu. To 20%,22% i 3% to procent w objętości całej karmy czy tylko procent w składniku "mięso"?
 5. Witam, czyszczę psu uszu co jakiś czas ( ok. miesiąc ) w celu zapobiegania ponownego zapalenia ucha zew. ( Na tle alergicznym ) podczas zapalenia miał czyszczone specjalnym preparatem ( i podawany antybiotyk ) I tu moje pytanie : czy mogę to robić mieszanką naparu z szałwi, rumianku + dwie krople olejku z eukaliptusa ? Mieszam w strzykawce , czekam aż wystygnie , naciskam 3 ml, masuję, daję się wytrzepać, wygrzebuję patyczkiem , ponownie naciskam 3 ml, daję wytrzepać , powtarzam dla drugiego ucha. Nie wystąpiły żadne niepokojące objawy , uszy ładne, nie śmierdzą.
 6. Powiedział że może mieć alergię na wszystko.. Zatem trzeba będzie kupić karmę hypoalergiczną ( brit care będzie dobra ? ) Bo jeszcze nie ma zimy.
 7. Zewnętrznego , miał podawane krople aurizon ( leczenie infekcji ucha zewnętrznego )
 8. Jak już to mieszańca jamnika. Nie nie będzie spał zimą w budzie. To jak z tą słomą ? Apropo jego alergii ( objawia się ona zapaleniem zewnętrznym ucha ) czy w takich przypadkach częściej występuje alergia wziewna czy pokarmowa ? Czy raczej nie da się tego powiedzieć ?
 9. Miał leczone prawe ucho tego lata, teraz nie jestem pewny czy wszystko ok, choć typowe objawy nie występują w takim nasileniu jak kiedyś, ostatnia wizyta była w lecie - weterynarka stwierdziła poprawę ale nie stuprocentową. piesek jest wprowadzany do domu ( na kanapę xd ) ale generalnie przebywa i śpi w bardzo kontrolowanych przeze mnie warunkach. chodzi mi tylko o to czy słoma mu nie pogorszy jago alergii( na co ją ma jest niewiadomą )
 10. Nie wiem totalnie czym wyścielić psu budę. Na razie ma chodnik i koc. Piesek ma alergię która objawia się zapaleniem ucha. Nie wiem na co jest oczulony. Słoma nie jest polecana alergikom bo pyli ( cokolwiek to znaczy ). Ale czy słoma owsiana o cudownych właściwościach zda egzamin ?
 11. Cześć, może mi ktoś podesłać zdjęcia 2 stron książki PIES I CZŁOWIEK ? :) Str. 144-145 Będę bardzo wdzięczny :) [email protected] albo tutaj :)
 12. Najgorsze jest że już dochodzi do tego że puszczam go i od razu ucieka, nie przychodzi na zawołanie i muszę chodzić do sąsiada i na rękach go zabierać.
 13. Na razie się wstrzymam, postaram go czymś zająć, nauczyć nie odchodzenia za pewien obszar, choć wątpię żeby mi się udało.
 14. Sprawa jest poważna. Nie mogę psa zatrzymać pod domem , na posesji. Nie mamy ogrodzenia z tyłu i ucieka. Robi kółko, ląduje u sąsiada, a tam już pilnuje małą suczkę którą trzymają w kojcu bo wszystkie psy się do niej zlatują. Ona ma prawdopodobnie pierwszą cieczkę. Przesiadywał tam całą noc, co chwila jak go przywiąże do budy do się urywa. ( Przywiązałem go tasiemką z poprzedniej smyczy ) . Nie ma apetytu , dużo popiskuje, wyje , niespokojnie oddycha , szczeka na inne psy na spaceru. Czekać aż suczce przejdzie cieczka czy już działać pies ma dwa spacery dziennie, jeden dłuższy drugi krótszy. Czy będzie potrzebna kastracja ?
 15. Sprawa jest poważna. Nie mogę psa zatrzymać pod domem , na posesji. Nie mamy ogrodzenia z tyłu i ucieka. Robi kółko, ląduje u sąsiada, a tam już pilnuje małą suczkę którą trzymają w kojcu bo wszystkie psy się do niej zlatują. Ona ma prawdopodobnie pierwszą cieczkę. Przesiadywał tam całą noc, co chwila jak go przywiąże do budy do się urywa. ( Przywiązałem go tasiemką z poprzedniej smyczy ) . Nie ma apetytu , dużo popiskuje, wyje , niespokojnie oddycha , szczeka na inne psy na spaceru. Czekać aż suczce przejdzie cieczka czy już działać pies ma dwa spacery dziennie, jeden dłuższy drugi krótszy. Czy będzie potrzebna kastracja ?
×
×
 • Create New...