Jump to content
Dogomania

Damciok

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

About Damciok

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Damciok

  Czyszczenie uszu

  Witam, czyszczę psu uszu co jakiś czas ( ok. miesiąc ) w celu zapobiegania ponownego zapalenia ucha zew. ( Na tle alergicznym ) podczas zapalenia miał czyszczone specjalnym preparatem ( i podawany antybiotyk ) I tu moje pytanie : czy mogę to robić mieszanką naparu z szałwi, rumianku + dwie krople olejku z eukaliptusa ? Mieszam w strzykawce , czekam aż wystygnie , naciskam 3 ml, masuję, daję się wytrzepać, wygrzebuję patyczkiem , ponownie naciskam 3 ml, daję wytrzepać , powtarzam dla drugiego ucha. Nie wystąpiły żadne niepokojące objawy , uszy ładne, nie śmierdzą.
 2. Damciok

  Posłanie do budy

  Zewnętrznego , miał podawane krople aurizon ( leczenie infekcji ucha zewnętrznego )
 3. Damciok

  Posłanie do budy

  Jak już to mieszańca jamnika. Nie nie będzie spał zimą w budzie. To jak z tą słomą ? Apropo jego alergii ( objawia się ona zapaleniem zewnętrznym ucha ) czy w takich przypadkach częściej występuje alergia wziewna czy pokarmowa ? Czy raczej nie da się tego powiedzieć ?
 4. Damciok

  Posłanie do budy

  Nie wiem totalnie czym wyścielić psu budę. Na razie ma chodnik i koc. Piesek ma alergię która objawia się zapaleniem ucha. Nie wiem na co jest oczulony. Słoma nie jest polecana alergikom bo pyli ( cokolwiek to znaczy ). Ale czy słoma owsiana o cudownych właściwościach zda egzamin ?
 5. Damciok

  Problem z popędem u samca

  Na razie się wstrzymam, postaram go czymś zająć, nauczyć nie odchodzenia za pewien obszar, choć wątpię żeby mi się udało.
 6. Damciok

  Znalazłem bezdomnego psa - co dalej ?

  Ok a jakie macie zdanie o przymuszeniu zwierzaka do tego ? Bo wpadłem na pomysł zeby smycz przepuscic przez taki slupek kolo mojego domu i by nie mogl przeszkodzic glowa, wtedy moze dalbym rade, zreszta to az tak zle nie wyglada, on daje sie tam dotykac tylko jak przychodzi do odmiezenia obcegami to on juz wie co sie swieci i przeszkadza.
 7. Damciok

  Znalazłem bezdomnego psa - co dalej ?

  To o co mu chodziło ? Teraz nie daje mi obciąć, na zdjęciu widać ryskę, prawda że nie za dużo ?
 8. Damciok

  Znalazłem bezdomnego psa - co dalej ?

  Pies prawdopodobnie zostanie u mnie aczkolwiek, nie wiem jak to będzie ze spaniem w domu i z innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami :/ byłem u weta, nie ma chipa i kupiłem tabletkę na odrobaczenie. Nie jest rasowy więc tym bardziej nie zbiegł z polowania. Najprawdopodniej go ktoś wyrzucił. Najważniejsze że zrobiłem już wszystko żeby znaleleźć właściciela, pies nie jest w schronisku, a pies mojego sąsiada powoli go akceptuje.( na początku się gryźli ) .
 9. Damciok

  Znalazłem bezdomnego psa - co dalej ?

  Nie mogę się do nich dodzwonić, zresztą taka informacja byłaby chyba na ich stronie głównej ..
 10. Damciok

  Znalazłem bezdomnego psa - co dalej ?

  Oby to nie była prawda, nie jestem zwolennikiem polowań.
×