[B]orzech[/B], ja bym proponowała wybrać się na szkolenie, bo z tego co piszesz można wywnioskować, ze totalnie nie panujesz nad psem, nie masz z nim wiezi, a on Tobie nie ufa:roll:
jak nauczyc, zeby dawal sie czesac/strzyc? normalnie, pokazujesz sama szczotke/nozyczki, dajesz psu powachac, nagradzasz, po jakims czasie dotykasz tylko siersci, nagradzasz, pozniej delikatnie czeszesz, itp, itd.
czasem zajmuje kilka dni/tygodni..
skoro futro jest w tak fatalnym stanie to faktycznie wybierz sie z psem do weta, zeby go zobaczyl i zdecydowal, czy mozna i warto mu podac sedalin, wyczesz psa, bo zaraz mu sie skora pod tymi koltunami zaparzy, i wez sie za Twoje relacje z psem...