xxxx52
Members-
Posts
11985 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by xxxx52
-
[quote name='xxxx52']dla poczatkujacych z dzieckiem 9-letnim proponuje z wiekszych ras :Golden Retriewer,ze srednich ras Spaniele :angielski Cocker Spaniel,Cavalier King Charles ,Boston Terrier[/QUOTE] Ciekawe wskazowki znajdziesz w bogatej w informacje literaturze. Ze szczeniakiem wychodzi sie tak co 3 godziny Szczeniakom najlepiej kupic szelki i 2 linki tzn fleks,i linke do 2,5 metra. Karme ktora polecam jest sucha karma Josera dla szczeniakow,dla doroslgo psa albo Josera lub Happa Dog,mozna dodac warzywa i owoce warzywa np.marchew gotujemy tylko 5 min i mozemy podac do karmy albo jako smakolyk
-
dla poczatkujacych z dzieckiem 9-letnim proponuje z wiekszych ras :Golden Retriewer,ze srednich ras Spaniele :angielski Cocker Spaniel,Cavalier King Charles ,Boston Terrier
-
kfiatek -jaki to problem ,ciesz sie ze pies sie cieszy .Lepiej tak niz mialby gryzc czy szczekac. Nie mozna byc o psa zazdrosnym.ja jestem bardzo zadowolona jak moje psy lgna sie do gosci.Nie zdarzylo sie ,ze odwiedzajacy byli by niezadowoleni.Jezeli piesek byl nachalny bralam na rece i sadzalam przy mnie (oczywiscie malych ras)
-
Przekazuje to nie jest moj wymysl ,mnie jest wszystko jedno,ale weterynaria naszego regionu nie zezwalaja- dotyczy org.prozwierzecych i osob prywatnych sprowadzajacych psy z zagranicy i sprowadzania szczeniakow ponizej 4 miesiaca zycia.czy zgodne jest z wytyczynymi EU to inna sprawa ,jest zakaz i nic nie poradze. Powyzej 5 psow musi byc zezwolenia wet obu krajow na przewoz psow.Mowie o przewozie a nie o sprzedazy.
-
dla poczatkujacych zalecam psa mlodego ale nie szczeniaka z Dt. W jakim wieku jest dziecka? Ile godzin pies musi sam zostac w domu? Na ktorym pietrze miszakcie? Czy twoj maz zgadza sie tez na nowego czlonka rodziny? Poniewaz pies zyje (maly do 20 lat ,co zrobicie z psem kiedy pojedziecie na wakacje itp?
-
SCHRONISKO W POZNANIU. POTRZEBNA PPOMOC-wolontariusze!!!
xxxx52 replied to ***kas's topic in Już w nowym domu
piesek czuje sie dobrze ma okolo 7-8 lat i zostal wykastrowany.oczywiscie nie szczeka -
W Niemczech przepis jest inny.oczywiscie ,ze sie tej osobie sie jej udalo ,ale to byl przemyt,gdyz nie wolno samych szczeniakow przed 4 miesiacem zycia sprowadzac.No i dobrze za duzo handlarze przemycali psy ponizej 4 miesiecy.oczywiscie jak sie uda to dobrze ,ale jak nie? Powtarzam to co piszesz bylo ,teraz jest inaczej.nalezy sie dowiedziec u celnikow niemieckich albo musze odszukac w internecie te przepisy.Bo polskie polskie przepisy Niemcow nie interesuja.wiem ,bo mam kontakt z weterynaria powiatowa w niem. Kiedys tak bylo jeszcze i 2 lata temu.przewozono szczeniaki 2-3 miesiecy bez wscieklizny z zaswiadczeniem ze urodzily sie na terenie wolnym od wscieklizny .Szczeniaki mialy nawet zaswiadczenia w j.angielskim i niem od wet powiatowego.Teraz te papiery mozna do kosza wrzucic,bo jak na autostradzie wywrywkowo zatrzymaja i wezwa weterynarie to psy zabieraja jezeli nie maja szczepienia P/wirusowkom 21 dni waznego w dniu przekroczenia granicy ,a data czipu nie jest wystawiona wzesniej od daty wscieklizny. tak wiec zwroc sie do celnikow i wet na granicy uslyszysz jak powinno byc. Oczywiscie mafie szczeniakowe przewoza 6-8 tygodniowe(psy te powinny jeszcze byc z rodzenstwem i mama ) psami prawie niezywymi handluja na bazarach w Holandi i Belgi,albo dostarczaja przestepcom niem-handlarzom co sprzedaja np.modne rasy jako swoje wyhodowane psy.stad takie jest u nas zaostrzenie.
-
Punkt przetrzymań w Świeciu .. tam psy czekaja na cud albo śmierc ...
xxxx52 replied to kkasiiiar's topic in Już w nowym domu
ojej kto takiego slodziaka wyrzucil?gdzie on noce i dnie musi spedzac,chyba nie w budzie? -
rozwazanie to tylko rozwazanie,bo najwazniejsza jest diagnoza wet-okulisty i badanie wymazu oka. wszyscy wymieniami choroby zaocznie wiec ??? poczekamy na przyczyne ,gdyz naleze do ciekawskich i pragne wiedziec, wiedzac o objawach na co ludzie i zwierzta choruja
-
Issa-pisalam wczesniej ,jak jest kiedy jada z matka ,a jak jada same tu jest roznica te wytyczne byly -dotyczy wyjazdu do Niemiec szczeniakow z matka co dalas link nic nowego nie wnosi.Zmiany nastapily juz od okolo 2 lat ,ze wolno na auto nie na osobe przewiesc tylko 5 doroslych albo szczeniakow,i szczeniaki musza byc tak przygotowane jak dorosle psy.Przeciez to nic nie jest nowego Psy musza siedziec w odpowiednio duzych boksach,albo dorosle musza byc umocowane w pasach bezpieczenstwa.W przypadku braku zabezpieczania psow kara wynosi 70 euro mandatu za kazdego nie umocowaneho psa.w aucie musi byc woda i karma.nalezy robic postoje na karmienie zwierzat i pojenie. To sa podstawowe wymagania org.wet w Niemczech,jak w Polsce jest to nie wiem? Wazne sa nie tylko czipy i zaswiadczenie przed wyjazdem ze psy sa zdrowe ,ale wazne sa daty czipow i szczepien szczegolnie wscieklizny. W naszym regionie np.te osoby co sprowadzaja szczeniaki z matkami nie moga tych matek adoptowac ,musza byc uzanane jako swoje i musza zameldowane w urzedzie celem nadania podatku . Pisze nie o przejazdach przez terytorium D np.na wakacje ,czy wystawy,ale o handlu psami
-
Łupcio - psi senior prosi o szansę na godną starość...
xxxx52 replied to Lena84's topic in Już w nowym domu
Moze Dt znajdziecie ? Ile ma lat ?czy nie zauwazylam,fajnie o psince napisalas -
[quote name='Mona']Zgadzam się. Parę lat temu przewoziłam przez Niemcy dwa szczeniaki(8 i 9 tyg)zaszczepione,zachipowane,z paszportem i nie było żadnych problemów(pomijam to że nikt się tym nie interesował bo granic nie ma :-) )[/QUOTE] to bylo pare lat temu ,teraz sie przepisy radekalnie zmienily(mysle o przepisach niemieckich) Powtarzam przewozenie szczeniakow ponizej 4 miesiace jest niedozwolone!Moze do innych krajow mozna ,ale nie do Niemiec.
-
[quote name='xxxjaxxx']dlatego zbieram z zasięgu wzroku i układam przy granicy z sąsiadem. :D Moja droga nie mieszkasz w Polsce i nawet nie wiesz do czego są zdolni polscy sąsiedzi. Poczytaj forum murator, to ci oczy zbieleją. Potrafią własne ścieki wypompować sąsiadowi na działkę.[/QUOTE] To sie w glowie nie miesci jak mozna sobie zycie zatruwac Ty to jestes wzorcowy
-
Tascha Do Niemiec moze wyjechac tylko pies 4 miesieczny zaczipowany ,z paszportem i musi szczepienie byc p/wsciekliznie wykonanae min 21 przed przekroczeniem granicy. wywozenie psow nieszczepionych p/wscieklizny jest przestepstwem .takich to powinni lapac na autostragach i solidnie karac za przymyt psow. Ps podaj link ktory mowi ,ze wolno zabierac psy 2 miesieczne?Prosze o aktualne przepisy ,a nie o te przepisy ktore mowily ze mozna wywozic szczeniaki majace zaswiadczenie ,ze szczeniaki urodzily sie na terenie wolnym od wscieklizny. Poza tym w aucie jadacym do Niemiec nie moze byc wiecej jak 5 psow .Powyzej 5 psow nalezy posiadac zezwolenie Trace tzn jest to Swaidectwo zdrowia dla zwierzat w handlu wewnatrzwspolnotowym (Unia Europejska).
-
zzenio-czy wet zrobil wymaz wydzieliny z oka? Dowiedzialam sie ,ze ostatni panuje (ale u ludzi bardzo zarazliwa grypa oczu )spowodowana adeno-virusem. Objawy sa podobne jak u twojego psa z tym ze takie objawy wystepuja u ludzi.zaczerwienienie oka ,podraznienie ,pieczenie,i bardzo duze lzawienie,powiekszone przewody lzowe.choroba trwa 4 tygodnie ,podaje sie do oka krople z antybiotykiem ktore nie dzialaja p/virusowi ale chronia przed powiklonami.Chorobe ta mozna sie zarazic brakiem odpowiedniej higieny rak.Viren moga byc wszedzie klamki ,potecze itd. Pocierajac oko wprowadzamy wirus.
-
SCHRONISKO W POZNANIU. POTRZEBNA PPOMOC-wolontariusze!!!
xxxx52 replied to ***kas's topic in Już w nowym domu
[B]Uwaga na kobiete w wieku okolo 60lat z Winograd. wczoraj tzn 08.01 2013 przyszla ze swoim psem (mieszancem pudla -kolor czarny )do kliniki wet ,celem natychmiastowego uspienia. Powod uspienia to : pies za duzo szczeka weterynarz postawil diagnoze,ze pies musi natychmiast byc operowany bo cierpi.Opiekunka nie chciala sie zgodzic na operacje i leczenie tylko zarzadala uspienia .Weterynarz odebral psa i przeprowadzil OP ,a osoba prywatna sfinansuje ta operacje. opiekunka wychodzac z gabinetu wet,przekazala ,ze idzie teraz do schroniska po nastepnego psa bo jej syn ,psychicznie chory musi miec psa . [/B] -
Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!
xxxx52 replied to Paula95's topic in Już w nowym domu
[quote name='lika1771']Danavas zabrala psiaka od karmelci mam nadzieje,ze z dogo psa juz nie bedzie miala.....[/QUOTE] chociaz jedna pozytywna wiadomosc -
kasia_1982 -moze nie na temat ,ale prosze przekaz , jak dlugo spaly dzieci z Twoimi rodzicami w jednym lozku? A psy /pies spaly? Widze ,ze wzorce rodzinne chcesz kontynuowac?
-
[quote name='tred102'][B]Psie przedszkole[/B] Do 12 - 16 tygodnia życia największy nacisk kładziemy na socjalizację, czyli zapoznanie psa z różnorakimi sytuacjami, miejscami, przedmiotami, ludźmi i zwierzętami z jakimi będzie miał kontakt w swoim dorosłym życiu. To, co pies pozna w tym czasie będzie traktował jako naturalną część środowiska i nie będzie się tego obawiał. W tym zakresie doskonale sprawdzają się zajęcia w [URL="http://www.canid.pl/szkolenie-psów/Szkoła_szkolenia_psów/29-PSIE_PRZEDSZKOLE.html"]psim przedszkolu[/URL], gdzie socjalizacja szczeniąt stanowi ważną część zajęć, a ich nieocenioną zaletą jest to, że prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów.[/QUOTE] o to wlasnie sie rozchodzi ,bo wlasnie socjalizacja jest w tym okresie u psa najwazniejsza.Psie przedszkole i praca w domu to podstawa ,zeby pies byl socjalny i nie stwarzal w pozniejszym swoim zyciu problemow.
- 13 replies
-
- leonberger
- tresura psa
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
[quote name='jamnicze']No właśnie od 12 do 18 jest 6 godzin, a nie 12. I właśnie na 6 godzin zostawiam mojego psa bez problemu, gdy jednak szykuje mi się dłuższa nieobecność, to staram się aby ktoś przyszedł do psa. To, że pies wytrzyma, to jedno, a to, że takie obciążanie pęcherza jest niezdrowe, to drugie. Pewnie, że nie ma co demonizować, jak się raz na jakiś czas przytrafi, to ok, ale jeżeli kogoś regularnie nie na na 10-12 godzin dziennie, to powinien jednak się zastanowić nad zakupem innego zwierzaka niż pies (kotu wystarczy kuweta, a też jest kontaktowy).[/QUOTE] bardzo rozsadne
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Nie chodzi o angazowanie gdyz niektorzy np.seniorzy nie chca psa na stale i bardzo chetnie wychodza na spacery,albo przetrzymuja psy na kilka godzin u siebie w domu,to bardzo dobre rozwiazanie taka pomoc sasiedzka czy rodzinna.U nas na wsi od wielu lat bardzo sie sprawdza.wiec nie widze problemu
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Łupcio - psi senior prosi o szansę na godną starość...
xxxx52 replied to Lena84's topic in Już w nowym domu
Moze mile dogomaniaczki napiszecie ile piesek ma lat i opieszecie jaki ma senior charakter´tzn.czy sie zgadza z innymi psami kotami,jak reaguje na krzyczace dzieci,rowerzystow,czy duzo szczeka,czy umie zalatwiac sie tylko na dworze? -
[quote name='Monika CzechPl']Tak jak pisałam- mój kuzyn mieszka niedaleko i jest chętny do pomocy w wyprowadzaniu pieska, więc akurat to żaden problem. Zresztą te 10 godzin ma miejsce tylko 2 razy w tygodniu, w pozostałe dni jest to 3-6 godzin, a weekendy mam wolne. Pomyślę powaznie o cockeru, sliczne są, zwłaszcza podpalane, kolorki i czekolady :) A sąsiadów mysle ze niejeden wlasciciel problemowego psa by mi pozazdroscil :) kilka miesięcy temu jedna z pań przygarnęła ze schroniska sukę, w życiu nie widziałam brzydszego psa, w dodatku tak problemowego (rzuca się praktycznie na każdego człowieka, nie akceptuje większości psów, był solidny problem z wyprowadzaniem jej bo atakowała każdego człowieka na klatce) a nikt nie krzyczał, nawet podsuwali numery do szkoleniowcow i behawiorystow co niektorzy :) i chętnie uczestniczyli i uczestniczą dalej w sesjach organizowanych przez ściagnietego do suni specjalistę ;)[/QUOTE] gratuluje sasiadow cocer spaniel to fajny psiak ale nalezy zwrocic uwage zeby nie "owinal szybko swoich opiekunow wokol palca" Moja znajomi maja czarnego i tricolor -naprawde kochane,wrazliwe, sliczne lakomczuchy.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='olga2309']Gajos, ha ha bardzo śmieszne:) Uważam,że ta metoda działa, ale jej nie stosuję już wg. Waszych zaleceń:) teraz go ignoruje, lecz nie działa to w każdym przypadku. Np. gówniarz drapie kanapę ( próbuje w niej dół wykopać). Na moje stanowcze "Nie" przestaje na chwile, spojrzy na mnie czasem szczeknie i dalej swoje. Wtedy nie mam wyjścia- biorę go i stawiam na podłogę. Sczyl marzy wtedy, żeby go ignorować a będzie mógł w spokoju dalej doły kopać.[/QUOTE] daj mu inne zajecie np.szukanie smakolykow,gryzak itd
-
jezeli to lzawienie jest spowodowane infekcja bakteryjna to podajac antybiotyk mysle ,ze sie oko wykuruje.