Jump to content
Dogomania

plastelina

Members
  • Posts

    2263
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by plastelina

  1. zapraszam na bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/190968-kolczyki-ubrania-i-inne-na-psy-z-Nowodworu-i-Mikropsiaka-do-25.08?p=15197802#post15197802[/url]
  2. zapraszam na bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/190968-kolczyki-ubrania-i-inne-na-psy-z-Nowodworu-i-Mikropsiaka-do-25.08?p=15197802#post15197802[/url]
  3. [quote name='alice midnight']podajcie jakis nr konta w pierwszym poscie...i ze sie tak zapytam, jakim cudem SdZ nie zorganizowała od razu jakiegos wstepnego przegladu weterynaryjnego? no chyba że nie doczytałam... dostały chociaz kroplówki? są mega upały,a one odwodnione na pewno.. ..żeby żebrać o środki na robaki? wybaczcie, ale mi się to w głowie nie mieści...jak to jest zorganizowane :([/QUOTE] Co to znaczy żebrać na środki na robaki? rozumiem że każdy tutaj na dogo żebrze o pomoc dla psów? Mi się za to w głowie nie mieści że ktoś nie rozumie tego że pieniądze nie spadają z nieba i fundacje również proszą o pomoc. Nikt nie jest w stanie sponsorować benzyny na dojazd, leków, leczenia dla wszystkich bid które staną na jego drodze. Poza tym jak na lubelskie realia to wg mnie bardzo dużo zostało zrobione.
  4. z tego co wiem to psiaki dalej u "właściciela" zabrany jest tylko jeden maluch. ale właściciel ma zakaz robienia czegokolwiek z psami tzn oddawania/sprzedawania itd.
  5. [COLOR=Red]Psy które trafiły do hoteliku u Funi. Pilnie zbieramy fundusze na ich utrzymanie!![/COLOR] [CENTER][B]Wszystkie pieski przebywają w hoteliku, będą potrzebowały stałych deklaracji, o które bardzo proszę wszystkie życzliwe osoby.[/B] [SIZE=3][COLOR=black]Hotelik w Zamosciu [/COLOR][/SIZE][SIZE=3] [/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black]Katarzyna Kozak [/COLOR] [/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black]Płoskie 224[/COLOR] [/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black]22-400 Zamosc[/COLOR] [/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black]BRE bank [/COLOR] [/SIZE] [SIZE=4][COLOR=black][SIZE=3]78 1140 2004 0000 3502 6734 1190 Z DOPISKIEM :"PIĄTEK 13"[/SIZE] [/COLOR][/SIZE] [COLOR=Red]Więcej zdjęć i opisów psów u Funi na stronie nr.16 i 19 [/COLOR] [B]Bianka0: "Chciałam bardzo podziękować funi[/B], która pomimo, że nie miała przygotowanego zaplecza przyjęła do siebie trzy psy, które nie mają deklaracji, nie pytała o pieniądze. Przyjechała osobiście na miejsce i po prostu zabrała psy. Niewiele osób prowadzących hotel na to byłoby stać. Suczki są tak ciche, spokojne i wypłoszone, że w ogóle w czsie podróży nie było ich słychać. [/CENTER] .Suka w typie husky "Punia" oczy różnokolorowe, dorosła. Filmiki suni które zrobiła E-S: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=eHGZ7MzCNrE[/URL] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=4G-v9Ow5sOE[/URL] [URL]http://www.youtube.com/watch?v=13UnoB28_gM[/URL] Wątek suni na dogo: [url]http://www.dogomania.pl/threads/191576-Sunia-husky-szkieletor-!!!!?p=15257416#post15257416[/url] [IMG]http://img186.imageshack.us/img186/4737/p8130330.jpg[/IMG] Wspólny wątek mikrosuń: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/191511-Mikroskopijne-sunie-z-pseudohodowli-%21%21%21%211?p=15251178#post15251178"]http://www.dogomania.pl/threads/191511-Mikroskopijne-sunie-z-pseudohodowli-!!!!1?p=15251178#post15251178[/URL] Pusia, mała czarna pinczerka, [IMG]http://img243.imageshack.us/img243/9906/p8232261.jpg[/IMG] mała puchatka biało-ruda. [IMG]http://img412.imageshack.us/img412/1337/p8232253.jpg[/IMG]
  6. Suka husky "Ruda" rudo/czekoladowa,dorosła. Sunia znajduje się u wolontariuszy z Radomia ma chore płuca.bardzo potrzebne są fundusze na jej utrzymanie i leczenie!! [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/2390/p8130324.jpg[/IMG] [IMG]http://img440.imageshack.us/img440/2998/p8130320u.jpg[/IMG] Mały młody przesympatyczny czarny podpalany kundelek " Reksio".Psiak podobno uciekł właścicielowi pomiędzy kolejnymi akcjami. [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/2482/p8130336.jpg[/IMG]
  7. Na oba psy można wpłacać pieniądze na konto: [B]FUNDACJA Lubelska Straż Ochrony Zwierząt [/B] [B]24-204 Wojciechów, Romanówka 22[/B] [B]KRS 0000343426[/B] [B]adres korespondencyjny:[/B] [B]20-015 Lublin, Wschodnia 2[/B][FONT=arial][B][COLOR=#ff0000] BOŚ BANK S.A. O/Lublin: 02 1540 1144 2114 6406 6770 0001[/COLOR][/B][/FONT] Mała terierka walijska Nutka, pod opieką fundacji.Ma 4-5 Lat. [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1206043737[/URL] Sunia terierka Nutka kocha ludzi psy ignoruje nie podchodzi nawet do nich. Jest troszkę przestraszona nagłych hałasów czy krzyków.Terierka nie zwracała uwagi na kury i koty ale podobno obcego by zadusiła. [IMG]http://img697.imageshack.us/img697/914/dscf0697a.jpg[/IMG] Suka husky "Sara" wg. właściciela ma 10 lat.Suia znajduje się pod opieką wolontariuszy z Radomia.Sunie husky Ruda i Sara przebywające w Radomiu zostały przez weterynarza ocenione na dużo młodsze poniżej 5 lat[IMG]http://www.dogomania.images/smilies/new_Eyecrazy.gif[/IMG] Są przyjaźnie nastawione nie zaczepiają pierwsze psów, na warczenie psów które tam mieszkające potrafią odburknąć. Bardzo kontaktowe w stosunku do człowieka. Dosyć odważne niepłochliwe. Niestety nie sprawdzimy reakcji na koty, ale z tego co mówił ich poprzedni " opiekun" husky duszą kury( jak to ta rasa ma w zwyczaju i pewnie jeszcze z głodu) [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/2126/p8130321.jpg[/IMG] [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/5643/p8130334.jpg[/IMG]
  8. Piesek już w klinice: [IMG]http://img825.imageshack.us/img825/4528/p8160355.jpg[/IMG] [IMG]http://img696.imageshack.us/img696/2459/p8160360.jpg[/IMG] [IMG]http://img337.imageshack.us/img337/6083/p8160377.jpg[/IMG] [IMG]http://img706.imageshack.us/img706/6159/p8160371.jpg[/IMG]
  9. 2.Mix DON " Luka" około 2 lat. Właściciel twierdzi że pies został skradziony pomiędzy kolejnymi akcjami. [IMG]http://img843.imageshack.us/img843/8678/p8130316.jpg[/IMG] [IMG]http://img441.imageshack.us/img441/1168/p8130313.jpg[/IMG] [IMG]http://img188.imageshack.us/img188/3971/p8130332.jpg[/IMG]
  10. [IMG]http://img685.imageshack.us/img685/7028/p8130317.jpg[/IMG]k[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/2316/p8130318.jpg[/IMG]
  11. PSY SĄ JUŻ ODEBRANE WŁAŚCICIELOWI.BARDZO POTRZEBNE SĄ fUNDUSZE NA ICH UTRZYMANIE I LECZENIE, DT I DS DLA POSZCZEGÓLNYCH PSÓW NO I OGŁOSZENIA. WIĘCEJ ZDJĘĆ PSÓW, POZOSTAŁYCH ZWIERZĄT I CAŁEGO TEGO "GOSPODARSTWA" NA STRONACH 11,12,16,21 1. Mix ON "Sara" starsza sunia. Sunia znajduje się obecnie w klinice UP. Bardzo potrzebne są pieniądze na jej leczenie!!Jaki i DS a najlepiej DT.Pieniądze można wpłacać na konto: [B]FUNDACJA Lubelska Straż Ochrony Zwierząt [/B] [B]24-204 Wojciechów, Romanówka 22[/B] [B]KRS 0000343426[/B] [B]adres korespondencyjny:[/B] [B]20-015 Lublin, Wschodnia 2[/B][FONT=arial][B][COLOR=#ff0000] BOŚ BANK S.A. O/Lublin: 02 1540 1144 2114 6406 6770 0001 [/COLOR][/B][/FONT]tutaj odzielne wątek suni: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/191207-Czy-stare-sk%C3%B3ra-i-ko%C5%9Bci-nadaj%C4%85-si%C4%99-do-czegokolwiek-Zag%C5%82odzona-ON-ka[/URL] [IMG]http://img809.imageshack.us/img809/1949/p8130312.jpg[/IMG] [IMG]http://img840.imageshack.us/img840/7467/p8130314.jpg[/IMG]
  12. ja dla porządku napiszę jeszcze tutaj że mam 50 zł nowodworskie.
  13. Dziewczyny ja jeszcze zapomniałam napisać,że faktura na benzynę jest na 50 zł, więc mam 50 zł nowodworskie które przesłała mi As-ko. Poza tym klientka mojej mamy postanowiła wesprzeć finansowo Martiego. Więc Germaiane,jakbyś miała chwilę czasu to pisz o wszystkich wydatkach i wpłatach.
  14. super widzieć Martiego takiego zadowolonego.Kapselku ja się nigdy na niego nie gniewałam, to nie jego wina że znalazł się w takiej a nie innej sytuacji. Ja cały czas uważam że to cudowny pis i ma duży potencjał tylko nie bardzo wychowany poprostu. Nawet gdybym wiedziała że podróż będzie tak wyglądała to i tak zdecydowałabym się pojechać, chociażby po to żeby zobaczyć takie jego zdjęcia:)
  15. Ja bym chętnie pojechała we wtorek. Jeśli jechałybyście w środę to byłabym wdzięczna gdybyś odebrała te dokumenty.
  16. Bono/Martin już pod opieką Germain. Psina jest super, ale była to moja najgorsza podróż z psem do tej pory. Już chyba wole te rzygające. Do samochodu wskoczył bardzo chętnie, jak tylko wyszedł za bramę schroniska to zaczął na niego skakać.a w samochodzie cyrk bo on nie był w stanie uleżeć na miejscu dłużej niż 5 minut. chciał być wszędzie na raz i z przodu i z tyłu i po obu stronach. nie miałam pojęcia że tak mały pies może mieć aż tyle siły. przy tym oczywiście się ślini więc samochód cały z glutami spadającymi z sufitu. Najgorzej jak samochód się zatrzyma na światłach czy postoju to wtedy oprócz próby wyskoczenie którędykolwiek dochodzi szczekanie. Mam nadzieję że robił to wszystko z nerwów bo naprawdę nie wyobrażam sobie jazdy z nim gdzieś dalej. w pewnym momencie myślałam że wysiądę i pójdę z nim na piechotę. przy czym jak po raz enty się z nim siłowałam żeby nie wchodził na osobę prowadzącą samochód i warknęłam ze ma siadać itd to odwrócił się i dostałam TAKIEGO buziaka że zrekompensował wszystko. Wydaję mi się że Bono nie miał zbyt dużego kontaktu z ludźmi, na smyczy zachowuje się jak krowa idzie do przodu i koniec. no i ciągle przed siebie bez konkretnego celu tak jakby w tym miejscu gdzie stoi było mu źle. Poza tym nie bardzo reaguje na jakieś cmokanie czy coś, patrzy się ale tylko tyle. Jego ogólny stan na moje oko nie jest najgorszy ale Germain ma z nim pójść do weta i wtedy wszystko się okaże. martwi mnie to że cały czas bardzo sapie a nie było aż tak gorąco. Bardzo Wam dziękuję za pomoc boksiowi!!no i Madi za komplecik dla niego:)
  17. Kapselku bardzo bardzo jestem Ci wdzięczna za pomoc!
  18. Jestem po rozmowie z kierownikiem i Germaine. Bono w sobotę koło 9 wyrusza do dt. Bono już zaczął jeść, wychodzi na spacer raz dziennie, coraz bardziej słucha sie pracowników i ogólnie jest dużo lepiej.Teraz kwestie formalne umówiłam się tak z Germaine że będziemy wpłacać pieniądze za karmę,dopiero po badaniach jak będzie wiadomo jaką. tak samo pieniądze za badania. Wszystkich wpłat dokonujemy na konto fundacji z dopiskiem "dla Martiego". Poza tym, czy ma ktoś obroże/szelki/smycz do oddania dla boksia? z tych schroniskowych nawet małe psiaki się zrywają.jeśli nie to będę musiała kupić nowe bo niestety wszystkie niepotrzebne mojego psa już poodawałam. Poprosiłam również As-ko o ile istnieje taka możliwość o przelanie kasy na transport wcześniej, a boksiowa skarpeta zwróci później jej.
  19. Główną rolę w sprawdzaniu domku odegrała MaDi, jestem pełna podziwu jak udało jej się wyciągnąć każdą informacje bez zadawania tak właściwie pytań. Dla mnie domek też na tak. I chciałabym żeby wszystkie wizyty były tak miłe i z tak rozsądnym ludźmi. Co do wypuszczania psa na dwór to z tego co zrozumiałam to był ten jeszcze poprzedni bo Cypis bał się wychodzić na dwór i bez smyczy. Oba psy to były znajdy i oba bardzo kochane. Naprawdę jestem mile zaskoczona tym że ludzie w tym wieku mają tyle świadomości co Ci państwo na temat kastracji. Pan pokazał nam też zdjęcia bezdomnych kotów które dokarmia. No i jak dla mnie BARDZO duży plusem jest to że już ustalili z córką że gdyby cokolwiek się stało to ona zajmie się psem. Na koniec Pani zaprosiła nas na ewentualną wizytę po adopcyjną.
  20. ja chciałam zrobić tak,że od razu ze schroniska do Wawy. z psem jest coraz lepiej, nie ma biegunki,zaczyna sam jeść w schronisku na prawdę nikt mu krzywdy nie zrobi.Kierownik sam powiedział że niechętnie wydałby teraz psa i że woli poczekać kilka dni. Jeśli znajdzie się inny transport i kierownik psa wyda to dobrze.ale jeśli nie to wg. mnie do soboty nic mu się tam nie stanie. W tym schronisku psy mają naprawdę dobrą opiekę, były też takie sytuacje że jak pies się totalnie nie odnajdywał to mieszkał z pracownikami w domku i karmili go z ręki kocim jedzeniem. Gdyby było tak źle że zagrażałoby to życiu psa to kierownik by powiedział.
  21. rozmawiałam z Germaine, umówiłam się z nią na sobotę.Rozmawiałam z nią na temat weterynarza czy jest sens żeby on był badany tutaj. chodzi o badania ogólne , krwi,zeskrobiny, bo nawet jeśli wet tutaj coś stwierdzi to wydaje mi się ze inny wet jeszcze raz chciałby zrobić badania a nie bazować na czyjej opinii. Więc albo zabieram psa tutaj do weta i tam jedzie na ewentualne leczenie,albo pokrywamy koszty wizyty u weta tam(myślę że w Wawie może być drożej trochę). jak wolicie? Fakturę mam wziąć za benzynę na tak?no i zapomniałam zapytać się o karmę czy zamówić czy dać jej pieniądze. Rozmawiałam przed chwilą z kierownikiem, boks był w międzczasie leczony,miał duża biegunkę, dostaje kroplówki bardzo schudł, kierownik powiedział że mam przyjechać i ocenić najpierw czy chcemy wziąć psa w taki stanie. teraz podobno jest lepiej, już mu zarastają te blizny,zaczyna powoli jeść. ja za bardzo nie mam możliwości pojechania do schroniska bo poprostu nie mam jak:/
  22. ja po 15 skontaktuje się z Germaine i wtedy zacznę gnębić kierownika.
  23. No ja się pytałam o wątek, ale Asia miała dzwonić do kierownika i tak się zbierałam do założenia go:oops::oops: Odpisałam Bonsaii że ewentualnie mogę pójść,ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w sprawdzaniu domów więc może ktoś chętny?
  24. Dziewczyny ja najwcześniej w weekend mogłabym pojechać, nie jest to niestety zależne ode mnie, jutro zadzwonie do Germaine i zapytam się czy tak pasuję. Kapselku jak dodzwonisz się do kierownika to napisz proszę, nie chce żebyśmy we dwie dzwoniły do niego w tej samej sprawie. No i kolejna kwestia weta, czy znacie może takiego który przyjmuje w weekend i ewentualnie traktuje ulgowo psy ze schronu? ja do mojego mogłabym pójść w piątek ale nijak nie będe miała jak przetrzymać Bona.
  25. nie wiedziałam że robisz tam rozliczenie, czyli może być tak że na początku wyłożysz te pieniądze na weta/transport/karmę a później będziemy to zapełniać bazarkami? Kapselku jeśli dodzwonisz się do kierownika to mogłabyś go zapytać o szczepienia Bona?ja też nie mogę się dodzwonić.
×
×
  • Create New...