Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. No niestety, dla niektórych pies musi być ładny, na pokaz. I nie zawsze oznacza to, że to zły dom jest, tylko ludzie najczęściej mniej świadomi na temat bezdomności lub po prostu mniej wrażliwi. Tak samo łatwiej jest z psami, które mają jakąś głośną aferę w tle, najlepiej medialną. Pogryzły kogoś, albo ktoś im coś okropnego zrobił, i doczekały się z tego tytułu reportażu w tv. Te psy też szybciej idą do adopcji... A zwykłe kundelki mają trudniej:(
  2. Wysłałam waderci konto yumy. Dzięki, waderciu za pomoc dla słodziaka! Na pewno realnie obśliniłby Cię w pełnym entuzjazmu podziękowaniu :lol:
  3. Państwo nie dzwonią... czekamy:roll: Doszła wpłata dla Samby od katarzyny09, 20zł, piękne dzięki! [IMG]http://www.picturesanimations.com/f/flowers/1177880005_www-animaatjes-nl.gif[/IMG] Na tę chwilę Sambę stać na opłacenie hotelu na wrzesień. Dalej niewiele zostaje. Dojdzie jeszcze z bazarków kasa, ale fanty na bazarki się skończą... Bez deklaracji pozostaje liczyć na szybką adopcję. Paula, czy masz możliwość zrobienia filmiku Sambie? Nawet aparatem cyfrowym? Filmiki to fajna sprawa do ogłoszeń, bardziej przemawiające są niż zdjęcia.
  4. Słuchajcie, czy jest tu ktoś, kto mógłby założyć wątek Nero i go prowadzić? Ja już nie ogarnę, bo wkrótce będę mieć nawał pracy zawodowej. A gdyby powstał wątek, łatwiej byłoby znaleźć ludzi, którzy wspomogliby psa finansowo. Gdyby ktoś się jeszcze podjął rozliczeń psa, można by wesprzeć bazarkami itp. Pani Joli nie stać na samodzielne finansowanie operacji psiaka. Znajdzie się ktoś? edit: na FB w wydarzeniu, którego link podawała wyżej paros jest trochę więcej info o wstępnej diagnozie.
  5. Człowiek całe życie się uczy :lol:
  6. Pod galerią nr 7 są zdjęcia 3 różnych kotów. (Różnice w umaszczeniu) Z galerią nr 9 się pokręciły;)
  7. Noemi :loveu: Przy okazji akcji plakat dla Samby, przygotuję i plakat Foki mojej mamie i jej zawiozę. Jak ją znam, całe osiedle będzie oblepione :lol: Mała, podeślesz tekst czy ja mam wyszukać?
  8. Dobry pomysł! Można też wrzucić ogłoszenia na portale wegetariańskie ;) Z zaznaczeniem, że pies jest zwierzęciem mięsożernym [SIZE=1](to tak, gdyby się jacyś nawiedzeni wege zainteresowali i chcieli psa karmić roślinami.[/SIZE]
  9. W necie szukają psów ci, którzy już wiedzą, że chcą psa. Może wyjść do tych, którzy jeszcze nie wiedzą? Ogłoszenia w formie plakatów są dość skuteczne, zwykłe realne z odrywanymi karteczkami z kontaktem. Druga opcja, może do ogłoszeń netowych dodać filmik, to bardziej przemawia do wyobraźni ludziom, widać zachowanie psa, zabawę itd. Albo allegro wyróżnione z filmikiem? Albo inwestycja w ogłoszenie w Moim Psie? Albo wycieczka do W-wy na parę dni i maszerowanie po wszystkich parkach w chuście szukam domu. Więcej pomysłów nie mam.
  10. Na fotosiku bezpłatnie można zamieścić na forum tylko miniaturkę, czyli takie małe właśnie.... Jak wrzucisz np. na serwer imageschack, można wlepić całe, nie ma ograniczeń ze strony serwera hostującego.
  11. Jutro środa, połowa tygodnia. Ciekawe co domek rozważający wymyślił :roll:
  12. Zdjęcia, które są już wklejone na wątku wystarczy zaznaczyć myszką, kliknąć prawym przyciskiem "kopiuj" i wkleić też klikając prawym przyciskiem "wklej". Zamiast prawego przycisku jeszcze szybciej jest po zaznaczeniu zdjęcia, wcisnąć na klawiaturze control i jednocześnie literkę C, a po przejściu w okno, gdzie chcesz wkleić nacisnąć na klaw. control i jednocześnie literę V. Popróbuj, przydatna umiejętność ;)
  13. Podajcie mi proszę nr konta tego na budy. Spróbujcie zrobić bazarek, coś z motywem bud. Jestem pewna, że będą kupujący symboliczne cegiełki, bo wątek jest ogólnie znany na dogo. A że mniej popularny w sensie aktywności pojedynczych ludzi..., to pewnie stąd, że ludziom łatwiej się identyfikować z jednym zwierzęciem i jego historią niż w wątkami zbiorczymi, które są po prostu trudniejsze, zarówno pod względem treści, jak i finansów...
  14. Na Polsacie 2 właśnie skończył się reportaż o Korabiewicach...
  15. Hihi, fajna jest :loveu: I faktycznie zjada te owoce czy tylko memla? Znam psa, który uwielbia paprykę czerwoną. Na samo słowo papryka wariuje. Jak już ktoś je czy kroi, nie odstąpi na krok. I zjada ją ze smakiem :)
  16. Wszystkie są piękne. Też bym chciała wszystkie mieć hihi ;) Do mnie już też foty doszły.
  17. Nie wiem, za dużo chyba tego wszystkiego, bo nie zauważyłam wcześniej tego postu p.Joli :roll: Gaja zgłoszona do Akcji Sterylizacja. Pani Jolu, proszę ciachać, nawet na krechę, taniej teraz niż potem aborcyjną robić.
  18. Abra, nie mam nic od Ciebie na poczcie, nawet w folderze spam sprawdziłam, coś się nie wysłało chyba;) Paula, przy tylu szczeniorach to na pewno można kota dostać ;)
  19. Czarna anda, parę postów wyżej Ula napisała, że pies przewieziony do lecznicy. Co nie znaczy, że bezpieczny, bo leczenie jest kosztowne... Na wątek sterylkowy zgłoszę*, tritpi słusznie zauważyła, że możemy liczyć na nie więcej niż 50% kosztów, ale dobre i to. Tylko musimy znać koszt tej sterylki i uprzedzić lecznicę, że fakturę będzie wystawiać na inne dane. *zgłosiłam
  20. Abra, cisza na poczcie, idę spać;) Może będą wytrzymalsi, ja chadzam spać wcześnie ;) Jak się nikt nie znajdzie, jutro wkleję.
  21. Bazarek ogłoszeniowy, 30 ogł 5zł: [url]http://www.dogomania.pl/threads/213388-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-30-og%C5%82osze%C5%84-za-5-z%C5%82.-dla-Neli-na-HOTEL-I-D%C5%81UG-do-31.08-do-21.00[/url] Zdjęcia mogę wkleić, email jak nick plus @tlen.pl
  22. A jak córka babci odpowiada na kwestię obowiązków wobec psa? 10h poza domem, skoro chce psa, musi mieć jakąś wizję. Może niech Ci ją przedstawi? Jak duży jest dom? To chyba też ważne w sytuacji, gdy część rodziny jest bardzo entuzjastyczna, a druga część niechętna. Jeśli dominująca w domu jest babcia, to może faktycznie lepiej Dastiego uchronić. Ale może córka ma inne podejście do metod wychowawczych psa, może ma jakąś wizję. Ja nie mam zdania, babcia z tego co pisałaś faktycznie była raczej nieciekawą wizją dla Dastiego. A filmik, taki nadający się do ogłoszeń, jest super pomysłem. Tak, żeby było widać jaki pies jest wobec człowieka. To działa na wyobraźnię.
  23. Poszła PW :) No proszę jaka Samba szalona, a wygląda na taką wyważoną. Ona pewnie w tym szczeniaczym towarzystwie przypomniała sobie jak się szczeniorki wygłupiają :lol:
  24. [video]http://www.youtube.com/embed/Mmke73EQZ08[/video][URL="http://www.youtube.com/embed/Mmke73EQZ08"][/URL] Najlepszego! Może jak znajdę chwilę, poczytam o Twojej psinie ;)
×
×
  • Create New...