Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. Fajne, wygląda mi to na pogawędkę lub nawet gorącą dyskusję :evil_lol:
  2. Do wczoraj wieczorem do p.Joli nikt :( Podany jest też Twój nr, Paula.
  3. Sachma, dokładnie, jak rano przeczytałam wątek, to też się ciut oburzyłam. Ale w gruncie rzeczy wszystko zależy od stopnia socjalizacji psa i jego podejścia do ludzi. Jak jest otwarty, to żadna dla niego trauma nie będzie. Ja z kolei szanuję Sumińską, więc ufam, że dzikusów by w tę wymianę nie wcieliła. Ciekawa jestem pierwszego odcinka, póki co nie mam zdania.
  4. Sterylka suki byłaby jak wisienka na torcie. Bo ten wątek to jest jakiś ideał, sprawnie, współpraca, DT po kosztach, żadnych afer, sporów. Psy w domach, nadwyżka kasy nawet została. Ideał, gratuluje Wam dziewczyny i podziwiam!
  5. Dziewczyny, błagam ignorujcie szukających skandalu... Co do tych kont, to przecież nie jest problem. Jak ktoś wpłacił na Znajdki, to pani Jola na pewno da Wam informację co i ile. A faktycznie łatwiej się rozlicza, gdy jest jedno konto do wpłat.
  6. [quote name='Delph']Też nie mogę się powstrzymać od komentarza. Wypowiadając się na publicznym forum wypadałoby przemyśleć swoje wypowiedzi.[/QUOTE] Moje wypowiedzi są przemyślane. Na tyle, na ile jest informacja na wątku. Weszłam na wątek maluchów i nie było tam informacji, która tu zamieściła Bonsai. Stąd moja wątpliwość do zasadności ratowania. [quote name='Delph'] Sugerujesz właśnie ludziom, u których i tak potrzeba niesienia pomocy mocno kuleje, żeby nie pomagali w takich sytuacjach. Dla niektórych nie ma różnicy czy szczeniak, czy pies dorosły...[/QUOTE] Nie. Sugeruję osobom, które nie mają wiedzy na temat bezdomności, by nie kierowały się wyłącznie subiektywnym współczuciem dla maluchów. Po prostu patrzę na temat szerzej. I moja wypowiedź była podyktowana wyłącznie "ratowaniem jednodniowych szczeniaków", dopiero potem Bonsai napisała, że temat jest bardziej złożony. [quote name='Delph'] Nie ja znalazłam te maluchy i (na szczęście) nie ja musiałam podjąć decyzję o ich ewentualnym uśpieniu. Jeżeli Tobie takie decyzje przychodzą łatwo, to jestem w szoku.[/QUOTE] Nie przychodzą mi łatwo, przeciwnie. Ale wg mnie usypianie bardzo młodych miotów jest jak najbardziej zasadne w imię ratowania psów, które gniją w schronach. [quote name='Delph'] Jeżeli uważasz, że to oczywiste, że maluchy, które już tyle wycierpiały, jakimś cudem ktoś je odnalazł i dostały drugą szansę, trzeba zwyczajnie "dobić", to tym bardziej. [/QUOTE] Gdybym znalazła w śmietniku ślepe jednodniowe maluchy, zawiozłabym je szybko do weta i uśpiła... Nie oburzaj się na post, który był napisany w skutek czytania o ratowaniu ślepych szczeniaków! To nie była pełna informacja i nie moja wina, że nie była pełna... [quote name='Delph'] I nie wiem jak ma się do tego wszystkiego opis wątku w Twoim banerku, gdzie rozpaczasz nad sunią, która utraciła młode.[/QUOTE] Szczerze, mam nadzieję, że zostały uśpione zanim trafiły do schronu, na ulicę, zanim cierpiały. Nieuczciwe jest odwoływanie tej kwestii do mojego banerka. Nie napadłam na Ciebie, nawet nie napisałam nic na wątku maluchów... :( [quote name='Delph'] Nie chcę być stronnicza, ale zabolała mnie Twoja uwaga, że mój wysiłek, nieprzespane noce, nerwy, czas i finanse to "ratowanie", a nie Ratowanie. To wbrew pozorom nie jest wesoła zabawa. Milej byłoby, gdybyś wypowiedziała się na wątku maluchów lub do mnie na pw, wyjaśniłabym dlaczego sytuacja wygląda tak a nie inaczej. Wszystkie sunie w ciąży, które trafiały pod moją opiekę miały robione natychmiastowe sterylizacje aborcyjne. Nie lubuję się w ratowaniu słodziutkich szczeniaczków, przeważnie trafiają do mnie psy stare, chore, po wypadkach, z problemami behawioralnymi. Szkoda, że gdy trzeba było podjąć tak trudną decyzję w sprawie maluchów nikt się nie garnął do jakiejkolwiek pomocy (nie chodzi mi o Ciebie, bo się nie znamy i nie wiedziałaś o sytuacji), za to wszyscy się rozpływali, jakie są słodziutkie. Jak już pisałam, bardzo się cieszę, że nie miałam możliwości podjęcia decyzji, bo byłoby mi bardzo ciężko, mimo przekonań zgodnych z Twoimi. Nie chcę zaśmiecać wątku Dastiego, który jest cudownym, grzecznym i wspaniałym psiakiem (nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nie ma jeszcze domu :crazyeye:), więc w razie chęci zapraszam na wątek maluchów i pozdrawiam.[/QUOTE] Czy potrzebnie Cię zabolała? Ja nie wymierzałam w Ciebie, bo gdybym chciała top zrobić wypaliłabym na wątku maluchów. Tu była to czysta refleksja, bo zawsze będę zdania, że bardzo młode mioty należy usypiać. Na wątku przeczytałam o ratowaniu jednodniowych maluchów i tyle. Miałam prawo wyciągnąć takie wnioski jakie wyciągnęłam. Nadal sądzę, że osoba, która te maluchy w takim wieku znalazła powinna być pouczona, że nie należy w takich sytuacjach ratować, ale poddać eutanazji. Można się z tym nie zgadzać, ale wg mnie to jedyna słuszna droga w przypadku takich miotów...
  7. Ciut niewyraźnie, ale jednak trochę tłustość widoczna :lol: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/688/fotos00341.jpg/"][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/4702/fotos00341.jpg[/IMG][/URL]
  8. Przelałam właśnie niestety jedynie 20zł z bazarku Kup Teraz na konto Ząba : http://www.dogomania.pl/threads/212117-Zako%C5%84czony-....-Rozliczam-....-KUP-TERAZ-!!-3-cele-11.08 Dajcie znać, jak doleci. Ząbie, jak znosisz burze i upały, staruszku?
  9. Tam zaraz pogrubia, po prostu dobrze karmiony ;) Przelałam właśnie niestety jedynie 20zł z bazarku Kup Teraz na konto yumy: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/212117-Zako%C5%84czony-....-Rozliczam-....-KUP-TERAZ-%21%21-3-cele-11.08"]http://www.dogomania.pl/threads/212117-Zako%C5%84czony-....-Rozliczam-....-KUP-TERAZ-!!-3-cele-11.08[/URL] Daj znać, jak doleci... a widzę finanse u pięknoty jak zwykle po kreską... Oj znajdź już ten dom psie!
  10. Przelałam właśnie skromne 60zł z bazarku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/212117-Zako%C5%84czony-....-Rozliczam-....-KUP-TERAZ-%21%21-3-cele-11.08"]http://www.dogomania.pl/threads/212117-Zako%C5%84czony-....-Rozliczam-....-KUP-TERAZ-!!-3-cele-11.08[/URL] Proszę o potwierdzenie, gdy wpłyną pieniądze. Simbo, i jak test z persem? Na pewno jest piękny... jednak taki pers na pewno szybko znajdzie dom... A u pani Joli zwykłe kociny biedne, mniej są adopcyjne i dla takiego przytuliskowego kota nowy prawdziwy dom to raj! A przy okazji, czy adopcja Białej, która była u Tattoi ostatecznie przebiegła zgodnie z planem? Co z Rudą? Nadal siedzi u Tattoi?
  11. Wieszanie plakatów to cenna pomoc! :loveu: Skarbonka Samby uzupełniła się o [COLOR=darkred] 257zł z bazarku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/212311-Zako%C5%84czony.-Rozliczam.-NOKIA-ZEST.-g%C5%82o%C5%9Bnom%C3%B3wi%C4%85cy%21-Globusy-w-drewnie%21-na-Samb%C4%99-15.08"]http://www.dogomania.pl/threads/2123...mb%C4%99-15.08[/URL] [COLOR=black]Dziękuję za hojność! W międzyczasie dodziergałam kilka sztuk ogłoszeń (bo dla mnie ogłaszanie to jak kara, więc sobie po trochu robię ;) ). [/COLOR] [/COLOR]
  12. [quote name='paulaa.']Jeśli jeszcze potrzeba, to moge rozwiesić pare plakatów w mojej okolicy < bielany > , może ktoś akurat dojrzy suńke. ;)[/QUOTE] Oczywiście, bardzo prosimy! Moim zdaniem plakaty to najlepszy sposób dotarcia do tych ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą mieć psa, a mogą stać się potencjalnym domem. W internecie szukają tylko ci, którzy podjęli już decyzję, więc krąg dość ograniczony. Dziękujemy paulaa!
  13. Świetnie, zdrowieje nam kluska :) Mam nadzieję, że będzie jakiś odzew z ogłoszeń (listę ogłoszeń uaktualniam w poście nr 5). Planuję zrobić allegro, myślałam, że może warto przeznaczyć ciut funduszy na wyróżnione, bo tam masa psów... Jak myślicie, wyróżniać? Na konto wpłynęła deklaracja 100zł od Stufińskiej! Bardzo, bardzo dziękujemy! :Rose:
  14. Ech.... oby Ci pierwotni "ratujący" zostali właściwie oświeceni do czego prowadzą takie "szlachetne" czyny. Chociaż na niektórych nie ma mocnych. Dastiemu jak najlepszego domu życzę, fajny z niego kangur ;)
  15. Bosko się czyta o postępach, jakie zafundowałaś Dastiemu Bonsai. Ale ciary przechodzą po plecach jak czytam o jednodniowych szczylach, które ktoś "uratował" ze śmietnika... Poniekąd dopuszczanie do takich sytuacji sprawia, że takie psiaki jak Dasti tkwią w schronach i tymczasach... Sorry, wiem, że nie Ty je "ratowałaś", ale tu padło zaproszenie i nie mogłam nie skomentować.
  16. Wiesz co, to jest właśnie urok tych rejonów. Ciągle widzę psy wypuszczane samopas, które mają właścicieli, niestety nieodpowiedzialnych. Gdyby tu była jakaś prozwierzęca organizacja i miałaby reagować na luzem biegające, miałaby po kilkanaście interwencji dziennie... Jak nie więcej... :(
  17. Mam cały czas w subskrypcjach i akurat byłam jak mi się na górze listy Dukacik zaświecił :) Super! A jak z tym z moich okolic, zgarnęliście go?
  18. [quote name='stufinska']Jednorazowa wpłata dla Samby -100 zł. Pozdrawiam.[/QUOTE] Bardzo, bardzo dziękujemy za tak dużą kwotę. Sambula spotyka już na swojej drodze tylko dobrych ludzi!Czyli numer konta już wysłany, dzięki Olu :) [IMG]http://www.aumflowersindiaflorists.com/images/flowers-kolkata-5.jpg[/IMG] edit: I kilka ogłoszeń z rana. [URL="http://www.drobne.centrumofert.pl/"]http://www.drobne.centrumofert.pl[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.sprzedasz.pl/[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://tlenek.pl/[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.adin.pl/ogloszenia/157175.html[/URL] [URL]http://zwierzeta.azbazar.pl/ogloszenia/29412-samba-ufno-agodno-i-ciep-o/[/URL] [URL="http://top-ogloszenia.net/"]http://top-ogloszenia.net[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.wegetarianie.pl/classifieds-detail-cat-6-de-2740.html[/URL] [URL="http://www.powiatotwocki.pl/"]http://www.powiatotwocki.pl[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.powiat-otwocki.com.pl/[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.otwockcity.pl/[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] Zerknę na 1wszą stronę i wkleję w jeden post ogłoszenia.
  19. Dziękujemy, Magolku! [IMG]http://ekarteczka.pl/kartki/11/302.jpg[/IMG]
  20. [quote name='Magolek']Ja mogę zadeklarować na razie tylko 10 zł, jeśli będę miała więcej, to będę wysyłać więcej.[/QUOTE] Jednorazowej czy stałej? Magolku, piękne dzięki! Ty i tak pomogłaś już kasą i fantami na bazar, tym bardziej dzięki!
  21. Ech, deklaracje naprawdę na cenę złota.... Ja już nie mam fantów na dalsze bazarki, a bez kasy, słabo to widzę... Naprawdę mam nadzieję, że szybko sie dom znajdzie. Dorzuciłam kilka ogłoszeń dla Samby: [URL]http://www.oglosili.pl/index.php?action=details&id=21071&method=jobs[/URL] [URL]http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/psy/wielorasowe/showAdvert5935122.html[/URL] [URL]http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/psy/ogloszenie/184291-ufnos-E6-lagodnos-E6-i-cieplo-taka-jest-samba-oferta/[/URL] [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Samba-Ufnosc-lagodnosc-i-cieplo,46372[/URL] [URL]http://www.warszawacity.pl/flora-i-fauna/psy/oferuje/warszawa-samba-ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-rasa-pozostale-oferuje.htm[/URL] [URL]http://zaginionepsy.pl/dodaj.html[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/?id=26876&n=Samba---Ufnosc,-lagodnosc-i-cieplo[/URL] [oczekuje zatwierdzenia przez admina] [URL]http://www.adoos.pl/post/21467225/samba_ufnoaa_aagodnoaa_i_ciepao[/URL] [URL]http://adsy.pl/ogloszenia/61/posts/7_Kupi_Sprzedam/33_Zwierz_ta/53617_Samba_Ufno_agodno_i_ciep_o.html[/URL] [URL]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/26973/samba---ufnosc_-lagodnosc-i-cieplo/[/URL] [URL]http://www.rozglos.net/ogloszenie-287021-samba-ufnosc-lagodnosc-i-cieplo.html[/URL] [URL]http://warszawa.olx.pl/item_page.php?Id=240923843&ts=1313860526[/URL] [FONT=&quot][URL]http://adpedia.pl/mazowieckie/warszawa/drobne/zwierzeta/ogloszenie/samba_ufnosc_lagodnosc_i_cieplo,175786/[/URL][/FONT]
  22. Dziewczyny, zerknijcie na ten post: [url]http://www.dogomania.pl/threads/27419-BLYSKAWICZNA-MAPA-DOGO-http-mapapomocy.dogomania.pl-REJESTRUJCIE-SIE!?p=17472433&viewfull=1#post17472433[/url] Nie wiem jak macie daleko tam, ale może się przyda...
  23. Na pewno Królewna ma się świetnie :) Trochę mnie niepokoi, że w domu sama nie bardzo chce zostawać. Paula, może popróbuj ją na krótkie okresy? Stopniowo wydłużając. W miarę możliwości, oczywiście ;) Ale lepiej już teraz zacząć przyzwyczajać, żeby potem nie mieć problemu jak już będzie w swoim wymarzonym domu ;) Mało kto może być z psem 24h, takiego domu pewnie nie znajdzie. Tymczasem, serdecznie dziękuję [URL="http://www.dogomania.pl/members/119016-Lili8522"]Lili8522[/URL] za ogłoszenia dla Samby. To trochę pracy, a zrobiła suni za darmo! :Rose: [INDENT] [URL]http://zulla.pl/index.php?page=zobacz&id=7166[/URL] [URL="http://zwierzeta.anonse.pl/mazowieckie/warszawa/psy,594/warszawa-ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-taka-jest-samba,2762124.html?type=free"]http://zwierzeta.anonse.pl/mazowieck...html?type=free[/URL] [URL="http://www.sogl.pl/index.php?action=details&id=13406&method=adverts"]http://www.sogl.pl/index.php?action=...method=adverts[/URL] [URL="http://www.novacash.pl/"]http://www.novacash.pl[/URL] (czeka na akceptację) [URL]http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=84160[/URL] [URL]http://ofertyrolne.pl/inne/inne/4211[/URL] [URL="http://zwierzaki.nasza-lista.com/zwierzak/Psy/3596/Ufnosc_lagodnosc_i_cieplo__Samba.html"]http://zwierzaki.nasza-lista.com/zwi...lo__Samba.html[/URL] [URL="http://www.kleparz.net/"]http://www.kleparz.net[/URL] (czeka na akceptację) [URL="http://hermestop.com/ogloszenia/144970/Warszawa/mazowieckie/zwierzeta"]http://hermestop.com/ogloszenia/1449...ckie/zwierzeta[/URL] [URL="http://www.morusek.pl/ogloszenie/70098/Ufnosc-lagodnosc-i-cieplo---taka-jest-Samba/"]http://www.morusek.pl/ogloszenie/700...ka-jest-Samba/[/URL] [URL]http://www.najpewniej.pl/anons.php?nr=116030[/URL] [URL="http://ogloszenia.szukanie.pl/zwierzeta/oddam_zwierzaka_w_opieke/ogloszenie_1197.html"]http://ogloszenia.szukanie.pl/zwierz...enie_1197.html[/URL] [URL="http://aukcjezwierzat.pl/aukcja19236_ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-taka-jest-samba.html"]http://aukcjezwierzat.pl/aukcja19236...est-samba.html[/URL] [URL="http://www.n2m.pl/ogloszenia.html?page=show_ad&adid=13888"]http://www.n2m.pl/ogloszenia.html?pa..._ad&adid=13888[/URL] [URL="http://www.pineska.pl/?controlCode=14c5f61837c6f91dd0c7d8a2c8287920&id=96392&do=confirm"]http://www.pineska.pl/?controlCode=1...392&do=confirm[/URL] [URL="http://warszawa.lento.pl/ufnosc-lagodosc-i-cieplo-taka-jest,140803.html"]http://warszawa.lento.pl/ufnosc-lago...st,140803.html[/URL] [URL="http://www.gablota.com/czytaj.php/?kategoria=zwierzeta&id_dzialu=1&ido=3513"]http://www.gablota.com/czytaj.php/?k...alu=1&ido=3513[/URL] [URL]http://www.sellit.pl/ogloszenie.php?id=78426[/URL] [URL="http://www.naszafie.pl/"]http://www.naszafie.pl[/URL] (czeka na akceptację) [URL="http://zakurzone.pl/object.list.go?category=cat_07_04_003&id=5618"]http://zakurzone.pl/object.list.go?c...04_003&id=5618[/URL] [URL]http://www.1001ogloszen.pl/ogloszenie/93/95/39980.html[/URL] [URL="http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2028077-ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-taka-jest-samba/"]http://zwierzeta.i-bazar.pl/psy/2028...ka-jest-samba/[/URL] [URL="http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,38442,Lw==.html"]http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa...8442,Lw==.html[/URL] [URL]http://ogloszenia.e-gratka.info/ogloszenie/87720[/URL] [URL]http://www.darmowe.tvc.dt.pl/wyswietlcale/21668/[/URL] [URL]http://www.petworld.pl/szukaj/Samba[/URL] [URL="http://sloniu.pl//2/darmowe-ogloszenia/15-Zwierzaki/108-Psy/15114-Ufnosc_lagodnosc_i_cieplo_taka_jest_Samba.html"]http://sloniu.pl//2/darmowe-ogloszen...est_Samba.html[/URL] [URL="http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-taka-jest-Samba-W0QQAdIdZ307295025"]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierza...AdIdZ307295025[/URL] [URL="http://zwierzeta.swiatogloszen.net.pl/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=4077&catid=3&Itemid=0"]http://zwierzeta.swiatogloszen.net.p...tid=3&Itemid=0[/URL] [URL="http://www.wstawaj.pl/ogloszenia.html?page=show_ad&adid=176611&catid=26&Itemid=11"]http://www.wstawaj.pl/ogloszenia.htm...d=26&Itemid=11[/URL] [URL]http://www.neeon.pl/ogloszenie.php?id=183836[/URL] [URL]http://tudodaj.pl/o574[/URL] [URL]http://www.kokosy.pl/zwierzaki/psy/34248.html[/URL] [URL="http://www.ojej.pl/"]http://www.ojej.pl[/URL] (czeka na akceptację) [URL="http://owi.pl/ogloszenie/Ufnosc_lagodnosc_i_cieplo_-_taka_jest_Samba,416105"]http://owi.pl/ogloszenie/Ufnosc_lago...t_Samba,416105[/URL] [URL="http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/Ufnosc-lagodnosc-i-cieplo---taka-jest-Samba.html,183118"]http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/U...ba.html,183118[/URL] [URL="http://www.naslasku.com/"]http://www.naslasku.com[/URL] (czeka na akceptację) [URL="http://bazarek.biz/"]http://bazarek.biz[/URL] (czeka na akceptację) [URL="http://www.polgratka.pl/ogloszenie,20110820154050,ufnosc_lagodnosc_i_cieplo__taka_jest_samba.html"]http://www.polgratka.pl/ogloszenie,2...est_samba.html[/URL] [URL]http://www.rubryk.pl/ad/ad_details/f7249f490/0[/URL] [URL="http://eszukam.pl/ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-taka-jest-samba,2,44302,1218/"]http://eszukam.pl/ufnosc-lagodnosc-i...,2,44302,1218/[/URL] [URL="http://tablica.pl/oferta/ufnosc-lagodnosc-i-cieplo-taka-jest-samba-IDgNj7.html"]http://tablica.pl/oferta/ufnosc-lago...ba-IDgNj7.html[/URL] [URL="http://www.pajeczyna.pl/Spolecznosc-zwierzaki/602852-ufnosc_lagodnosc_i_cieplo_taka_jest_samba.html"]http://www.pajeczyna.pl/Spolecznosc-...est_samba.html[/URL] [URL="http://hanza.pl/"]http://hanza.pl[/URL] (czeka na akceptację)[/INDENT]
  24. [quote name='Evelin']Najpierw trzeba wygrać ankietę wewnetrzna na dogo. [/QUOTE] Dość zawiłe faktycznie. Gdzie na ankieta na dogo jest/będzie?
×
×
  • Create New...