Jump to content
Dogomania

Mysia_

Members
  • Posts

    40782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mysia_

  1. Ogonek poz.8003 to wbrew pozorom sunia, średniej wielkości, około 4 letnia - choć wygląda na starszą - jednak to przez to, że za młody chwilowo przebywała u bardzo złych ludzi :-( Jednak po jakimś czasie wróciła do swoich właścicieli i swojej mamy. Do naszego schroniska trafiła 28 czerwca 2012 roku razem ze swoją mamą z ul. Pośpiecha. Obie sunie musiały u nas zamieszkać, ponieważ ich właściciel nie miał już warunków, ale też sił do zajmowania się psiakami. Ogonek jest bardzo łagodną i delikatną sunią, uwielbia pieszczoty i wspólne spacerki, prawdopodobnie najlepiej było by jej w domku z ogrodem. Bez problemu zgadza się z innymi psiakami :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-VhMNXA_DUkU/T_L90zG-q9I/AAAAAAAAyRY/msycEh26IAo/s512/8004%2520%253BOgonek.jpg.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-FuVW9Vdkbw8/T_L92Rd9dLI/AAAAAAAAyRg/RBF58Spk5Sw/s512/8004%253BOgonek.jpg.jpg[/img] Nora poz.8003 to duża, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 28 czerwca 2012 roku razem ze swoją córką z ul. Pośpiecha. Obie sunie musiały u nas zamieszkać, ponieważ ich właściciel nie miał już warunków, ale też sił do zajmowania się psiakami. Nora jest łagodną suczką, chociaż jeśli trzeba to potrafi też zaszczekać. Jest ułożona, ładnie chodzi na smyczy i bardzo lubi spacerować. [img]https://lh3.googleusercontent.com/-XGbvBI07dAs/T_L-DZljMQI/AAAAAAAAyR8/-aklnQ-fKFY/s512/8003%253BNora.jpg.jpg[/img] Gienek poz.8001 to mały starszy psiak, który biegał ze smyczą przy szyi na ul. Leszczynowej, mieliśmy nadzieję, że szybko znajdzie się jego właściciele, ale poki co nic z tego. Gienek jest grzecznym i mądrym pieskiem, na spacerach nie ciągnie na smyczy, dogaduje się z innymi pieskami. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-gMSyBm7lhas/T_L-bZk6rxI/AAAAAAAAySQ/BO_jJiohV1E/s512/8001%253B%2520Gienek.jpg.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-jndOggM-SaU/T_L-cE-Pn9I/AAAAAAAAySU/g-MHNuRbXpw/s512/8001%253BGienek.jpg.jpg[/img]
  2. Timi poz.k-1933 to około 2-3 miesięczny kocurek, który do naszego schroniska trafił 25 czerwca 2012 roku z ul. Brodzińskiego gdzie został znaleziony. Timi to oswojony kotek, który szuka kontaktu z człowiekiem i tez bardzo chętnie z nim się bawi :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-IQa0190s9cA/T_L9NqNHXnI/AAAAAAAAyQM/hLPpbRKTTy4/s512/k-1933%253BTimi.jpg.jpg[/img] Lena poz.8006 to starsza sunia w typie owczarka niemieckiego, która do naszego schroniska trafiła 30 czerwca 2012 roku z ogródków działkowych Elekromix w Zabrzu-Biskupicach - podobno jakiś czas temu umarł jej właściciel. Lena jest trochę nieufna w stosunku do obcych osób, ale jak już kogoś pozna to jest bardzo sympatyczną psiną. Lena ładnie chodzi na smyczy, lubi chodzić na długie spacery, na których wszystko wkoło ją ciekawi :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-rOjuQKVfIuU/T_L9Y3YuRwI/AAAAAAAAyQc/hbWogjSYAag/s512/8006%253B%2520Lena.jpg.jpg[/img] Oti poz.8005 to maleńka, młoda sunia, która do naszego schroniska trafiła 29 czerwca 2012 roku z Pubu Brama na ul. Cieszyńskiej. Oti jest chyba najbardziej radosnym i pozytywnym psiakiem w całym schronisku, uwielbia szybko biegać i wskakiwać na kolana z rozpędu ;) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-veBQDfsEZ2M/T_L9ojhSq2I/AAAAAAAAyRA/Wzuyo94vexI/s512/8005%253BOti.jpg.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-q26M3PEDXT8/T_L9pJPSJCI/AAAAAAAAyQ8/hG87kbR1Q4E/s512/DSC_0557.jpg[/img]
  3. Ostatnio domki znalazł - Huso w domku z ogrodem w Gliwicach i Impel w mieszkaniu - też w Gliwicach :) [quote name='jofracy']Doksia - bokserka z Waszego schroniska odeszła za TM :( [URL]http://www.sosbokserom.com.pl/index.php/pl/component/psy/?task=pokaz&pies_id=869#24_06[/URL] [/QUOTE] bardzo mi przykro :-( [*] [quote name='gudzik']Bardzo dziekuje za odpowiedź. Już ją przekazałam dalej, ziarno zostało zasiane :)[/QUOTE] dzięki :)
  4. Niestety Tebuś już odszedł za Tęczowy Most :-( Wczoraj rano ta sama sytuacja co dzień wcześniej - nie podnosił się w ogóle, dostał leki i nic, pojechał do Kliniki... Niestety pomimo silnych leków do wieczora nie podniósł się :-( załatwiał się i siusiał pod siebie :-( Ostatnio tak się ożywił, zawsze czekał na swoją porcję leków... Myślałam, że dłużej będzie z nami :-( [*] [*] [*]
  5. dziewczyny, ta sunia niby bokserka tylko mniejsza i przerażona odnalazła się czy dalej nic? Mam sygnał z ul. Kempki w Zabrzu-Biskupicach, że od pewnego czasu pojawia się taki psiak.... Przed chwilą dostałam zdjęcia, ale bardzo marnej jakości.
  6. też pomyślałam o tym, że to może po jakimś wylewie :-(
  7. źle, bardzo źle :-( Tebo już od dłuższego czasu jest stale na lekach, ale dzisiaj rano było znaczne pogorszenie - nie potrafił w ogóle się podnieść :-( Natychmiast skonsultowałam się z naszą Klinikę i Tebuś dostał sporo dawkę leków, po 2-3 godzinach na szczęście podniósł się i było widać znaczną poprawę, boję się jednak, że nie pomoże to na długo :-(
  8. [quote name='gudzik']Witam, mam pytanie dotyczace Horacego (poniewaz prosiła mnie para której wpadł w oko;) ) - ile mniej wiecej ma lat? 5-10 ?? Czy nadaje sie do mieszkania wewnątrz? I czy lubi długie spacery? Baaardzo ładnie dziekuje ;)[/QUOTE] Myślę, że tak z 5 latek, ale w razie co dopytam dokładniej.... Może być jak najbardziej w mieszkaniu - tylko trzeba uważać, bo potrafi otwierać niektóre drzwi ;) ale to zazwyczaj jak jest przed spacerem, albo jest głodny ;) uwielbia spacery i zabawy, trochę boi się obcych osób, ale łatwo można go do siebie przekonać ;)
  9. Tak, tak Lola już po wizycie kontrolnej - nasz Pani wet jest już na urlopie, ale znalazła do Loli czas, bo zależało jej, żeby Lolkę po dwóch tygodniach ponownie zbadać. Lolunia w aucie strasznie biedna, nie wiem czy to wina upału, ale miała straszne duszności i z pyszczka to jej naciekła kałuża :-( Na szczęście Klinika nie jest daleko, więc malutka dała radę. Wyniki są lepsze niż te z przed dwóch tygodni - oznacza to, że intensywna kuracja przynosi oczekiwane efekty... Mają nastąpić zmiany w leczeniu, ale to dopiero od jutra, albo poniedziałku. Lola nad nie rezygnuje z pasztetu z kogucikiem, więc jest dobrze ;) Tymusiu dzwoniłam tak jak mówiłam po pracy, ale teraz chyba Ty nie możesz odebrać... Nie wiem czy będę dostępna wieczorem, ale jakoś się zgadamy.
  10. [quote name='agumka']"[COLOR=#000000]suczka w typie amstaffa brązowa pręgowana z Placu Wolności"[/COLOR] [B]Mysiu[/B], gdzieś ostatnio widziałam ogłoszenie, że w Zabrzu zaginęła GRUBA suczka amstaffa A golden jest oddany czy przywieziony z interwencji ? Może dodam go na goldenie grupy ?[/QUOTE] Do swoich właścicieli wróciło, aż 5 piesków :smile: Kora (7997), która trafiła z ul. Cmentarnej; [B]Zołza (7996), która trafiła z Placu Wolności[/B]; Misiu (7989), który trafił z ul. Hagera, Tajger (7995), który trafił z ul. Wolności i [B]golden Nestor, który trafił z ul. Krakowskiej.[/B]
  11. AKTUALNOŚCI 22-28.06.2012 Do schroniska przyjęliśmy 9 piesków - wszystkie z interwencji. Z interwencji przyjechały do nas: suczka w typie amstaffa brązowa pręgowana z Placu Wolności, suczka duża brązowa pręgowana z stojącymi uszkami z ul. Cmentarnej, suczka z pieskiem z ul. Nowodworskiej, piesek mały-czarny-podpalany szorstkowłosy z kanału na ul. Bytomskiej pomiędzy Zabrzem a Bytomiem, piesek mały czarny-podpalany z smyczą przy szyi z ul. Leszczynowej, pies brązowy Golden retriever z ul. Krakowskiej i dwie suczki (matka z córką) brązowe kudłate z ul. Pośpiecha. Do swoich właścicieli wróciło, aż 5 piesków :) Kora (7997), która trafiła z ul. Cmentarnej; Zołza (7996), która trafiła z Placu Wolności; Misiu (7989), który trafił z ul. Hagera, Tajger (7995), który trafił z ul. Wolności i golden Nestor, który trafił z ul. Krakowskiej. Do nowych domków trafił 10 naszych psich podopiecznych :) Typek (7963) i Tela (7982) trafiły do mieszkań w Zabrzu, a Demon (7940) i Simba (7783) do domów z ogrodami też w naszym mieście. Ika (7966) trafiła do mieszkania w Tarnowskich Górach, Rymuś (7976) do domku z ogrodem w Piekarach Śląskich, Nava (7920) do mieszkania w Knurowie, Bankuś (7696) do domku z ogrodem w Gliwicach, Oyka (7904) do domku z ogrodem w Zawadzie Książęcej, a nasza Kiara (4052) po 7 latach w schronisku zamieszkała w domku z ogrodem pod Warszawą :))) Niestety za Tęczowy Most odeszła nasza staruszka Edzia (7975), którą męczyło wiele zmian nowotworowych :-( Do schroniska przyjęliśmy 6 kociaków: kocurka czarnego z białymi dodatkami z ul. Brodzińskiego, kotkę i kocurka znalezionych pod Centrum Handlowym Platan oraz szóstkę kociaków (5 kocurków + jedna kotka) z ul. Roosevelta. Nowe domki znalazły tylko dwa kotki: jeszcze bezimienna kicia (k-1931) została adoptowana do mieszkania w Zabrzu i tak samo Bajuś (k-1913) zamieszkał w Zabrzu :) Odwiedzili nas uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Siemoni, uczniowie klas szóstych z Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu. Nasz psiaki bardzo dziękują za odwiedziny, wszystkie prezenty i wspólne spacerki :)) Bardzo dziękujemy również za przywiezione dary: Pani Monice, Panu Marcinowi, Pani Lidii oraz Szkole Muzycznej w Zabrzu :)
  12. [quote name='Bjuta']Naprawdę!!!!!??? To jestem w szoku!!! Ale fajnie rządzi, czy przesadza?[/QUOTE] nie jest źle, po prostu od czasu do czasu kogoś pogoni jak go zdenerwuje ;)
  13. wczoraj był z Triester na chwilkę w schronisku, ale musiał szybko wychodzić, bo nasze psiaki są bardzo mało gościnne:mad:
  14. [quote name='tymuś']ten na samych tyłach na przeciwko Emila ;) dziś Reikuś był na spacerku tak dzielnie szalał z tą łapką az się bałem że mu zakrwawi[/QUOTE] aaaaaa chodziło Ci o wymienny ;) Reiko to w ogóle rządzi na tym wybiegu... Kto by pomyślał ;)
  15. jak to się stało, że mnie tyle zdjęć Kubusia ominęło :oops: ale już nadrobiła, czuję się usatysfakcjonowana i od razu poprawił mi się humor na koniec tego okropnego dnia....
  16. Wacław i Wiktor przypominają, że są psami i proszą o nie noszenie na rękach :evil_lol: proszą, żeby im wstydu nie robić, bo może i starzy są, ale jeszcze w formie :razz: [video=youtube;pMkDWNSsOYc]http://www.youtube.com/watch?v=pMkDWNSsOYc&feature=plcp[/video] [quote name='agumka']Mnie chodzi o osobisty wątek Majka. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/26257-Majk-szortkowA-osa-piAE-knoA-AE-wegetuje-w-schronie[/URL] 1sza strona, 1szym poście, pierwsze i ostatnie zdanie :) Mysiu były jakieś telefony w sprawie tych psiaków z tablicy ? najbardziej interesuje mnie Flap, Obsesja, Odin, Derta, Enej i Berno ;)[/QUOTE] nie było :roll: [quote name='agumka']Duduś na niektórych zdjęciach, przypomina psa z bajki, trochę jak Reksio, nie wiem czy Wam też, ale mnie tak :D W ogóle, oglądając wczoraj mecz, odkryłam, że imiona/nazwiska piłkarzy wspaniale nadają się na psie imiona :) np. Messi, Alba, Iniesta, Buffon, Alonso, Fabregas, Torres, Xabi, Pepe, Costa, Nani, Fabio, Bruno, Hugo itd :)[/QUOTE] właściwie już większość mieliśmy :razz: Chyba oprócz tych trzech: Iniesta, Alonsoi Fabregas [quote name='agumka']Uefa też może być, hahaha :cool3: [B]Mysiu[/B], kiedy Tela ma sterylkę i kiedy idzie do adopcji ?[/QUOTE] już po sterylce i adopcji :) [quote name='Bjuta']A no tak! A to? [CENTER][/QUOTE] [/CENTER] [LEFT]Albina wyrzucona pod schroniskiem w bardzo złym stanie....[/LEFT] [QUOTE=ania >;19304445]Mysiu, przydaloby sie zaktualizowac pierwsza strone: Adibu, Agdan, Bari, Bizon, Kora, Sako - za TM Kiara, Ludwiś, Lusia, Najka, Orion, Grina - mają dom Zdziś - ma nowy wątek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228750-ZDZIŚ-pies-marzenie!!!-wciąż-czeka-na-swój-dom[/URL][/QUOTE] dzisiaj już chyba nie zdążę, jak coś to mi przypominaj jeszcze ;)
  17. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-f5NyQc74qfU/T-xN7r4bkLI/AAAAAAAAyEY/LXiwnIIjRKM/s720/Cezar_Kanis4.jpg[/img] i koniec :)
  18. Witam! Bardzo się cieszymy, że o nas nie zapomnieliście:) Nasze chłopaki (czasem zwane" geriatrią") chyba zawładnęły swoim najbliższym terenem, czyli stajnią, podwórkiem i pobliskimi łąkami. Głośno komunikują, gdy zbliżają się na ich teren jakieś obce zwierze, a nie wiadomo czemu najgłośniej szczekają(zwłaszcza Kanis) gdy zbliżają się nasze konie..:)Oczywiście człowieka witają serdecznie, zwłaszcza Cezar, który czasem stanowi mój osobisty cień. Obecnie psiaki wybrały nocleg na podwórku, do stajni nie wchodzą, kręcą się po całym naszym terenie. Są zupełnie wolne, nie mają żadnych ograniczeń terytorialnych, a jednak wiedzą gdzie jest ich miejsce i zawsze wracają. Zaprzyjaźniły się z naszymi domowymi psami (2 suczki). Bardzo chętnie wykorzystują naszych klientów hipoterapii do głaskania, którego nigdy nie mają dość:) Trochę chorowały im oczy, ale chyba mamy to już za sobą, żywią się "rojalkiem" i czasem domowymi przysmakami, którymi nie gardzą. Cezar został obcięty z zimowej sierści, bo przy tych upałach było mu dość duszno i trochę teraz przypomina czarną owcę:) Kanisa ciągle skubiemy, bo jego golić nie będziemy, a i tak za tym nie przepada. Mam nadzieję, że udało nam się psiaki uszczęśliwić, bo nas na pewno ich ufne oczy oczarowały. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich ze schroniska. Cała rodzina psia i końska. Dołączam kilka przdwczorajszych fotek. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-KmcVrGMING8/T-xNtkkr57I/AAAAAAAAyEA/EqqBzZND4Y8/s720/Cezar_Kanis2.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-WIyYb0t490o/T-xNvSfUB0I/AAAAAAAAyEI/h4G4gDZnTE4/s720/Cezar_Kanis3.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-IAQR6HQPTGo/T-xNrXResMI/AAAAAAAAyD4/sYEytBy6RPc/s720/Cezar_Kanis.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-_3tHiviSTl4/T-xN6xRxHbI/AAAAAAAAyEQ/zv5NO_QhQgs/s720/Cezar_Kanis5.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-LmMH-R4xXV8/T-xOCJQ0vgI/AAAAAAAAyEg/Oiy2GD8-mlg/s720/Cezar_Kanis6.jpg[/img]
  19. Ufffffff.... Będzie dobrze, czuję to :multi:
  20. :multi: a ja po proszę o dopisanie psa i TZ-ta, a jak nie będzie mógł pojechać to się go wykreśli :eviltong: a zaliczkę postaram się posłać po weekendzie :)
×
×
  • Create New...