Jump to content
Dogomania

Mysia_

Members
  • Posts

    40782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mysia_

  1. Marl poz.7979 to młodziutki, średniej wielkości piesek, który do naszego schroniska trafił 7 czerwca 2012 roku z ul. 11-go Listopada, a został znaleziony na polach za ul. Leśną. Marl to bardzo miły i łagodny psiak, a jak to młodzieniec lubi jeszcze trochę poszaleć i pobawić się :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-aKspLtC4Y5g/T9ci83lRe2I/AAAAAAAAu1k/jzd538oU8xc/s512/7979%253BMarl.jpg.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-7ULGRpq2SSM/T9cjAjX2mwI/AAAAAAAAu18/gvHVDJ6dSAM/s640/DSC_0161.jpg[/img] Bajuś poz.k-1913 to około 2-3 miesięczny kocurek, który do naszego schroniska trafił 22 maja 2012 roku z ul. Joliot Curie gdzie mieszkał dotychczas ze swoja mamą. Bajuś jest oswojonym kotkiem i uwielbia bawić się ze swoim współlokatorem ;) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-sE4DVskVrS4/T9cjk_nt-jI/AAAAAAAAu2M/80gkUbRTb78/s512/k-1913%253BBaju%25C5%259B.jpg.jpg[/img] Milla poz.k-1919 to młoda kotka, która trafiła do naszego schroniska 29 maja 2012 roku z ul. Krakusa. Milla uwielbia łasić się do ludzi, ale miewa swoje humory jak to kot z charakterem ;) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-euCiukjvz8c/T9ckJHDgEhI/AAAAAAAAu2o/OpCCBTil6mE/s512/k-1919%253BMilla.jpg.jpg[/img] Kasiek poz.k-1922 to około 3 miesięczny kocurek, który do naszego schroniska trafił 8 czerwca 2012 roku z ul. Anieli Krzywoń gdzie został podobno znaleziony. Kasiek boi się jeszcze trochę ludzi - zdecydowanie bardziej odpowiada mu towarzystwo jego kociego kumpla, ale ludzie też coraz bardziej go interesują :)) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-JIYTz0q3npc/T9ckX-f78pI/AAAAAAAAu28/MGmwBXTG0JQ/s640/k-1922%253BKasiek.jpg.jpg[/img]
  2. [quote name='wegielkowa']Kto ma czas zrobić wizytę PA w Zabrzu dla naszej kieleckiej szczeniorki ? Ul.Alojzego Pawliczak.[/QUOTE] posłałam PW :) [QUOTE=ania >;19225011]pozdrowienia od Czarusia :) odwiedzałyśmy go w majówkę, podczas wyjazdu jego pańci. miewa się świetnie, witał nas bardzo głośno, dopominał się o głaski i wskakiwał na kolana (ale z tego co pamiętam to zawsze był z niego towarzyski jegomość :cool3:). oczywiście jest oczkiem w głowie rodziny, a to wszystko dzięki pani Anieli :cool3: [/QUOTE] :loveu::loveu::loveu:
  3. Aktualności 1-7.06.2012 Do schroniska przyjęliśmy 13 nowych piesków: 8 z interwencji, 2 przyprowadzone przez osoby prywatne, jeden porzucony i niestety dwa zwrócone z nieudanej adopcji :-( Z interwencji przyjechały do nas: szara suczka husky z ul. Hallera, psiak czarny duży z ul. Jagiellońskiej, młodziutki średniej wielkości czarny-podpalany psiak z sklepu Kaufland na Al. Korfantego, zaniedbany psiak biały w szare łaty z rogu ul. Okrzei z ul. Bytomską, mały czarny wychudzony staruszek z ul. Wawelskiej, piesek mały czarny-podpalany z dłuższym włosem z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, piesek brązowy-pręgowany z ul. 11-go Listopada i suczka czarna-podpalana szorstkowłosa z Osiedla Młodego Górnika. Dwa pieski zostały przywiezione przez osoby prywatne: piesek szczenię czarny z białym krawacikiem znaleziony w rejonie ulicy Rymarkiewicza oraz suczka szczenię brązowa z ciemnym nalotem z ul. Kowalskiej. Jakiś nieodpowiedzialny właściciel przywiązał do schroniskowego płotu suczkę - niedużą kilkunastoletnią czarną z siwym pyszczkiem, bardzo spokojną i grzeczną :-( Niestety dwa pieski wróciły do nas z nieudanych adopcji :-( Flapp ((7931) z którym nie radzili sobie właściciele i Miga (7566), która nienawidzi samotności i za żadne skarby nie chciała zostawać sama w domu. Dwa pieski wróciły do swoich domków: Heta (7970) suczka husky przywieziona z ul. Hallera i Murzyn (7971) przywieziony z ul. Jagiellońskiej. Do nowych domków trafiło 11 piesków: Toja (7677), Boss (7860), Mesia (7815), Reksio (7961) i Szika (7863) zamieszkały w Zabrzu :) Hestus (7894) trafił do mieszkania w Gliwicach, tak samo jak Neska (4109), która zamieszkała u naszej wolontariuszki Asi :) Tila (7869) została adoptowana do mieszkania w Bytomiu, Mefa (7705) do domku z ogrodem w Zawierciu, Melman (7958 ) też do domku z ogrodem, ale w Gierałtowicach. Po naszą Farę (7930) nowi właściciele przyjechali aż z pod Puław - gdzie zamieszała w domku z ogrodem :) Niestety za Tęczowy Most odszedł nasz staruszek Agdan :-( Przyjęliśmy jednego kociaka biało-czarną kotkę z ul. Hermisza. Do nowego domku trafiła mała kicia (k-1911), która zamieszkała w Gliwicach :) Niestety za Tęczowy Most odszedł jeden maluch (k-1912) :-( Nasze zwierzaki otrzymały dary z Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, z Przedszkola nr 11 w Zabrzu, od Pana Mirosława, od Pani Lidii oraz anonimowych osób, wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc! :))
  4. Tęczuś poz.7960 to mały, kilkuletni psiak, który trafił do nas 22 maja 2012 z ul. Chopina gdzie biegał przez kilka godzin w kagańcu. Tęczuś to bardzo wesoły piesek, uwielbia chodzić na spacerki, na których bardzo chętnie nurkuje w wodzie ;) W stosunku do ludzi jest łagodny, z innymi psiakami też raczej nie ma większych problemów. [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-q7HDSlmV-js/T8373jykK6I/AAAAAAAAuMs/uqRj49bDn2Q/s512/7960 %3BTęczuś.jpg.jpg[/IMG] Ikuś poz.7967 to mały, młody piesek, który do naszego schroniska trafił 31 maja 2012 roku wraz z suczką - prawdopodobnie jego mamą, oba psiaki zostały podrzucone na posesję przy ulicy Sitki. Ikuś jest trochę wystraszony, ale nie ma w nim absolutnie agresji, w stosunku do psów jest łagodny - chociaż się ich boi. [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-u43TTlP5JFY/T84Wj7qZzpI/AAAAAAAAuQc/vMjBnTEODyo/s640/7967%3BIkuś.jpg[/IMG] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-pImSNFcxPDQ/T84Yu6c3f-I/AAAAAAAAuRc/kLIZkZT1b08/s640/DSC_0090.jpg[/img] Ika poz.7966 to mała kilkuletnia suczka, którą wraz z drugim pieskiem ktoś podrzucił na posesję na ul. Sitki - trafiła do nas 31 maja 2012 roku. Ika w stosunku do ludzi jest bardzo miła, natomiast inne psy ją denerwuje i najchętniej wszystkie by pogoniła ;) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-jWx_nTtPVBs/T84WulG7liI/AAAAAAAAuQs/2vS85K0uhUM/s640/7966%3BIka.jpg[/IMG] Idziak poz.7964 to mały, około 3 letni piesek, który do naszego schroniska trafił 30 maja 2012 roku po tym jak pozbyła się go właścicielka... Przywiozła go do baneru kierującego na nasze schronisko, a wcześniej wzięła dla niego karmę i miała przyjść kiedy będzie nasz weterynarz. Piesek był mocno zapchlony i musiał dostawać leki, ponieważ jego skóra była w okropnym stanie :-( To prze kochany i bardzo wesoły piesek, którego niestety dotychczas życie nie rozpieszczało, musiał być często głodny, ponieważ je bardzo łapczywie i był strasznie chudy :-( [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-6wDWQkfFJQE/T84W1l5X3XI/AAAAAAAAuQ8/8bF2-XoutyQ/s512/7964%3BIdziak.jpg[/IMG]
  5. [quote name='tymuś']Mysia macie drewno opałowe?[/QUOTE] chyba raczej nie potrzebujemy takiego... Normalnie palimy miałem, rozpalamy takim drewnem jakie mamy... [quote name='malawaszka']pojechała Fara??? :kciuki:[/QUOTE] pojechała :multi: [quote name='Bjuta']Jutro przyjdzie b. miła pani po jakąś małą suczkę. Odszedł im psiak też ze schroniska, nie wiem czy naszego. Są starsi i wolą mieć coś małego żeby w razie czego mieć siły nosić.[/QUOTE] chyba nie było... Dzisiaj do domków trafiły: Toja, Melaman... no i oczywiście Neska :loveu: a wczoraj Hestus i Fara :multi: [U][B]Nowe psiaki [/B][/U]Dżeki poz.7608 to średniej wielkości, kilkuletni psiak, który do naszego schroniska pierwszy raz trafił 12 października 2011 roku po tym jak jakiś sąsiad na złość właścicielom wywiózł go do schroniska... Tym razem sytuacja identyczna, niestety nie możemy skontaktować się z właścicielami, byliśmy u nich już kilka razy - niestety nikogo nie zastaliśmy :-( Dżeki to wesoły i energiczny psiak, uwielbia długie spacery taplanie się w wodzie. Nie koniecznie przepada za wszystkimi psami. [img]https://lh4.googleusercontent.com/-9R0i6U3O_ig/T833f717HtI/AAAAAAAAuKc/bZOi1OY7pmY/s512/7608%253B%2520D%25C5%25BCeki.jpg.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-5V3uF5v__iI/T833fx76Y0I/AAAAAAAAuKU/tYOzgWYne9Q/s512/7608%253BD%25C5%25BCeki.jpg.jpg[/img] Tiesto poz.7933 to nieduży, młody psiak, który do schroniska trafił 4 maja 2012 roku z pod sklepu Lidl na ul. 3-go Maja. Tiesto jest energicznym i ciekawskim psiakiem, bardzo lubi chodzić na spacery :) Nie ma nic przeciwko innym psiakiem, w stosunku do ludzi też jest raczej łagodny, ale na pewno nie pozwoli sobie na wszystko ;) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-hm3FmDoXMD0/T835BGZsFMI/AAAAAAAAuK4/jvFc8t5i66U/s512/7933%253B%2520Tiesto.jpg.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-HDDGTODrK_g/T835BjrFCpI/AAAAAAAAuK0/qSV30s3Uck4/s512/7933%253BTiesto.jpg.jpg[/img] Tasti poz.7954 to mała, młoda sunia, która do naszego schroniska trafiła 19 maja 2012 roku z ul. Trocera gdzie zaczepiały ja inne psiaki. Tasti jest bardzo miłą i łagodną sunią, kocha ludzi i nie ma nic przeciwko innym zwierzakom. Najbardziej lubi się przytulać i bawić na spacerkach :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-eKdynFTcE-s/T835dVgccaI/AAAAAAAAuLU/pksJHlnPFqc/s512/7954%253BTasti.jpg.jpg[/img]
  6. [quote name='agumka']Jutro będzie dzwonić to ustalcie, może faktycznie husky to nie najlepszy pomysł... Jeśli chodzi o Ninję, to facet zaczyna jakoś dziwnie się zachowywać, ale też jutro zadzwoni. [/QUOTE] dziwnie, tzn.?
  7. [quote name='rotek_']Mysiu,wiem, ze macie psiaki w biurze i wokół biura...pilnie potrzebuję jakiejś rady, bo dostaliśmy nakaz usunięcia psa z biura!!! [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/227954-PIW-CHCE-SIĘ-POZBYĆ-PSA-pilnie-potrzebuję-pomocy"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...ję-pomocy[/URL] Proszę zaglądnijcie na wątek, potrzebuję pomocy w sprawie porady prawnej...może ktoś coś wymyśli.[/QUOTE] niestety chyba nie pomogę :-( ponieważ rzeczywiście powinien być osobny "pokój" do wydawania i przyjmowania zwierząt, w którym żadne zwierzę nie powinno mieszkać na stałe :-( u nas kobitki z PIW są na prawdę w porządku i nie zadręczały nas z tym, ale aktualnie mamy jedno pomieszczenie w remoncie, w którym własnie nie będzie psiaków :-( [quote name='agumka']Gosiu jutro będzie dzwonić Pani w sprawie [B]Derty [/B](z Raciborza). Babka ma pytania odnośnie stosunków Derty z dziećmi, bo ma dwoje (8- i 3-latka) oraz Pan w sprawie [B]Ninja [/B](z Gniezna), miałby problem z transportem ale namawiam go do wycieczki pociągiem :)[/QUOTE] W sprawie Derty najlepiej bezpośrednio kontaktować się z Anitą (nira13) z adopcji huskych, ponieważ Derta jest pod jej opieką... Wcześniejsza ankieta i wizyta przed adopcyjna też zostanie przeprowadzona przez ich portal adopcyjny. W przypadku Ninji nasza ankieta i oczywiście obowiązkowa wizyta przed adopcyjna :roll: Będę czekać na telefony... [quote name='tymuś']z Raciborza ?:crazyeye: to przecież mój rejon!!!![/QUOTE] [quote name='agumka']o to może pomożesz z transportem, bo też pytała czy istnieje możliwość dowiezienia pieska, po wcześniejszej rozmowie telefonicznej, bo u niej średnio z mobilnością a dzieciaków nie może zostawić :) Kobietka sensowna nawet :D[/QUOTE] co do tego 3 latka mam obawy, ponieważ Derta jest mocno charakterna, zresztą przy dwójce dzieci pakować się w huskiego jest dość ryzykowanym krokiem, patrząc na to ile uwagi taki psiak potrzebuje....
  8. dalej niestety :-( ale nawet ostatnio zrobiłam mu nową fotkę na spacerku :loveu: zamyślony Wacławik... [img]https://lh3.googleusercontent.com/-8mLUTsdynBw/T84NKD9QnRI/AAAAAAAAuQE/fm6KZ1HIqqI/s640/DSC_0085.jpg[/img]
  9. moja księżniczka Łapka :loveu: [img]https://lh6.googleusercontent.com/-4JbGhgfzolo/T84D-mCJCNI/AAAAAAAAuOk/PyenlVfMS6U/s640/DSC_0004.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-cBBSuGFS_BM/T84IGOb80MI/AAAAAAAAuO4/bwn_IJ73ANA/s640/DSC_0011.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-e35F2kG2jt4/T84JPeCBOgI/AAAAAAAAuPU/91-BmVdD6ic/s640/DSC_0053.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-CFlo5guWhnM/T84Jixc5bYI/AAAAAAAAuPc/q_1XcIovep0/s640/DSC_0056.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-g_1boWCP6Dw/T84KD-EAPjI/AAAAAAAAuPo/ol4RFIS4oCo/s640/DSC_0057.jpg[/img]
  10. szkoda :-( ale na pewno nie ma sensu kogoś do adopcji namawiać, to musi być odpowiedzialna i przemyślana decyzja....
  11. [quote name='Bjuta']Kurczę, nikt do mnie nie dzwoni ze 130 ogłoszeń!!!! Mysiu a Toję i Tokę też nie ma pytań?[/QUOTE] Toce i Toji trzeba by było zmienić ogłoszenia, ludzie dzwonią, ale myślą, że to szczeniaczki, które jeszcze urosną... Często też pytają o rasę...
  12. straszna szkoda... :-( Już tyle pokazów za nim... i dalej nic :-(
  13. [quote name='Bjuta']Dobra, to zmienię. A ile on teraz ma lat?[/QUOTE] obawiam się, że przeszło 10 :-(
  14. Ania coś wspominała, że ma blisko :cool3::evil_lol: Właśnie, muszę napisać maila co tam u naszych chłopców :loveu:
  15. [quote name='agumka'] a co do zdjęć, to one wszystkie są spacerowe, no poza Ramilem i Redoskiem :)[/QUOTE] własnie o nich mi chodzi :)
  16. [quote name='Bjuta']Ten wątek ma już 6 lat :([/QUOTE] masakra :-(
  17. [quote name='malawaszka']ale max rok - taki naciagany rok :D on dzieciaczkowato wygląda[/QUOTE] dokładnie tak ;)
  18. [img]https://lh4.googleusercontent.com/-ew_ilNezX-0/T8YWJpFbijI/AAAAAAAAt4Y/2t13pJZMghc/s640/DSC_0036.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Hgw8llPBwdY/T8YYWVgDTiI/AAAAAAAAt5Q/EoLexcPYLk0/s640/DSC_0047.jpg[/img] :evil_lol: [img]https://lh4.googleusercontent.com/-LkKLOr2rWdQ/T8YZUYzYc1I/AAAAAAAAt5s/t8cov642YdQ/s640/DSC_0060.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-hiSKAsZdB70/T8YZog1t1II/AAAAAAAAt50/8rmkodwlRiM/s640/DSC_0068.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/--hu7Rr2nF98/T8YacVMhKWI/AAAAAAAAt6Q/30P-PiGOl-Y/s640/DSC_0077.jpg[/img]
  19. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-rwsVZ_zvdxY/T8YR84nAUpI/AAAAAAAAt28/fkd0vOzWL4c/s640/DSC_0020.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-tan3S6BEq_w/T8YTJMG7LcI/AAAAAAAAt3c/ms9R_7qru5U/s640/DSC_0027.jpg[/img] i z Łapcią [img]https://lh3.googleusercontent.com/-C97XvlWZLJE/T8YUJQOvQ9I/AAAAAAAAt3o/sadHKSr8AOo/s640/DSC_0031.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-6H8SJHKDnjg/T8YVIJRZvuI/AAAAAAAAt4A/UYwoFTkzU4I/s640/DSC_0032.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-q5S1qeACBA8/T8YVSDd9SiI/AAAAAAAAt4I/Y_9sXYWdGuw/s640/DSC_0033.jpg[/img]
  20. Sarabi wyszła uroczo, taka puchata :loveu: Agumko, mam prośbę - zdjęcia ze schroniska wrzucaj na ogólny, tutaj dajemy fotki ze spacerów :) Musze pomęczyć Nadge o fotki Ramila,bo z tego co wiem to trochę ich miała :) Ja mogę wrzucić parę zdjęć Ninji :cool3: [img]https://lh4.googleusercontent.com/-4o9_qPu8Xhw/T8YPnVC4wwI/AAAAAAAAt2A/dpYBEDTCNus/s640/DSC_0002.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-cO7HL5GUa30/T8YPo83-VdI/AAAAAAAAt2E/AEo13lruAuc/s640/DSC_0005.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-XXnKQSEHW7A/T8YQ1E1nYdI/AAAAAAAAt2k/pOyEccXhSdA/s640/DSC_0008.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-M6JF2Imu7Wc/T8YR1frR6EI/AAAAAAAAt2s/DDB0E1I0SGc/s640/DSC_0017.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-eHHRGSkMJbw/T8YR21uKs-I/AAAAAAAAt20/Eau94bo4CK0/s640/DSC_0018.jpg[/img]
  21. ufff... Jak dobrze, że się Wiosna odezwała - dużo zdrowia kochana! :)
×
×
  • Create New...