-
Posts
40782 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mysia_
-
Mongołek 7 lat temu odebrany właścicielowi, a do dziś boi się ludzi! :(
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
Monguś został chyba wege ;) -
Lusia ze SPORTOWĄ DUSZĄ marnuje się w schronisku
Mysia_ replied to Artemida's topic in Już w nowym domu
czekamy :cool3::cool3::cool3: -
błagamy o szansę dla pięknego Kubusia! MA DOM:) wielkie oblewanie!!! :)
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
jaki piękny buziak :loveu: -
Dziadziuś vel Rambuś z chorym sercem - PILNIE POMOC FINANSOWA! :-(
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
Bidulek :-( dobrze, że ma taką opieką.... Joaaa a jak on teraz te upały znosi? -
Majk - po 7 latach pojechał do domu. I nie zamierza wracać!
Mysia_ replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
[QUOTE=ania >;19391156]wlasnie chcialam wziac Majka, tyle lat już siedzi, w schronisku niezauwazalny, a na zdjeciach wychodzi super! Marcin wybral Joszira, ale nastepna sesje zrobimy juz Majkowi :)[/QUOTE] [quote name='agumka']Marcin wybrał Joszira ;-) ok, dzięki za info ;-) Wiem, że karmimy psiaki planuje coś z Majkiem wymyśleć, więc może w końcu Majk trafi w te odpowiednie ręce :)[/QUOTE] super, oby się udało :) -
też bardzo się cieszę, bo na prawdę bardzo fajna rodzinka :) i mieli wcześniej kilkanaście lat sznaucerka :) aha, zdjęć dorobiły się kolejne psiaki: [URL]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Teczus7960[/URL] [URL]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Nuka7849[/URL] [URL]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Promil8034[/URL] [URL]https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Nema8038[/URL] Co do smyczek to Jola już złożyła zamówienie na materiały i zamówienie zostało przyjęte :) Nie wiem czy dobrze to ogarnęłam, ale z tych 300 zł będzie kilkadziesiąt na prawdę fajnych smyczy :)
-
Co najmniej do końca przyszłego tygodnia na necie będę tylko z doskoku, nie wiem za bardzo na czym w końcu u Pimpusia stanęło, dlatego w razie co gdybym była do czegoś potrzebna proszę o telefon czy sms-a. Jakby ktoś nie znał mojego numeru to: 692-581-343
-
Kochani ja aktualnie jestem na necie tylko z doskoku i tak raczej jeszcze będzie co najmniej do końca przyszłego tygodnia... [quote name='agumka'][B]Mysiu [/B]co znaczy, że Odin "[COLOR=#333333][FONT=Verdana]z ludźmi też nie miewa żadnych sprzeczek - chociaż raczej nie pozwoli sobie na wszystko." i czy wiesz może jaki stosunek do kotów ma Odin? I w ogóle jaki on jest...?[/FONT][/COLOR][/QUOTE] Ta Pani do mnie dzwoniła, na tyle ile się dało odpowiedziałam jej na wszystkie pytania :) stwierdziła, że przemyśli to jeszcze ;) [quote name='malawaszka']Mysia jest jakieś zainteresowanie Dorkinsem czy ogłaszać?[/QUOTE] Na Waszej stronce wypatrzyła go bardzo fajna rodzinka, byli już na spacerku z nim i są zdecydowani :) W środę mały ma kastrację, a potem idzie do domku :) [quote name='agumka']Mnie też zszokowała wiadomość o Frędzlu. Tak im się dobrze zapowiadało, na "żyli długo i szczęśliwie", szkoda ... :( Ale Ola już podjęła decyzję, że jak wróci z wakacji 15.08 jedziemy do Psitula i bierze psa ;-)[/QUOTE] To bardzo przykra wiadomość, zaszokowała nas wszystkich :-( [quote name='Naklejka']Myszko, mam tego psa... [IMG]http://vpx.pl/i/2012/07/28/GwBfA.jpg[/IMG][/QUOTE] raczej nie kojarzę :-( ale wygląda na zadbanego psiaka.... Jak Sandra wróci z urlopu to jeszcze jej się zapytam :)
-
AKTUALNOŚCI 20-26.07.2012 Do schroniska przyjęliśmy 13 piesków - 9 z interwencji, 3 przyprowadzone przez osoby prywatne i jeden zwrócony z nieudanej adopcji. Z interwencji przyjechały do nas: piesek staruszek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami z dzikich ogródków działkowych za ul. Lelewela, suczka szczenię brązowe z ciemnym nalotem z ul. Szczęść Boże, piesek mały czarny lekko podpalany trochę jamnikowaty z ul. Krasińskiego, suczka średnia czarna-podpalana z ul. Szybowej, pies owczarek niemiecki czarny podpalany z ul. Krawczyka, pies dość duży czarny z białymi dodatkami szorstkowłosy z ul. Słowackiego, psiak mały czarny szorstkowłosy z ul. Stalmacha, piesek mało-średni czarny podpalany z średnim włosem z ul. Wojciecha, młodziutki piesek mały czarny-podpalany krótkowłosy, którego ktoś pozbył się przywiązując go do drzewa w lasku przy ul. Hagera. Do schroniska zostały przyprowadzone: suczka mała jasnobrązowa z ciemnym grzbietem długowłosa znaleziona na Placu Teatralnym, piesek szczenię brązowy z ciemnym nalotem i białymi dodatkami z ul. Strażackiej i piesek biały kudłaty z ul. Mrozka. Niestety z adopcji po tygodniu wróciła sunia szczenię (8031) :-( Do swoich właścicieli wróciły trzy psiaki :) Roksi (8053), która trafiła do nas z ul. Szybowej, Szarik (8058 ), który trafił do nas z ul. Krawczyka i Nuka (8059), która trafiła z ul. Kossaka. Do nowych domków trafiło 11 piesków. Sewuś (7761), Romiś (7841), Malinka (8040) i Pomarańczka (8025) trafiły do mieszkań w Zabrzu :) Misiu (7884) i Piorun (7644) do mieszkań w Bytomiu, Oliver (8055) do mieszkania w Gliwicach, a Jagódka (8045) do domku z ogrodem też w Gliwicach. Skorda (7795) zamieszkała w domku z ogrodem w Chełmie Śląskim, Nafta (7988 ) w domku z ogrodem w Lubszy Śląskiej, a suczka szczenię (8051) też w domku z ogrodem, ale aż Krzyżowie. Do schroniska przyjęliśmy 7 kotków. Pięć czarnych maluszków trafiło do nas z ul. Jordana, kotka biało-czarna z ul. Bytomskiej i kocurek czarno-biały z ul. Leszczynowej. Tylko jeden kotek został adoptowany: Gadżet (k-1928 ) trafił do mieszkania w Rudzie Śląskiej. Na szczęście żaden z naszych podopiecznych nie odszedł za Tęczowy Most. Otrzymaliśmy dary od Pana Alfreda, Pani Lidii, Pana Karola, Pani Kariny i Pani Kasi oraz od Stowarzyszenia Guido :)) Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!
-
Dziadziuś vel Rambuś z chorym sercem - PILNIE POMOC FINANSOWA! :-(
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Już w nowym domu
O qrczę nie dobrze :-( Nasz Spajderek też jest świeżo po wylewie :-( -
[quote name='paulinken']Dostałam pw od czerdy, że postara się pospłacać zaległości. Proszę, wyznaczcie nowego skarbnika, ja na razie posłałam jej swoje konto.[/QUOTE] Paulinken czemu rezygnujesz? Nie dajesz rady czasowo? Czy coś się stało? :-( [quote name='madziak25']Cioteczki:) moja koleżanka Justyna dorzuca 20 zł stałej deklaracji Ja daję 10:) podajcie proszę numer konta, bo ja w niedziele wracam do w-wy i dostęp do netu będę miała dopiero w czwartek buzia:*[/QUOTE] super, bardzo dziękujemy w imieniu Bartusia :) [quote name='furciaczek']Postaram sie nagrac filmik z bartusiowych szalenstw, warto to zobaczyc...ja sie zawsze ze smiechu pokladam hihi[/QUOTE] no to czekamy ;) [quote name='Bjuta']Posłałam Bartusiowi 305 zł spadku po Korze. Jak już przyjdą, proszę o potwierdzenie na wątku Kory [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/195173-KORA-10-lat-schroniska.-Nieśmiała-przemiła-dziewuszka[/URL].[/QUOTE] dziękujemy Bjutko!
-
Dziewczyny dostałam maila od naszej zabrzańskiej Bożeny, że u Pimpusia zamieszanie. Sorki, że tu nie bywałam, ale na prawdę ledwo daję radę z wątkami, na które muszę zaglądać :-( Do tego tak mi się buntuje komputer (stary stacjonarny...), że każdy wpis na dogo to nie lada wyzwanie :shake: Wszystkie osoby prowadzące wątki zawsze prosiłam o wołanie mnie w razie gdybym była potrzebna do czegoś, więc w razie co tak po prostu róbcie - PW, telefon, mail, albo ogólny zabrzański wątek, bo tam zaglądam najczęściej... Sorki, że nie doczytam wszystkiego, ale jeszcze muszę obskoczyć parę wątków... Co konkretnie u Pimpusia trzeba ogarnąć? Skarbnikiem jest olalolaa i rozumiem, że tak może zostać? A jakby olalolaa od razu wpisywała na pierwszej wpłaty? Czy to raczej będzie problem? :roll:
-
[quote name='agumka']Zrobię 2 psom tablicę, potem napisze które w ogóle na tablicy ode mnie są. [B]Mysiu[/B], a powiedz mi, które psiaki w psitulu potrzebują najpilniej do [B]DT [/B]?[/QUOTE] A jakie to miało by być DT? Takie bardziej nastawione na pracę z psiakiem? Czy raczej dla jakiegoś dziadziusia? W jakie warunki? Inne zwierzaki? Dzieci?
-
Nema poz.8038 to mała, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 13 lipca 2012 roku z Pętli Tramwajowej w Zabrzu - Zaborzu gdzie biegała wystraszona między tramwajami. Nema to jest spokojna, ułożona i bardzo lubi przytulać się :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-9qh9VJ-Y76g/UA1COrizgZI/AAAAAAAAzgc/ULEXwcj4yTE/s512/8038%253BNema.jpg.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-3lAuEQXsgC0/UA1CMiEfv5I/AAAAAAAAzgQ/W7RkB9EYyYA/s512/DSC_0161.jpg[/img] Niuniek poz.8049 to mały, młody psiak, który do naszego schroniska trafił 19 lipca 2012 roku z ul. Kossaka. Niuniek to bardzo wesoły i energiczny psiak, który uwielbia chodzić na spacery i kocha towarzystwo ludzi, ale też innych piesków ;) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-lZ1HSoQqbU0/UA1CckzoHhI/AAAAAAAAzgw/9dCxE6SPxpc/s512/8049%253B%2520Niuniek.jpg.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-MEhSGzrzjNE/UA1CdnP3X_I/AAAAAAAAzg4/URxhCYiblbg/s512/8049%253BNiuniek.jpg.jpg[/img] Eliza poz.k-1947 to kotka, która trafiła do nas 17 lipca 2012 roku z ul. Kossaka (na rogu z ul. Mrozka) po tym jak anonimowa osoba zgłosiła, że dzieci bawią się przerażoną kotką i noszą ja tam i z powrotem. Póki co Eliza jest u nas króciutko, ale wygląda na bardzo łagodną i miłą kicię :) [img]https://lh5.googleusercontent.com/-78vjlAA_3J0/UA1EYUVC2VI/AAAAAAAAzio/XWL-m1A-_Bs/s512/k-1947%253B%2520Eliza.jpg.jpg[/img]
-
Stworek poz.8035 to mały, młody piesek, który do naszego schroniska trafił 13 lipca 2012 roku wraz innymi pieskami odebranymi ich właścicielce. Stworek jest bardzo miłym i wesołymi psiakiem psiakiem, chyba najbardziej oswojonym z całej piątki. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-urR-nqetuHs/UA1BPRFPVQI/AAAAAAAAzeY/XYmHsBkpG3g/s512/8035%253BStworek%252Cjpg.jpg[/img] Bujdka poz.8036 to nieduża, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 13 lipca 2012 roku z ul. Władysława wraz z innymi pieskami odebranymi właścicielce :-( Bujdka jest trochę nieufna w stosunku do ludzi, dlatego potrzebny jej własciciel z dużym sercem, który poradzi sobie z taką psinką :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/-zf5QQcgVxa4/UA1BqCPKJ4I/AAAAAAAAzeo/LtMUSNoJHXo/s640/8036%253B%2520Bujdka.jpg.jpg[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-C___uIa2Fh4/UA1BrYkmIpI/AAAAAAAAzew/WM_Z130V8VE/s512/8036%253BBujdka.jpg.jpg[/img] Mrużka poz.8037 to mała, kilkuletnia suczka, która do naszego schroniska trafiła 13 lipca 2012 roku z ul Władysława wraz z innymi psiakami odebranymi ich właścicielce. Mrużka była w najgorszym stanie z tych psiaków, ale teraz już powoli dochodzi do siebie, chociaż jak widać na zdjęciu jeszcze trochę potrwa zanim zacznie dobrze wyglądać. Mrużka to kochana, spokojna i grzeczna sunia, chociaż widać, że do nowo poznanych osób podchodzi z dystansem. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-O3P-rGKNIDQ/UA1B6SdHtaI/AAAAAAAAzfg/QlcR3QYd60U/s640/8037%253B%2520Mru%25C5%25BCka.jpg.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-Yo7cBwel5f0/UA1B7khM4kI/AAAAAAAAzfo/AsCSIm5cp3g/s512/8037%253BMru%25C5%25BCka.jpg.jpg[/img]
-
Dorkins poz.8030 to mały, młody psiak w typie sznaucera, który do naszego schroniska trafił 11 lipca 2012 roku z rejonu ulicy Zamkowej gdzie został znaleziony. Dorkins to psiak, którego wszędzie jest pełno - uwielbia szaleć na spacerach i bawić się. Zgadza się z innymi psiakami, w stosunku do ludzi też jest łagodny. [img]https://lh5.googleusercontent.com/-YSw-Cye06-8/UA1A4YeiVtI/AAAAAAAAzdY/ra_p6EuorZo/s512/8030%253B%2520Dorkins.jpg.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-ZgIj8ifX3g8/UA1A5bfDuAI/AAAAAAAAzdc/sqrWqRkwGSs/s512/8030%253BDorkins.jpg.jpg[/img] Promil poz.8034 to malutki, młodziutki psiak, który do naszego schroniska trafił 13 lipca 2012 roku z ul. Szczęść Boże w rejonie, której został znaleziony. Promil to bardzo pozytywny i wesoły psiak, kocha bardzo ludzi, uwielbia si ę do nich przytulać, ale też bawić się :) [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Lv2CryiPmSY/UA1BD3JkC7I/AAAAAAAAzeA/Hrx7fMZqtSE/s512/DSC_0198.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-XPmIKln1klo/UA1BB42lxOI/AAAAAAAAzdw/N7q8cvQTt2I/s512/8034%253BPromil.jpg.jpg[/img]
-
Hagrid poz.8028 to duży starszy psiak, którego 10 lipca 2012 roku przyprowadziła Pani z ul. Grzybowskiej, ale znalazła go w okolicach gumowni w Zabrzu - Zaborzu. Hagrid jest spokojnym psiakiem, który ładnie chodzi na smyczy i jest łagodny w stosunku do ludzi. Bez problemu zgadza się z psiakami, z którymi mieszka :) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-TFWtOK9c5Qo/UA1AlrHCtvI/AAAAAAAAzcY/4MR3wK779UQ/s512/DSC_0205.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-YGlU8i8PVZE/UA1AkDA9J6I/AAAAAAAAzcQ/W1-hMMcIwcA/s512/8028%253B%2520Hagrid.jpg.jpg[/img] Metka poz.8029 to mała, dość młoda sunia, która trafiła do nas 11 lipca 2012 roku z ul. Pordzika. Metka to przesympatyczna, miła sunia, która chętnie wychodzi na spacery i tuli się do ludzi, chociaż w pierwszy momencie od obcych osób podchodzi nieufnie. [img]https://lh5.googleusercontent.com/-7XZdzcomFC4/UA1Awctm3KI/AAAAAAAAzc4/40DHNVfv73k/s512/8029%253B%2520Metka.jpg.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-yULORYlVfrE/UA1AxipbfDI/AAAAAAAAzdA/AlPC1Xjmq0s/s512/8029%253BMetka.jpg.jpg[/img]
-
Filip poz.6153 to piesek adoptowany z naszego schroniska w grudniu 2008 roku jako malutki szczeniaczek, niestety jego sytuacja życiowa radykalnie się zmieniła i 16 lipca 2012 roku trafił z powrotem do schroniska:-(( Filip ma w tej chwili niespełna 4 latka, jest bardzo łagodny i przyzwyczajony do małych dzieci. Lubi zabawy, reaguje na podstawowe komendy. Według relacji byłych właścicieli Filip nie ma cech ujemnych. Nadaje się jako towarzysz w domu czy też na spacerze. Do tej pory miał też możliwość przebywania na ogrodzie. Traktował go jako swoje terytorium i nie niszczył go. [img]https://lh4.googleusercontent.com/-KDff-u4LjuQ/UA1AFKfK11I/AAAAAAAAzbQ/WUqJrUvcfVY/s512/6153%253B%2520Filip.jpg.jpg[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ceJuRrMZRdo/UA1AIyrKdKI/AAAAAAAAzbw/yCN34PRqeZ4/s512/DSC_0132.jpg[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-4ivCHtsUAr4/UA1AKRydtxI/AAAAAAAAzb4/vQMueHTL6do/s512/DSC_0134.jpg[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-p46IqOdCY3I/UA1AIN0kqBI/AAAAAAAAzbk/0yXWloSEZMk/s512/DSC_0124.jpg[/img] a tutaj jeszcze w domku... [img]https://lh3.googleusercontent.com/-EZVZUODZEao/UA1AXe3gUVI/AAAAAAAAzcE/8pIrNopiaIo/s640/6153%253BFilip.jpg[/img]
-
gudzik, a jak tam Horacy się sprawuje? :) [quote name='Naklejka']Myszko, ostatnio często odwiedza nas jakiś pies w typie pinczera, teraz biega po ogrodzie sąsiadów i bawi się z ich psem. Coś z nim zrobić, wezwać schronisko? Może ma właścicieli, bo nie wygląda na zaniedbanego, nie ma obroży...[/QUOTE] pewnie czyjś, a dałabyś radę cyknąć mu jakąś fotkę? Może jakiś nasz stary znajomy ;) [quote name='agumka']Usuwam Flappa i Eneja !:) wypatrzeni w schronisku?[/QUOTE] Flapp chyba na naszej stronie, a Enej w schronisku :) [quote name='Jenny19']Poszukuję pilnie kogoś doświadczonego kto mógłby przeprowadzić wizytę przedadopcyjną w Zabrzu na ulicy Pośpiecha dla amstaffki Azurki. [URL]http://tablica.pl/oferta/amstaff-pregowana-azurka-psi-ideal-szuka-domu-ID1kAKN.html[/URL] Pisałam do saraisy, która robiła kiedyś wizytę dla innej naszej amstaffki ale nie odpisuję. Zależy mi na czasie, gdyby sunia pojechała do tego domu, zwolniłaby miejsce w hotelu dla psa - owczarka policyjnego, który ma być na dniach uśpiony i dziewczyny chcą go wyciągnąć. Jeżeli dom nie wypali przynajmniej będziemy wiedzieć na czym stoimy. Bardzo proszę o pomoc.:help1:[/QUOTE] Nieciekawa ulica, odpisałam na maila :) [quote name='malawaszka']macie więcej zdjęć Dorkinsa czy tylko jedno? to młodzik?[/QUOTE] Powinnam jeszcze mieć jakieś oprócz tych w albumie, ale nawet jeśli to na schroniskowym kompie.... Młody psiak :) [quote name='Bjuta']Sabina02 przysłała 300 na smycze!!! Mysiu, przelałam na Twoje konto. Sabinko - bardzo dziękujemy!!!! :lol::lol::lol:[/QUOTE] Super, skonsultuję z Jolą jak najlepiej wykorzystać te pieniążki :) Na pewno smycze bardzo bardzo się przydadzą :)
-
AKTUALNOŚCI 13-19.07.2012 Do schroniska trafiło 17 nowych psiaków: 15 z interwencji, jedne przyprowadzone i jeden zwrócony z nieudanej adopcji. Z interwencji przyjechały: piesek malutki biało-czarny z Lecznicy dla Zwierząt na ul. Szczęść Boże, suczka mała brązowa z średnim włosem z Pętli Tramwajowej na Zaborzu, pies duży brązowy z ciemnym nalotem dłuższym włosem z ul. Budowlanej, suczka szczenię brązowa z ciemnym nalotem znaleziona w Parku przy ul. Dubiela, trzy szczeniaczki czarne-podpalane z ul. Wolności (Centrum), piesek mały czarny krótkowłosy z ul. Ofiar Katynia, suczka szczenię czarna z średnim włosem z ul. Korczoka, piesek średni czarny z siwym pyszczkiem z ul. Mendego, suczka średnia czarna-podpalana z ul. Bytomskiej, piesek mały czarny-podpalany z dłuższym włosem z ul. Franciszkańskiej oraz trzy psiaki z ul. Władysława. Osoba prywatna przyprowadziła pieska małego trikolora z ul. Kossaka. Niestety trafił do nas Filip (6153) niestety wrócił do schroniska po prawie 4 latach - został adoptowany od nas jako szczeniaczek, ale niestety jego sytuacja życiowa bardzo się zmieniła :-( Do swoich właścicieli wróciły cztery pieski :) Marley (8039), który trafił do nas z ul. Budowlanej; Gienek (8001), który trafił do nas z ul. Leszczynowej; Punio (8044), który trafił z ul. Ofiar Katynia oraz Kiler (8027), który trafił z ul. Bytomskiej. Nowe domki znalazło 10 piesków :) Biszkopcik (7968 ), Tasti (7954), Cytrusik (8023), Oliwka (8022) i Flapp (7931) zamieszkali w Zabrzu :) Enej (7390), piesek szczenię (8032) i sunia szczenię (8031) trafiły do mieszkań w Rudzie Śląskiej, Horacy (7973) do mieszkania w Bytomiu, a Sonka (7843) do mieszkania w Tychach :)) Niestety za Tęczowy Most odszedł nasz Nigel (5227) :-( Do schroniska przyjęliśmy pięć nowych kotków: kociaka szaroburego pręgowanego z ul. Plebiscytowej, dwa kociaki szarobure z ul. Rymarkiewicza, kotka biało-szarobura z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego oraz kotka szarobura pręgowana z rogu ulic Kossaka z ul. Mrozka. Do nowych domków trafiły trzy kotki: Flash (k-1925) i dwa nowe kociaki (k-1944), k-1945) trafiły do mieszkań w Zabrzu. Niestety dwa kotki odeszły za Tęczowy Most :-( Nowo-przyjęty maluszek i nasz kotka Krysia (k-1638 ), która miała ostrą niewydolność nerek :-( Nasze zwierzaczki otrzymały dary od: Pani Kasi, Pani Lidii, Pani Danusi, Pani Magdaleny, Pana Marka, Pani Iwony - wirtualnej mamy naszej Farsy oraz od osoby anonimowej :)