Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
  • Posts

    1667
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SuperGosia

  1. [quote name='Aisa_']Jaka oda? Przegapiłam coś? :cool3:[/quote] Daj do siebie maila, to Ci prześlę ;) Oda powstala wczoraj po pólnocy :evil_lol:
  2. Ta paróweczka jak się przewróci na plecki i chce wstać to wygląda przez chwilę jak chrabąszcz :evil_lol: :loveu: Ale to chyba raczej mala pirania-gryzaczka, niż parówka ;)
  3. [quote name='Korenia']Właśnie dzisiaj się dowiedziałam, że w hodowli znajomego odeszła młoda suńka komondora- jedyna w polsce w swojej klasie, chempionka :-( Użądlił ją szerszeń... weterynarz nie zdązył dojechać.. Śpij spokojnie Rastuniu...[/quote] Ojej :-( Myślalam, że się u Was pośmieję i nacieszę oczy foteczkami Amy, ale ta wiadomość :shake: Uwaga na wszystko, co bzyczy i żądli!
  4. [quote name='Korenia']Po innych galeriach latasz, a swoją zaniedbujesz :mad:[/quote] Nadrobię po weekendzie jak mnie Amber zaprosi :evil_lol: A w ogóle... to czeszę Tyśka :mad:
  5. Niektóre owady w momencie zagrożenia wydzielają przykrą woń. My tego nie czujemy traktując robala gazetą, ale pies tak ;)
  6. Te Shihzki są metrykowe, a strzyżone będą, bo Doda ich nie chce wystawiać i poniekąd akurat JĄ rozumiem :cool1: To są mlode psiaki. Co z nimi będzie dalej - zobaczymy.
  7. Asiek gratulki :loveu: Buziaczki od Gosi i Roberta :loveu: :loveu: :loveu:
  8. [quote name='kapka22'][FONT=Tahoma][B]pan [FONT=Verdana][SIZE=4][COLOR=purple]Ściesiński Kazimierz [I][COLOR=mediumturquoise]??????????:cool3: [/COLOR][/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [/FONT][/quote] Nieobliczalny sędzia. Ciężko powiedzieć, co lubi, a czego nie lubi, jeśli pies nie jest jamnikiem :evil_lol:
  9. [quote name='Aisa_']Jasne, że będę :cool3: Będziesz jako widz, czy z Guru?[/quote] Jako widz. GURU już zrobil, co mial zrobić i to z nawiązką :evil_lol: Zajrzyj do mnie na stronkę ;)
  10. Niuńka, jak mialam 16 lat, to moglam tylko pomarzyć o kwocie 600,00 zl :evil_lol: I kundelka - oczywiście za darmo. Twoje pieniądze, Twoja sprawa. Mnie w Twoim wieku nie bylo stać nawet na takiego mieszańca, a jakbym miala wtedy 600 zl, to wolalabym kupić coś fajnego sobie i swojemu kundelkowi ;) A pierwszego rasowego psa kupilam za zl 500,00 dwa lata temu. Potem dokupilam znacznie drożej Shih Tzu. Obydwa są zdrowe. Do widzenia Karolayn, gdzie te PM od Ciebie :mad: Aisa, będziesz w W-wie??
  11. Ludzie też nie powinni chapać :mad::eviltong:;)
  12. Niuńka, ale nie porównuj jamniora i wilczura do rasy krótkonosej ozdobnej! Jamniki, czy rasowe, czy nie - są rasą długowieczną, poza tym są to psy myśliwskie, których odporność jest o wiele większa, niż kanapowego pieska. Owczarki też są rasą pracującą - są więc wytrzymalsze, odporniejsze. Kiedyś... nie było wielu chorób, np. babeszjozy. Zrobisz, oczywiście jak zechcesz, ale tak już Ci mało brakuje, by kupić rasowego pieska, więc się trochę dziwię ;) Zbliżają się wakacje, będą różne prace sezonowe, a we wrześniu - październiku mały gentelmen po zadbanej suczce i wybranym z rozmysłem tatusiu mógłby być Twój. Wszystkie szczeniaczki są śliczne... niestety niektóre z tej śliczności wyrastają :p
  13. Suczka roczna, rodowodowa [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=63207[/URL] Cena 800 zl, ale jest możliwość negocjacji.
  14. [quote name='niunka_71']Nie, nie ma się czym martwić.. :) Skrócona przegroda nosowa wywołuje takie dźwięki.. Tylko nie byłabym pewna że sunia z tego wyrośnie.. Wiem, że z regoły tak jest, ale czasem i dorosłe pieski chrapią i chrząkają ;][/quote] Niuńka, to mit - chyba, że mówimy o buldożkach fr. :evil_lol: Mój Shih nigdy nie chrapal i nie chrapie. I znam wiele innych, które nie chrapią :)
  15. Dzidka, spokojnie ;) Niunka, koszt utrzymania mieszanego" Shih Tzu może być znacznie większy, niż pieska "z papierkiem". A dlaczego? U Shih (jak i u każdego psa) występują choroby i problemy typowe dla rasy. U psiaka nierodowodowego, mieszańca ryzyko powiklań jest większe, gdyż najczęściej krycia bywają nieprzemyślane. "Kundelek Shih Tzu" kosztuje od 600,00 zl, natomiast pieska rodowodowego kupisz już od 1.000,00 zl. I też możesz go obciąć, nie jeździć na wystawy, a ryzyko, iż maluch będzie mial problemy z oddychaniem, oczkami, rzepką - będą odpowiednio mniejsze ;)
  16. Jeśli zaczniesz gotować, pies będzie mial w nosie suche ;) Ja radzę karmić szczeniaka do ukończenia 1 roku życia suchą karmą, potem - wybierać, co dalej - czy zostajemy na suchym, czy zaczynamy gotować.
  17. Tiggy, ale chyba żaden pies nie lubi jak się mu zagląda w zęby, "maca" jądra... Psa wystawowego przyzwyczajamy do tego od malego, ternujemy z obcymi osobami, etc. Przecież sędzia nie skacze na zwierzę z okrzykiem "juuuuuu-huuuuuu", a do tego że go nie glaszcze, nie przemawia, tylko od razu przystępuje do oględzin musimy psa przygotować. A zresztą... jeśli czlowiek (obcy) nie sprawia psu bólu*, pies nie powinien NIGDY zaatakować. [SIZE=1]*lub nie atakuje wlaściciela rzecz jasna[/SIZE]
  18. [quote name='GosiaNatalka']Bzdury piszesz , sprzedaja szczeniaki z klatek wręczają metryczki i jest tak od lat , a ZK nic im nie robi bo pewnie są z tego procederu profity w innym przypadku by zareagowali.[/quote] J A K I E metryczki? ZKwP? PKPR? ACC? Swoją drogą jestem bardzo ciekawa, kto sprzedal YT z metryczką na wystawie (pomijając jaka to byla metryczka). Takie zachowanie trzeba napiętnować, a nie biadolić sobie na forum dogomania.pl. Z tym się idzie do związku i zglasza. [B]A w ogóle to się nie kupuje od takich podejrzanych typów, bo za chwilę upojeni zyskiem będą sprzedawać w ten sam sposób kolejny miot.[/B] "Czy chcecie powiedzieć ze jeśli jest się w ZK i ma sie zarejestrowaną hodowlę psow rasowych opłaca się składki członkowskie , fikcyjne przeglądy hodowlane odbiera metryczki, dba sie o czystość rasy i nie dba o szczenieta , sprzedaje sie z samochodow w okropnych warunkach to jest wszystko OK." Czy chcesz powiedzieć, że jeśli nie jest się w ZK i nie ma zarejstrowanej hodoffli psów pseudorasowych i nie oplaca się skladek ani nie odprowadza podatku, szczenięta nie przechdzą przez żaden przegląd hodowlany, siostry miotowe są kryte braćmi, bo nikt tego nie kontroluje, nie dba o czystość rasy i nie dba/dba o szczenięta, sprzedaje się z samochodów, na bazarach w okropnych (lub nie) warunkach, to jest OK? Zero kontroli - hulaj dusza, piekla ni ma :eviltong: A ZKwP zawiesza swych czlonków, zawiesza, albo wyrzuca precz i zasilają szergi gloryfikowanych tu przez niektórych hodoffców. Wczoraj bylam na sekcji i swoim oddziale i pewnych państwa zawiesili. Na razie t y l k o zawiesili :diabloti: Shahar, przykro mi. Każdy pies może zachorować na babesię, tak jak i każdy może wpaść pod samochód :-(
  19. [quote name='lutomskak']na podstawie poglowia,sposobu hodowli i samych przedstawicieli rasy-sznaucer-w kazdej wielkosci i masci-z cala moca stwierdzam-ze nie ma ani jednego powodu-by uwazac niemcow za autorytety w dziedzinie hodowli,groomingu,handlingu ,czy tez podejscia do samych szczeniat-jedno co im niezle wychodzi to onki i szkolenie ich -kropa.....[/quote] Podpisuję się pod tymi slowami... tylko przedstawicieli ras jamnik... wszelkich odmian.
  20. [quote name='Vectra']były też te szczęśliwe które na wolności w pełnym słońcu oczekiwały na swoją kolej wejścia na ring - temperatura w słońcu nie do wytrzymania ..... ale pieski były nie zamknięte w karcerze - opalały się :evil_lol:[/quote] Śmiej się, śmiej diablico :evil_lol: Nie w ramach wystawy, ale odnośnie ostatnich temperatur... 35 stopni, ledwo zipię, Shih leży na kafelkach w lazience, a jamnior na balkonie się opala :roll: ... i zejść ze slońca ani myśli. Jak byl maly, to go próbowalam ściągać na silę, ale teraz już przywyklam, że on jakiś dziwny jest... Po 1,5-2 godzinach sam schodzi. A na wystawach ucieka spod parasola :mad: Chyba, że pada :evil_lol: Koniec offa :eviltong:
  21. Szantina miala jakieś problemy z logowaniem... :p Drops pobija ringi wystawowe- jest już Mlodzieżowym Championem PL, a teraz będzie kończyl dorosly championacik :loveu:
  22. Wszelkie o info o: [B][FONT=Tahoma][SIZE=6]Eeva Resko (FIN)[/SIZE] [/FONT][/B] [FONT=Tahoma]bardzo mile widziane :)[/FONT]
  23. [quote name='Agappe']Asią nie jestem ale moge powiedzieć BOS- best of sex, czyli najlepszy pies/suka w rasie[/quote] Dzięki wielkie :)
  24. [quote name='Marcin M'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podczas wczorajszej krajowej wystawy psów w Kaliningradzie miałem zaszczyt wystawiania psa z czołowej polskiej hodowli Ad Acte p. Bogumiły Strzyżewskiej, jak również wspaniałych Lhasa Apso p. Ewy Besaraby. A oto wyniki:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]GAWAIN[/B] Ad Acte - ocena doskonała, lokata I, CAC, BOS, BOB, CHAMPION ROSJI!!!!!![/SIZE][/FONT] [/quote] Gratuluję Pani Bogusi kolejnego zwycięzstwa i Championatu Gawisia :loveu: :loveu:
  25. Asiu, wytlumacz laikowi, co oznacza tytul BOS???
×
×
  • Create New...