Jump to content
Dogomania

mar.gajko

Members
  • Posts

    21459
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    34

Everything posted by mar.gajko

  1. To może Harnasiowi trzeba zacząć dawać, bo jemu też jak najbardziej się przyda. Tylko które to?? I ten drugi mały czarny z krawatką, im też po schronie potrzebne. Tylko powiedziec które to Wasze specyfiki a ja mogę podawać wieczorkiem.
  2. Po mamusi to ma tylko piękny ogonek, a tak to chyba w tatusia (sic!) się wdała :).
  3. Wczoraj Luiza "wyskoczyła" i kupiłyśmy pierwszą trurę preparatów dla Ciapusia. Vita-Wet i Gallocośtam tj. nienasycone kwasy Omega 3 i 6 na skórę i sierść. Jak to zje, to potem dalej coś myślimy. Wizyta kontrolna u weta 27.12.2006r.
  4. Kartka w samochodzie, jutro wezmę i jak wola to przepisze co to p. doktor mu zaleciła. My ewentualnie w hurtowni będziemy w sobote to jak bedzie to i za co to coś mu kupimy.
  5. Ano i mrozy się zaczęły i śnieżkiem sypnęło. Golizna niewskazana, faktycznie:cool3:
  6. Myślę, że można już zacząć III turę poszukiwań. Po oeracji juz wydobrzał. A Elunia go tak rozpuści, że trzeba będzie mu pałaców szukać.
  7. Badania histopatologiczne wykazały, że narośł nie jest nowotworem złośliwym. Pani doktor zadowolona z Ciapka. Ja mniej. Ciapuś nie schudł, ale też nie przytył. PO tej operacji i wynikach krwii, możemy zacząć podawać różne takie na sierść i wogóle skórę. Więć mamy podyktowane co kupić, no i trzeba będzie kupić.
  8. Pani Haniu, dopiero załapałam, że to Pani:oops: . Mój mózg przestał już chyba funkcjonować zupełnie:p . Po szmatki może byśmy wpadły jakimś wieczorkiem, ale z tych wieczorków to robi się 23. Prawie zawsze jeszcze gdzieś po hotelu musimy wpaść; a to na tymczasówkę do kotów coś zawieźć, a to coś odwieźć, a to coś zobaczyć. Ale postaramy sie w tym tygodniu.
  9. Podkłady wypróbowane, na wierzchu żeby wchłaniały to są po godzinie w strzępach; pod szmatą owszem są, ale szmata na wierzchu i tak mokra. Ja wiem, ze są szmateksy i tam kupuję tonami, ale kredytówek tam nie uznawają:p a gotówka po 10-tym będzie.
  10. Patia dzięki. Ciapek nie jest na nerkowej, tylko na Indestinalu - takim łatwotrawiennym i wchłanialnym. I weci mówią, że ma tym pozostać. A tą trzymaj moze komus się przydać taka wysokoenergetyczna.
  11. Niestety Ciapuś dalej posikuje na paletę, wprawdzie już nie tyle co przedtem, odkąd wstawiłam mu kwiatek, ale paleta jest mokra. Coddziennie zmienia mus ie "szmatki" żeby nie spal na gołej palecie. A w zasadzie powinno dwa razy dziennie, ale jako żywo, zaczyna brakowac i kocyków, szmatek. ręczników i na kocyki, szmatki, ręczniki. Zastanawiam się nad wstawieniem przy palecie kolejnego kwiatka. Może to by pomogło, bo leżenie na mokrym raczej mu nie pomaga. W sobotę wyciągamy szwy z brzuszka. Niestety jeszcze nie przytyliśmy ani deko.
  12. Świnia jestem, ale tylko Camara mi do głowy przychodzi. Dom. Duży. Nie wyjeżdża. Jakos przez tydzień się najwyżej pomęczą, jakby Belka czy Borys mili coś. Bo tak to mieszkania no i pełno. I wyjazdy też świąteczne.
  13. Ciapus jak to Ciapuś. Bardzo czeka na wieczorne wizyty i przytulania. Potem stoi przy kratkach i patrzy, patrzy... Brzuszek ładnie wygląda. Niestety posikujemy calkiem mocno, i kocyki cały czas do wymiany, ale ten czas co nas nie ma to siedzi na mokrym. Dzisiaj będziemy u weta, zobaczymy czy wyniki już są. Gazety, telewizja, plakaty nie dały mu domku, może kalendarz? Może.
  14. Mały czarny nic. Kwiatek się sprawdził, no w 80%. Paleta zdecydowanie suchsza, ale teraz i tak ma kaftanik to musimy mu pieluszki zakładać.
  15. Ciapuś grzecznie, jak na razie, znosi kaftanik i kołnierz, na spacerki kaftanik zdejmujemy, zmieniamy podkład do posikiwania i po spacerku nakładamy spowrotem. Zgodnie z zaleceniem lekarzy dostaje czopki przeciwbólowe. Rana jest dosyć duża. W sobote wizyta kontrolna, Ciapus znowu będzie pordóżował. Niestety mamy tez dietę, zaczynamy od 1/3 porcji Indestinala az po trzech dniach dojdziemy do pełnej. Nie jest z tego zadowolony!!!
  16. Elu!!! Aniele!!! Dobrze cię tu widzieć (czytać?). Wszyscy jesteście tacy kochani. Norti zadbany, zadowolony i bezpieczny. To chyba jedyny z naszych bezdomniaków o którego się nie martwię ciągle, czy nie zimno, czy wszytsko w porzadku, czy nie ma sraczki, czy zjadł, czy wszytko dobrze. Takie "odetchnięcie". A Asia swoją drogą to niesamowite dziewczę, cierpliwe, trosliwe i takie kochane. Wielkie wielkie całusy.
  17. No jakby lepiej. Jeszcze wczoraj mial wizyte wet. Na wieczornym spacerku, już ogonek zawinięty, i żwawszy kroczek. Poniewaz jesteśmy teraz n a dieci ei dostajemy 1/2 porcji, wielkie niezadowolenia widać, ale kupa juz może być, bez sraczki. Może będzie juz dobrze.
  18. Narośl na śledzionie Ciapka ważyła 48 dkg i miała długośc 12 cm. Wycinek został oddany na badania histopatologiczne. Reszta narządów w jamie brzusznej w porządku. Jelita zgrubiałe - spowodowane długotrwałym stanem zapalnym, ale bez tragedii. Ciapuś wraca do hotelu właśnie. Koszt operacji 280 zł; badanie wycinka 40 zł. Dostał rozpiskę leków i "pielęgnacji". Dziękujemy wszytskim za kciuki.
  19. Pajuś wczoraj nam zachorował. Juz przedwczoraj wieczorem zwracał. A rano było źle. Czyms się struł chyba, wymiotował i byl bardzo słaby, byli weci dostał dwie kroplówki, zastrzyki, biedak taki kochany. Na wieczornym spacerku już był troszeczkę żywszy, ale nie to co zwykle. Dziasiaj rano znowu ma dostac kroplówkę i zastrzyki.
  20. Luiza włąśnie wiezie ciapka na operację. Wczoraj kupiłyśmy mu "wyprawkę operacyjną": kaftanik + kołnierz + obróżkę do kołnierza (50 zł). Mówiąc szczerze nie wiem jak doczekam telefou pozabiegowego, co jest i czy wszytkow porządku; początek zabiegu o godz. 10 - prosze trzymajcie kciuki, żeby było wszytsko w porządku, żeby nie okazało się że jest w środku ... źle. Musiałyśmy dac doktorce zgodę na eutanazję, gdyby okazała się że narzady wewnętrzne sa zaatakowane przez nowotwór. Boję się myśleć nawet.
  21. No dzięki choć za tyle,że się odezwałaś. Jak wiem rewelacje co do Mordy ty ogłaszasz przez osoby trzecie, ale tu może dokładnie opowie to Kaśka. Dziwne jest to , że zrzeczenie na Ciebie ma nagle Xenia, która z Morda nic nie miała wspólnego, ale postaram się do niej dodzwonić i ją poprosić aby odesłała do Krakowa.
  22. Bardzo prosimy Frotkę o dostarczenie do hotelu zrzeczenia, które ma dotyczące Mordki. Oczywiście z nadzieją, że wszelkie formalności zostały dopełnione i owo mityczne zrzeczenie istnieje. PILNIE. Prosimy wszyscy, którzy tego psa lubią i o niego dbają.
  23. [quote name='Asieq']Karmy jest jeszcze pół worka ;-) !!!!! A przyznawac sie nie będzie! :razz:[/QUOTE] Pewnie kurczaki zajada i inne smakołyki:lol: a nie to niedobre suche; och rozpuści go p. Ela, aż miło:lol: Niech się przyzna; bo na bilet zbraknie i co wtedy:eviltong: klapa.
  24. Jest. Faktura. Zapłacone. Mniej niż się spodziewałyśmy i mówił dr Kujawski. Zabieg Nortona kosztował 200 zł. Ciekawa tylko jestem ile Asia płaciła za wizyty pooperacyjne?? Niech się przyzna!!!!! Od Ulki18 wpłynęlo na Nortonka 15 zł; ale, ale mamy obiecane na 99,99% pokrycie CAŁOŚCI KOSZTÓW zabiegu przez sponsora. Więc wszelkie nadwyżki przeznaczymy na zakup karmy, bo pewnie p. Ela już nas będzie miala całkiem dosyć niedługo.
×
×
  • Create New...