Jump to content
Dogomania

Sylvia_76

Members
  • Posts

    1202
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Sylvia_76

  1. Anea - wychodziłam z Potworem z klatki, zaa murku wyszedł amstaff, który w ułamku sekundy wisiał wczepiony w pyszczek Korkosmoka. Zimne, stalowe spojrzenie, ani jedego sygnału ostrzegawczego, zacisk, potworne wycie Korka. Pyszczek goi się wyjątkowo dobrze. Dziś byliśmy na ostatnich już chyba zastrzykach. Teraz strasznie go swędzi, a nie wolno mu tego drapać. Wszystko powoli staje się koszmarnym wspomnieniem, Mały chyba jakoś przez to przejdzie (dziś u weta minęliśmy sie z amstaffem - i nic :multi: Korek potraktował go tak, jak wszystkie psy przed tym "wypadkiem" - chciał się bawić) Przesyłamy buziaki i liźnięcia i przepraszamy, że wszystkich zaniedbujemy, ale teraz skoncentrowani jesteśmy na zwierzu.
  2. [quote name='simbik']Jojek coś przebąkiwała o dogowisku w następny wekend i my jesteśmy bardzo chętni :lol: . Korka też chcemy zobaczyć na żywo :multi: . Co Wy na to :cool3: ?[/QUOTE] Simbik, Anea - na razie chyba odpuścimy dogowisko... Korkosmoka wczoraj zaatakował amstaff - nagle, bez ostrzeżenia. Policzek goi się ładnie, opuchlizna już zeszła, cieszę się, bo to oznacza, że antybiotyk działa. Z drugiej strony - może dobrze byłoby przypomnieć Małemu, że są też dobre psy... Sama nie wiem...
  3. [quote name='kamila-dog']Licze ze bedzie fotorelacja :diabloti:[/QUOTE] Pewnie, ze bedzie :) Właśnie ładuję baterię w aparacie :)
  4. [quote name='nomiczek']Najbardziej wkurza i zastanawia mnie jedno. Jak bylam z kociakiem u weta podpytalam o te sprawe. Powiedziala mi (wet) ze u dogow to czesty problem i ze rutynowo przeprowadza sie badania, ze ok 3-4mca jeszcze mozna operowac i znaczaco usprawnic psiaka. Jak rozumiem hodowcy takie badania przeprowadzaja obowiazkowo? Ten psiak zostal kupiony od ludzi, ktorzy maja hodolwe - psy z rodowodami, wystawowe - z osiagnieciami. Spiewka stara jak swiat "ostatni z miotu". Czy tez nasuwa sie wam, ze hodowca zrobil badania - wyszla mu dysplazja - i postanowil pozbyc sie psiaka za pare stowek zeby miec z glowy problem? :angryy:[/QUOTE] Jestem właścicielką doga niemieckiego. Dziedziczna dysplazja u dogów nie jest zbyt często spotykana. Nie operuje się także szczeniąt w tym wieku, mimo tego, ze łapy psa w wieku szczenięcym przez weta, który nie ma doświadczenia w leczeniu tej rasy mogą wyglądać niepokojąco. I tak jak naprawdę rzadko spotyka się problemy z dysplazją dziedziczną (w porównaniu z innymi rasami), tak bardzo często łapy "psują się" przez niewłaściwe odżywianie psa w fazie dorastania. Dogi są drogie - nie z powodu ceny początkowej a utrzymania. Kazdy dzień złego odżywiania dozego szczenięcia odbije się później na jego zdrowiu. Miarodajne badania na dysplazję można robić ok. 15 miesiąca (18? dokładnie nie pamiętam). Nie jest obowiązkowe u psów hodowlanych(małe ryzyko wystąpienia dysplazji dziedzicznej, spore- problemów związanych z takim badaniem: narkoza) Wygląda więc niestety, że to Twoi tesciowie przyczynili się do problemów z łapami swojego psa, nie hodowca. właśnie - w pierwszym poście napisałaś, ze to pies bez rodowodu, w ostatnim, ze [quote]Ten psiak zostal kupiony od ludzi, ktorzy maja hodolwe - psy z rodowodami, wystawowe - z osiagnieciami. Spiewka stara jak swiat "ostatni z miotu". [/quote] Jaka to hodowla? Proszę o informacje na priva albo tu. To, co zrobili (sprzedajac szczenię bez rodowodu) kwalifikuje się do poiformowania o tym ZK.
  5. [quote name='moth']Moje ukochanie Pola Mokotowskie. Ja chcę do Warszawy. :placz:[/QUOTE] Moth - to na co czekasz? :) Pakuj się :) Zapraszamy na spacerek :) W sobotę wielkie dogowisko na Polach!!!
  6. [quote name='Hexi']pewnie w marcu wilno lub katowice wtedy szukaj ciezarowki z zoltym potoroczem :) mam nadzieje ze jeszcze wtedy bede z nim mogla biegac po ringu :lol:[/QUOTE] Ależ będziesz miała fory!!! :) Drobna kobietka z brzucholem i wielkim psem :) - cudny widok :)
  7. Urósł i "zmądrzał" :) Korkosmok w ten weekend odkrył w sobie nową pasję podczas gry w piłkę nożną - faulowanie Biegnie równolegle do biegnącego do piłki gracza, w pewnym momencie robi barkiem taki ruch w bok, człowiek wylatuje w tę stronę, gdzie go Korek popchnął i pada na ziemię a Korkosmok dopada do piłki :) Wyłam ze śmiechu :)
  8. jakie fajne fotki!!! Gratulacje również tu :)
  9. "Kochać, to patrzeć w tym samym kierunku" [img]http://img71.imageshack.us/img71/6286/dsc01174az6.jpg[/img] [img]http://img71.imageshack.us/img71/5054/dsc01178tj2.jpg[/img] ... ale nie tylko ;) [img]http://img111.imageshack.us/img111/1489/dsc01179tf2.jpg[/img] Wracajac do realiów: każdy ma takiego Potwora na jakiego zasłużył :) [img]http://img91.imageshack.us/img91/7482/dsc01201he3.jpg[/img] "do widzenia" [img]http://img171.imageshack.us/img171/3600/dsc01199wt7.jpg[/img]
  10. Jojuś - w nastepną sobotę Ci nie odpuścimy :) Anea - taki mamy zamiar :) (zdrowieć :) ) a zdjecia wkrótce :)
  11. Nas niestety nie będzie... :( Wolę jeszcze nie ryzykować... Anea - jeśli naprawdę chcesz wpadać na spotkania doziowe wal na priva do Jojkowej :) Ona Ci wszystko dokładnie wytłumaczy (na pola kabackie nie sposób nie trafić) A przy następnym dogowisku bedą o Tobie pamiętać i wyślę Ci wiadomość, O.K.? :)
  12. Jojeczku - jeśli Korkosmokowi minie przeziębienie, z największą przyjemnością :) Anea - jesli masz ochotę pooglągać "koniki" na Kabatach - zapraszamy!!!
  13. Skąd ja to znam??? :roll: I też spanikowałam, i również myślałam o skręcie, i także spędziłam noc na materacyku Korkosmoka umierając z nerwów... Przerabialiśmy to miesiąc temu. A my po Kielcach mamy lekkie przeziębienie :angryy: (to chyba odporność po Scanomune - tak swoją drogą: polecam, jest świetne! bo jeśli na wystawie szalała angina - Korkosmok z pewnością by ją złapał)
  14. [quote name='simbik']Biorąc pod uwagę jakich atrakcji dostarczył mi Teufel po powrocie do domu to już powoli tak :lol: . Zdjęcia wyszły strasznie licho, ale te dwa które wyglądają w miarę oczywiście Ci prześlę :roll: .[/QUOTE] [email][email protected][/email] czekam z niecierpliwością :) P.S. Największym chyba minusem halówek jest oświetlenie. Tak ciężko jest zrobić przy nim dobre zdjęcie. Już nie mówiąc o braku swiecących oczu... P.S. 2 Jakich atrakcji dostarczał Teufelek??? :)
  15. [quote name='simbik']Jeszcze raz Wielkie Gratulacje dla Korka :laola: i mam nadzieję, że uda nam się spotkać wcześniej niż w Katowicach :lol: . Nawet mój mąż się napalił na wycieczkę na Dogowisko do Warszawy :cool3: . Zdjęcia Korka prześlę jak tylko dojdę do siebie... wykończyła mnie ta mglista trasa :razz: .[/QUOTE] Wielkie gratulacje dla Teufelka!!! :) Zapraszamy do Warszawy, zapraszamy :) ... i tak nieśmiało zapytam: doszłaś już do siebie? :)
  16. [quote name='jo-jo']Kochana, a czy udałoby się dla ciotki Klaudii taką płytkę przegrać :razz: :loveu:[/QUOTE] Pewnie, że tak, ale mamy nagrane dogi argentyńskie, niemieckie: całe błękity, i czarne - kawałek po czarnej młodzieży. Potem siadła bateria :angryy: Nastepnym razem dokjładnie sprawdzę to przed wyjściem. Obiecuję...
  17. Gratuluję!!! Pozostawię Kasi przyjemność napisania czego - dodam tylko, że Teufelek spisał się fantastycznie :)
  18. Haska - dzieci zachwycone całowały szybę po swojej stronie, dopóki ich mama im tego nie zabroniła :) a Korkosmok lizał ją po swojej :) Carolcia - dziękuję :) Kamila i reszta - dziękujemy za trzymanie kciuków :) Korkosmok otrzymał ocenę doskonałą i srebrny medal :) Jestem z niego szalenie dumna bo wyglądał naprawdę pięknie :) Zresztą - rodzeństwo również spisało się znakomicie: Linek zdobył srebro w błękitnych psach, a Biba - Zw.Mł i Naj.Junior :) Z walki na ringu mamy film DVD, co do fotek to... zapomniałam aparatu :oops: ale fociło Potwora mnóstwo osób i zdjęć powinno być sporo. Jak tylko je dostanę - wstawię :)
  19. Simbik, Jojek i reszto, która będziesz w Kielcach - do zobaczenia!!! :)
  20. [quote name='evaxon'][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images3.fotosik.pl/250/8d6d0b26e7039d87.jpg[/IMG][/URL] :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: jaaaaaa cieeeeeee ale łapka:evil_lol:[/QUOTE] Hihihihihihihi... ja też mam takie zdjecie :) Łapy: moja (30 letnia) i Korkosmoka (wtedy półrocznego) [img]http://img49.imageshack.us/img49/8092/apa2at2.jpg[/img] :)
  21. Simbik - jutro będziemy mieli ze sobą i aparat i kamerę DVD, więc i Korkosmok i Teufelek będą uwiecznieni z każdej strony (nie tylko zadka :) ) Życzcie nam powodzenia :) (ostatecznie od zeszłego tygodnia Korkosmok aż tak bardzo nie urósł, a w Kielcach nie będzie wymówki, że za młody na młodzież :) ) Po Kielcach robimy sobie na jakiś czas wystawową przerwę i dajemy Potworowi czas na dorastanie.
  22. Jest znakomite i warte kupna. Mój pies (dog niemeicki) nosi je ze sobą wszędzie, po czym układa się na nim :) Wciąż jest całe (a mam psiaka - smakosza), po praniu wyschło błyskawicznie, jest mięciutkie, więc znakomicie nadaje się na wystawę. Nasze zostały kupione w Psim Raju (jest fantastyczna promocja cenowa)
  23. [quote name='lunka76']Sylwia- a co powiedzieli na Koreczka??? Jakich miał rywali / rywalki? Ciężko było. a jak jego zdr/owko?? Nic nie piszesz Przesyłamy buziaki***[/QUOTE] Pełną parą ruszył projekt do którego przygotowywaliśmy się pół roku i faktycznie na nic prawie nie mam czasu. Galerię zaniedbałam straszliwie... Korkosmok dostał ocenę bardzo dobrą. Żle go zakwalifikowano z powodu mylnej interpretacji regulaminu (powinien być jeszcze w szczeniakach a nie w młodzieży) i stał biedak na ringu w otoczeniu gigantów (niektórych przepięknych - zwłaszcza dwóch arlekinów, cudne były). Mamy świetny opis od sędziego :) W niedzielę Kielce :) Angina minęła już dawno (właśnie dotarło do mnie, jak długo się nie kontaktowałyśmy :) ) W ramach przeprosin kilka fotek z drogi powrotnej: w pociągu nudziłem się straszliwie dopóki po drugiej stronie szyby nie pojawiły się dzieci: [img]http://img524.imageshack.us/img524/1630/dsc01110dg9.jpg[/img] [img]http://img524.imageshack.us/img524/874/dsc01111fz9.jpg[/img] [img]http://img524.imageshack.us/img524/2541/dsc01113ml1.jpg[/img] ... a potem spałem... [img]http://img253.imageshack.us/img253/9580/dsc01135fw7.jpg[/img] ... i spałem... [img]http://img114.imageshack.us/img114/8885/dsc01129bv2.jpg[/img]
  24. Fajnie było spotkać przyjaciół, a co do sukcesów to wygramy następną :cool1: Tzn. wygramy wszystkie następne :lol:
  25. [quote name='Ty_Asya']Na prawde nie mozna wyzucac kupki do normalnego kosza? [/QUOTE] [quote name='Dobermania']No, niby nie wolno, ale u nas to nawet taki zwykłych koszy nie ma!!!!!!!![/QUOTE] Oczywiście, że wolno, a nawet trzeba jeśli w pobliżu nie ma innego (np. Warszawa)
×
×
  • Create New...