Jump to content
Dogomania

Zita

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Zita

 • Rank
  Advanced Member
 1. Tak, to ja (Magda). Jak tylko znajdę chwilę to założę mu wątek - ale już razem ze zdjęciami psiaka.
 2. Dogomaniacy, sos. W żarskim przytulisku dla zwierząt przebywa mix foksteriera. Jak na psa tej rasy przystało Duduś jest bardzo aktywny i w boksie - mimo, iż do własnej dyspozycji ma własny, oddzielny - po prostu się nudzi. Drepta tu i tam, wyjmuje miskę i rzuca po całym boksie po czym gania za nią jak wariat szukając zajęcia. Nie mam aparatu i do końca tego tygodnia nie dam zdjęć, jeśli już to w przyszłym tygodniu.
 3. Ten psiak jest śliczny, cudowny :loveu: Gdybym tylko mogła mieć psa >.< A tak to mogę tylko wzdychać i obserwować wątek. Wiadomo coś na temat Pirata ?
 4. A więc sprawa przedstawia się tak: Psiak nie jest mój. Jest u mojej babci, niestety na... łańcuchu... :shake: Ale nie przez całe życie. Jest wyprowadzany ;p I jest sprawa. Gdy taki jeden facet idzie spać Dżeki (ten psiak), zaczyna być bardzo aktywny i czujny. Niestety, tenże mężczyzna chodzi czasem spać w dzień, ponieważ pracuje. I wtedy Dżeki, zaczyna swoje przedstawienie. Gdy ktokolwiek przejdzie przed bramą, od razu rzuca się w stronę bramy i szczeka... A wtedy wychodzi moja babcia i straszy go miotłą/i nie tylko i słownie. Ale to nie jedyna sytuacja. Nawet jak zieje pustką na drogach, to ten nagle wszczyna alarm. Z racji że u babci są cztery psy, te rzucają się i oczywiście harmider, gotowy. Co więc mam robić ? Spróbować nauczyć go komendy cicho.. ? Proszę o pomoc!
 5. Zita

  Problem

  [QUOTE] Zita, moze najpierw troche wiedzy o prowadzeniu psow, specyfice typu, potem dopiero porady w Wychowaniu?[/QUOTE] Wierz mi. Nie jestem perfecto, ale psa nauczyć i wychować umiem ;) Dobra, ja już sie zamykam :eviltong:
 6. Rzeczywiście! Masz rację. U nas w Polsce jest chyba tylko jedne studia (Wa-wa), w dodatku podyplomowe... Jednym słowem - trzeba zacząć uczyć się angielskiego i zbierać kasę, żeby pojechać do W. Brytanii..
 7. Zita

  Problem

  Chwilę... że się wtrącę. [QUOTE]pewnie skonczy sie na slitasnym maluszku, starszy pojdzie w odstawke, i tak co jakis czas bedzie sie pojawial nowy pupil[/QUOTE] Czemu tak ją atakujesz? Zrobiła ci coś ? Przecież pisze wyraźnie "pies jest [b]wybiegany i szczęśliwy[/b]". Czy to nie wystarczy ? Chyba nie. Ludzie! Co się z Wami dzieje ? Dziewczyna ma problem ze [b]szczekaniem[/b], nie z łańcuchem. To iż pies jest TYMCZASOWO trzymany na łańcuchu nie oznacza katastrofy. A wierzcie mi, że nie każdy pies trzymany na łańcuchu jest okropnie wychudzony, ma dysplazję stawów, nadwagę, wrodzoną agresję morderczą, problem z wżynającą się w skórę obrożę i tym podobnym. I też nie każdy właściciel psa stara się o potomstwo :roll: Off. Jestem za tym że psina po prostu tęskni. Może spróbuj ją uczyć zostawania samemu? Nie wiem... Znajdź jakieś miejsce dla psiny. Pożegnaj się z nią - poklep po łebku albo coś w tym stylu... Odejdź, zamknij drzwi/zniknij z widoku. Odczekaj chwilę (dajmy 10 sek), jeśli nie szczeka i nie wyje, wyjdź i nagrodź ją wylewnie. Jeśli "krzyczy"... hm... jestem za tym by siedzieć w tym ukryciu aż się uspokoi. Jak się uspokoi - nagroda, pochwały... Przynajmniej ja tak myślę ;)
 8. [LEFT]A mogłabym zrobić bazarek na psa na środku pola ? Pieniądze poszłyby na dłuższy łańcuch, miski, jedzenie... budę... [/LEFT]
 9. Nie ważne. Wszyscy mają mnie w głęboko i szeroko.
 10. :roll: Ja nie mówię nic o Wecie. Nie lubię tego zawodu i lubić nie będę. A tym bardziej iść na studia, w tym kierunku. Koniec, dot. Wiem że są jakieś studia u nas w Polsce z Psychologii psów. W Krakowie chyba..
 11. [QUOTE]Takich nie ma z tego co ja wiem.Chyba,że myslisz o studiach. [/QUOTE] Ee... Od początku mówię o studiach :lol:
 12. Hm... Weźmy jeszcze pod uwagę, że psy mają ograniczony zasób kolorów, które widzą oraz są raczej daleko widzami. Więc dajmy przykład. Wieczór w domu. Pies leży. Nagle przechodzi do pozycji "siad" i gapi się na ścianę, która jest 2 metry od niego. Nocna lampka zaświecona i cień <Czegoś tAM> pada na ścianę. A pies nie wie co to może być. Więc zaczyna być nerwowy i szczekać, powiadamiając resztę stada o dziwnym zjawisku... Po paru minutach, pies nie widząc nerwowych reakcji u właścicieli, odchodzi i zajmuje się czymś innym uspokojony. Ale powiem Wam że nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym :eviltong:
 13. A mogłaby być wymyślona przez siebie ? ;)
 14. A więc przymierzam się do tych studiów. Czy znacie jakąś szkołę ponad licealną w Polsce, o tej tematyce? Do jakich przedmiotów najlepiej się przykładać ? :p
 15. [QUOTE] Dziękuję za śliczną grafikę [/QUOTE] Nie ma sprawy, służe Photoshopem :cool3:
×
×
 • Create New...