Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. zdjecie robione telefonem wiec sorry za jakosc.:oops: .ma ok.4 miesiecy,jest o wiele wiekszy od brata ktoremu sie nie udalo-tamten byl malusi:shake: .ale czysty onek to to nie jest-taki "wilczur"z niego bedzie.jedzie do wrocka.na razie jest oszolomiony.glownie lezy albo siedzi i sie przyglada.wogole sie nie bawi.:shake:
  2. troll:lol: [img]http://img379.imageshack.us/img379/6505/o4ga.jpg[/img] Uwe-danke:roll:
  3. asher-gdzies ty takich niemcow spotkala?:evil_lol: ."moi"nie dogadaja sie po angielsku na pewno.ciule tylko szprechaja:roll: :mad: :lol:
  4. pilka jest w prezencie.:loveu: w maju na pw ci przypomne.
  5. asher-no nie maja.nie dziwne:roll: -taki sobie "patriotyczny"gest.wiesz majac monopol na najlepsze onki moga sobie pozwolic na brak tlumacenia-no w koncu komu zalezy he?:lol: .to takie niemieckie....:razz: :cool1:
  6. i dla niemieckojezycznych jeszcze jeden adresik -zrodlowy ze tak powiem:roll: [URL="http://www.schaeferhunde.de"]www.schaeferhunde.de[/URL]. :loveu:
  7. chcialam przypomniec ze na polskiej stronie Klubu owczarka niemieckiego znajduje sie b.dobrze opracowana historia rasy.asher-va to vorzuglich auslese. strona kon- [URL="http://www.owczarek-niemiecki.com"]www.owczarek-niemiecki.com[/URL] -sa tam rowniez informacje o zaostrzeniach hodowlanych w ramach dorownywania do wymogow sv-dna,hd i ed.mysle ze artykul o pchodzeniu onka rozjasni kwestie donkow ,bialych psow i innego typu pozostalosci w genotypie wspolczesnego onka;)
  8. wiecej zdjec z bszs w ulm na stronie: [URL="http://www.deutsche"]www.deutsche[/URL] -schaeferhunde-lg-thueringen.de/foto/BSZSulm05
  9. sa to literowka:oops: .stukam jednym paluchem:roll: :comp26: .va-doskonaly wybrany,grupa badz pies wybierany od 1 bszs ,sz-to samo co pkr.nr.rodowodu
  10. preferowany typ onka. VA5,bszs05-ulm anda ben harten [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/8148/anta6mr.jpg[/IMG] na rownych prawach testy na wystawie zdaja eksteriery [IMG]http://img100.imageshack.us/img100/4851/t4wt.jpg[/IMG] [IMG]http://img110.imageshack.us/img110/5869/t17sz.jpg[/IMG] [IMG]http://img100.imageshack.us/img100/9709/t28zf.jpg[/IMG] i uzytki [img]http://img84.imageshack.us/img84/381/chery5gt.jpg[/img] wystawiane tak samo.eksteriery i uzytki. [IMG]http://img100.imageshack.us/img100/8096/da1nn.jpg[/IMG] v139 danny lesimo ocena grup potomkow-bardzo wazny elemeny pokazujacy sile genetyczna psa-bez grupy o pietnie ojca nie ma mowy o va i wysokiej lokacie [IMG]http://img100.imageshack.us/img100/673/yasko4fh.jpg[/IMG] wspaniala grupa prowadzona przez ojca-yasko farbenspiel grupa do oceny [IMG]http://img100.imageshack.us/img100/6646/nach6jh.jpg[/IMG] wszystkie zdjecia sa wlasnoscia Uwe i przez niego zostaly mi udostepnione.;)
  11. alix pisala o niebezpieczenstwach.pierwsze pojawilo sie za czasow stephanitza-modne zaczely byc dlugonogie wpisane w kwadrat,zwiewne,bez pietna plci bardzo duze psy.stephanitz na bszs w 1925 roku takim psom powiedzial nie.wybral psa na owe czasy rewolucyjnego w budowie.mniejszego niz te "zyrafy",skatowanego klodo boxberg jako va1.sprowadzil onki na droge ktora podazaja do dzisiaj dzieki naciskowi sv na uzytkowosc i podporzadkowanie jej budowy.calkiem niedawno grozilo rasie drugie niebezpieczenstwo-zaczely byc modne psy z mocno "wygarbionymi"grzbietami,bez plynnej linni grzbietu,z bardzo dlugimi podudziami.av znowu wybierajac grupe va powiedzialo takim psom nie. chcialam dodac ze grupa va to kierunek hodowli wybrany przez prezydenta sv.sa to psy stanowiace wyznacznik i w liniach i w budowie dla hodowcow.ale nikt nie bedzie zmuszal hodowcy w koziej wolce;) do pojscia ta droga.a przydaloby sie czasami:angryy: .niemcy patrza sie na co poniektore pomysly z przymruzeniem oka["no coz najwyzej i tak ustawia sie w kolejce po psy od nas:lol: :eviltong: "].
  12. mialas juz gappaya?bo shadowski to 52 kg zywej wagi.teraz jest grzeczny[sprobowalby nie:diabloti: ].chodzi na obrozy takiej parcianej zapinanej na zatrzask plastikowy.czasem.........zupelnie niespodziewanie........:cool3: ..nachodzi mnie wizja trzasniecia tego plastiku:cool1:
  13. alix jak nie przestaniesz mnie przepraszac to cie kopne normalnie:mad: :lol:
  14. [quote name='Mokka']Sorki, dopiero się dopatrzyłam - to było jakieś 50 metrów!!! No i do tego zerwany łańcuszek - badziewie :cool3: .[/quote]no.badziewie:cool3: :lol:
  15. [quote name='Mokka']Hi, hi, znam ten ból :cool2: . Mój grandziarz urwał 3 lub 4, a następne 2 przegryzł (w tym jedną na odcinku ok. 500 metrów, idąc grzecznie przy nodze, zagapiłam się na chwilkę i doszliśmy do celu ze smyczą w 2 kawałkach - ja trzymałam w łapce całkiem pokaźny postronek, a przy obroży zwisał smętny ogryzek :evil_lol: ).[/quote]:megagrin: :splat: :roflt: Mokka to sie nazywa powod do zachowania czujnosci:roflt:
  16. ayshe

    Hodowle ?

    alez oczywiscie ze ma prawo uznac rase.ale nazwa owczarek niemiecki jest juz zajeta:razz: :p
  17. [img]http://img116.imageshack.us/img116/2851/h4qd.jpg[/img] horand grafrath,lezy,sz1 i mari grafrath sz2.pierwsze owczarki niemieckie zarejestrowane w Niemczech. z ciekawostek wymienie ze rtm.stephanitz skonczyl weterynarie w Berlinie. onki jako pierwsze w 1971 roku zaczely byc obowiazkowo tatuowane,w prawym uchu.w 1968 roku sv wprowadzilo program przeswietlen na HD-rowniez jako pierwsi.juz Stephanitz wprowadzil nakaz wyszkolenia onkow jako kwalifikacji hodowlanej-SCHH lub HGH-oba uprawniaja do hodowli do tej pory[o czym niektorzy nie wiedza ze HGH nadal jest rownoprawne z schh.
  18. zaczynasz od chowania na moment za siebie i rzutu ze schowania.ale jeszcze troszku poczekaj.
  19. dwunogi Baroszu moj ty slodki-nic sie nie stalo.pocwiczylam sobie z moimi durnymi kundlami,posiedzialam w samochodzie-uwe pilki rzucal a ja okupowalam jego sprzet internetowy przenosny:oops: :lol: ............luzik.tak myslalam ze nie zalapalas ze to na powaznie mowilam o wtorkach i czwartkach skarbie.
  20. asher-no przynajmniej jakos sucz sie wyluzowala emocjonalnie-ja notorycznie trace smycze przez uwiazanie ich do drzewa i zapomnienie o tym malym ale dosc istotnym fakcie:shake: :roll:
  21. alix-mozesz mi wytlumaczysz gdzie bylas jak cie nie bylo na zajeciach na cyplu dzisiaj?:mad: do wszystkich-jutro zxajecia sa normalnie o 20.NIE MA ZAJEC DLA ONKOW O 19.w piatek jak najbardziej o 19 sie spotykamy.alix-laskawie pamietaj slonko ty moje ze umowilysmy sie na spotkania we wtorki i czwartki a nie odwolalas dzisiaj kurka wodna.
  22. ayshe

    Hodowle ?

    [quote name='Abis']Ja wiem tylko tyle,że Polski Klub Psa Rasowego właśnie też organizuje wystawy zagraniczne...Bardzobym też chciała by FCI uznało długowłose donki które przeież rodzą się dość często w hodowlach FCI[/quote]Fci moze sobie przyjac wzorzec donka lae nie jako owczarka niemieckiego;) .musi sie taka rasa zaopiekowac inny jakis tam kraj[to dosc droga impreza uznanie rasy].FCI nie ma nic do onkow i ich wzorca.wzorzec ustala SV i tylko ta organizacja zajmuje sie hodowla i kiedunkiem oraz wymogami hodowlanymi rasy owczarek niemiecki.SV ma umowe z FCI o wzajemnym uznawaniu sobie dokumentow.FCI ma zerowe prawa do ustanawiania czegokolwiek w rasie owczarek niemiecki:diabloti: :multi:
  23. ayshe

    Hodowle ?

    [quote name='asher']Wiem, że w Niemczech są hodowle długowłosych onków, ale nie wiem, w jakiej organizacji zrzeszone. A na stronie ZONDu nie ma żadnej wzmianki na temat przynależności do jakiegoś międzynarodowego związku :niewiem:[/quote]z tego co wiem w niemczech jest organizacja donkowa.ale donki tam nie sa na topie.to niszowa organizacja.raczej zond jest dla nich "guru".:cool1:
  24. Horand Grafrath "Horand embodied for the enthusiasts of that time the fullfilment of their fondest dreams..........His character was on a par with his exterior qualities; marvelous in his obedient fidelity to his master and above all else ,the straightforward of a gentelman with a boundless zest for living. Although untrained in puppy hood ,nevertheless obedient to the slightes nod when at this master's side,but when left to himself,the maddest rascal ,the wildest ruffian and incorrigible provoker of strife .never idle ,always on the go;well disposed to harmless people but no cringer mad about children and always in love.what could not have been the accomplishments of such a dog if we ,at that timehad only had military or police service traininig/his faults were the failings of his upbringing,never of his stock.he suffered from a superfluity or unemployed energy for he was in Heaven when someone was occupied with him and was then the most tractable of dog."
  25. asher-wiemy dobrze wszyscy ze tlumaczenie nie oddaje tekstu zrodlowego.angielskim posluguje sie wiekszosc osob.niemieckim mniej.tak wiec dawanie tekstow angielskich jest wystarczajace.zapraszam do tlumaczenia;) .aga-stephanitz nie bez kozery jest nazywany ojcem rasy.jego spisane mysli tworza prawdziwy obeaz onka-casem wyraza zdaniem cos czego sama nie potrafilabym okreslic,sprecyzowac w rasie.po przeczytaniu stephanitza ........to tak jak w ukladance-wszystko wskakuje na miejsce.pozwolil mi patrzec na onki nie w moj wlasny,bezsprzecznie mniej doswiadczony sposob tylko wyjasniajac mi nature onka-dlaczego jest tak a nie inaczej.mysl stephanitza zyje nadal w psach.opis Horanda jego piora[tak znany i czesto cytowany]to opis kazdego normalnego onka nadal.mial ogromna intuicje hodowlana-przyklad klodo boxberga jako va1 na przekor modzie i presji.
×
×
  • Create New...